2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

İlletvize
    Katılımcı

2 ekim de başvurdum ve hala bekliyorum. Frankfurta giden var mı aramızda? Allah herkese sabır versin sabır çok çok önemli. Çok zor bir süreç. Çok zorlanıyoruz.

Ftm.i
    Katılımcı

Sorun cikar. Biz de ayni durumu yasamamak icin konsolosluga mail ile ulaaio sormustuk. Bize verdikleri cevapta soyadi degisijligi olacagi icin yeni cikacak kimlik ve pasaportu istiyorlar fakat eskisi ile gelirsiniz yenisi geldiginde esiniz buraya twkrar gelip gosterip,teslim edebilirler diye bi opsiyon sunmuslardi. Zaten pasaportu vize icin de aliyorlar gecersiz olani alamazlar. Allah' kolaylik versin…

Evet banada öyle yazdilar ama uluslararasi evlenme kayit örneginde bilgiler birbirine uyustugu sürece sorun cikmazmis ve eski soyadimi da kullandigim icin sorun cikmaz Insallah. Basvuran esim onunki yeni almanyada olan esten istenenler icin sormustum. Amin sagolun sizede

aselhasret
    Katılımcı

merhaba herkese.
    12 eylülde izmirden başvurdum. eşime mektup bugün geldi. Ludwigsburg'ta evimiz. Mektubu teslim ettikten kaç hafta sonra onay geliyor vize için bilgisi olan var mı? Eşim Alman vatandaşı değil bu arada.

Bu gelen mektupta ne yaziyor acaba???herkez bi mektuptan bahsediyor…hicbir fikrim yok:)

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba bugün tam 84.gün .. eşimle yaş farkimiz yok…ilk ve son inş evliligimiz sabıka kaydimiz yok şükür …işi var . Benden başka bakmakla yükümlü olduğu kişi yok anne baba si almanya dan emekli ki ben de calsiabilirim ..  esim sigortasın yatiryor ve calisiyor .. ev kontr. Ni teslim etti ..resmi nikahlı evliyiz… aynı memleketteniz… evden gelinlikle davulla zurnayla cikarken ki fotograf raflarim dahil olmak uzere 10 tane kına gecesi ve düğün resimlerimzi teslim ettim bindalli,gece elbisem ve gelinlikli 3 ayrı kiyaftle resim gonderdim… O ZMAN  NİYE demem mi hala haber yok?  Ve bu bilinmezlik inanin yipratiyor . N yapmaliyim ? Bileniniz yok mu arkadaşlar

King22
    Katılımcı

merhaba herkese.
    12 eylülde izmirden başvurdum. eşime mektup bugün geldi. Ludwigsburg'ta evimiz. Mektubu teslim ettikten kaç hafta sonra onay geliyor vize için bilgisi olan var mı? Eşim Alman vatandaşı değil bu arada.

Merhaba! bende Ludwigsburg a gidecegim nasip olursa. bende Izmirden 26.11.2018 de basvurdum. Esiniz mektupta istenilen belgeleri teslim ettikten bir kac hafta veya gün sonra oradan Izmir´e elektronik olarak cevap gönderiliyor. Onay cikar ise pasaportunuz´u bir hafta icinde alirsiniz. Benim de dosyam DAha önce ALmanya da kalmistim en son eskiden kaldigim yerden dosya isteniyor)  elerine ulasmadigi icin beklemedeyim. Size ve diger karder birligi yaptigimiz arkadaslara sabirlar diliyorum. Herhangi bir baska sorusu olan arkadaslar da bana yaza bilirler uzun zaman orada yasadim.

Mesira
    Katılımcı

Merhaba! bende Ludwigsburg a gidecegim nasip olursa. bende Izmirden 26.11.2018 de basvurdum. Esiniz mektupta istenilen belgeleri teslim ettikten bir kac hafta veya gün sonra oradan Izmir´e elektronik olarak cevap gönderiliyor. Onay cikar ise pasaportunuz´u bir hafta icinde alirsiniz. Benim de dosyam DAha önce ALmanya da kalmistim en son eskiden kaldigim yerden dosya isteniyor)  elerine ulasmadigi icin beklemedeyim. Size ve diger karder birligi yaptigimiz arkadaslara sabirlar diliyorum. Herhangi bir baska sorusu olan arkadaslar da bana yaza bilirler uzun zaman orada yasadim.

cevabınıza çok sevindim. inşallah öyle olur. teşekkürler. sizin de en kısa zamanda gelmesi dileğiyle.

Gnc
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar tam 4 ayın sonunda vizem geldi benim de. Sukurler olsun. Cok zor ve sancili bir surec. 3 aylik vize vermisler bir de cok az ama olsun insalllah halledilir. Bejleyen herkesr bu sevinci bir an once yasamalarini diliyorum. Tek bir nemuf ilgilendigi icin sureci cok uzatiyorlar….

