2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Vize bekleyen
    Katılımcı

siz de kendinize iyi bakin. Suan icin dusundugum tek yol martta C1 belgemi alip calisma vizesine basvurmak. Esim uzerinden hazirana kadar bir daha basvuramiyorum, haziranda o diploma denkligini alip sinirsiz oturum hakki(niederlassungserlaubnis) aldiginda olabilecek.

Ret gerekcesi olarak “niederlassungserlaubnis”in bulunmamasini gosterdiler, esimin aufenthaltstitel i 02.2020'ye kadar oldugu icin. Bunu yaziyorum ki, turkiyeden giden esleri olanlar okuyup bilgilensin,basvurmadan once. Ret almasinlar.

hocam dün size mesaj geldi mi peki kargodan yoksa bugün direkt mi gönderdiler … inş önce C1 alırsınız sonra da eşini z geçer sınavını …

Zzzk
    Katılımcı

hocam dün size mesaj geldi mi peki kargodan yoksa bugün direkt mi gönderdiler … inş önce C1 alırsınız sonra da eşini z geçer sınavını …

hayir bana kargodan mesaj gelmedi, eve ret icin zarf gonderdiler. Benim pasaportum zaten bendeydi turist vizemle esimin yanina gidebilmek icin arada bir. Hicbir haber olmadan eve direkt ret zarfi gitmis

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar… kahrimdan şimdi öleceğim ben .y şube maile cevap vermiş … 3 ile 6 ay içinde cevap vereceğiz demişler.suan evet yada Hayır diyemeyiz demişler … ne demek bu basvuru yapalı 3 ay oldu bi akıl verin bana

Dagdelen62
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar,

18.10.2018de istanbuldan basvurmustum.

Bugun reddedilme kagidi aldim. Yabancilar dairesinden “onayladik” denmesine ragmen.

Ve bu RET icin tam 3.5 ay beklemis oldum.

Red gerekcesi: benim esim de istanbuldan almanyaya yerlesti ve suan icin oturum izni 2020 Subat'a kadar. Haziranda bir sinav yapip diploma denkligini alacak. O yuzden simdilik 2020'ye kadar oturum izni.

Ben de zaten ayni onun gibi 2020 subata kadar bir oturuma basvurmustum, bu ne sacmalik esimden 2020 subata kadar ayri mi kalmak zorundayim bu durumda yani!

Sanirim bir avukata vericez sanirim.yada ben ayrica calisma vizesiyle kendim basvurucam.

çok üzüldüm gerçekten geçen sene de bize beş buçuk ay sonunda yolladılar reddi saçmalık öyle olur mu bence de avukata verin inşallah en kısa sürede halleder işinizi ben de altı ay olacak hala bekliyorum benim arkadaşa onaylandı dendikten bi hafta sonra vizeyi yollamışlar ankaradan başvuru yapmıştı ben izmir

Dagdelen62
    Katılımcı

Eger esinizin oturum izni sinirsiz ise ve issiz degil ise RET alma ihtimaliniz yok.

Ben esimin oturum izni kisa oldugu icin ret aldim, bekleyenlerin moralini bozmak istemem. Ben de biliyorum bu beklemenin ne demek oldugunu.

biz almıştık geçen sene 36 € eksikmiş o yüzden 😁 eşim türk vatandaşı ve de kendi işi

Dagdelen62
    Katılımcı

hayir bana kargodan mesaj gelmedi, eve ret icin zarf gonderdiler. Benim pasaportum zaten bendeydi turist vizemle esimin yanina gidebilmek icin arada bir. Hicbir haber olmadan eve direkt ret zarfi gitmis

çok zor bekleyip de bu cevabı almak ama yılmak yok yıkılmak yok inşallah eşiniz sınavı geçer siz de geçersiniz ve bir yıl ayrı kalmazsınız ben de iki senedir gidemiyorum eşimin yanına başvuru yapıp cevap alana kadar yıl bitiyor allah yardımcımız olsun sabır inşallah en kısa zamanda çıkar vizelerimiz güçlü olun rabbim büyük elbet o vizeyi verecekler ömür boyu bizi eşlerimizden ayrı tutamazlar hak var hukuk var

m33m
    Katılımcı

Herkese merhaba arkadaşlar,
    19 Ekim Ankara Başvuru,
    5 şubatta vize basılmış,ondan 7-10 gün önce onaylanmıştı.
    7 Şubat sabahı elime ulaştı.
    hepinize allah sabır versin süreç çok zor. ama eninde sonunda geliyor.vize gelince farkına varıyorsunuz burayı bırakacağınızı,bu bir an önce gitme isteğiniz herşeyiniz yerini,kaldığınız evi,vatanınızı ve ailenizle vakit geçirebildiğiniz kadar geçirebilme isteiğine bırakıyor.
    acele etmeyin. ya:)

