2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba bugün de perşembe günkü eşimin yazdığı maile e cevap yok imiş … Eşim aramış mailinize cevap verilecek demişler  iyi geceler

Dagdelen62
    Katılımcı

Dağdelen öğretmenim sizden haber var mı

yok hocam hala 180 gün olacak haftaya kurstan arkadaşımın vizesi gelmiş bugün üç buçuk ayda geldi vizesi benim hala yok  :'(

Vize bekleyen
    Katılımcı

yok hocam hala 180 gün olacak haftaya kurstan arkadaşımın vizesi gelmiş bugün üç buçuk ayda geldi vizesi benim hala yok  :'(

adımıza çok üzülür oldum içim acıyor artık öğretmenim …

Nesibi
    Katılımcı

Merhaba 1 Kasım da başvuru  yaptım bir evrak eksikti 9  kasımda ellerine ulaştırdı m kargo ile… eşime de 26 kasımda mektup gitmiş ve hala haber yok ne onay ne red sizce ne demek bu

9 kasimdan itibaren isleminiz baslamis oluyor. Oyuzden 9 kasimdan itibaren yasal surec olan 90 gun suresini dusunun. Red mi degilmi bilemezsiniz. Esiniz genede bir gidip bilgi alsin surec hakkinda.

Vize bekleyen
    Katılımcı

9 kasimdan itibaren isleminiz baslamis oluyor. Oyuzden 9 kasimdan itibaren yasal surec olan 90 gun suresini dusunun. Red mi degilmi bilemezsiniz. Esiniz genede bir gidip bilgi alsin surec hakkinda.

tsk ederim yorum için … Eşim in yazdığı mail e yarın da cvb gelmezse ki yarın augsburgdaki yabancı şube calismiyormus 😂 perşembe günü gidip  soracak … geçen hafta perşembe yetisememisti is cikisi ve mail yazmisti cevap yok bakalım bu hafta perşembe ne diyecekler eşim yetişir se kapanmada n … 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 çok üzülüyorum az artık ama işte beklemek kaldı

ABRAHAM
    Katılımcı

Arkadaşlar öncelikler herkese merhaba herşey gönlünüzce olsun.
    Aile birleşim vizesi için 13 aralık 2018 de izmir konsolusluğundan başvurdum.
    Eşime rathausd an mektup geldi ve  evrak istendi 16 ocağa randevu verildi ve gerekli belgeleri teslim etti eşim.ve en kosa sürede onaylayıp mail atacağını söyledi kadın.
    1 şubatta oradaki hanım efendi maill attı ve onayladıklarını söyledi.bayada ilgili ve yardımcı olan bir bayandı.
    İzmirden hala bir ses seda yok 5 olunca gözüö telefonda kargo firmasından mesaj gelecekmi diye

Vize bekleyen
    Katılımcı

Arkadaşlar öncelikler herkese merhaba herşey gönlünüzce olsun.
    Aile birleşim vizesi için 13 aralık 2018 de izmir konsolusluğundan başvurdum.
    Eşime rathausd an mektup geldi ve  evrak istendi 16 ocağa randevu verildi ve gerekli belgeleri teslim etti eşim.ve en kosa sürede onaylayıp mail atacağını söyledi kadın.
    1 şubatta oradaki hanım efendi maill attı ve onayladıklarını söyledi.bayada ilgili ve yardımcı olan bir bayandı.
    İzmirden hala bir ses seda yok 5 olunca gözüö telefonda kargo firmasından mesaj gelecekmi diye

Merhaba hayırlı olsun …eşini z alman vatandaşı mi çabuk onaylanmis…. 26 kasımda n bu yana benim evrakları m yabancı şube de hala cevap yok 😳

ABRAHAM
    Katılımcı

Merhaba hayırlı olsun …eşini z alman vatandaşı mi çabuk onaylanmis…. 26 kasımda n bu yana benim evrakları m yabancı şube de hala cevap yok 😳

Eşim alman vatandaşı.öncelikle bu konulatı çok araştırdım ayrıca iki yıldır.turist vizesiyle 6 ayda 3 ay  olacak şekilde almanyada kaldım.Öncelikle bu vize işlemleri eyaletten eyalete  ve şehirden şehire değişmekte.ve yabancılar dairesinde çalışan şef veya personelin izinli olması durumu aksatıyor ve geçikme yaşamasına sebep oluyor.biz evrakları teslim ettik şef izne ayrılmıştı kadın mail yazsı haftaya gelcek gelir gelmez onaylatıcam diye öylede oldu.ayrıca görüşmede ve maildede izmir konsoloslığa baskı yapın dedi erken çıkması diye.yardımcı olabileceğim birşey varsa yardımcı olurum.izmirdeki süreç ne kadar sürer bunu bilmiyorum işte

