2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Vize bekleyen
    Katılımcı

söyleyeceğimizi söyledik biraz geç kaldık ben beşinci ayıma girdim hala bekliyorum en son eşimden Kasım Aralık gelirini istediler onu da ancak şu an verebilir sizce vizem çıkar mı henüz çocuk yok bu kadar evrak istemeleri normal mi evini de kontrol ettiler

Merhaba burda bi arkadaşım in eşinden de istemislerdi bu gb evraklar ve çıkmıştı Dağdelen inş sizin de benim de bekleyen herkesin çıkar … 2 ay 4 gün oldu bekliyoruz….hayırlısı

mehmetmc
    Katılımcı

söyleyeceğimizi söyledik biraz geç kaldık ben beşinci ayıma girdim hala bekliyorum en son eşimden Kasım Aralık gelirini istediler onu da ancak şu an verebilir sizce vizem çıkar mı henüz çocuk yok bu kadar evrak istemeleri normal mi evini de kontrol ettiler

dagdelen normal tabi uzatabildiklerini uzatıyorlar işte ama neye göre neden size denk geldi onu bilemiyorsunuz . kriterleri yazmışlar hepsini yerine getiriyorsunuz yeni yeni icatlar cıkarıyorlar . zaten bu yabancı polislerin yetkileri yüksek sorgulanmıyorlarda elinden geleni keyfi bir şekilde yapıyor. bende cocuk var alman vatandaşı hanımda . adam benden whatsap  skype görüşmelerini  istiyor fotoğraf istiyor beraber çekilen ne alaka sanane benim görüşmelerimden . 6 yıllık evliyim türkiyede oturmuşum cocuk almanyada doğmuş nikahım var herşeyim var . sanki cocuk benim değilde eşim başka birini getiriyor insanları düşürdükleri
    pozisyon rencide edici. 3 ayı geçti hiç
    bir
    şey yapamıyorum vize cıkacak diye gelecek diye bir yere kıpırdayamıyor insan allah herkeze sabır versin yazık gunah bu insanlara

CanAile
    Katılımcı

Merhaba, ankaradan cocuk üzeri aile birleşimi yapan arkadaşlar ne kdar sürede haber aldınız? Ayrıca ups de pasaport takibini ne mı bakmamız gerekiyor yoksa kargo takibi mi? :) bide darmstadta giden arkadaslar varmi aranizda hessene? 

Dagdelen62
    Katılımcı

Merhaba burda bi arkadaşım in eşinden de istemislerdi bu gb evraklar ve çıkmıştı Dağdelen inş sizin de benim de bekleyen herkesin çıkar … 2 ay 4 gün oldu bekliyoruz….hayırlısı

iyi geceler inşallah çıkar hepimizinki rabbim yardımcımız olsun

Dagdelen62
    Katılımcı

dagdelen normal tabi uzatabildiklerini uzatıyorlar işte ama neye göre neden size denk geldi onu bilemiyorsunuz . kriterleri yazmışlar hepsini yerine getiriyorsunuz yeni yeni icatlar cıkarıyorlar . zaten bu yabancı polislerin yetkileri yüksek sorgulanmıyorlarda elinden geleni keyfi bir şekilde yapıyor. bende cocuk var alman vatandaşı hanımda . adam benden whatsap  skype görüşmelerini  istiyor fotoğraf istiyor beraber çekilen ne alaka sanane benim görüşmelerimden . 6 yıllık evliyim türkiyede oturmuşum cocuk almanyada doğmuş nikahım var herşeyim var . sanki cocuk benim değilde eşim başka birini getiriyor insanları düşürdükleri
    pozisyon rencide edici. 3 ayı geçti hiç
    bir
    şey yapamıyorum vize cıkacak diye gelecek diye bir yere kıpırdayamıyor insan Allah' herkeze sabır versin yazık gunah bu insanlara

allah yardımcınız olsun gerçekten mantıklı değil yaptıkları ama elimizden de bişey gelmiyor beklemekten başka çok haklısınız Amin inşallah

Vize bekleyen
    Katılımcı

Allah' yardımcınız olsun gerçekten mantıklı değil yaptıkları ama elimizden de bişey gelmiyor beklemekten başka çok haklısınız Amin inşAllah'

Merhaba, bugün de haber yok  vizeden…😳

kartal10
    Katılımcı

basvuru tarhim. 08.11.2018
    20.11.2018 tarihinde eşim  belgelerin sormk icin yabncilar subesine gitti ewaraklariniz dha gelme digini soyledi ama esimden gerekli olan ewrklarin listesini verdi ve siz smdiden bunlari hazirlayip getirin denildi. 1 hafta icinde evraklari toplayip verdik. bugun esime dosyaniz bize ulasti ve istanbul konsolosluguna gönderdiğini yazmis.
    sabh 9 da konsolosluk aradim ve bana islemlerinis onaylandi vize basimi olucak 
    denildi.  2 hafta sonraya biletim var dedim iptal ve ya erteletmemde yarar olurmu dedim gerek yok dediler ozaman kadr elinizde olur pasportunuz denildi..
    arkdaslar allah hepinize sabir versin bu durumlar sozlerle kelimelerle artik anlatılmıyor

