2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

ERTu52
    Katılımcı

sağol teşekkür ederim. darısı başına kardeş. Sabrın sonu selamettir.

Ben de bugun aldım kardesim tesekkürler

Mein leben
    Katılımcı

Merhaba iyi Günler arkadaslar  ben 24.10.2017de basvurdum iki 20.12.2017 de capraz sorguya girdim ve 03.01 2018 almanya onayladi turkiyedeki konsolosluk 11.01.2018 de esimin giris cikislarini istediler gonder onayliyalim dediler bende gonderdim ve 19.01.2018 de vizem geldi  bende  20.01.2018 de almanyaya geldim  esim alman uyruklu ve yas farki 20 oldugu halde hic zorluk cekmedik Tam 3 ay bekledim buda normal  ve herkese tesekkur ederim kendinize iyi bakin 

yeniceri57
    Katılımcı

Hosgeldin kardes.Hadi hayirli olsun. Hersey yeni basliyor. Allah utandirmasin

kenandonmez1
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba ,
    Öncelikle yeni üye oldum foruma ve üye olmadan önce birçok konuda bilgi sahibi oldum.
    Tecrübelerini bilgilerini yazan yardımca olan herkese çok teşekkür ederim.
    Vize bekleyen herkesede Allah sabır versin , vize alanlarada gözünüz aydın diyorum.

Bende 5 Ocakta İzmirden başvuruda bulundum ve bekliyorum.

Dun eşime mektup gitmiş ve ikametgah istemişler oda bugun yabancılar şubesine gotürmus.
    Orada calisan gorevli bugun yada yarin şef onay verir bi problem gozukmuyor demis bakalim bekliyoruz.

kenandonmez1
    Katılımcı

Bugün yurtiçi kargodan mesaj geldi.
    Kargonuz en geç 29.01 pazartesi elinize ulaşır diye.
    Umarım bi sıkıntı çıkmaz bekliyorum.

Ezggg
    Katılımcı

Bugün yurtiçi kargodan mesaj geldi.
    Kargonuz en geç 29.01 pazartesi elinize ulaşır diye.
    Umarım bi sıkıntı çıkmaz bekliyorum.

hayirlisi olsun esiniz Türk vatandasi mi?

kenandonmez1
    Katılımcı

hayirlisi olsun esiniz Türk vatandasi mi?

Hayır Alman vatadaşı.

kenandonmez1
    Katılımcı

Bugün vize elime ulaştı.

05 Ocak 2018 İzmirden başvuru yapmıştım.
    23 Ocakta eşime mektup gelmiş ve ikahmetgah belgesini istemişler.
    24 Ocakta eşim ikahmetgahı teslim etmiş.Ve onaylamışlar.
    25 Ocakta vizem çıkmış.
    26 Ocak yani bugün elime ulaştı.

Vize bekleyen herkese şimdiden Allah sabır ve biran önce ailelerinin yanına gitmeyi nasip etsin.

dmjazyY
    Katılımcı

dun pasaportu aldim cok sükür vizem gelmis 27.01.2018 tarihinden itibaren vize vermisler darisi bekleyenlerin basina insallah biran once hayirlisiyla eslerine kavusurlar.

Ctnbsr
    Katılımcı

Merhabalar

Eşim Almanya Bonn'da çalışıyor.

Yarın evraklarımı İstanbul Konsolosluğa vericem nasipse. Ancak İDATA dan gelen maildeki belgelerden başka ek belge talep ediyolar mı süreci yaşayan var mı ? Yazdıkları belgelerin Almanca'ya tercümesini istiyolar mı? Her fotokopi için noterden onay talep ediyolar mı? Yazdığım şekilde hazır değilse randevum yanar mı ? şimdiden teşşekkür ederim

Hakans
    Katılımcı

Merhabalar

Eşim Almanya Bonn'da çalışıyor.

Yarın evraklarımı İstanbul Konsolosluğa vericem nasipse. Ancak İDATA dan gelen maildeki belgelerden başka ek belge talep ediyolar mı süreci yaşayan var mı ? Yazdıkları belgelerin Almanca'ya tercümesini istiyolar mı? Her fotokopi için noterden onay talep ediyolar mı? Yazdığım şekilde hazır değilse randevum yanar mı ? şimdiden teşşekkür ederim

1.ilk başvuruda İADATA dan gelen maildeki belgeden başka belge istemiyorlar.Eğer gerekirse sizi arıyorlar veya eşinize yabancılar polisi arayıp ek belge talebinde bulunuyor.
    2.Benden daha sonra arayıp eşime ait Vukuatlı Nüfus kayıt örneğinin Almanca tercümesini istediler.Yeminli tercümana yaptırdım.Aslıyla beraber, kargoyla gönderdim.Noterden tasdik ettirmedim.
    3.Hazırladığınız belgelerle beraber, 2 şer adet fotokopilerini de götürün. Apostil veya Noter tasdik istemiyorlar ilk başvuruda.
    4.Her hangi bir eksiklik olursa,aynı gün içerisinde veya sonra götürebilirsiniz.Randevunuz yanmaz.
    Hayırlı olsun ,en kısa zamanda sevdiklerinize kavuşmanız dileğiyle…

Ctnbsr
    Katılımcı

1.ilk başvuruda İADATA dan gelen maildeki belgeden başka belge istemiyorlar.Eğer gerekirse sizi arıyorlar veya eşinize yabancılar polisi arayıp ek belge talebinde bulunuyor.
    2.Benden daha sonra arayıp eşime ait Vukuatlı Nüfus kayıt örneğinin Almanca tercümesini istediler.Yeminli tercümana yaptırdım.Aslıyla beraber, kargoyla gönderdim.Noterden tasdik ettirmedim.
    3.Hazırladığınız belgelerle beraber, 2 şer adet fotokopilerini de götürün. Apostil veya Noter tasdik istemiyorlar ilk başvuruda.
    4.Her hangi bir eksiklik olursa,aynı gün içerisinde veya sonra götürebilirsiniz.Randevunuz yanmaz.
    Hayırlı olsun ,en kısa zamanda sevdiklerinize kavuşmanız dileğiyle…

Çok teşekkür ederim :)

Alanyatolga
    Katılımcı

16.02.2019 iZmirden 11 nolu gişeden başvurduk bakalım.hiç almanca sorıu sormadı vede 1 lira bile almadılar acaba ne zaman mektup gider ve nasıl takip edebilirim

Ctnbsr
    Katılımcı

16.02.2019 iZmirden 11 nolu gişeden başvurduk bakalım.hiç almanca sorıu sormadı vede 1 lira bile almadılar acaba ne zaman mektup gider ve nasıl takip edebilirim

para almamaları imkansız ama? Orda bir sıkıntı var emin misiniz?

75€ vize başvuru ücreti almaları gerekiyor çünkü

yeniceri57
    Katılımcı

eger esiniz alman vatandasi ise para alinmamaktadir. mektup 2 hafta icerisinde gidecektir. ancak sürecin Sona ermesi 90 günü bulabilir.

15 yanıt görüntüleniyor - 46 ile 60 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.