2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

arii
    Katılımcı

28 Martta onay geldi , cuma- pazartesi tatildi. Pasaportum gelmesini bekliyorum. Bu cumaya kadar umarım gelir.

Almanya onay verdikten sonra pasaport kaç günde geliyor onu bilmiyorum.

Hayirli ugurlu olsun kardesim Allah utandırmasın. Vala kardeşim benimde 26 martta yabancılar dairesi mektup göndermiş dosya bizde kapandı istanbul konsolosluğuna gönderdik diye ama olumlu yada olumsuz birseyden haberimiz yok. Dediklerine göre son onayı istanbul konsolosluğu verip size haber verecekmiş. Bizde haber bekliyoruz.  Herkes en kısa zamanda inşallah iyi haberler alır.

gakko
    Katılımcı

Büyük ihtimal bu hafta içinde olumlu cevap gelir, Önemli olan dosyanın Almanya’dan İstanbul’a gönderilmesi.
    Foruma baktım Almanya dosyayı gönderdikten sonra genellikle 1 hafta sürüyor.

Hayirli ugurlu olsun kardesim Allah' utandırmasın. Vala kardeşim benimde 26 martta yabancılar dairesi mektup göndermiş dosya bizde kapandı istanbul konsolosluğuna gönderdik diye ama olumlu yada olumsuz birseyden haberimiz yok. Dediklerine göre son onayı istanbul konsolosluğu verip size haber verecekmiş. Bizde haber bekliyoruz.  Herkes en kısa zamanda inşAllah' iyi haberler alır.

gakko
    Katılımcı

kargom Ups de 15.00 gibi işleme alınmış. İstanbul içi kargom ne zaman teslim olunur, yarın gelir mi?

Vize tarihi hemen başlıyor mu kaç gün sonra vizeyi başlatıyorlar ?

arii
    Katılımcı

Kardeşim daha önceki arkadaşlar ups çok hızlı hemen ertesi gün elime ulaştı kargon diyenler oldu açıkçası ama bence o konumladaalakalı bir durum olabilir merkezi bir yerde isen hemen gelme ihtimali yüksek. Olumlu haber alırsın inşallah. Vize onay verildiği günden itibaren başlıyor diye biliyorum ben. Yani dün onayladıysa dünden itibaren başlamış olması lazım.

gakko
    Katılımcı

28 şubatta başvuru yaptım.

28 MARTTA ALMANYA ONAY VERDİ.

5 NİSAN PASAPORTUM GELDİ.

YARIN KÖLNE UÇIYORUM İNŞ.

UMARIM TÜM ARKADAŞLARIN EN KISA ZAMANDA GELİR.

arii
    Katılımcı

28 şubatta başvuru yaptım.

28 MARTTA ALMANYA ONAY VERDİ.

5 NİSAN PASAPORTUM GELDİ.

YARIN KÖLNE UÇIYORUM İNŞ.

UMARIM TÜM ARKADAŞLARIN EN KISA ZAMANDA GELİR.

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Gözün aydın darısı bizim başımıza:) hayırlı yolculuklar..

Enver0328
    Katılımcı

Gakko kardes Merhaba senden bi haber bekliyoruz ama sanırım boşa sen kendinden başkasını dusunmezmisin oradaki kişi senin verdiğini nerden bilecek biraz düşünceli ol lutfen

arii
    Katılımcı

Gakko kardes Merhaba senden bi haber bekliyoruz ama sanırım boşa sen kendinden başkasını dusunmezmisin oradaki kişi senin verdiğini nerden bilecek biraz düşünceli ol lutfen

Enver kardeş sen neye kızdın anlamadım?

Melekdly
    Katılımcı

Anladığım kadarıyla enver bir yardım istedi gakko dan o da cevap vermedi. Ama burası yardımlaşma forumu bir anlamda bildiğimiz birşeyler paylaşmaktan çekinmemeliyiz. Yardım istendiyse  ihtiyacı olduğundandır.

arii
    Katılımcı

Enver kardes, gakko da  haberi daha yeni aldı oda telas icinde buyuk ihtimalle hazirlik yapiyordur. Belki de sana cevap verir biraz bekleseydin. Yardımci olabileceği birşey varsa yardımcı olacaktır kesin. Kimse burda bir başkasına  böyle hassas bir konuda yardımcı olmayacağını düşünmüyorum.

zined338
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar, bugün bizim çapraz sorgu vardı , baya bir heyecan vardı ama gerçekten o YouTube da video paylaşanların dediği gibi abartılı bir durum yokmuş , adamlar gayet normal sorular sordular. Saat 9 30 da görüşmeye girdim , 10 05 te bitti , sordukları soruları da söyleyeyim belki birilerine yardımcı olurum diye paylaşıyorum.
    1- eşinizin adı soyadı , Doğum tarihi
    2 -ne zaman tanıştınız?
    3- ne zaman evlilik teklifi yaptınız ?
    4- ne zaman evlendiniz?
    5 – Nerede evlendiniz
    6- nikah şahidi kimdi ?
    7 – düğün veya parti verdiniz mi ?
    8- Kimler katıldı bu partiye ?
    9- Eşinizin hobileri neler ?
    10- Almanya ya gidince planlarınız neler ?
    11- ne iş yapıyorsunuz ? Eşiniz ne iş yapıyor ?

Dediğim gibi arkadaşlar gayet sakin olun , gülümseyin, çok normal bir prosedür, zaten görevli kendisi sadece işimiz icabı bunu yapmak zorundayız dedi. Ve son olarak 1 hafta içinde olumlu veya olumsuz vizenizin sonucunu size göndereceğiz dediler.

arii
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar, bugün bizim çapraz sorgu vardı , baya bir heyecan vardı ama gerçekten o YouTube da video paylaşanların dediği gibi abartılı bir durum yokmuş , adamlar gayet normal sorular sordular. Saat 9 30 da görüşmeye girdim , 10 05 te bitti , sordukları soruları da söyleyeyim belki birilerine yardımcı olurum diye paylaşıyorum.
    1- eşinizin adı soyadı , Doğum tarihi
    2 -ne zaman tanıştınız?
    3- ne zaman evlilik teklifi yaptınız ?
    4- ne zaman evlendiniz?
    5 – Nerede evlendiniz
    6- nikah şahidi kimdi ?
    7 – düğün veya parti verdiniz mi ?
    8- Kimler katıldı bu partiye ?
    9- Eşinizin hobileri neler ?
    10- Almanya ya gidince planlarınız neler ?
    11- ne iş yapıyorsunuz ? Eşiniz ne iş yapıyor ?

Dediğim gibi arkadaşlar gayet sakin olun , gülümseyin, çok normal bir prosedür, zaten görevli kendisi sadece işimiz icabı bunu yapmak zorundayız dedi. Ve son olarak 1 hafta içinde olumlu veya olumsuz vizenizin sonucunu size göndereceğiz dediler.

Bilgiler için teşekkürler. Inşallah en kısa sürede olumlu haber alırsınız. Ne zamandır bekliyorsunuz?

zined338
    Katılımcı

Aralık 1 2017 de başvurdum 😊

arii
    Katılımcı

Aralık 1 2017 de başvurdum 😊

Iyimis ben daha eskiyim 27 kasım 2017 :) resmen survivor gibi mücadele veriyoruz :)

zined338
    Katılımcı

Senin eşini çağırdılar mı ? Veya mektup falan yolladıklar mı ? Eğer yollamadılarsa 3 Aydan sonra aradığınızda size yasal olarak cevap ve gerekçe sunmaları lazım

15 yanıt görüntüleniyor - 181 ile 195 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.