2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar,

18.10.2018de istanbuldan basvurmustum.

Bugun reddedilme kagidi aldim. Yabancilar dairesinden “onayladik” denmesine ragmen.

Ve bu RET icin tam 3.5 ay beklemis oldum.

Red gerekcesi: benim esim de istanbuldan almanyaya yerlesti ve suan icin oturum izni 2020 Subat'a kadar. Haziranda bir sinav yapip diploma denkligini alacak. O yuzden simdilik 2020'ye kadar oturum izni.

Ben de zaten ayni onun gibi 2020 subata kadar bir oturuma basvurmustum, bu ne sacmalik esimden 2020 subata kadar ayri mi kalmak zorundayim bu durumda yani!

Sanirim bir avukata vericez sanirim.yada ben ayrica calisma vizesiyle kendim basvurucam.

çok üzüldüm .hakkimzda hayırlısı inş çözüm bulunur. Şimdi okudum red deyince inanin moralim bozuldu çok hemde Allah yardım etsin amin

Vize bekleyen
    Katılımcı

İnşAllah' en yakın zamanda gelir vizelerimiz.komşunuzun yabancılar polisindem onayının tam tarihiyle pasaportun eline geçtiği tarihi biliyormusunuz .izmir konsolosluğu yurtiçi kargoya veriyor galiba komşunuza mesaj gelmişmi kargodan gelmişsede saat kaçta gelmil bu sorularımı cevaplayabilirseniz sevinirim.teşekkürler.

Merhaba komsum aynı zman da arkadaşım … ocAk ayında almAnya ya evrakları gitmişti ..geçen hafta onaylanmis hangi gün bilmiyorum bi hafta evvel onay veriliyor ve bigün önce 18 38de kargoy a verildi diye mesaj gelmis ertesi gün 10 gb sabah eline ulasmis …hayırlısı hakkımızda … Aşağıda bi arkadas onay aldığı  halde red almış ..of yani ki ne of bilmedim bilemedim ben hiç bişey bilemedim smdi Üzgünüm

Zzzk
    Katılımcı

çok üzüldüm .hakkimzda hayırlısı inş çözüm bulunur. Şimdi okudum red deyince inanin moralim bozuldu çok hemde Allah' yardım etsin amin

moraliniz bozulmasin, benim esimin durumu farkli. Turk vatandasi ve sinavini yapip diploma denkligi alana kadar 2 sene calisma izni vardi burada, o da 2020 Subat ayinda bitiyor. Tabii ki sinavini insallah basarip sinirsiz oturum iznine gececek, ben o zaman alabilecegim belli ki vize. 2020 Subata kadar bana da oturum hakki verseler ne olurdu anlamiyorum,bizi 1 yil ayri birakmak mi istiyorlar,bu durumda.

Belki avukat tutacagiz, belki ben kendim iş bulup çalisma vizem ile buraya gelecegim, bakalim. Mart ayinda C1 sinavi yapacagim, ondan sonra is bakabilirim.

Zzzk
    Katılımcı

Eger esinizin oturum izni sinirsiz ise ve issiz degil ise RET alma ihtimaliniz yok.

Ben esimin oturum izni kisa oldugu icin ret aldim, bekleyenlerin moralini bozmak istemem. Ben de biliyorum bu beklemenin ne demek oldugunu.

Vize bekleyen
    Katılımcı

Eger esinizin oturum izni sinirsiz ise ve issiz degil ise RET alma ihtimaliniz yok.

Ben esimin oturum izni kisa oldugu icin ret aldim, bekleyenlerin moralini bozmak istemem. Ben de biliyorum bu beklemenin ne demek oldugunu.

biz size moral vermeliyi z … ama inanin çok üzüldüm .. sabır . Eşim sınırsız oturum da orda doğmuş büyümüş vs meslegi de var bakalım … benim aklım in almadığı yaşı mız aynı düğün kına resimleri gönderdik işi oturumu var trafik cezası bile yok 3.ay dayı z biz …hala haber yok. Bide aklım karıştı onay verdik deyip burdan red almissiniz kararı o zman sadece y şube veriyor diye bişey yok …artık gelsin de sonuç …sizin durumunu z da sizi güçlü görüyorum hedeflerini z var ne güzel hayal ve hedeflerinizi n peşinde olan insan güçlüdür devam edin böyle olmaya … ben egitimciyim öğrenci m olsaniz bu çocuk olur derdim size … kararlı  durusunuzda n etkilendim Allah yardım etsin hepimize amin

Zzzk
    Katılımcı

biz size moral vermeliyi z … ama inanin çok üzüldüm .. sabır . Eşim sınırsız oturum da orda doğmuş büyümüş vs meslegi de var bakalım … benim aklım in almadığı yaşı mız aynı düğün kına resimleri gönderdik işi oturumu var trafik cezası bile yok 3.ay dayı z biz …hala haber yok. Bide aklım karıştı onay verdik deyip burdan red almissiniz kararı o zman sadece y şube veriyor diye bişey yok …artık gelsin de sonuç …sizin durumunu z da sizi güçlü görüyorum hedeflerini z var ne güzel hayal ve hedeflerinizi n peşinde olan insan güçlüdür devam edin böyle olmaya … ben egitimciyim öğrenci m olsaniz bu çocuk olur derdim size … kararlı  durusunuzda n etkilendim Allah' yardım etsin hepimize amin

desteginiz icin cok tesekkur ederim. Elbette yikildim ve cok uzuldum ama yapacak bir sey yok. Elimizde olan cozumlere tutunmaya calisacagiz. Siz kendinizi uzmeyin, en kisa zamanda vizeniz gelecek, hicbir problem olacagini sanmiyorum.

