2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

stuttgart30
    Katılımcı

Herkese Merhaba
    16.05.2018 de İstanbul konsolosluğundan başvurumu yaptım gayet normal bi süreç tüm evrakları hazır bulundurduk Eşim Alman vatandaşı ama ben maaş bordrosuda verdim eşimden istenmesin diye.. Hamburg için başvuru yapan oldu mu ve ikinci sorumda şu Eşimi Yabancılar dairesine çağırmadan yani hiç görüşmeden onay verdikleri doğru mu? Bunu daha önce okumuştum. Cevaplarsanız sevinirim
    Şimdiden Allah' kolaylık ve sabır versin inşAllah'

Merhaba bro, doğrudur bazen hiç evrak ve görüşme meselesi olmadan direk vizeye gönderdikleri de oluyor da bize yanımıza uğramadı hiç  yaril:)

stuttgart30
    Katılımcı

Aynen Öyle ayrintili ikamet belgesini istediler Yoksa ben evraklarimi teslim ettim eksik filan demediler 10 gün yani dün mesaj geldi getirmem gerektigini söylediler 1 ay icinde getirmezsem bagli oldugumuz alman dairesine bildircekmis red veriliyormus Simdi anlamadigimiz esime mektup gelince Niye istemiyolarda ta almanyadan Türkiyeye göndermesini istiyolar acaba mektup gelmicek mi diye düsündük biz demekki alman dairesinin haberi ver ki vermesek eger bildirceklermis Yoksa haberi olmasa belgeler onda olmasa Niye Haber verilsin ki

çok kurcalamadan dediklerini hemen yapmak lazım bence her zaman haklılar :)

Hrnmllgl
    Katılımcı

Merhaba bro, doğrudur bazen hiç evrak ve görüşme meselesi olmadan direk vizeye gönderdikleri de oluyor da bize yanımıza uğramadı hiç  yaril:)

İnşAllah bi örneğini de biz yaşarız 😅 yoksa çok sıkılıyorum beklerken ama Rabnim daha aciliyeti olanlara inşallah öncelik versin biz bekleriz  hiihi:) hiihi:)

mercanx
    Katılımcı

Benim yarin 5.hafta bitiyor cok yogun dediler bizede sen nereye gidiyorsun

Ben  ingolstadt bakalım ama zor bir süreç allah bekleyen herkeze sabır versin

mercanx
    Katılımcı

Verdik Ama alman vatandasi olduguna dair yazili oldugu bitane daha istiyolarms Aynen bi ay bi süre verildi acaba mektup gelivek mi ? Arkadasinizda nasil oldu acaba ? Cagirsalar benden Niye esimin evragini istesinler ki

Kötü bişey değil bi bildikleri varki istiyorlar işlemi günlerce bekletipde isteyebilirlerdi . Eşiniz istedikleri belgenin aslını hızlı kargoyla yollasın (diğer kargo 2 haftayı geçiyor çünkü) sizde direk götürün ne kadar beklerseniZ?işleri uzar. Bende hatırlıyorum çünkü eşim 2 tane  koymuştu  o belgeden. İkiside farklıydı.birde anlamadığım konu ordan eşinizim çağırdılar çağırsalar benden neden istesin demişssiniz orayı anlayamadım. Ve istanbul evrakları göndermediği srece mektup gitmez eşinize.

Hrnmllgl
    Katılımcı

Oluyor mektup almanyaya ulasmasini beklerken pasaportu gelen arkadaslar oldu

Onaylanıp da geldi yani değil mi?
    Çok ilginç neye göre belirliyorlar süreci nasıl veriyorlar anlayamıyorum. İnşallah olumlu ve hızlı bi şekilde dönüş olur beklemek gerçekten ZOR! Cümlemiz için inşAllah

Fatihh18
    Katılımcı

Onaylanıp da geldi yani değil mi?
    Çok ilginç neye göre belirliyorlar süreci nasıl veriyorlar anlayamıyorum. İnşAllah' olumlu ve hızlı bi şekilde dönüş olur beklemek gerçekten ZOR! Cümlemiz için inşAllah'

Yer yer degisiyor insallah rabbim hayirlisini versin ama gercekten oyalancak biseyler bulursaniz geciyor ben hala calisiyorum vizem gelince cikacagim sen nerden ne zmn basvurdun ve nereye gitceksin kardesim

Fatihh18
    Katılımcı

35.gün ne gelen var ne giden😒

mercanx
    Katılımcı

35.gün ne gelen var ne giden😒

Fatih sen nereye gideceksin tam olarak? Yabancılar subesine sordun mu ? Benim evraklarım gelmiş eşim alman vatandaşı olmasına ragmen 2 evrak istemişler ama sağ olsun eşim uğraştı aradı sordu sormasaydı uzun sürerdi benimde. Eğer bunları yapmadıysanız sana bir kaç bildiğimle yardımcı olmak isterim.

Feneristt
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar eşim evrakları teslim ettikten sonra kaç gün için onay verirler ortalama

Fatihh18
    Katılımcı

Fatih sen nereye gideceksin tam olarak? Yabancılar subesine sordun mu ? Benim evraklarım gelmiş eşim alman vatandaşı olmasına ragmen 2 evrak istemişler ama sağ olsun eşim uğraştı aradı sordu sormasaydı uzun sürerdi benimde. Eğer bunları yapmadıysanız sana bir kaç bildiğimle yardımcı olmak isterim.

Sorduk 2 hafta once ulasmis ama sira gelmemis daha cok yogun iceri almiyorlar telefona bakmiyorlar stuttgarta gidecegim

Fatihh18
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar eşim evrakları teslim ettikten sonra kaç gün için onay verirler ortalama

O belli olmuyor almanya onay verirse 1 hafta icinde geliyor genelde onemli olan almanlarin onay vermesi

Feneristt
    Katılımcı

O belli olmuyor almanya onay verirse 1 hafta icinde geliyor genelde onemli olan almanlarin onay vermesi

İnşallah ya tez vakitte çıksa çok iyi olurdu

Hrnmllgl
    Katılımcı

Yer yer degisiyor insAllah' rabbim hayirlisini versin ama gercekten oyalancak biseyler bulursaniz geciyor ben hala calisiyorum vizem gelince cikacagim sen nerden ne zmn basvurdun ve nereye gitceksin kardesim

İstanbuldan 16.05 de başvurdum kardeşim Hamburga gidicem nasipse işten çıktım ama olmuyo gerçekten :) hakkımızda hayırlısı

Fatihh18
    Katılımcı

İstanbuldan 16.05 de başvurdum kardeşim Hamburga gidicem nasipse işten çıktım ama olmuyo gerçekten :) hakkımızda hayırlısı

Amin insallah herseyin hayirlisi olsun evde hic zaman gecmez hele ramazanda 😂

15 yanıt görüntüleniyor - 526 ile 540 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.