2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Dagdelen62
    Katılımcı

Merhaba bende 07.12.2018 de başvuru yaptım izmir başkonsolosluğuna 2-3 defa aradi eşim yabancılar polisini her seferinde evraklar ulaşmadı elimize ulaşınca biz haber vercez demişler en son 26.01.2019 da arayınca evraklar elimize 12. Ayda ulaştı biz türkiye konsolosluğundan geri bildirim bekliyoz demiş geri bildirim ne diyince geri bildirim işte size bilgi veremem zaten 3 ay süre var demiş daha eşimi çağırıp evrak istemediler geri bildirim olunca çağıracaklarmiş.

bişey diyemiyorum kelimeler anlamsız kalıyor yetmiyor bunu tarif etmeye allah yardımcımız olsun inşallah

CanAile
    Katılımcı

CanAile sizin de vizeniz hayırlı olsun yolunuz bahtinizda açık olsun ☺ yolculuk n zaman ?  Hemen gidiliyor mu vize verilirse tabi 😂

Merhaba,
    Yazinizi yeni okudum evet basildigi gün vizeniz gecerli genelde.. vizeyi alir almaz uctum :) darisi insallah sizlerin basina dualarım sizlerle.

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba,
    Yazinizi yeni okudum evet basildigi gün vizeniz gecerli genelde.. vizeyi alir almaz uctum :) darisi insAllah' sizlerin basina dualarım sizlerle.

amin tsk ederim … 100 gün oldu diye bugün konsolosluk a mail aitim bilgi alabilir miyim diye cevap yok 😂

ozgursari
    Katılımcı

Var 90 gün

Teşekür ederim Vizem 20 günde (28.01.19) elime ulaştı. İşimizi gücümüzü yoluna koyup hayırlısıysa yakında gidicez. Herkese bol şans.

talha55
    Katılımcı

Teşekür ederim Vizem 20 günde (28.01.19) elime ulaştı. İşimizi gücümüzü yoluna koyup hayırlısıysa yakında gidicez. Herkese bol şans.

Öncelikle hayırlı olsun :) rica etsem eşinize ve size ait daha fazla detay verir misiniz. Hangi şehir, vatandaşlıkarınız, iş durumları vs. Merakımı bağışlayın. İnşallah hepimizinki böyle kısa sürelerde gelir. Amin.

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar 100 gün oldu diye mail yazmistim cevap geldi … başvurunuz Almanya ya iletildi ordan görüş henüz gelmedi buraya yazmayiniz denilmiş

Ozan2019
    Katılımcı

Arkadaslar bugun pasaportum geldi vizem. Basılmıs halde darısı basınıza doğmamıs çocuk üzerinden basvurdum. Doğmamış çocuk üzerinden yardım isteyen olursa instagramdan bana ulasabılır
    @ozan.seckinn

3 ocak konsolosluk görüşmesi
    3 subat yabancı sube onay
    12 şubat vizeli pasaport

Cazonova1
    Katılımcı

07.12.2018 başvuru yaptım.esim bi kaç kez yabancılar dairesini aradi 24.12.2018 yanına geldi 13.01.2019 da dönüş yaptı öncesinde aramış ben yokken posta yollarsınız veya ben evrakları teslim ediyim eşimle dönerim diye yok evraklar elimize ulaşmadı demiş.13.01.2019 da döndü.ocagin sonuna kadar 3 sefer aradi evraklar elimize ulaşmadı cevabı aldı en son aramasında eşimi özledim 14 şubata yetişir mi diye sorunca evraklar bize 12. Ayda ulaştı turkiyeden geri bildirim beklioz demişler.5 gün önce durumu anlattım konsolosluğa mail attım.bugun Konsolusluktan aradilar 11.03.2019 a termin verdiler evliliğimi ispat etmem gerekiyormuş eşimle yaş farkı 6 dahada bi problem yok bide görüşme ye giderken nikah fotolarinida vermiştim konsolosluğa o zamanda dedim bi daha gelecemmi buraya diye gerek yok öyle bi şeye bizlik problem yok dediler.benim kimlik 2 yıl geç çıkarma o zaman konsolosluktakide sordu onada anlattım.Almanyadaki kadın ırkçılık yapiyo gibi geldi ben evraklarımı sundum eşimden giriş çıkışlarına baksa anlar goethe kursunda benden sonra başvuranlar vizeyi aldı gitti bile almanyadaki kadın işi uzatmaya çalışıyor basardida bu konudaki mağduriyeti yapılan art niyetli davranışları şikayet edebilecek bi yer varmi

