2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

mercanx
    Katılımcı

Sorduk 2 hafta once ulasmis ama sira gelmemis daha cok yogun iceri almiyorlar telefona bakmiyorlar stuttgarta gidecegim

Hee tamam o zaman ben ulaşmamış sandım  okey:) bence sen direk pasaportu alanlardan olcakmissin gibi geliyor . Ama siz bence sorusturun subeyi bakildimi diye

Feneristt
    Katılımcı

Hee tamam o zaman ben ulaşmamış sandım  okey:) bence sen direk pasaportu alanlardan olcakmissin gibi geliyor . Ama siz bence sorusturun subeyi bakildimi diye

aynn banada öyle geliyor sn fatih bey vizesini direk alıcak gibime geliyor

Hrnmllgl
    Katılımcı

Arkadaşlar Merhaba (Acil)
    16.05.2018 de İstanbuldan başvuruyu yaptım Eşim Hamburgda ve 22.05.2018 de mektup gitmiş evimize eşim bugün görd mektubu şöyle diyorlar Belgeler elektronik ortamda bize ulaştı ancak orjinalleri 3 haftaya kadar ulaşır. Bi form göndermişler evlilik cüzdanımızı gelir belgesini ve kimliğini postayla göndermesini istemişler. Şimdi eşimi bir daha görüşmeye çağırırlar mı postayla gönderdiğinde? Direk eşim götürüp verecek gerçi ama biz bu kadar hızlı reaksiyon beklemiyorduk. Onay alındıktan sonra 2 hafta içinde pasaportum bana ulaşırmı? Bilen varsa yazsın lütfen

Fatihh18
    Katılımcı

Kadin demis zaten belki mektup yollamayiz diye bakalim hayirlisi artik

Fatihh18
    Katılımcı

aynn banada öyle geliyor sn fatih bey vizesini direk alıcak gibime geliyor

Hayirlisi doganim bekliyoruZ

Fatihh18
    Katılımcı

Arkadaşlar Merhaba (Acil)
    16.05.2018 de İstanbuldan başvuruyu yaptım Eşim Hamburgda ve 22.05.2018 de mektup gitmiş evimize eşim bugün görd mektubu şöyle diyorlar Belgeler elektronik ortamda bize ulaştı ancak orjinalleri 3 haftaya kadar ulaşır. Bi form göndermişler evlilik cüzdanımızı gelir belgesini ve kimliğini postayla göndermesini istemişler. Şimdi eşimi bir daha görüşmeye çağırırlar mı postayla gönderdiğinde? Direk eşim götürüp verecek gerçi ama biz bu kadar hızlı reaksiyon beklemiyorduk. Onay alındıktan sonra 2 hafta içinde pasaportum bana ulaşırmı? Bilen varsa yazsın lütfen

Onay verirlerse 1 hafta icinde geliyor genelde ama orjinallerini bekleklerlerse bayram falan derken 1,5 ay gecer

Hrnmllgl
    Katılımcı

Onay verirlerse 1 hafta icinde geliyor genelde ama orjinallerini bekleklerlerse bayram falan derken 1,5 ay gecer

Deme be Fatih :) bayram bizim bayramınız onlar çalışıyorlar eğer evraklar önümüzdeki hafta ulaşırsa ellerine beeelki bayramdan önce gelir inşAllahh .. Haziran sonuna kadar gelsin de
    Bide bişey sorucam bilgisi olan var mı Bizim Tüm evraklar oraya gidiyor mu yani PASAPORT da oraya gidiyor mu?

Feneristt
    Katılımcı

Deme be Fatih :) bayram bizim bayramınız onlar çalışıyorlar eğer evraklar önümüzdeki hafta ulaşırsa ellerine beeelki bayramdan önce gelir inşAllah'h .. Haziran sonuna kadar gelsin de
    Bide bişey sorucam bilgisi olan var mı Bizim Tüm evraklar oraya gidiyor mu yani PASAPORT da oraya gidiyor mu?

Yok efendim pasaport konsolosta kalıyor , ordan onayı verdiklerinde burdan pasaporta vize basıp kargoyla gönderiyorlar … onaydan sonra ortalama bir hafta içinde vize elimizde oluyor …

Fatihh18
    Katılımcı

Deme be Fatih :) bayram bizim bayramınız onlar çalışıyorlar eğer evraklar önümüzdeki hafta ulaşırsa ellerine beeelki bayramdan önce gelir inşAllah''h .. Haziran sonuna kadar gelsin de

Hepsi gidiyor ama vizeyi burda basiyorlar pasaport gitmez bence  almanyadada haftaya gene 1 gun tatil var ve calisma saatleri cok az ondan uzun suruyor bayram bizimde 15 gun kaldi zaten 😂 ben gene bilet aldim temmuzun 5ine ona yaniom yoksa vizede acelem yok biletim yanmasin 😂