Yabancilar dairesindeki “biz onay verdik” diyen adamin bizle dalga gectiginden dahi supheleniyorum, son derece kaba ve maalesef irkci bir adamdi. Yani sanssizliklar benim yakami birakmadi. Umarim bundan sonrasi hepimiz icin olumlu olur. Kendinizi uzmeyin,mutlaka yakinda gelecektir vizeniz.

Vize bekleyen
    Katılımcı

Dualarimiz kavuşmak eşimize inş en yakın zamanda diyelim … gelismeleriniz olunca haber verin bizlere …ilerleyeceginiz adımları … Allah yardım etsin ..

Vize bekleyen
    Katılımcı

Arkadaslar bugun vizem geldi 3 aylil multi vize darisi sizlerin basina insAllah'

amin amin çok comcok amin … gözünüz aydın ..☺ almanya da yolunuz da bahtiniz da açık olsun … Başvuru vs tarihlerini yazar msnz bide dün kargo mesajı geldi mi? Ve yolculuk ne zman …

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba valla bi vermediler vizeyi bilmiyorum ne olacak sabır diyoruz ama sabır da kalmadı gözünüz aydın çabuk gelmiş vizeniz valla ne yapacağımı şaşırdım bi hafta önce tekrar gittim görüşmeye kendimi tanıttım almanca düşünün Amin inşAllah' siz de Allah'a emanet olun dualarınızı eksik etmeyin bizden

evet Dağdelen öğretmenim çok ihtiyacımız var duaya ve sabra. .. kader birliği yapıyoruz burda . Her gün haber beklerken o günün gün olduğunu unutur oldum … zor işte …

Vize bekleyen
    Katılımcı

desteginiz icin cok tesekkur ederim. Elbette yikildim ve cok uzuldum ama yapacak bir sey yok. Elimizde olan cozumlere tutunmaya calisacagiz. Siz kendinizi uzmeyin, en kisa zamanda vizeniz gelecek, hicbir problem olacagini sanmiyorum.

Yabancilar dairesindeki “biz onay verdik” diyen adamin bizle dalga gectiginden dahi supheleniyorum, son derece kaba ve maalesef irkci bir adamdi. Yani sanssizliklar benim yakami birakmadi. Umarim bundan sonrasi hepimiz icin olumlu olur. Kendinizi uzmeyin,mutlaka yakinda gelecektir vizeniz.

tsk ederim inşAllah' derim buna … siz de nasıl bi yol cizeceksiniz haber verin bizlere olur mu .. problem varsa çözüm de vardır ,illaki vardır çözüm …  bizleri beklemek yildiriyor sabır .. Kendinize iyi bakin ☺ umutla iyi  bakin dimi

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba dagdelen,

Ben seni uzun zamandir takip ediyorum, senin durumunu merak ettigim icin tekrar bakmak istedim, hala gelmedigini görmek beni bile üzdü.. benim vizem cok sükür cok cabuk geldi. Araligin ortasinda cocuk üzeri aile birlesimi icin basvurmustum. Ocagin ortasinda vizem elime gecti. Allah' herkesi bi an önce sevdiklerini kavustursun. Allah'a emanet olun.

CanAile sizin de vizeniz hayırlı olsun yolunuz bahtinizda açık olsun ☺ yolculuk n zaman ?  Hemen gidiliyor mu vize verilirse tabi 😂

Samsunboy55
    Katılımcı

Arkadaslar alamnyada 16 sinda onay gelmesine ragmen bugun yeni geldi elime .. kargo takipten sik sik takip edin gec dusuyor sisteme ayrica mesajda gelmedi .. dun ankarayi aradim bugun yollicaz dediler.. aramasam belki de hala bekleteceklerdi .. yinede hayirlisi olsun hakkimizda hepinizin insallah..

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba yeniden size dün kargo mesajı gelmiş myd?bugün cevap aldiniz …

Vize bekleyen
    Katılımcı

Arkadaslar alamnyada 16 sinda onay gelmesine ragmen bugun yeni geldi elime .. kargo takipten sik sik takip edin gec dusuyor sisteme ayrica mesajda gelmedi .. dun ankarayi aradim bugun yollicaz dediler.. aramasam belki de hala bekleteceklerdi .. yinede hayirlisi olsun hakkimizda hepinizin insAllah'..

tsk ederim cevap için … güzel günlerini z olsun almanya da

Zzzk
    Katılımcı

tsk ederim inşAllah'' derim buna … siz de nasıl bi yol cizeceksiniz haber verin bizlere olur mu .. problem varsa çözüm de vardır ,illaki vardır çözüm …  bizleri beklemek yildiriyor sabır .. Kendinize iyi bakin ☺ umutla iyi  bakin dimi

siz de kendinize iyi bakin. Suan icin dusundugum tek yol martta C1 belgemi alip calisma vizesine basvurmak. Esim uzerinden hazirana kadar bir daha basvuramiyorum, haziranda o diploma denkligini alip sinirsiz oturum hakki(niederlassungserlaubnis) aldiginda olabilecek.

Ret gerekcesi olarak “niederlassungserlaubnis”in bulunmamasini gosterdiler, esimin aufenthaltstitel i 02.2020'ye kadar oldugu icin. Bunu yaziyorum ki, turkiyeden giden esleri olanlar okuyup bilgilensin,basvurmadan once. Ret almasinlar.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,876 ile 1,890 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.