2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

arii
    Katılımcı

Senin eşini çağırdılar mı ? Veya mektup falan yolladıklar mı ? Eğer yollamadılarsa 3 Aydan sonra aradığınızda size yasal olarak cevap ve gerekçe sunmaları lazım

Bu ayın 26 sında eşime mektup geldi. Evraklarınızı istanbul almanya konsolosluğu takip edecektir. Dosya bizde kapanmıştır demisler. 1 haftadan fazla oldu haber yok. Bugün aradım bir gelişme varmı diye onada hayır yok dediler. Evraklar size ulaştı mı görüyormusunuz diye sordum hatta onada bilgim yok deyip konuyu kapattı. Anlamadım ben bunları.

Alaaddin60
    Katılımcı

Arkadaşlar 40 gün oldu daha halen evrak felan gelmedi. Yabancılar dairesini arıyoruz email atıyoruz gidiyoruz ama halen yok. Stresden başka bişiy deil

arii
    Katılımcı

Arkadaşlar 40 gün oldu daha halen evrak felan gelmedi. Yabancılar dairesini arıyoruz email atıyoruz gidiyoruz ama halen yok. Stresden başka bişiy deil

Ozaman sana biraz teselli olabileceğin bir haber veriyim benim 138 gün oldu kardeşim :)

Melekdly
    Katılımcı

Benim 88 gün oldu hala haber yok. Herkes için hayırlısı.

Alaaddin60
    Katılımcı

Arkadaşlar benim sizin yanınızda konuşmam olmaz öleyse.hakkımIzda hayırlısı.☺️

Melekdly
    Katılımcı

Bizden geç başvuru yapıp vizesini alan arkadaşlar oldu umutsuzluğa kapılma. Konsoloslukta da bana 30-40 güne vizesi gelenler var demişlerdi. Allah herkese yardım etsin.

zined338
    Katılımcı

Arkadaşlar ben bu konuyla ilgili YouTube da vlog oluşturmayı düşünüyorum , sizin de düşüncelerinizi alayım istedim, ne düşünüyorsunuz?

arii
    Katılımcı

Arkadaşlar ben bu konuyla ilgili YouTube da vlog oluşturmayı düşünüyorum , sizin de düşüncelerinizi alayım istedim, ne düşünüyorsunuz?

Olabilir insanların düşüncelerine yardımcı olacaktır. Benzer videolarda youtube de vardı sanırım.

arii
    Katılımcı

141. Gün 😁

Ezggg
    Katılımcı

141. Gün 😁

Arkadaslar Cuma günü konsolosluk aradi Almanyanin onay verdigini seyahat saglik sigortasi yapmam gerektigini söyledi Bende dün sigortayi yaptirip konsolosluga teslim ettim simdi pasaportu beklemedeyim Allah hepinize tez zamanda hayirli haberler versin 🙏🏼

Alaaddin60
    Katılımcı

Hayırlı olsun kardeşim onaylandıkdan sonra kaç günde geliyor acaba onunda bılgısını bızızmle paylaş

Ezggg
    Katılımcı

Hayırlı olsun kardeşim onaylandıkdan sonra kaç günde geliyor acaba onunda bılgısını bızızmle paylaş

Cok Tesekkürler tabiki paylasirim bende beklemedeyim henüz pasaportum gelmedi

zined338
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba , dün Alman konsolosluğu aradı , vizeniz onaylanmış ve 3 aylık seyahat sigortasını yapıp göndermemi istediler , sorum şu ben seyahat sigortasını yarından itibaren başlattım , çünkü önümüzdeki Pazartesi Almanya bilet alıp gitmek istiyorum, acaba ne zaman pasaportumu gidip alırım , veya onaylandıktan sonra kaç günde gelir?

arii
    Katılımcı

Arkadaslar Cuma günü konsolosluk aradi Almanyanin onay verdigini seyahat saglik sigortasi yapmam gerektigini söyledi Bende dün sigortayi yaptirip konsolosluga teslim ettim simdi pasaportu beklemedeyim Allah' hepinize tez zamanda hayirli haberler versin 🙏🏼

Kardeşim hayırlı olsun Allah utandırmasın 😄 Darısı bizim başımıza inşallah.  Sana ne zaman sürede pasaportunu teslim edeceklerinin bilgisini versinler mı acaba?

arii
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba , dün Alman konsolosluğu aradı , vizeniz onaylanmış ve 3 aylık seyahat sigortasını yapıp göndermemi istediler , sorum şu ben seyahat sigortasını yarından itibaren başlattım , çünkü önümüzdeki Pazartesi Almanya bilet alıp gitmek istiyorum, acaba ne zaman pasaportumu gidip alırım , veya onaylandıktan sonra kaç günde gelir?

Hayirli ugurlu kardesim :) Arkadaşlar böyle üst üste olumlu haberlerin gelmesi insanı umutlandırıyor gerçekten, bilgileri paylaştığınız için teşekkürler:) Ezggg de ayni senin durumunda galiba o daha iyi bilir. Muhtemelen seni arayacaklardır. Inşallah en kısa zamanda ararlar. Benim eşinde geçen ayın 26 sında evrakları istanbul konsolosluğa gönderdik size haber bilgi verecekler dediler bekliyoruz.

15 yanıt görüntüleniyor - 196 ile 210 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.