2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Dagdelen62
    Katılımcı

Merhaba , ben de 1 Kasım 2018 de izmirden başvuru yaptım, aile birleşimi için.. 25 Kasım gibi evraklarım almanya ya ulasmis… Eşim 5 Aralık da evrakların teslim ettı.  Geçen hafta yabancılar subesinden  esime denilen 17.12.2018 TARİHİNDE TALİMAT YURT DIŞI TEMSILCIMIZE ILETILDI denildi… Tüm formu okudum bir buçuk ay dir okuyorum… toplam 47 günde yabancılar subesinden karar çıktı … sadece ne zman gelir bu karar… ve almanyadan onay çıktı ise burdan problem çıkar mı… Hepimizin duası bir eslerimize kavuşmak…. sabır diliyorum

Amin inşallah valla bize bir cevap da vermiyorlar o konuyla ilgili bilgim yok henüz o aşamaya geçemedim

Dagdelen62
    Katılımcı

yeniden Merhaba☺ alıntı yapmadan nasil yazılır bilemedim bulamadım 😂😂😂😂 Dağdelen umarım sizin de en kisa zAmanda çıkar vizeniz ,4 ay nasıl sabrettini z … iyi sabretmissiniz. .. A1 sınavına 22 günde hazirlandim ben  75 aldım bi an evvel islemlerim başlasın diye..  düğün yaptık agustosta turist vizesi bekliyorduk 😂😂😂düğünde n beş gün sonra turist vizesini n çıkmadığını ogrendik O GÜNÜ ANLATAMAM duydugumda. …. düğün olmuş ben burda kaldım … şimdi sabırla beklemek Kaldı şükür ama elime geçene kadar inanamayacagim. .. İzmir den kargo ya mi verilecek pasaport ile vize yoksa biz mi alacagiz bilginiz var mı … bi de konsolosluk 3 gün tatilmis bugün aradım ya sabr

kusura bakmayın uzun bir süredir giremedim valla çok zor gelin bana sorun o beklemeyi iki yıl oldu belki ondandır zamanla alışıyor insan ben de ilk red yediğimde tarifi yoktu o duygunun ama şimdi biraz daha iyiyim konsolosluk yılbaşı diye iki hafta tatile girdi diye biliyorum ben ama emin değilim yine de eğer konsoloslukta kendim alacağım demediyseniz eve yolluyorlar yani kargo poşetini dolduruyorsunuz siz yaptınız mı böyle bişey Amin inşallah allah sesinizi duysun inşallah herkesin çıkar ben iki hafta kurs gördüm 95 aldım ilkinde de 93 konsolosluk nasıl bu kadar yüksek alırsın muhabbeti yaptı bide  :haha:

Vize bekleyen
    Katılımcı

kusura bakmayın uzun bir süredir giremedim valla çok zor gelin bana sorun o beklemeyi iki yıl oldu belki ondandır zamanla alışıyor insan ben de ilk red yediğimde tarifi yoktu o duygunun ama şimdi biraz daha iyiyim konsolosluk yılbaşı diye iki hafta tatile girdi diye biliyorum ben ama emin değilim yine de eğer konsoloslukta kendim alacağım demediyseniz eve yolluyorlar yani kargo poşetini dolduruyorsunuz siz yaptınız mı böyle bişey Amin inşAllah' Allah' sesinizi duysun inşAllah' herkesin çıkar ben iki hafta kurs gördüm 95 aldım ilkinde de 93 konsolosluk nasıl bu kadar yüksek alırsın muhabbeti yaptı bide  :haha:

merhaba Dagdelen, umarım iyisinizdir. .. dün eşim mail attı bakalım bugün cevap yazacaklar mi bugün konsolosluk u aradım telefonda bilgi vermiyoruz dediler… bi sorum olacaktı.. Sizin  ilk i red olmuş hani bunu yabancilar Şubesi mi dedi yoksa yabancılar Şubesi bağlı olduğunuz konsolosluk a talimat gönderip konsolosluk dan mi red oldugunu ogrendiniz nasıl oldu anlatır misiniz?  Kargo poşeti yazdım üstüne adres vs … ozaman Kargı ile gelir gelecek se inş hepimizin çıkar sizin neresi … benim augsburg

