2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

King22
    Katılımcı

amin sabır diliyorum hepimize cikınca vizeniz yazın buraya ki sevinelim adınıza

Ilk önce Tesekkürler! tabiki burada olan yada olmayan herkes icin seviniriz Vizelerini aldiklarinda. Herseyin hayirlisi hakkimizda!

Gnc
    Katılımcı

Sorun cikar. Biz de ayni durumu yasamamak icin konsolosluga mail ile ulaaio sormustuk. Bize verdikleri cevapta soyadi degisijligi olacagi icin yeni cikacak kimlik ve pasaportu istiyorlar fakat eskisi ile gelirsiniz yenisi geldiginde esiniz buraya twkrar gelip gosterip,teslim edebilirler diye bi opsiyon sunmuslardi. Zaten pasaportu vize icin de aliyorlar gecersiz olani alamazlar. Allah kolaylik versin…

Merhaba arkadaslar, basvuru icin gerekli evraklarda esimden benim Pasaportumun ve oturma iznimin fotokopisini istiyolar,
    eski soyadimla olan pasaportumun ve oturma iznimin fotokopisiyle basvursak sorun cikarmi yenileri daha elime gecmedi ve beklemek istemiyoruz.

Gnc
    Katılımcı

4 ay oldu hala beklemedeyim ben de… yabancilar subede doayayla ilgilenen personel cok aksi ve hicbir sekilde cevap vermiyor bekliceksiniz diyor. Islemler pamuk ipligine bagli olmasa avukata verecegiz. Hayli zor surecler. Allah bekleyen herkese kolaylik versin arkadaslar.

Kartalca
    Katılımcı

Bakın arkadaşlar
    Tekrar söylüyorum
    Eşinize çocuğunuza kavuşmak çok ama çok hassas bir konu
    Ona bi lafım yok
    Ama türkiye nin tadını çıkartın
    Buraya gelmek için sabırsızlanmayın
    Çok büyük hayaller kurmayın
    Hayal kırıklıklarına uğrarsınız
    Buralarda kolay değil
    İş bulmak mesleksiz dil i tam bilmeden buralardada
    Çok zor
    Leiffirma yani taşeronluk sisteminde
    Ordan oraya ordan oraya
    İş garantin yok
    Bunlara hazırlıklı olun

aselhasret
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba başvuru tarihi
    09.10.2018 ist konsolosluk 100 günü
    Aşkın süredir bekliyorum bugün yarın iki
    Kişi kaldı derken bu kadar zaman geçti
    Allah' sabır versin hepimize beklemeye
    Devammm..

Allah sabir versin kardesim kur;)

Vize bekleyen
    Katılımcı

Bakın arkadaşlar
    Tekrar söylüyorum
    Ona bi lafım yok
    Buralarda kolay değil
    Çok zor
    Ordan oraya ordan oraya
    İş garantin yok
    Bunlara hazırlıklı olun

Merhaba  haklısınız kesinlikle ama ben bayanım. .. öğretmenim de hadi oralarda is bulamadım diyelim ki büyük ihtimal bulamayacagim. … benim Yuvam orda eşim orda … burdaki Günlerimi n tadını çıkatmak  vize nin  ciktigini bilip yaşamak başka ;HA ÇIKACAK MI ÇIKMAYACAK Mİ? N  ZMAN ÇIKAR VSVSVSV DÜŞÜNÜP KAHROLMAK üstüne es in dostun sen hala burda misin düğün yaptın niye burdasin ?söyle yap böyle yap akılları ile ugrasmak başka …. benim eşim ALASKA DA OLAYDI DA SON SINIRDA ,İNANİN SOBA YAKMAYI BİLE BİLMEM BEN SIRF ORDA O VAR DİYE GIDERDim .KENDİ adıma eşim le Yuvam da olmak istiyorum… is bulmak nasib bulamazsam da eşim bakar yuvamiza  bundan eminim… şükür .ve .. Dünya mutfağında n yemekler yapabilmek için eşimin yanında olmalıyım, Bayer münih dortmunt maçını izleyebilmek için gelmeliyim… Kuzey isiklarini onunla bir izleyebilmek için gelmeliyım. .. en çok da O ORDA OLDUĞU için ve cok ozlediğim için gelmeliyim.

Vize bekleyen
    Katılımcı

Allah'' sabir versin kardesim kur;)

Allah' sabir versin  çok amin hepimize

Vize bekleyen
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba başvuru tarihi
    09.10.2018 ist konsolosluk 100 günü
    Aşkın süredir bekliyorum bugün yarın iki
    Kişi kaldı derken bu kadar zaman geçti
    Allah' sabır versin hepimize beklemeye
    Devammm..

amin çok büyük  sabır diliyorum hepimize

Vize bekleyen
    Katılımcı

4 ay oldu hala beklemedeyim ben de… yabancilar subede doayayla ilgilenen personel cok aksi ve hicbir sekilde cevap vermiyor bekliceksiniz diyor. Islemler pamuk ipligine bagli olmasa avukata verecegiz. Hayli zor surecler. Allah' bekleyen herkese kolaylik versin arkadaslar.

