2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Enver0328
    Katılımcı

Sayın site yöneticileri uyeligimi sonlandırmak istiyorum ama bir türlü kabul edilmiyor lütfen uyeligimi sonlardirirmisiniz

Alaaddin60
    Katılımcı

Arii kardeşim saolasın. Ayrıca bugun evrakları teslim ettik. Önümüzde vize bekleyen sayısı 30 kişi varmış eşim durumumuzu anlattı.bizi ön sıralara alacaklar.eşime şu ifadeyi kullanmışlar önumuzdekı hafta 23.ünde gel eksik evrak felan yok ise online yapmış oluruz. Demişler inşallah bır sıkıntı çıkmaz.

Tengezar
    Katılımcı

Herkese merhaba.Çok uzun süredir takip ettiğim ve faydalandığım bir site.Emeği geçenlere teşekkürler.Almanya ve almancaya dair baya bir bilgi edindim.Bende bu ay 04.04.2018 de Ankara aile birleşim vizesine başvuru yaptım.Bende sizler gibi heyecanla beklemekteyim.Benim araştırma ve analizlerime göre ortalama 40 günde vize çıkıyor genelde ama bazen burda gördüğüm kadarı ile daha erken ve daha geç vizesini elde eden de var.Tabi beklerken şunu göz önüne almiyoruz.Türkiyede Aile birleşimi ve çalışma ve diğer vizeler sadece Alman konsolosluklarına direk yapılıyor..Bunlar Ankara,İstanbul ve İzmir konsoloslukları..Vize başvurusu yaptığımda orda sadece Türkiye vatandaşı ve sadece Aile birleşimi için en az 30 kişi sıra beklemekteydi.Tabi buna Suriye ,Irak ve diger ülke vatandaşları ve Çalışma vizesi ve diğer vizler içinbaşvuranlarını saymıyorum.Bunları sayarsak diğer konsoloslokların aynı şekilde çalıştığını sayarsak ve sadece Türkiye değil diğer miletlerden ve ülkelerden dünyanın dört bir parçasından yine bu talepler Almanyaya geldiğini düşünürsek yoğunluğa bağlı bazen geç gelebiliyor diye tahmin ediyorum.Sonuçta Almanya da büyük kalabalık ve her milletten göç alan bir devlet.Bununla birlikte vize taleplerinin incelenmesi güvenlik yönünden kişilerin araştırılması bu süreye dahildir diye düşünüyorum.Bende kısacası düşüncelerimi sizlerle paylaşıyım dedim.Umarım her şey gönlünüzce olur ve bir an önce sevidiğinize kavuşursunuz.Sevgi ve saygılarımla.

arii
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar, Hayırlı haftalar.
    Bu hafta inşallah tüm bekleyenlerin mutlu haberler alacağı 5 gün olur.  Bir sorum olacak, Belki yasayan olmuştur.. Daha önce almanyadaki eşine yabancılar şubesi tarafından ;

“Biz incelemelerimizi tamamladık ve konu bizim tarafımızdan kapanmıştır. Evraklarınız istanbul konsolosluğuna gönderilmiştir. Bundan sonrakı süreçte onlardan haber bekleyeceksiniz . ” gibi bir mektup alıp ancak istanbul konsolosluğundan yaklaşık 1 ay gibi bir süreçte haber bekleyen oldumu ?

Benim eşime geçen ayın 26 sında mektup geldi ve evrakların istanbul konsolosluguna gittiğini öğrendik ama hala sonuç yok haber yok. Benzer bir durumla karşılaşan varsa yazabilirmi ?

Tengezar
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar, Hayırlı haftalar.
    Bu hafta inşAllah' tüm bekleyenlerin mutlu haberler alacağı 5 gün olur.  Bir sorum olacak, Belki yasayan olmuştur.. Daha önce almanyadaki eşine yabancılar şubesi tarafından ;

“Biz incelemelerimizi tamamladık ve konu bizim tarafımızdan kapanmıştır. Evraklarınız istanbul konsolosluğuna gönderilmiştir. Bundan sonrakı süreçte onlardan haber bekleyeceksiniz . ” gibi bir mektup alıp ancak istanbul konsolosluğundan yaklaşık 1 ay gibi bir süreçte haber bekleyen oldumu ?

Benim eşime geçen ayın 26 sında mektup geldi ve evrakların istanbul konsolosluguna gittiğini öğrendik ama hala sonuç yok haber yok. Benzer bir durumla karşılaşan varsa yazabilirmi ?

Şahsen karşılaşmadım ama genelde Almanyadan Türkiyedeki Konsolosluklara gelen evrak en geç 1 hafta içinde vize bekleyenlere aksi bi durum olmadıkça vizeli olarak Pasaportları kargolanmiş oluyor.Yoğunluktan dolayı bir geçikmede olabilir.

arii
    Katılımcı

Şahsen karşılaşmadım ama genelde Almanyadan Türkiyedeki Konsolosluklara gelen evrak en geç 1 hafta içinde vize bekleyenlere aksi bi durum olmadıkça vizeli olarak Pasaportları kargolanmiş oluyor.Yoğunluktan dolayı bir geçikmede olabilir.

Evet bende 1 hafta gibi bir sure olabileceğini düşündüğüm için bu kadar uzun sürmesini anlamadım.

Tengezar
    Katılımcı

Evet bende 1 hafta gibi bir sure olabileceğini düşündüğüm için bu kadar uzun sürmesini anlamadım.

Bence yarın başvuru yaptıgın konsolosluğu ara.Kaybedeceğin bir şey yok.Onlar 3 ay geçmeden bilgi veremiyoruz deselerde sen yinede ara.: )

Alaaddin60
    Katılımcı

Arii kardeş bir gelişme oldumu senin evraklarında

arii
    Katılımcı

Arii kardeş bir gelişme oldumu senin evraklarında

Hayır Alaaddin  kardeşim hala bir gelisme yok. Birde bu konsolosluğu arayıp bir kerede hattı düşüren varsa anlından opecem vallahi. 2 gündür arıyorum hep meşgul. Numaramı santralde engelledilermi naptilarsa :)

ERTu52
    Katılımcı

Valla Türkiye'de geçirdiğiniz günlerin değerini bilin acele etmeyin o vizeyi size zaten verecekler boşuna sinir stres yapmayin

arii
    Katılımcı

Valla Türkiye'de geçirdiğiniz günlerin değerini bilin acele etmeyin o vizeyi size zaten verecekler boşuna sinir stres yapmayin

Ozledinmi buraları kardeşim :)

ERTu52
    Katılımcı

Özlem.degilde kardeşim ailem yanımda sonuçta güzel de bir bölgesinde yım rahatimda çok şükür ne bilim Almanya zor bı ülke sosyal hayatmis arkadaşlık dostluk burada biraz garip

Alaaddin60
    Katılımcı

Doğru diyorsunda ertu kardeş.boş boş oturuorsun önün açılıpta neyapacağına karar veremıyorsunki.sadece bekliyorsun

arii
    Katılımcı

Özlem.degilde kardeşim ailem yanımda sonuçta güzel de bir bölgesinde yım rahatimda çok şükür ne bilim Almanya zor bı ülke sosyal hayatmis arkadaşlık dostluk burada biraz garip

Oyledir kardeşim haklisin. Yapacak bişey yok önemli olan aile mutluluğu ve bir arada olmak.

Alaaddin60
    Katılımcı

Arii kardeş bi haber bekleyen bi biz kaldık heralde

15 yanıt görüntüleniyor - 241 ile 255 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.