Feneristt
    Katılımcı

Hepsi gidiyor ama vizeyi burda basiyorlar pasaport gitmez bence  almanyadada haftaya gene 1 gun tatil var ve calisma saatleri cok az ondan uzun suruyor bayram bizimde 15 gun kaldi zaten 😂 ben gene bilet aldim temmuzun 5ine ona yaniom yoksa vizede acelem yok biletim yanmasin 😂

bu sefer ne tatili var hangi gün ? 😬

Fatihh18
    Katılımcı

bu sefer ne tatili var hangi gün ? 😬

Persembe olmasi lazim

2onur
    Katılımcı

Herkese Merhaba
    16.05.2018 de İstanbul konsolosluğundan başvurumu yaptım gayet normal bi süreç tüm evrakları hazır bulundurduk Eşim Alman vatandaşı ama ben maaş bordrosuda verdim eşimden istenmesin diye.. Hamburg için başvuru yapan oldu mu ve ikinci sorumda şu Eşimi Yabancılar dairesine çağırmadan yani hiç görüşmeden onay verdikleri doğru mu? Bunu daha önce okumuştum. Cevaplarsanız sevinirim
    Şimdiden Allah' kolaylık ve sabır versin inşAllah'

Merhaba, Ben de Hamburg için başvuru yaptım. 09.05.2018 tarihinde bekliyorum. Evrakların Hamburgtan beklendiği bilgisini aldık. Bekliyoruz bakalım umarım süreçler herkes için hızlı ilerler.

Saygılar.

Hrnmllgl
    Katılımcı

Merhaba, Ben de Hamburg için başvuru yaptım. 09.05.2018 tarihinde bekliyorum. Evrakların Hamburgtan beklendiği bilgisini aldık. Bekliyoruz bakalım umarım süreçler herkes için hızlı ilerler.

Saygılar.

Dün benim eşime mektup gitti işte orjinal evraklar elimize henüz ulaşmadı ama 2 evrak istemişler evlilik cüzdanı fotokopisi ve kimlik fotokopisi orjinal evraklar 3 hafta içerisinde ulaşır genelde demişler anladığım kadarı ile hamburgda işler hızlı yürüyor

Hrnmllgl
    Katılımcı

Yok efendim pasaport konsolosta kalıyor , ordan onayı verdiklerinde burdan pasaporta vize basıp kargoyla gönderiyorlar … onaydan sonra ortalama bir hafta içinde vize elimizde oluyor …

Mantıklı ve doğru olan bu heralde teşekkür ederim bilgi için

r2505s
    Katılımcı

herkese merhaba. sitenize yeni kaydoldum.
    25.10.2017 vize basvurusunda bulunduk cocugumla birlikte izmirden. a1 sertifikam eski oldugu icin yeni dil sertifikasi alip subat 18e kadar kargo ile gondermemi istediler. dil sinavina girdim ve gonderdim 6 aralikta konsolosluga teslim edildi.sonra esime mektup geldi ve martin ilk haftasi esim yabancilar polisindeydi ve hersey tam bi problem yok deyip kaseli bir zarf verip acmadan konlosluga iletin acarsaniz vize basilmaz demisler. konsoloslugu aradim gelmenize gerek yok kargoyla gonderebilirsiniz denildi.yurtici kargoyla gonderdim acmadan.19 mart 2018 ellerine ulasti.ama halâ ses yok.
    mail attim verilen cvp dosyanizla ilgili islemler devam etmekte ve yabancilar subeden cvp bekleniyor sabirli olun ve lutfen mail atmayin . telefon ediyorum cvp vermiyolar mail atin diyorlar. acaba zarfi acmadilarmi henuz yada vize bölümüne mi ulasmadi.
    esim gecen hafta yabancilar subeye tekrar gitti ve biz onayi verdik izmire sorun burayla isiniz bitti demisler
    basina boyle bisey gelen yada bilgisi olan varmi?
    birde bu 3 aylik surec bizde nezaman baslafi basvurudami eksik evrak tamamlandiktan sonrami yoksa eksik evrakin tamamlanmasi icin verdikleri tarihtenmi basliyor hangisi?
    uzun suredir bekliyoruz neyapicaz bilemiyoruz ve bu bekleyis bizi mahvetti.bilgisi olan varsa lutfen yardimci olurmusunuz. bu bekleyis normalmi nedir? hic kapali zarf verilen varmi? ne yapmaliyiz?
    ha bide esim bizim gelis tarihimiz olarak 1 haziran demis islemler uzun surer dusuncesi vebizim icin önemli özel birgun olduğu icin.

15 yanıt görüntüleniyor - 541 ile 555 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.