ABRAHAM
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba vizem geldi çok şükür darısı herkesin başına.
    Vize başvuru 13 aralık 2018
    Onay 1 Şubat 2019
    Vize basım tarihi 5 Şubat 2019
    Kargodan mesaj gelmedi.elime ulaşma tarihi 08 şubat 2018
    BAŞVURU KONLOSLUĞU :İzmir
    Gidilecek eyalet ve şehir Bayern/ Erlangen
    Bunları ayrıntılı yazıyorum çünkü hep bende merak ediyordum yardımcı olmak için sizlere.
    Herşey gönlünüzce olması dileğimle.

Dagdelen62
    Katılımcı

Onay 1 Şubat 2019
    Bunları ayrıntılı yazıyorum çünkü hep bende merak ediyordum yardımcı olmak için sizlere.

hayırlı olsun gözünüz aydın darısı bizim başımıza inşallah 🙏 🙏 🙏

Dagdelen62
    Katılımcı

19 Ekim Ankara Başvuru,
    hepinize Allah' sabır versin süreç çok zor. ama eninde sonunda geliyor.vize gelince farkına varıyorsunuz burayı bırakacağınızı,bu bir an önce gitme isteğiniz herşeyiniz yerini,kaldığınız evi,vatanınızı ve ailenizle vakit geçirebildiğiniz kadar geçirebilme isteiğine bırakıyor.

gözünüz aydın hayırlı olsun darısı bizim başımıza inşallah 🙏 valla vizem çıkınca onu düşünmeyeceğim iki senedir eşimin yanına gitmeye çalışıyorum 16 şubatta altı ay olacak başvuru yapalı

Vize bekleyen
    Katılımcı

Onay 1 Şubat 2019

amin adınıza çok sevindim yolunuz bahtiniz açık olsun

Vize bekleyen
    Katılımcı

19 Ekim Ankara Başvuru,
    hepinize Allah' sabır versin süreç çok zor. ama eninde sonunda geliyor.vize gelince farkına varıyorsunuz burayı bırakacağınızı,bu bir an önce gitme isteğiniz herşeyiniz yerini,kaldığınız evi,vatanınızı ve ailenizle vakit geçirebildiğiniz kadar geçirebilme isteiğine bırakıyor.

hayırlı olsun yolunuz da bahtiniz da açık olsun

Vize bekleyen
    Katılımcı

hayırlı olsun gözünüz aydın darısı bizim başımıza inşAllah' 🙏 🙏 🙏

öğretmen im seninki inşallah çıkar valla öyle böyle sevinmeyecegim çok sevincem adınıza

Cazonova1
    Katılımcı

Merhaba bende 07.12.2018 de başvuru yaptım izmir başkonsolosluğuna 2-3 defa aradi eşim yabancılar polisini her seferinde evraklar ulaşmadı elimize ulaşınca biz haber vercez demişler en son 26.01.2019 da arayınca evraklar elimize 12. Ayda ulaştı biz türkiye konsolosluğundan geri bildirim bekliyoz demiş geri bildirim ne diyince geri bildirim işte size bilgi veremem zaten 3 ay süre var demiş daha eşimi çağırıp evrak istemediler geri bildirim olunca çağıracaklarmiş.

Dagdelen62
    Katılımcı

öğretmen im seninki inşAllah' çıkar valla öyle böyle sevinmeyecegim çok sevincem adınıza

Teşekkür ederim hocam allah razı olsun valla ben gidenlere seviniyorum kalanlara üzülüyorum hele de benim gibi beş altı ay bekleyenlere daha çok inşallah çıkar hocam hepimizinki 🙏🙏🙏

15 yanıt görüntüleniyor - 1,891 ile 1,905 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.