Vizeyükleniyor
    Katılımcı

Arkadaşlar kimseden haber yok mu? Bu yorumu görenler varsa lütfen burda olduğunu belli edecek bir seyler yazsın yorumlarla birbirimize destek oluruz diye düşünüyorum

Strong1903
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar ben 17 ocak ta çocuk üzerinden aile birleşimine başvuru yaptım 4-6 hafta içerisinde netleşir demişti personel bayan 6 hafta geçtikten sonra mail attım konsolosluğa işleminiz devam etmekte dediler aradan 2 hafta sonra yine mail attım yine işleminiz devam etmekte 6-12 hafta içerisinde netleşiyor dedi bugün 9 hafta oldu hala haber yok ne yapmam gerekiyor bilgisi olan var mı

Strong1903
    Katılımcı

Merhaba 2019 doğmamış cocuk üzerinden vize belekleyen varmı ?
    Ben 2019 ocak 3 doğmamış cocuk üzerinden vize basvurusu yaptım.
    Konsolosluk gorusmem süper gecti.sadece esımın doğum tarıhını sordular
    Eşım mayıs 12 de doguk yapıcak annelık pasaportuna baktı ve esınız mayıs 12 de dogum yapıcak size vizeniz için nısan 12 yanı 1 ay oncesine (vizenizi verebiliriz ) dedi
    Ben yanımda eşimin hastane raporlarınıda goturdum verdım .daha erken olmazmı dedım ..olabilir fakat buna yabancılar subesi karar verıcek bız nısan 12 yazalım onlr raporları gorur zaten esınızde durumu ızah etsıın yabancılar subeye dedıler .
    Bız vızenıze onay onlar ıse erken gelebılır yada gelemez derler dedi.
    Allah'tan yabancılar subedeki calısan bayan cok anlayısşı esıme guler yuzlu davranıyor . Esım 2 gun once gıttıgınde evraklar onlibe olarak geldi turkıyeden aöa posta yanı orjınal evrakları beklıyoruz demıs.ben evraklar elıme ulastıgında esınızın erken gelmesı ıcın onay verıcem demıs saholsın
    Bu arada cocuk uzerınden yaptıgım ıcın vıze ucretıde talep etmedıler .sadece 20 tl kargo parası odedım
    Bu arada unutöadan söyleyim.  (Önemli )
    İdata evrak listesini gonderıyor hepsını hazırlıyorsunuz ama yazmadıkları bırsey var lısteye nufus mudurlugunden b formu almanız gerekıyor ben bunu almadan gıttım  sabah 7:45 randevumda  memur bayan evet evral lıstesınde b formu yok ama bız genede ıstıyorz dedıler.bana öğlen 12 ye kadar musade etti gidip beyoğlu nıfustan hemen aldım  getırdım ama ıcerı almadılar evragımı alıp bız ıcerı verıcez dedıler.
    Ben eve heldım saat 11:30 da konsoloslukta işlemi minyapan bayan ozan ben 12 ye kdar evrak getırecektınız ne oldu dedı . Ben getırdıgımı fakat kapıda gorevlı arladas size iletecegını soyledı dedım
    Anladım getırmedı ben gıdıp alayım o halde dedı 👊🏼 Soyleyeceklerım bukadar 2019 da dogöamıs cock uzerınden gşdenler bilgilerini paylaşırsa sevınırım .herkese hayırlı olsun bu yol

