2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

ercan1453
    Katılımcı

Merhaba, ankaradan cocuk üzeri aile birleşimi yapan arkadaşlar ne kdar sürede haber aldınız? Ayrıca ups de pasaport takibini ne mı bakmamız gerekiyor yoksa kargo takibi mi? :) bide darmstadta giden arkadaslar varmi aranizda hessene?

kardes hessene bende geliyorum Frankfurt Main

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim ama uzun suredir forumu disaridan takip ediyordum  bende aile birlesimi uzerinden almanya ya yerlesicem  13 kasim 2018 de istanbulda  basvuru yaptim 10 ocak 2019 da esime haber gitmis esimden sadece ev icin evrak istemisler  mesela maas bodrosu felan bunlari hic istememisler acaba vizem kac günde cikar merak ediyorum bu sürecde bekleyen bay bayan arkadaslarima sabirlar diliyorum

Merhaba  hayırlı olsun başvurunuz. .. eşiniz alman vatandaşı mi öyleyse yakinda gelir ..

ercan1453
    Katılımcı

Merhaba  hayırlı olsun başvurunuz. .. eşiniz alman vatandaşı mi öyleyse yakinda gelir ..

merhaba evet kardesim alman vatandasi  evrak verdigi yere sormus vizeyi  hersey pozitif ben burdan kayit yaptim artik  turkiyekideki yetkililere kaldi ama en gec 14 gun icinde cikar demis vizesi  acaba daha erken cikarmi  merak ediyorum

Kartalca
    Katılımcı

Arkadaşlar türkiye’nin tadını çıkartın bol bol
    Vizem gelmedi diye acele panik yapmayın kendinize
    Sakin olun
    Almanya’da bol bol can sıkılmalı günlere alışacaksınız

ercan1453
    Katılımcı

Sakin olun

Kardeşim onda haklısın ama ben tırcıydım Avrupa’ya gider gelirdim ilk kez gelmicem Almanya’ya

Vize bekleyen
    Katılımcı

Sakin olun

Merhaba nasıl geçirdinız ilk ayinizi orda ve is bulana dek… sizi bilmiyorum ben çalışacağım öğretmenim lakin artık is bulabilir miyim o muamma 😂. .. neler yapmaliyiz yada yapmamaliyiz gelirsek yazar misiniz ve .. sakin kalmak çok zor ama insan sakin kalıyor da ben kendi adıma çok üzülüyorum acaba çıkmadı mi vize m diye … iyi günler dilerim

Vize bekleyen
    Katılımcı

Sakin olun

ayrıca gelebilirsem kurs vs gider gelirken hayatımı sıkmayacagim nasıl yapacaksiniz deyin dil yok tanıdık yok vs deyin bi …10 yıl sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra hayal gücüm çok zengin gb geliyor bana 😂😂😂 işin şakası kendime güveniyorum ,baş edebilirim Günlerimi kaliteli yaşarım gb geliyor… bide insanın kendi elinde ' AN' ini nasıl degerlendirdigi. … size bol etkinlikli günler diliyorum… Allah hepimizin yardımcısı olsun.. giden pişman gidemeyen Üzgün derken hayat geçiyor …

Kartalca
    Katılımcı

Rahat ol aynı şeyleri ben gelmeden de düşünüyordum..bende Üniversite mezunu kaliteli bir kafaya sahip insandım türkiye’de..burası bambaşka bir hayat insanlar bencil ve kendi cebi için yaşarlar samimiyet bulamazsın ki zaten almanya soğuk ilişkilerin ülkesi alışmak çok ama çok zor..

Vize bekleyen
    Katılımcı

Rahat ol aynı şeyleri ben gelmeden de düşünüyordum..bende Üniversite mezunu kaliteli bir kafaya sahip insandım türkiye’de..burası bambaşka bir hayat insanlar bencil ve kendi cebi için yaşarlar samimiyet bulamazsın ki zaten almanya soğuk ilişkilerin ülkesi alışmak çok ama çok zor..

peki denklik alabildiniz mi Merhaba , soğuk ülke kesin insanları da çok mühim değil nereye gitsem zaman a ihtiyaç olurdu tabi memeleketim den burdan evleneydim buna gerek de kalmazdi ama nasib işte … nasib im taaaaaaa Almanya da imiş … Bundan 10 yıl önce eşimin köyünde ogretmendim…10 yıl sonra o koyde  n gelen nasib eşim … gider gitmez neler yapmalıyız yada kesinlikle şunları yapmayın diyecekleriniz var mı .. ve alismak kafada çok planım var benim monzerallali kremalı paSTA bile yapcan orda bi gelebilirsem her şey farklı olacak çünkü evlilik farklı… zaten buna alisana kadar oryantasyon u saglar giderim almAnya ya … bide çıksa vize 😂

ozgursari
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar, 08.01.2019 tarihinde çocuk üzerinden aile birleşimi için İzmir Konsolosluğa evrakları teslim ettim, şükür orada bir problem çıkmadı. Eşim ve oğlum Almanya'ya 3 ay önce gitti, oğlum okula (3.sınıf) başladı. Bi arkadaşım yakın zamanda gitti ve vizesi 3 hafta sonra geldi. İnşallah en kısa sürede benim ve bekleyen herkesin vizesini gelir. Sormak istediğim şu, vize geldikten sonra şu kadar zamanda çıkış yapılması gerek gibi bir durum var mıdır? Teşekkürler…