Vize bekleyen
    Katılımcı

20.11.2018 tarihinde eşim  belgelerin sormk icin yabncilar subesine gitti ewaraklariniz dha gelme digini soyledi ama esimden gerekli olan ewrklarin listesini verdi ve siz smdiden bunlari hazirlayip getirin denildi. 1 hafta icinde evraklari toplayip verdik. bugun esime dosyaniz bize ulasti ve istanbul konsolosluguna gönderdiğini yazmis.
    denildi.  2 hafta sonraya biletim var dedim iptal ve ya erteletmemde yarar olurmu dedim gerek yok dediler ozaman kadr elinizde olur pasportunuz denildi..
    arkdaslar Allah' hepinize sabir versin bu durumlar sozlerle kelimelerle artik anlatılmıyor

hayırlı olsun sevindim adınıza. … darısı başımıza diyelim.. hayırlı yolculuklar… vize eliniz e geçince de yazar misiniz kaç günde geldiğini öğrenelim …yolunuz açık olsun

Vize bekleyen
    Katılımcı

iyi geceler inşAllah' çıkar hepimizinki rabbim yardımcımız olsun

Merhaba , mail göndermiştim konsolosluk a cevab gelmiş,  3 ay geçmeden bilgi vermek işlem sürecini artMasina sebeb mis.. 3 ay geçer se yeniden mail atın demişler.öyle işte hayırlısı bakalım ne zman gelecek ? Red değilse inşallah

Dagdelen62
    Katılımcı

Merhaba , mail göndermiştim konsolosluk a cevab gelmiş,  3 ay geçmeden bilgi vermek işlem sürecini artMasina sebeb mis.. 3 ay geçer se yeniden mail atın demişler.öyle işte hayırlısı bakalım ne zman gelecek ? Red değilse inşAllah'

valla bizim beş ay oldu evraklar hala orda başvuru 16 Ağustos ilk evrak 26 eylülde teslim edildi 5 ekimde evi kontrole gittiler 12 aralıkta tekrar evrak istediler eşim daha teslim etmedi inşallah bu hafta içi verir içeri bakalım allah hepimizin yardımcısı olsun çok zor beklemek 😔

Dagdelen62
    Katılımcı

arkdaslar Allah' hepinize sabir versin bu durumlar sozlerle kelimelerle artik anlatılmıyor

hayırlı olsun darısı bizim başımıza inşallah 🙏 yolunuz açık olsun

Vize bekleyen
    Katılımcı

Senin vizen en gec ocagın 20 sine kadar elinde bi yere not et kardesim

Merhaba  ayin 8 i galiba bugün hala haber yok vize den..sizin onay dan sonra hemen mi çıkmıştı kaç günde ?elinize geldi  onaydan sonra?

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba  ayin 8 i galiba bugün hala haber yok vize den..sizin onay dan sonra hemen mi çıkmıştı kaç günde ?elinize geldi  onaydan sonra?

Merhaba  eşim yabancılar şubesini aramis daha evvel 17 12 2018 de bağlı olduğunuz konsolosluk a talimat verildi denilmişti ama haber yoktu , bugün aramış calismiyorlarmis carsambalari yarın tekrar arayacak… korkmaya başladım artık, form u tamamini okudum onay verilince bi haftaya vize geliyor.. benim ise onay denilmemış ama talimat denilmişti ne zaman oldu 17 aralık dan bugüne haber yok … çok üzülüyorum sabır hepimize

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba  eşim yabancılar şubesini aramis daha evvel 17 12 2018 de bağlı olduğunuz konsolosluk a talimat verildi denilmişti ama haber yoktu , bugün aramış calismiyorlarmis carsambalari yarın tekrar arayacak… korkmaya başladım artık, form u tamamini okudum onay verilince bi haftaya vize geliyor.. benim ise onay denilmemış ama talimat denilmişti ne zaman oldu 17 aralık dan bugüne haber yok … çok üzülüyorum sabır hepimize

Merhaba, eşim bugün yabancila r Şubesi ile gorusmus telefon ile özel bilgi vermiyorlarmis işten de izin alamıyor… konsolosluk bana da bişey demiyor… aranızda bilgi alabileceğimiz bi kurum yol vs bilen var mı iyi akşamlar

ercan1453
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim ama uzun suredir forumu disaridan takip ediyordum  bende aile birlesimi uzerinden almanya ya yerlesicem  13 kasim 2018 de istanbulda  basvuru yaptim 10 ocak 2019 da esime haber gitmis esimden sadece ev icin evrak istemisler  mesela maas bodrosu felan bunlari hic istememisler acaba vizem kac günde cikar merak ediyorum bu sürecde bekleyen bay bayan arkadaslarima sabirlar diliyorum 

15 yanıt görüntüleniyor - 1,741 ile 1,755 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.