Vize bekleyen
    Katılımcı

Eşim alman vatandaşı.öncelikle bu konulatı çok araştırdım ayrıca iki yıldır.turist vizesiyle 6 ayda 3 ay  olacak şekilde almanyada kaldım.Öncelikle bu vize işlemleri eyaletten eyalete  ve şehirden şehire değişmekte.ve yabancılar dairesinde çalışan şef veya personelin izinli olması durumu aksatıyor ve geçikme yaşamasına sebep oluyor.biz evrakları teslim ettik şef izne ayrılmıştı kadın mail yazsı haftaya gelcek gelir gelmez onaylatıcam diye öylede oldu.ayrıca görüşmede ve maildede izmir konsoloslığa baskı yapın dedi erken çıkması diye.yardımcı olabileceğim birşey varsa yardımcı olurum.izmirdeki süreç ne kadar sürer bunu bilmiyorum işte

tsk ederim cevap için … bakalım yarın eşim gidince ne diyecekler .. arkadaşım in geçen hafta izmir e onay i gelmiş bu hafta pazartesi günü vizesi geldi hatta komsum kendisi … nasib onay verilmiş ya gerisi de gelir … inş bize de gelir

CanAile
    Katılımcı

Merhaba dagdelen,

Ben seni uzun zamandir takip ediyorum, senin durumunu merak ettigim icin tekrar bakmak istedim, hala gelmedigini görmek beni bile üzdü.. benim vizem cok sükür cok cabuk geldi. Araligin ortasinda cocuk üzeri aile birlesimi icin basvurmustum. Ocagin ortasinda vizem elime gecti. Allah herkesi bi an önce sevdiklerini kavustursun. Allaha emanet olun.

Samsunboy55
    Katılımcı

Arkadaslar bugun vizem geldi 3 aylil multi vize darisi sizlerin basina insallah

Dagdelen62
    Katılımcı

Merhaba dagdelen,

Ben seni uzun zamandir takip ediyorum, senin durumunu merak ettigim icin tekrar bakmak istedim, hala gelmedigini görmek beni bile üzdü.. benim vizem cok sükür cok cabuk geldi. Araligin ortasinda cocuk üzeri aile birlesimi icin basvurmustum. Ocagin ortasinda vizem elime gecti. Allah' herkesi bi an önce sevdiklerini kavustursun. Allah'a emanet olun.

Merhaba valla bi vermediler vizeyi bilmiyorum ne olacak sabır diyoruz ama sabır da kalmadı gözünüz aydın çabuk gelmiş vizeniz valla ne yapacağımı şaşırdım bi hafta önce tekrar gittim görüşmeye kendimi tanıttım almanca düşünün Amin inşallah siz de allaha emanet olun dualarınızı eksik etmeyin bizden

Dagdelen62
    Katılımcı

Arkadaslar bugun vizem geldi 3 aylil multi vize darisi sizlerin basina insAllah'

gözünüz aydın darısı bizim başımıza inşallah 🙏

ABRAHAM
    Katılımcı

tsk ederim cevap için … bakalım yarın eşim gidince ne diyecekler .. arkadaşım in geçen hafta izmir e onay i gelmiş bu hafta pazartesi günü vizesi geldi hatta komsum kendisi … nasib onay verilmiş ya gerisi de gelir … inş bize de gelir

İnşallah en yakın zamanda gelir vizelerimiz.komşunuzun yabancılar polisindem onayının tam tarihiyle pasaportun eline geçtiği tarihi biliyormusunuz .izmir konsolosluğu yurtiçi kargoya veriyor galiba komşunuza mesaj gelmişmi kargodan gelmişsede saat kaçta gelmil bu sorularımı cevaplayabilirseniz sevinirim.teşekkürler.

Zzzk
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar,

18.10.2018de istanbuldan basvurmustum.

Bugun reddedilme kagidi aldim. Yabancilar dairesinden “onayladik” denmesine ragmen.

Ve bu RET icin tam 3.5 ay beklemis oldum.

Red gerekcesi: benim esim de istanbuldan almanyaya yerlesti ve suan icin oturum izni 2020 Subat'a kadar. Haziranda bir sinav yapip diploma denkligini alacak. O yuzden simdilik 2020'ye kadar oturum izni.

Ben de zaten ayni onun gibi 2020 subata kadar bir oturuma basvurmustum, bu ne sacmalik esimden 2020 subata kadar ayri mi kalmak zorundayim bu durumda yani!

Sanirim bir avukata vericez sanirim.yada ben ayrica calisma vizesiyle kendim basvurucam.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,861 ile 1,875 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.