Vize bekleyen
    Katılımcı

merhaba Dagdelen, umarım iyisinizdir. .. dün eşim mail attı bakalım bugün cevap yazacaklar mi bugün konsolosluk u aradım telefonda bilgi vermiyoruz dediler… bi sorum olacaktı.. Sizin  ilk i red olmuş hani bunu yabancilar Şubesi mi dedi yoksa yabancılar Şubesi bağlı olduğunuz konsolosluk a talimat gönderip konsolosluk dan mi red oldugunu ogrendiniz nasıl oldu anlatır misiniz?  Kargo poşeti yazdım üstüne adres vs … ozaman Kargı ile gelir gelecek se inş hepimizin çıkar sizin neresi … benim augsburg

ayrıca iki hafta da 90 üstü almak harika … Maşallah diyelim ben 22  günde 75 aldım ama horende n 1 dogrum var 😂😂😂 mail im ve konusmam tam puan … Almanya ya gidebilirsem dinleyerek anlayamacagim Almanlari sanırım 😂 elimde kağıt kalem night horen ja schreiben diyeceğim😨 Allah im hiç dusunmemisim Almanya yaaaa Almanya yabancı dil uzak insanlar farklı …. valla büyük macera ve risk ama eşlerimiz orda … düğün olalı 4 ay oldu bizim 10 günlük gelin iken gitti işte sabır sabır sabir

Dagdelen62
    Katılımcı

iyi akşamlar şükür diyelim siz nasılsınız inşallah bi cevap alırsınız bize birşey söylemeden direk pasaportu yolladılar beş buçuk ay bekledik red geldi bunu da pasaport ile birlikte yolladıkları mektupta öğrendik malesef kargoyla eve teslim ederler inşallah dua etmekten başka elimizden bişey gelmiyor beşinci ayımıza girdik bakalım daha ne kadar süründürecekler benim gideceğim yer leipzig

Dagdelen62
    Katılımcı

ayrıca iki hafta da 90 üstü almak harika … MaşAllah' diyelim ben 22  günde 75 aldım ama horende n 1 dogrum var 😂😂😂 mail im ve konusmam tam puan … Almanya ya gidebilirsem dinleyerek anlayamacagim Almanlari sanırım 😂 elimde kağıt kalem night horen ja schreiben diyeceğim😨 Allah' im hiç dusunmemisim Almanya yaaaa Almanya yabancı dil uzak insanlar farklı …. valla büyük macera ve risk ama eşlerimiz orda … düğün olalı 4 ay oldu bizim 10 günlük gelin iken gitti işte sabır sabır sabir

ben ösd ye girdim sorular kolay geldi çok çalıştım ama üniversite mezunuyum öğretmenlik bitirdim atanamadım evet bi de işin o tarafı var beni de korkutuyor açıkçası bilmediğimiz yer bilmediğimiz bir kültür inşallah çok sıkıntı çekmeyiz bi kültür çatışması olacak gibi geliyor bana bi de alışma süreci olacak allah kolaylık versin bi gidelim de 😊 allah sabır versin sizin yine iyiymiş benim eşim düğünden 3 gün sonra gitti 6 ay sonra geldi malesef sabretmekten başka çaremiz yok ya bu deveyi güdeceğiz ya bu diyardan gideceğiz pes etmek yok savaşmaya devam inşallah olacak 🙏🙏🙏

Vize bekleyen
    Katılımcı

iyi akşamlar şükür diyelim siz nasılsınız inşAllah' bi cevap alırsınız bize birşey söylemeden direk pasaportu yolladılar beş buçuk ay bekledik red geldi bunu da pasaport ile birlikte yolladıkları mektupta öğrendik malesef kargoyla eve teslim ederler inşAllah' dua etmekten başka elimizden bişey gelmiyor beşinci ayımıza girdik bakalım daha ne kadar süründürecekler benim gideceğim yer leipzig

iyiyim tsk ederim ben de öğretmenim …. üzüldüm size kendime de üzülüyorum tabi bekleyen herkese … nikahı olan insanlar neyi bekler başka bilmedim. .. bi olumlu haber gelse … tam iki ay iki  gün oldu benim Kasım 1 de başvuru yaptım aralık 17 de almanya da işlem bitti bura izmir neyi bekler hala ? Zaman geçtikçe korkuyorum… Eşim bu kadar uzakta yalnız dursun diye mi evlendim yada bekleyenler bundan m evlendi… şu yasadigimz sıkıntıyı bi anlasalar. .. telefonda konsolosluk mail e cvb gelir dedi lakin cvb gelmesi değil vize nin kendinin gelmesi isteğimiz artık … bilmiyorum ne olur … çalışmak istiyor msunz öğretmenim siz de ben ister im .. denklik alabilirsem. . Atanamayan öğretmenim ben de .. iyi geceler hayırlı haberler veririiz inşallah

Dagdelen62
    Katılımcı

iyiyim tsk ederim ben de öğretmenim …. üzüldüm size kendime de üzülüyorum tabi bekleyen herkese … nikahı olan insanlar neyi bekler başka bilmedim. .. bi olumlu haber gelse … tam iki ay iki  gün oldu benim Kasım 1 de başvuru yaptım aralık 17 de almanya da işlem bitti bura izmir neyi bekler hala ? Zaman geçtikçe korkuyorum… Eşim bu kadar uzakta yalnız dursun diye mi evlendim yada bekleyenler bundan m evlendi… şu yasadigimz sıkıntıyı bi anlasalar. .. telefonda konsolosluk mail e cvb gelir dedi lakin cvb gelmesi değil vize nin kendinin gelmesi isteğimiz artık … bilmiyorum ne olur … çalışmak istiyor msunz öğretmenim siz de ben ister im .. denklik alabilirsem. . Atanamayan öğretmenim ben de .. iyi geceler hayırlı haberler veririiz inşAllah'

