2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

mercanx
    Katılımcı

Kardesim biz bosuna devamli demedik 22 mayisi bekle diye icimize dogmus hayirli olsun sevindim adina haYirli yolculuklar

Fatih bey sizin evraklaronız gittimi yabancılar subesine

mercanx
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar
    Esim alman vatandasi 14.05.2018 de Istanbul dan basvuru yaptik 22.05.18 de bana Mail geldi esinizin ikametgah belgesini getiriniz aksiri taktirde bagli oldugunuz alman dairesine belgeyi vermediniz diye Haber verilecektir diyor
    Böyle bi durum yasayan varmi acaba ? Yada sizce mektup gelivek mi esime daha
    Yoksa Niye benden istesinler belgeyi

Siz konsolosluga evrakları teslim ederken istedikleri belge varmıydı? Yoksa ayriyetten tekrar mı istediler? Çünkü arkadaşımada aynısı oldu ve faxla galiba yolladılar tam emin değilim aama mail trhinden itibaren 1 ay içinde yapmanız gerekiyor galiba aksi halde karşı tarafa bildiriyorlar ve red veriyorlar.

Aleynamusa
    Katılımcı

Verdik Ama alman vatandasi olduguna dair yazili oldugu bitane daha istiyolarms Aynen bi ay bi süre verildi acaba mektup gelivek mi ? Arkadasinizda nasil oldu acaba ? Cagirsalar benden Niye esimin evragini istesinler ki

Aleynamusa
    Katılımcı

Verdik Ama alman vatandasi olduguna dair yazili oldugu bitane daha istiyolarms Aynen bi ay bi süre verildi acaba mektup gelivek mi ? Arkadasinizda nasil oldu acaba ? Cagirsalar benden Niye esimin evragini istesinler ki

Feneristt
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar
    Esim alman vatandasi 14.05.2018 de Istanbul dan basvuru yaptik 22.05.18 de bana Mail geldi esinizin ikametgah belgesini getiriniz aksiri taktirde bagli oldugunuz alman dairesine belgeyi vermediniz diye Haber verilecektir diyor

Evraklarınız istanbuldan çıkmamış mı acaba halen ikametgah eksik galiba.. kaybetmiş olabilirler belki …

Fatihh18
    Katılımcı

Fatih bey sizin evraklaronız gittimi yabancılar subesine

Gecen hafta kadin demis esime bilgisayardan görüyorum evraklar gelmis ama daha bakilmamis sira gelmemis demisti daha mektup falan gelmedi sizin ne durumda

Fatihh18
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar

Belkide kaybettiler ama fotokobisini falanda almislardi ama siz tekrardan götürün verin esiniz faxlasin

Aleynamusa
    Katılımcı

Arkadasinizda Nasil oldu acaba bilginiz varmi?

Hrnmllgl
    Katılımcı

Herkese Merhaba
    16.05.2018 de İstanbul konsolosluğundan başvurumu yaptım gayet normal bi süreç tüm evrakları hazır bulundurduk Eşim Alman vatandaşı ama ben maaş bordrosuda verdim eşimden istenmesin diye.. Hamburg için başvuru yapan oldu mu ve ikinci sorumda şu Eşimi Yabancılar dairesine çağırmadan yani hiç görüşmeden onay verdikleri doğru mu? Bunu daha önce okumuştum. Cevaplarsanız sevinirim
    Şimdiden Allah kolaylık ve sabır versin inşallah

Hrnmllgl
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar
    Yoksa Niye ondan istemesinlerde benim getirmemi istediler?

Durumu  biraz daha aydınlatır mısın? Yani eşinin ikamet belgesini de evraklarla verdiniz başvuruda ama tekrar sizden eşinizin ikamet belgesini mi istediler?

Aleynamusa
    Katılımcı

Aynen Öyle ayrintili ikamet belgesini istediler Yoksa ben evraklarimi teslim ettim eksik filan demediler 10 gün yani dün mesaj geldi getirmem gerektigini söylediler 1 ay icinde getirmezsem bagli oldugumuz alman dairesine bildircekmis red veriliyormus Simdi anlamadigimiz esime mektup gelince Niye istemiyolarda ta almanyadan Türkiyeye göndermesini istiyolar acaba mektup gelmicek mi diye düsündük biz demekki alman dairesinin haberi ver ki vermesek eger bildirceklermis Yoksa haberi olmasa belgeler onda olmasa Niye Haber verilsin ki

Hrnmllgl
    Katılımcı

Aynen Öyle ayrintili ikamet belgesini istediler Yoksa ben evraklarimi teslim ettim eksik filan demediler 10 gün yani dün mesaj geldi getirmem gerektigini söylediler 1 ay icinde getirmezsem bagli oldugumuz alman dairesine bildircekmis red veriliyormus Simdi anlamadigimiz esime mektup gelince Niye istemiyolarda ta almanyadan Türkiyeye göndermesini istiyolar acaba mektup gelmicek mi diye düsündük biz demekki alman dairesinin haberi ver ki vermesek eger bildirceklermis Yoksa haberi olmasa belgeler onda olmasa Niye Haber verilsin ki

Başvurunun olmazsa olmazlarından biri Almanyadaki eşe ait ikamet belgesidir En önemli evraklar arasındadır. Eğer teslim ettiyseniz belki fotolopisini aldıkları için orjinalini istemiş olabilirler ki mutlaka orjinalini alıyorlar o evrağın Almanyadaki eşinizden istenecek belgeler
    Kira Sözleşmesi
    İş Sözleşmesi
    Sigorta belgesi
    Bunlar belki bir kaç farklı evrak daha istenir.
    Eğer konsolosluk sizden bu evrağı istiyorsa eşiniz geciktirmeden kargolasın ve sizde verin işleminiz iptal edilebilir

Fatihh18
    Katılımcı

Herkese Merhaba
    16.05.2018 de İstanbul konsolosluğundan başvurumu yaptım gayet normal bi süreç tüm evrakları hazır bulundurduk Eşim Alman vatandaşı ama ben maaş bordrosuda verdim eşimden istenmesin diye.. Hamburg için başvuru yapan oldu mu ve ikinci sorumda şu Eşimi Yabancılar dairesine çağırmadan yani hiç görüşmeden onay verdikleri doğru mu? Bunu daha önce okumuştum. Cevaplarsanız sevinirim
    Şimdiden Allah' kolaylık ve sabır versin inşAllah'

Oluyor mektup almanyaya ulasmasini beklerken pasaportu gelen arkadaslar oldu

mercanx
    Katılımcı

Gecen hafta kadin demis esime bilgisayardan görüyorum evraklar gelmis ama daha bakilmamis sira gelmemis demisti daha mektup falan gelmedi sizin ne durumda

benimde bilgilerim gitmiş ama evraklar gelmemiş daha anlamadım bu işi yarın bir ay olucak . Sizin kaç günde gitmiş peki evraklarınız. Bizdede yoğunluk varmış

Fatihh18
    Katılımcı

benimde bilgilerim gitmiş ama evraklar gelmemiş daha anlamadım bu işi yarın bir ay olucak . Sizin kaç günde gitmiş peki evraklarınız. Bizdede yoğunluk varmış

Benim yarin 5.hafta bitiyor cok yogun dediler bizede sen nereye gidiyorsun

15 yanıt görüntüleniyor - 511 ile 525 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.