2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Alaaddin60
    Katılımcı

Arkadaşlar bugun aramışlar yabancılar daıresınden evraklarım gelmiş inşallah yarın teslim edicez. Onaylanmasını hemen söluyorlarmı

arii
    Katılımcı

Arkadaşlar bugun aramışlar yabancılar daıresınden evraklarım gelmiş inşAllah' yarın teslim edicez. Onaylanmasını hemen söluyorlarmı

Merhaba Alaaddin, tam anlayamadım eşine mektup mu gelmiş biz evrakları istanbula gönderdik diye yoksa arayıp mı söylemişler? Çünkü şöyle , benim esimede geçen ayın 26 sında mektup geldi evraklarınız istanbul konsolosluğuna gönderilmiştir konu bizim tarafımızdan kapanmıştır diye. Eğer böyle bir durumsa biz  o mektubu  aldığımızdan beri yaklasik 2 haftadir onaylandığı yada onaylanmadığı hakkında bir bilgi alamadık. Hatta Bugün konsolosuguda aradım oradaki bayan hala işlem görüyor diye cevap verdiler.

Alaaddin60
    Katılımcı

Yok hayır benım başvurdugum evraklar yeni gelmiş yanancılar dairesıne. Eşimden bazı evraklar istemışler eşimin maaşı yeterli olmadıgından kefil gösterecez. Acaba orda hemen onaylanıp gönderıorlarmı dıe sordum

Alaaddin60
    Katılımcı

Benim birde takıntı yaptıgım mayısın 5 inde kına gecemiz var yetişmek istıyorum.ondan sonra vize gelmiş gelmemiş pek önemi yok. İnşallah yetişir die ümit edıorum.

arii
    Katılımcı

Yok hayır benım başvurdugum evraklar yeni gelmiş yanancılar dairesıne. Eşimden bazı evraklar istemışler eşimin maaşı yeterli olmadıgından kefil gösterecez. Acaba orda hemen onaylanıp gönderıorlarmı dıe sordum

Kardeşim evrakların onlara yeni gittiyse sen gene de en az 1 ayı gözden çıkarmalısın bence. Senin başvuru tarihin ne zamandı?

Alaaddin60
    Katılımcı

27 şubatta ankara konsolosluna başvuru yaptım. Mainz şehrine gitti evraklar

Alaaddin60
    Katılımcı

Bazılarınınki onaylanıp 1 haftada gelmiş Bazen okuorumda.inşallah bızımkılerde gelir

arii
    Katılımcı

Bazılarınınki onaylanıp 1 haftada gelmiş Bazen okuorumda.inşAllah' bızımkılerde gelir

Inşallah istediğin gibi olur kardeşim. evet erkenden onaylanan vizeler olduğunu duyuyoruz ama neye göre kime göre bu zaman süreci belirleniyor bilmiyorum.

Benim birde takıntı yaptıgım mayısın 5 inde kına gecemiz var yetişmek istıyorum.ondan sonra vize gelmiş gelmemiş pek önemi yok. İnşAllah' yetişir die ümit edıorum.

Benim tavsiyem, esin ondan istenen evrakları teslim etmeye gittiğinde sizin böyle özel bir durumunuz olduğundan damat olmadan almanyada yapılacak olan organizasyonun bir anlamı olmayacağından ve kına tarihinizi söyleyip bu tarihten önce gelecek olumlu sonucun sizin için önemli olduğunu fln söyleyebilir. Bu benim fikrim kardeşim belki etkisi olabilir.

Çünkü ben  almanyada yapacagimiz kına gecesi organizasyonuna , tarihinden önce yetişebilmek icin konsolosluga attığım bir maille , (normal bekleme sureci 15 ile 1 ay arası olan) turistik vizemin 5 günde çıkmasını sağladım ve bunda attığım mailin %99 etkisi olduğunu düşünüyorum 

Ezggg
    Katılımcı

InşAllah' istediğin gibi olur kardeşim. evet erkenden onaylanan vizeler olduğunu duyuyoruz ama neye göre kime göre bu zaman süreci belirleniyor bilmiyorum.

Benim tavsiyem, esin ondan istenen evrakları teslim etmeye gittiğinde sizin böyle özel bir durumunuz olduğundan damat olmadan almanyada yapılacak olan organizasyonun bir anlamı olmayacağından ve kına tarihinizi söyleyip bu tarihten önce gelecek olumlu sonucun sizin için önemli olduğunu fln söyleyebilir. Bu benim fikrim kardeşim belki etkisi olabilir.

Çünkü ben  almanyada yapacagimiz kına gecesi organizasyonuna , tarihinden önce yetişebilmek icin konsolosluga attığım bir maille , (normal bekleme sureci 15 ile 1 ay arası olan) turistik vizemin 5 günde çıkmasını sağladım ve bunda attığım mailin %99 etkisi olduğunu düşünüyorum

Az önce kargodan mesaj geldi yarin pasaportum geliyormus  halayy:)Allah herkese bu sevinci yasatmak nasip etsin  halayy:) dance:) yuppi:)

arii
    Katılımcı

Az önce kargodan mesaj geldi yarin pasaportum geliyormus  halayy:)Allah' herkese bu sevinci yasatmak nasip etsin  halayy:) dance:) yuppi:)

Ozaman danss halayy:) halayy:) dance:) halayy:) alkis:) alkis:) alkis:)

Ezggg
    Katılımcı

Ozaman danss halayy:) halayy:) dance:) halayy:) alkis:) alkis:) alkis:)

Insallah sizde tez zamanda kavusursunuz 🙏🏼

Alaaddin60
    Katılımcı

Alllah yolunu bahtını açık etsin ezgg kardeşim.arii verdiğin tavsıye için teşekkür ederim. Tavsiyeni yerine getirecem. İnşallah hepimiz için hayırlı olur da işimize gücümüze bakarız.

Alaaddin60
    Katılımcı

Ayrıca arii kardeşim sormak istediğim vize verdiklerinde araç ile gitmeyi düşünuorum.gümrüklerde sıkıntı olurmu bu konuya vakıfmısın.

arii
    Katılımcı

Ayrıca arii kardeşim sormak istediğim vize verdiklerinde araç ile gitmeyi düşünuorum.gümrüklerde sıkıntı olurmu bu konuya vakıfmısın.

Kardeşim bildiğim kadarını soyliyim, araç senin adına olması lazım ve çipli yeni ehliyeterimize sahip olman gerekiyor. Ama bunların dışında almanya ya gidene kadarki mesafede geçeceğin bir-kac ülke için gumrukten gecebilmen adina extra bir evrak lazımmı ondan emin değilim bir araştırmanı tavsiye ederim . Ama yeni çipli  ehliyetlerimiz avrupa standartlarına uygun olduğu için onun olması şart.

Nesibi
    Katılımcı

Bazılarınınki onaylanıp 1 haftada gelmiş Bazen okuorumda.inşAllah' bızımkılerde gelir

Yok o durumun turisttik vizeyle pek alakasi oldugunu dusunmuyorum. Cunku ben hicbir gerekce belirtmeden benimde son turistik vizem 3 gunde cikip elime ulasmisti. aile birlesimi icin de herhangi bir gerekceden dolayi islemlerin hizlanacagini dusunmuyorum acikcasi. Neresi isini cabuk yapiyorsa surec o sekilde gelisiyor bence

15 yanıt görüntüleniyor - 226 ile 240 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.