2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

izmir_35
    Katılımcı

hayırlısı olsun kardeşim zor işler hep

seydi27
    Katılımcı

Merhabalar eşim türk vatandaşı münihte yaşıyor evraklarımızı 15.03.2018 de verdik eşime kagıt geldi 100€ ödeme yaptı ödeme yapalı 3 hafta oldu ödeme yaptıktan kaç gün sonra geliyor vize bilen vaemı

Fatihh18
    Katılımcı

Merhabalar eşim türk vatandaşı münihte yaşıyor evraklarımızı 15.03.2018 de verdik eşime kagıt geldi 100€ ödeme yaptı ödeme yapalı 3 hafta oldu ödeme yaptıktan kaç gün sonra geliyor vize bilen vaemı

Ne icin odeme yapti kardesim gelir insallah yakinda

Fatihh18
    Katılımcı

hayırlısı olsun kardeşim zor işler hep

Bugunde bos gecti  ;D

usta20
    Katılımcı

slmlr saygılar 23 şubat aile birleşimi randewusu wardı Izmırde Almanyada ıse 9 nısanda wErdı eşim ewrakları teslım ettı tahmını vızem nezamn gelır çok tşkler saygılr
    benım dusuncem mayıs ın 15 i gibi gelir diyorum bakalım
    bugun 70.gun oldu beklemedeyız aksılık cıkmaz artık herhalde!

seydi27
    Katılımcı

Ne icin odeme yapti kardesim gelir insAllah'' yakinda

eşimden 100€ istediler yabancılar dairesi istemiş sizden istemedimi türk vatandaşı oldugu için

izmir_35
    Katılımcı

kardeşim o parayı oturum uzatmak için istiyolar benim eşim sorduğunda yabancılar bürosu eşin buraya geldiğinde imza atıcak 100 euro vericeksiniz ve oturumunuzu uzatıcaz demişler sizden istenen parada o olabilir benim de alman vatandaşı

izmir_35
    Katılımcı

Bugunde bos gecti  ;D

başkan allahtan mektup gitmiş benim ve sadece kira kontratı istemişler bide bizim bulundupğumuz köyde ki büroda çok sakinmiş eşim birazdan evrağı vericek artık belki haftaya gelir vizem  :haha:

izmir_35
    Katılımcı

arkadaşlar az önce yabancılar şubesine evrakları teslim ettik bakalım inş en yakın zamanda haber alırız

Feneristt
    Katılımcı

Hayırlı tez zamanda vizeni slırsın inşallah 😊

izmir_35
    Katılımcı

inşallah kardeşim hep beraber

usta20
    Katılımcı

kardeşim benım eşimde 9 nısanda teslım ettı yabancılar subesıne beklemedeyım halen bakalım !! saygılar

Ctnbsr
    Katılımcı

Merhabalar

Eşim Almanya Bonn'da çalışıyor.

Yarın evraklarımı İstanbul Konsolosluğa vericem nasipse. Ancak İDATA dan gelen maildeki belgelerden başka ek belge talep ediyolar mı süreci yaşayan var mı ? Yazdıkları belgelerin Almanca'ya tercümesini istiyolar mı? Her fotokopi için noterden onay talep ediyolar mı? Yazdığım şekilde hazır değilse randevum yanar mı ? şimdiden teşşekkür ederim

Sürecimle alakalı 31 ocakta başvurumu İstanbul konsolosluğundan yaptım. Öncesinde İstanbuldaki Goethe enstitüsünden aldığım A1 yeterlilik belgesi vardı. İDATA nın gönderdiği belgelerden daha fazlasıyla gittim. Konsoloslukta istenilen belgeler sıralandıktan sonra ek belgemin olup olmadığını sordular var dedim bir orjinal bir fotokopi aldılar hepsini. Kargo parası ayrı vize başvuru parası(eşim hali hazırda Türk vatandaşı) 75€ aldılar. Onun haricinde bir para ödemedim. İdatanın gönderdiği listedeki belgeleri apostillettirmiştim ama gerek olmadı aramadılar yani sorduğumda da olmasada olur dediler bana. Ayrıdan tercümeye vs para harcamanıza gerek yok en azından şuandaki süreç böyle işliyor.

Burda şöyle bir tavsiye verebilirim benim ek olarak çıkardığım belgeler Eşimin son 3 4 aya ait maaş bordrosu (zaten sürecin hızlı ve sorunsuz ilerlemesi için sınırsız bir iş anlaşması olması lazım almanya'daki eşinizin), eşimin sigorta kağıtları yani sigortalı olduğuyla alakalı kağıtlar, eşimin ikametgah belgesi. Ben bunları hazırlamıştım.

Gişede almanca 4 soru soruldu eşimle tanışma evlenme vs  durumları daha önce gidip gitmediğim tanışma durumu soruldu. Genel geçer şeylerdi yani.

Eşime ek belge talebi 30 martta geldi. Randevuyu almak için biraz vakit geçti ulaşılamıyor ve çalışma saatleri çok kısıtlı vizeyle ilgilenen yerin. Randvuyu da kaçırdı ilk randevuyu ikinci randevuyu güç bela 26 nisana alabildik :D Vizesi basılmış pasaportumda 4 Mayısta kargoyla bana getirildi.

seydi27
    Katılımcı

Beyler o kadar sevinmeyin
    eşim 6 hafta önce teslim etti daha bi haber yok
    Münih çok yogunluk var demiş kadın bekliyoruz daha

izmir_35
    Katılımcı

kardeşim hepimize Allah' yardım etsin benim avantajım merkezde değiliz köyde yaşıyor hanım ve yoğunluk yok  bide benimde izmir merkezde olmam hayırlısı

15 yanıt görüntüleniyor - 346 ile 360 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.