çok çok ve cok amin … vizenız  çıkınca haber vermeyi unutmayin burda yazan herkese dua ediyorum  vizelerimiz çıksın diye…

Nesibi
    Katılımcı

Bakın arkadaşlar
    Tekrar söylüyorum
    Ona bi lafım yok
    Buralarda kolay değil
    Çok zor
    Ordan oraya ordan oraya
    İş garantin yok
    Bunlara hazırlıklı olun

Size katiliyorum acikcasi. Daha oncesinde milyon defa gidip gelmeme ragmen ki allahtan cok boş kalmadim iş buldum ek işlerede kosturuyorum ama biryerden sonra genede ben neredeyim oluyor. En zoruda dil bilmemek. Cok sükür ingilizcem var ama yasadiginiz ulkenin dilini bilmek cok cok ayri oluyor. Yalniz kaliyorsunuz her sekilde eşinizde biryere kadar sonucta oda insan yani bir yere kadar yetebilecek size ama cidden tüm samimiyetimle soyluyorum alismak biraz zaman aliyor :). Bende 4 ay bekledim vizemi basvuru sureci vs derken toplam 6 ayi buldu gelmem ama birseyleri yoluna koymak duzen oturtmak gercekten zorluyor insani her ne kadar guclu olmaya calissanda.

Kartalca
    Katılımcı

Merhaba  haklısınız kesinlikle ama ben bayanım. .. öğretmenim de hadi oralarda is bulamadım diyelim ki büyük ihtimal bulamayacagim. … benim Yuvam orda eşim orda … burdaki Günlerimi n tadını çıkatmak  vize nin  ciktigini bilip yaşamak başka ;HA ÇIKACAK MI ÇIKMAYACAK Mİ? N  ZMAN ÇIKAR VSVSVSV DÜŞÜNÜP KAHROLMAK üstüne es in dostun sen hala burda misin düğün yaptın niye burdasin ?söyle yap böyle yap akılları ile ugrasmak başka …. benim eşim ALASKA DA OLAYDI DA SON SINIRDA ,İNANİN SOBA YAKMAYI BİLE BİLMEM BEN SIRF ORDA O VAR DİYE GIDERDim .KENDİ adıma eşim le Yuvam da olmak istiyorum… is bulmak nasib bulamazsam da eşim bakar yuvamiza  bundan eminim… şükür .ve .. Dünya mutfağında n yemekler yapabilmek için eşimin yanında olmalıyım, Bayer münih dortmunt maçını izleyebilmek için gelmeliyim… Kuzey isiklarini onunla bir izleyebilmek için gelmeliyım. .. en çok da O ORDA OLDUĞU için ve cok ozlediğim için gelmeliyim.

Ya sizin aranız masallarla çok iyi
    Ya da hayal dünyanız çok geniş
    Bu anlattıklarınız yaşayan ne gördüm ne duydum
    Herşey böyle başlayıp
    Üzücü sonuçlarla sonlanıyor
    İnsanın biraz ayakları yere basmalı
    İnşallah istediğin gibi gerçekleşir bu hayallarin

Kartalca
    Katılımcı

Size katiliyorum acikcasi. Daha oncesinde milyon defa gidip gelmeme ragmen ki Allah'tan cok boş kalmadim iş buldum ek işlerede kosturuyorum ama biryerden sonra genede ben neredeyim oluyor. En zoruda dil bilmemek. Cok sükür ingilizcem var ama yasadiginiz ulkenin dilini bilmek cok cok ayri oluyor. Yalniz kaliyorsunuz her sekilde eşinizde biryere kadar sonucta oda insan yani bir yere kadar yetebilecek size ama cidden tüm samimiyetimle soyluyorum alismak biraz zaman aliyor :). Bende 4 ay bekledim vizemi basvuru sureci vs derken toplam 6 ayi buldu gelmem ama birseyleri yoluna koymak duzen oturtmak gercekten zorluyor insani her ne kadar guclu olmaya calissanda.

Almanya’ya  sonradan gelip alışmak cidden çok büyük ve çok sağlam bir psikoloji istiyor..buralar Türkiyeden çok toz pembe gözüküyor bende gelmeden öyle görüyordum ama işin rengi bambaşka

Mesira
    Katılımcı

merhaba herkese.
    12 eylülde izmirden başvurdum. eşime mektup bugün geldi. Ludwigsburg'ta evimiz. Mektubu teslim ettikten kaç hafta sonra onay geliyor vize için bilgisi olan var mı? Eşim Alman vatandaşı değil bu arada.

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba almanya ya gelmek yabancı olmak orda dil bilmemek zor katilirim hatta çok zordur inanırım… lakin tecrübe yi de bilirim  inanirimm. .. Üniv mezun olmama 3ay kala annemi 5 yıl evvel de babami kaybettim Sayet hedef leri m hayallerim olmasa şimdiye Yitip gitmiş olur kendi dugunumü kendi m yapazdim sanırım ..hem yemek yapmak maça gitmek ve biraz gezmek Utopik mi … ozaman liseden buyana çalışan birey olarak kendi ayaklarim üzerinde durmayi basarmak ultra utopikmis annesi z babasız … oraya gitmiş herkese En kisa zamanda güçlükleri asmalarini temenni ediyorum … bekleyenlere de sabır .. gidersem yapabildiklerim i yazarım yapamadiklarimi da yazarım ama yilmayacagim … hayat öyle yada böyle devam ediyor ve her an kıymetli çünkü kısa yaşamlar. ..

Vize bekleyen
    Katılımcı

Almanya’ya  sonradan gelip alışmak cidden çok büyük ve çok sağlam bir psikoloji istiyor..buralar Türkiyeden çok toz pembe gözüküyor bende gelmeden öyle görüyordum ama işin rengi bambaşka

tsk ederim … zor evet kabul ediyorum bi bey için daha zor.. Hepimiz için dua m gidenler tutunsunlar bekleyenler in ki çıksın … hayırlısı hakkımızda

15 yanıt görüntüleniyor - 1,801 ile 1,815 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.