Günaydın bu da bizim sınavımız ne diyelim malesef ordakilerde düşünce yok sadece uzatmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar allah bekleyen herkesin yardımcısı olsun çok zor bi süreç hem de kimse eşinden ayrı kalmak için evlenmedi ama bizi bu duruma düşürdüler üç ay geçtikten sonra cevap veriyorlar maile kesinlikle artık vizemizin gelmesi lazım çalışırım tabi ama vize yüzünden evdeyim çıkacak diye bekliyoruz inşallah hepimizinki çıkar

Vize bekleyen
    Katılımcı

Günaydın bu da bizim sınavımız ne diyelim malesef ordakilerde düşünce yok sadece uzatmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar Allah' bekleyen herkesin yardımcısı olsun çok zor bi süreç hem de kimse eşinden ayrı kalmak için evlenmedi ama bizi bu duruma düşürdüler üç ay geçtikten sonra cevap veriyorlar maile kesinlikle artık vizemizin gelmesi lazım çalışırım tabi ama vize yüzünden evdeyim çıkacak diye bekliyoruz inşAllah' hepimizinki çıkar

tunaydin Dagdelen ve bugün de  haber yok 😂😂😂😂 bu yıl calismiyorum bu bile felaket… kendi ayaklarım üstünde idim..şimdi calismamaya inanin  alışık değilim bu işte cabasi .. hayatimiza kaldığımız yerdendevam edebilsek… evlendim hayat durdu vize beklerken

Dagdelen62
    Katılımcı

tunaydin Dagdelen ve bugün de  haber yok 😂😂😂😂 bu yıl calismiyorum bu bile felaket… kendi ayaklarım üstünde idim..şimdi calismamaya inanin  alışık değilim bu işte cabasi .. hayatimiza kaldığımız yerdendevam edebilsek… evlendim hayat durdu vize beklerken

vize bizi öyle bi hale soktu ki hayatımız değişti biz de ne yapacağımızı bilmez haldeyiz kursa gideyim diyorum ya vize çıkarsa diye vazgeçiyorum çalışmak istiyorum çalışamıyorum malesef evlendik ama sanki sevgiliyiz ben kendi adıma konuşuyorum evlilikten de bişey anlamadık

Ozan2019
    Katılımcı

Merhaba bende doğmamış çocuk üzerinden 2 aralıkta başvuru yaptım.sorusu olan varsa özelden mesaj atabilir bu sayfalardada cok acık ve konsolosluk için kötü şeyler söylemeyin sayfalar arastırılıyor bilginiZe

Ozan2019
    Katılımcı

şu çocuk üzerinden başvurup da,şu an vize bekleyenler bir whats up grubu kursak?.Ne dersiniz ? isteyenler numaralarını yazsa , ben eklesem?..

merhaba si nezaman basvuru yaptınız ? Çocuk üzerinden

Ozan2019
    Katılımcı

Allah' razi olsun insAllah' sizinde yakinda belli olur
    24 ekim  basvuru
    16 kasim  evraklar  almanyadaydi 
    20 aralikta  capraz sorgu
    3 ocakta almanyadan onay geldi  yani  71 gün sürdü  Ama daha  turkiyeninde onaylamasi  gerekiyor bakalim hayirlisi insAllah'

almanyadan onay aldıysan olay bitmiştir rahat ol şimdiden hayırlı olsun

Ozan2019
    Katılımcı

para almamaları imkansız ama? Orda bir sıkıntı var emin misiniz?

75€ vize başvuru ücreti almaları gerekiyor çünkü

çocuk üzerinden gidersen yada eşin alman vatandaşıysa vize ücreti ödemiyorsun

Dagdelen62
    Katılımcı

Merhaba bende doğmamış çocuk üzerinden 2 aralıkta başvuru yaptım.sorusu olan varsa özelden mesaj atabilir bu sayfalardada cok acık ve konsolosluk için kötü şeyler söylemeyin sayfalar arastırılıyor bilginiZe

söyleyeceğimizi söyledik biraz geç kaldık ben beşinci ayıma girdim hala bekliyorum en son eşimden Kasım Aralık gelirini istediler onu da ancak şu an verebilir sizce vizem çıkar mı henüz çocuk yok bu kadar evrak istemeleri normal mi evini de kontrol ettiler

15 yanıt görüntüleniyor - 1,726 ile 1,740 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.