Kardeşim ben 17 ocakta istanbuldan çocuk üzerinden başvuru yaptım mail attım bir kaçkere 6-12 hafta arası haber geliyor dediler oradaki personel bayan 4-6 hafta içinde cvp gelir demişti hala gelmedi senin durum nedir geldimi cvp

Gnc
    Katılımcı

Merhaba lutfen kusura bakmayin cok gec gordum. Pasaportum gelmeden 1 gun olce cuma gunu aksam yurtici kargodan msj geldi. Cumartesi sabah 10 da elimdeydi. Merhabalar!
    ilk önce tebrikler hayirli olsun. Pasaportunuzu almadan önce kargi sirketinden herhangi bir mesaj gönderdiler mi? eger aldiysaniz kac gibi mesaj geldi! yanitiniz icin simdiden tesekkürler

Gnc
    Katılımcı

onay haberi falan almadik. Ne konsolosluga ulasabildim ne de yabancilar subeden haber alabildik. 120 gun surdu tam. Cuma gunu aksam yurtici kargodan msj geldi cumartesi sabah 10 da elimdeydi. 25 subatta msj feldi 26 subatta vizem elimdeydi .Allah razi olsun duaniz icin uzun bir sure sonra farkettim sjlari bu yuzden umarim sizin vizeniz de coktan gelmistir diliyorum.
    tebrik ediyorum sizi hayırla ve sağlıkla gidin ve cok mutlu olun inşAllah' .. bizlere başvuru tarihi evraklarinizin gidiş ve onay haberini aldığınız tarih ile kargo mesajiniz tarihini yazabilir misiniz ? Zahmet olmazsa bide vize teslim tarihini z …. ve beklemek zor darısı basimiza benim 86.gün bugün

Göztepe 35
    Katılımcı

Kardeşim ben 17 ocakta istanbuldan çocuk üzerinden başvuru yaptım mail attım bir kaçkere 6-12 hafta arası haber geliyor dediler oradaki personel bayan 4-6 hafta içinde cvp gelir demişti hala gelmedi senin durum nedir geldimi cvp

Kardeşim merhaba bende 19 Mart’ta çocuk üzerinden başvuru yaptım ..senin durumu merak ettim..benım eşim ve çocuğum Alman vatandaşı..çocuğum 7 aylık..senin durumun nasıl ? En kısa zamanda alırsın vizeyi inş

petra
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar,

18.10.2018de istanbuldan basvurmustum.

Bugun reddedilme kagidi aldim. Yabancilar dairesinden “onayladik” denmesine ragmen.

Ve bu RET icin tam 3.5 ay beklemis oldum.

Red gerekcesi: benim esim de istanbuldan almanyaya yerlesti ve suan icin oturum izni 2020 Subat'a kadar. Haziranda bir sinav yapip diploma denkligini alacak. O yuzden simdilik 2020'ye kadar oturum izni.

Ben de zaten ayni onun gibi 2020 subata kadar bir oturuma basvurmustum, bu ne sacmalik esimden 2020 subata kadar ayri mi kalmak zorundayim bu durumda yani!

Sanirim bir avukata vericez sanirim.yada ben ayrica calisma vizesiyle kendim basvurucam.

Merhaba, çok üzüldüm. Umarım en kısa sürede eşinizin yanına gidebilirsiniz.

Size bir kaç sorum olacak. Benim eşim çalışma vizesi ile (mavi kart değil) Almanya'ya yeni gitti.
    Nisan da oturum kartı için başvurusu var. Ne kadarlık oturum verecekler ilk seferde bilmiyorum.
    Sizin de eşiniz çalışma vizesi ile gitmiş. Ne zaman gitti? İlk oturum kartını kaç yıllık vermişlerdi?

15 yanıt görüntüleniyor - 1,906 ile 1,920 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.