Kartalca
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar, 08.01.2019 tarihinde çocuk üzerinden aile birleşimi için İzmir Konsolosluğa evrakları teslim ettim, şükür orada bir problem çıkmadı. Eşim ve oğlum Almanya'ya 3 ay önce gitti, oğlum okula (3.sınıf) başladı. Bi arkadaşım yakın zamanda gitti ve vizesi 3 hafta sonra geldi. İnşAllah' en kısa sürede benim ve bekleyen herkesin vizesini gelir. Sormak istediğim şu, vize geldikten sonra şu kadar zamanda çıkış yapılması gerek gibi bir durum var mıdır? Teşekkürler…

Var 90 gün

Kartalca
    Katılımcı

peki denklik alabildiniz mi Merhaba , soğuk ülke kesin insanları da çok mühim değil nereye gitsem zaman a ihtiyaç olurdu tabi memeleketim den burdan evleneydim buna gerek de kalmazdi ama nasib işte … nasib im taaaaaaa Almanya da imiş … Bundan 10 yıl önce eşimin köyünde ogretmendim…10 yıl sonra o koyde  n gelen nasib eşim … gider gitmez neler yapmalıyız yada kesinlikle şunları yapmayın diyecekleriniz var mı .. ve alismak kafada çok planım var benim monzerallali kremalı paSTA bile yapcan orda bi gelebilirsem her şey farklı olacak çünkü evlilik farklı… zaten buna alisana kadar oryantasyon u saglar giderim almAnya ya … bide çıksa vize 😂

Kardeş herkes kafada bir sürü hayallerle geliyor zaten sadece sen değilsin..buraya geldiğinde yapacağın en önemli şeyler dil kursuna yazılmak,ehliyetini değiştirmek ve  kimseye güvenmemek(iş anlamında aldırırız sokarız asarız keseriz gibi)

Ozan2019
    Katılımcı

Merhaba 2019 doğmamış cocuk üzerinden vize belekleyen varmı ?
    Ben 2019 ocak 3 doğmamış cocuk üzerinden vize basvurusu yaptım.
    Konsolosluk gorusmem süper gecti.sadece esımın doğum tarıhını sordular
    Eşım mayıs 12 de doguk yapıcak annelık pasaportuna baktı ve esınız mayıs 12 de dogum yapıcak size vizeniz için nısan 12 yanı 1 ay oncesine (vizenizi verebiliriz ) dedi
    Ben yanımda eşimin hastane raporlarınıda goturdum verdım .daha erken olmazmı dedım ..olabilir fakat buna yabancılar subesi karar verıcek bız nısan 12 yazalım onlr raporları gorur zaten esınızde durumu ızah etsıın yabancılar subeye dedıler .
    Bız vızenıze onay onlar ıse erken gelebılır yada gelemez derler dedi.
    Allahtan yabancılar subedeki calısan bayan cok anlayısşı esıme guler yuzlu davranıyor . Esım 2 gun once gıttıgınde evraklar onlibe olarak geldi turkıyeden aöa posta yanı orjınal evrakları beklıyoruz demıs.ben evraklar elıme ulastıgında esınızın erken gelmesı ıcın onay verıcem demıs saholsın
    Bu arada cocuk uzerınden yaptıgım ıcın vıze ucretıde talep etmedıler .sadece 20 tl kargo parası odedım
    Bu arada unutöadan söyleyim.  (Önemli )
    İdata evrak listesini gonderıyor hepsını hazırlıyorsunuz ama yazmadıkları bırsey var lısteye nufus mudurlugunden b formu almanız gerekıyor ben bunu almadan gıttım  sabah 7:45 randevumda  memur bayan evet evral lıstesınde b formu yok ama bız genede ıstıyorz dedıler.bana öğlen 12 ye kadar musade etti gidip beyoğlu nıfustan hemen aldım  getırdım ama ıcerı almadılar evragımı alıp bız ıcerı verıcez dedıler.
    Ben eve heldım saat 11:30 da konsoloslukta işlemi minyapan bayan ozan ben 12 ye kdar evrak getırecektınız ne oldu dedı . Ben getırdıgımı fakat kapıda gorevlı arladas size iletecegını soyledı dedım
    Anladım getırmedı ben gıdıp alayım o halde dedı 👊🏼 Soyleyeceklerım bukadar 2019 da dogöamıs cock uzerınden gşdenler bilgilerini paylaşırsa sevınırım .herkese hayırlı olsun bu yol

ercan1453
    Katılımcı

Kardeşim onda haklısın ama ben tırcıydım Avrupa’ya gider gelirdim ilk kez gelmicem Almanya’ya

Merhaba arkadaslar evet 61 gün sonra pasaportum geldi ve bana hicbir mesaj gelmedi 13 Kasim 2018 de istanbulda  basvuru yapmistim  10 ocak 2019 da esime evrak gitmisdi 14.01-2019da yani  bugün pasaportum elime geldi Allah herkese sabirlar versin

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar evet 61 gün sonra pasaportum geldi ve bana hicbir mesaj gelmedi 13 Kasim 2018 de istanbulda  basvuru yapmistim  10 ocak 2019 da esime evrak gitmisdi 14.01-2019da yani  bugün pasaportum elime geldi Allah' herkese sabirlar versin

amin ve hayırlı olsun vize niz …Sağlıkla hayırlı yolculuklar

15 yanıt görüntüleniyor - 1,756 ile 1,770 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.