2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

mercanx
    Katılımcı

evet ilerleme devam sizde okey:) bizim çok şükür selamunaleyküm bile demiyorlar bu stuttgart ve çevresi kurumlar yatıyo :)

çok şükür şimdilik yolunda bizde bizim şansızlıgımız yani nisan ayında basvuranlar için çok tatil girdi araya bide memur izne çıktımı uzadıkca uzadı.bide siz Upsden takip ediyor musunuz? bi bakın belki pasaportunuzu vermişlerdir kargoya.

Feneristt
    Katılımcı

teşekkürler haber bekliyorum sizden  okey:) bizdede 1-5 arası yok çarşamba vericez evrakları sonra kadın yok beş gün neyse Allah'tan fazla değil izni .

Yapsınlarlar tatilini tatilden sonra stresten uzak olurlar sıkıntı çıkarmazlar onay vermede  8)

Fatihh18
    Katılımcı

yok ustat, evrakların orjinalleri kuruma ulaştı bir haftayı geçiyor ne mektup ne haber var, yarın gidip soracak bakalım

Benim bu 6.hafta stuttgarta 2 hafta once kagitlar geldi dediler daha hic haber yok benim esiimde yarin sabah gidecek bakalim hayirlisi

mercanx
    Katılımcı

Yapsınlarlar tatilini tatilden sonra stresten uzak olurlar sıkıntı çıkarmazlar onay vermede  8)

evet aslında mantıklı  okey:) :D ama bazı yerle o gün içindede onay veriyor keşke bizimkilerdede olsa, neyse artık ben size anlatırım çarşamba olanları sabah 10 da götürcek eşim evrakları okey:)

mercanx
    Katılımcı

Benim bu 6.hafta stuttgarta 2 hafta once kagitlar geldi dediler daha hic haber yok benim esiimde yarin sabah gidecek bakalim hayirlisi

İnşallah güzel haberler bekliyoruz sizden işleriniz rast gitsin  okey:)

r2505s
    Katılımcı

Merhaba, inşAllah'' kısa zamanda halledersiniz ama ben olsam haziran geçtikten sonra avukattan destek alırdım kolay gelsin

Merhaba, tesekkur ederim
    eşim bi avukata sormuş almanyada avukat yabancilar sube onay vermiş zaten size burda bi probleminiz yok herşey tam zaten eksik olsaydi sana zarf verilmez eksiklerinizi tamamlayin derlerdi demis.izmir malesef yavaş demis.
    ama esim yinede yabancilar subeye gitti aynen avukatin dediği gibi burda isiniz bitti biz onayi verdik demisler. isiniz izmirle demisler. eşim mail yada arayamazmisiniz diye ricada bulunmus. biz eski sistem calisiyoruz mail sistemiyle degil demisler. aramamiz zaten yasak denmis.izmiremi gitmeliyiz ? gidersek bisey ogrenebilirmiyiz tabi bide o var ne dersiniz

Feneristt
    Katılımcı

eşim avukatla konuştu almanyada avukat yabancilar sube onay vermiş zaten size burda bi probleminiz yok herşey tam zaten eksik olsaydi sana zarf verilmez eksiklerinizi tamamlayin derlerdi demis.izmir malesef yavaş demis.
    ama esim yinede yabancilar subeye gitti aynen avukatin dediği gibi burda isiniz bitti biz onayi verdik demisler. isiniz izmirle demisler. eşim mail yada arayamazmisiniz diye ricada bulunmus. biz eski sistem calisiyoruz mail sistemiyle degil demisler. aramamiz zaten yasak denmis.izmiremi gitmeliyiz ? gidersek bisey ogrenebilirmiyiz tabi bide o var ne dersiniz

en son ne zaman mail etmıştınız izmir konsolosluğuna ?

Fatihh18
    Katılımcı

İnşAllah' güzel haberler bekliyoruz sizden işleriniz rast gitsin  okey:)

ınsallah kardesım cumlemizin isi rast gitsin  :)

r2505s
    Katılımcı

en son ne zaman mail etmıştınız izmir konsolosluğuna ?

enson 12 nisanda mail attim 17 nisanda ceva p verdiler.
    muracatiniz ilgili yabancilar subesine gonderilmistir. yabancilar sube henuz görüş bildirmemis ve islemler devam etmektedir. biraz sabirli olun muracatinizin hangi aşamada oldugu hakkında bilgi ricasında bulunmamanizi diliyoruz. demişler cevaben

Feneristt
    Katılımcı

enson 12 nisanda mail attim 17 nisanda ceva p verdiler.
    muracatiniz ilgili yabancilar subesine gonderilmistir. yabancilar sube henuz görüş bildirmemis ve islemler devam etmektedir. biraz sabirli olun muracatinizin hangi aşamada oldugu hakkında bilgi ricasında bulunmamanizi diliyoruz. demişler cevaben

Bence  hazitanda tekrar mail yollayın özel gününüzden bahsedin yada bayramda eşimin yanımda olmak istiyorum  diyin bence bu sefer mantıklı bir cevap verirler, 3 aydan sonra mecbur cevap veriyorlar zaten … ha birde bir soru sormuşsunuz  3 aylık süre ne zaman başlıyor diye , pasaportunuz elinize ulaştığı an süreniz başlar …

Feneristt
    Katılımcı

Vizeniz bir kaç haftaya elinizde olur büyük ihtimalle ama dediğim gibi genede isterseniz gerekçeleriyle birlikte  bir mail atın cevap vericeklerdir. İyi geceler

r2505s
    Katılımcı

Bence  hazitanda tekrar mail yollayın özel gününüzden bahsedin yada bayramda eşimin yanımda olmak istiyorum  diyin bence bu sefer mantıklı bir cevap verirler, 3 aydan sonra mecbur cevap veriyorlar zaten … ha birde bir soru sormuşsunuz  3 aylık süre ne zaman başlıyor diye , pasaportunuz elinize ulaştığı an süreniz başlar …

tesrkkur ederim öncelikle. 3aylik sure derken 3 aydan sonra cvp veriyolarya hani benim 3 aylık  cvp surem nezamn doluyor basvurudan sonrami esim yabancılar şubeye gittikten sonrami yoksa eksik evraki tamamlamam icin verdikleri sureden sonrami onu sormak istedim

r2505s
    Katılımcı

Vizeniz bir kaç haftaya elinizde olur büyük ihtimalle ama dediğim gibi genede isterseniz gerekçeleriyle birlikte  bir mail atın cevap vericeklerdir. İyi geceler

inşallah ya inşallah. detayli bir mail demi. teşekkür ederim

Feneristt
    Katılımcı

Anladım üç aylık süreniz konsolosluğa başvurduğunuz anda başlar yani randevunuza gittiğinizde sonra

Hrnmllgl
    Katılımcı

16.05.2018 İstanbul Konsolosluğundan Başvuru
    26.05.2018 Hamburg Yabacılar Dairesi Eşime Mektup gönderdi (Kimlik Fotokopisi ve Evlilik Cüzdanı Fotokopisini beraberinde gönderdikleri formu doldurarak posta yolu ile göndermesini istediler) Ancak orjinal evraklar ellerine daha ulaşmamış.
    28.05.2018 Eşim Formu ve evrakları Yabacılar dairesinin posta kutusuna bizzat kendisi bıraktı.

Ve bekliyoruz :) Tüm aşamları zaman dilimiyle yazayım bakalım sonuç nasıl ve ne zaman elimize ulaşır.

15 yanıt görüntüleniyor - 571 ile 585 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.