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar tam 4 ayın sonunda vizem geldi benim de. Sukurler olsun. Cok zor ve sancili bir surec. 3 aylik vize vermisler bir de cok az ama olsun insalllah halledilir. Bejleyen herkesr bu sevinci bir an once yasamalarini diliyorum. Tek bir nemuf ilgilendigi icin sureci cok uzatiyorlar….

tebrik ediyorum sizi hayırla ve sağlıkla gidin ve cok mutlu olun inşallah .. bizlere başvuru tarihi evraklarinizin gidiş ve onay haberini aldığınız tarih ile kargo mesajiniz tarihini yazabilir misiniz ? Zahmet olmazsa bide vize teslim tarihini z …. ve beklemek zor darısı basimiza benim 86.gün bugün

King22
    Katılımcı

Merhabalar!
    ilk önce tebrikler hayirli olsun. Pasaportunuzu almadan önce kargi sirketinden herhangi bir mesaj gönderdiler mi? eger aldiysaniz kac gibi mesaj geldi! yanitiniz icin simdiden tesekkürler

Samsunboy55
    Katılımcı

Arkadaslar 27 kasimda basvuru yaptim . Esimi 12 ocakta cagirip mesajlari fotograflari falan istemisler , esimde goturup verdi aramizda 7 yas var . Sonra ayin 16 sinda biz onaylayip ankaraya ginderdik diye esime kagit yollamislar.. 16 sindan bu yana hala pasaportum.gelmedi 2 hafta oldu bugun ariyorum surekli islemde diyorlar sizce ne zaman gelir ??

talha55
    Katılımcı

Arkadaslar 27 kasimda basvuru yaptim . Esimi 12 ocakta cagirip mesajlari fotograflari falan istemisler , esimde goturup verdi aramizda 7 yas var . Sonra ayin 16 sinda biz onaylayip ankaraya ginderdik diye esime kagit yollamislar.. 16 sindan bu yana hala pasaportum.gelmedi 2 hafta oldu bugun ariyorum surekli islemde diyorlar sizce ne zaman gelir ??

Hüseyin bey mahsuru yoksa bir kaç şey sormak istiyorum merakımı bağışlayın lütfen. Eşiniz mi sizden 7 yaş büyük, siz mi ondan? Eşiniz Türk vatandaşı mı? Fotoğraflar yine bir nebze ama mesaj derken, baya baya WhatsApp yazışmalarını vs mi istediler?

Son olarak isminizde 55 var siz de Samsun'lusunuz galiba :D

Vize bekleyen
    Katılımcı

onay iniz geldi ve hala elinize mi ulaşmadı bu da garip … iki güne gelmez ise haftaya elinizde olur … hayırlı olsun vizeniz … darısı başımıza diyelim …  :)

Vize bekleyen
    Katılımcı

2 ekim de başvurdum ve hala bekliyorum. Frankfurta giden var mı aramızda? Allah' herkese sabır versin sabır çok çok önemli. Çok zor bir süreç. Çok zorlanıyoruz.

Merhaba  amin ve  90 günlük süreniz dolmuş … kime nereye sorup bilgi alabiliyorsunuz ve aldığınız bilgi nedir söyleyebilir misiniz cuma günü benim  de 90 gün olacak hala haber alamamisaam ne yapmam gerek ogrenmeye çalışıyorum ve sabır çok sabır 

Samsunboy55
    Katılımcı

Evet esim benden buyuk kardesim .. berlinde fotograflarimizi mesajlari teslim ettikten 2 gun sonra esime kagit gitti biz onaylayip ankaraya gonderdik diye.. esim alman vatandasi
    Kadini 18 i cuma gunu aradigimda pazartesi yollicaz ama siz yinede arayin dedi aradim bu ikinci hafta surekli islemde diyor .. acaba yogunluk mu var baska birsey mi anlamadim ?

Zzzk
    Katılımcı

Arkadaslar selam

18 Ekim'de basvuru yaptim

20-25 kasim arasi esime mektup geldi(tam hatirlamiyorum)

12 Aralikta esim gitti yabancilar dairesine onay verdik dediler. Tabi araya tatil girdi vs.

17 ocakta mail attim Konsolosluga “daha onay gelmedi bekliyoruz islemler onay gelmeden devam etmiyor” dediler. Yabancilar dairesini aradi esim hemen. “Onay verdik bidaha iletisime gecelim tamam” dedi adam.

31 ocak tekrar mail attim, hala “islemler devam ediyor biraz daha beklemeniz gerekmektedir” cevabini veriyor konsolosluk.

Yabancilar dairesi onay verdiyse, neyi bu kadar bekliyor olabiliriz sizce? Ben Schengen'im ile Almanyadayim. 3.5 ay oldu tam vize icin. Hayir onay gelmese beklerim, esimin oturum izni 2020 subata kadar, o yuzden uzuyordur belki ama onay verilen sey neden uzar?

3 subatta randevu alip burada yabancilar dairesine gidicez, madem onay vermisler bir kez daha konsoloslukla gozumuzun onunde iletisime gecsinler.

Benzerî durumda olan ve fikri olan var mi??

15 yanıt görüntüleniyor - 1,816 ile 1,830 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.