2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

murattürkoglu
    Katılımcı

mehmet bey adını bende bilmiyorum ama basımıza gelen bu olay 9000 euro istiyorlar bıde benımhesapta zaten ben hesap acamam oraya gıtmeden sacmalık orda arastırdık esım adına da olmuyor banka bızde boyle bır kural yok dıyor adamın ismini hatırlamıyorum ama cins biri çünkü eşim konusurken dogru duzgun acıklama yapmıyor avukat işine gelince de daha mantıklı onun ilgilenmesi ne belgeyse o çözmesi

Vize bekleyen
    Katılımcı

benimde berlin 02.10.2018 den beri bekliyoruz arıyoruz açmıyolar mail atıyoruz donmuyorlar . adamın adı ne bana yazabilirmisiniz , merak ettim aynı kişimi

Merhaba 2 10 2018 den bu yana bekliyorsaniz eşini z bire bir görüşmeye gitsin yabancılar şubesine… benim ki augsburg. ..1 11 2018 de  başvurdum 27 11 2018gb oraya ulaştı. 5  12 2018 de de eşim evrak teslim etti … 3 kez aradı ve 2 kez de yüz yüze sormaya gitti .. aradiginda cevap vermediler hiç .. ne zaman gitti işte o zaman demişler 17 12 de talimat gönderildi izmir kon.diye… Bugün ben de izmir e mail attim cevap yok .. ama sizinki daha orda imis .. yüz yüze saygı ile kibarca kizdirmadan sorulsa ise yarar gb  geliyor … tez zamanda inşallah gelir hepimizin

Asya 2018
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar esim ankarada 06.12.2018 de cocuk uzerine aile birlesime basvurdu ve bir sorum olacak esim daha once 13 yil cezaevinde yatti yani sabikasi var acaba daha once bilen bir arkadas varsa lutfen bana yardimci olsun red gelirmi  esime ceza yattigi icin ben ve cocugum alman vatandasiyiz cok tedirginim lutfen beni aydinlatin bu konuda

KaLpSiz
    Katılımcı

Esinizin hapiste yatmasi ne gibi bir sorun olusturacak anlayamadim. Sonucta cezasini cekmis cikmis ve almanyanin nereden haberi olacak.? Vize basvurusunda sabika kaydi istiyorlarmi bilmiyorum. Alman vatandasi cocugu oldugu icin en kisa zamanda vizesi cikar kafaniza takmayin sikinti cikmaz.

Asya 2018
    Katılımcı

Esinizin hapiste yatmasi ne gibi bir sorun olusturacak anlayamadim. Sonucta cezasini cekmis cikmis ve almanyanin nereden haberi olacak.? Vize basvurusunda sabika kaydi istiyorlarmi bilmiyorum. Alman vatandasi cocugu oldugu icin en kisa zamanda vizesi cikar kafaniza takmayin sikinti cikmaz.

Formula da soru vardi daha once ceza yattinizmi nerde ve kac sene diye bizde herseyi oldugu gibi gercekleri yazdik ama ceza yattiysa sabika kaydi cikarin yazmiyordu orda bizde korkuyoz vize vermezler diye daha once hicbirsey duydunuzmu ceza yatana red geliyormu

Kulade19
    Katılımcı

mehmet bey adını bende bilmiyorum ama basımıza gelen bu olay 9000 euro istiyorlar bıde benımhesapta zaten ben hesap acamam oraya gıtmeden sacmalık orda arastırdık esım adına da olmuyor banka bızde boyle bır kural yok dıyor adamın ismini hatırlamıyorum ama cins biri çünkü eşim konusurken dogru duzgun acıklama yapmıyor avukat işine gelince de daha mantıklı onun ilgilenmesi ne belgeyse o çözmesi

Merhabalar esiniz Türk vatandasi mi ve calisiyor mu?

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba 2 10 2018 den bu yana bekliyorsaniz eşini z bire bir görüşmeye gitsin yabancılar şubesine… benim ki augsburg. ..1 11 2018 de  başvurdum 27 11 2018gb oraya ulaştı. 5  12 2018 de de eşim evrak teslim etti … 3 kez aradı ve 2 kez de yüz yüze sormaya gitti .. aradiginda cevap vermediler hiç .. ne zaman gitti işte o zaman demişler 17 12 de talimat gönderildi izmir kon.diye… Bugün ben de izmir e mail attim cevap yok .. ama sizinki daha orda imis .. yüz yüze saygı ile kibarca kizdirmadan sorulsa ise yarar gb  geliyor … tez zamanda inşAllah' gelir hepimizin

Merhaba lar kargo yine gelmedi ve yurt içi kargo yu aradım yokmuş 😂 çok bunalticı bi süreç bugün de güzel haber yok malesef. .. İzmir den alanlar kendileri mi gidiyor almaya kargoyla mi geliyor bileniniz var mı

Gnc
    Katılımcı

Arkadaslar nerhaba yeni uye oldum, 24 eylulde izmir konsolosluktan basvuru yaptik. Ne esimi ne beni wradilar ya da mail attilar. Hala haber bekliyoruz. Esim yabancilar subeyi aramisti ve cikan kadin ters bi sekilde crvap veremeyiz bekliceksiniz adinizi goruyorum demisti 1 ay once sadece. Yasal surec doldu artik ama noel tatili girdigi icin arayamadim. Bugun konsol9slugu aradim idataya yonlendiritor ama idata bilgi vernez diyorlar. Nereyi aricam napicam hocbir sey bilmiyorum yardim eder msiiniz? Esim orda düşme kazasi gexirdi suan raporlu gelemiyor da. Ben de gidemitorum pasaportum konsoloslukta. Nereyi aricam napicam bana yardim ederseniz cok sevinirim

King22
    Katılımcı

Arkadaslar nerhaba yeni uye oldum, 24 eylulde izmir konsolosluktan basvuru yaptik. Ne esimi ne beni wradilar ya da mail attilar. Hala haber bekliyoruz. Esim yabancilar subeyi aramisti ve cikan kadin ters bi sekilde crvap veremeyiz bekliceksiniz adinizi goruyorum demisti 1 ay once sadece. Yasal surec doldu artik ama noel tatili girdigi icin arayamadim. Bugun konsol9slugu aradim idataya yonlendiritor ama idata bilgi vernez diyorlar. Nereyi aricam napicam hocbir sey bilmiyorum yardim eder msiiniz? Esim orda düşme kazasi gexirdi suan raporlu gelemiyor da. Ben de gidemitorum pasaportum konsoloslukta. Nereyi aricam napicam bana yardim ederseniz cok sevinirim

Merhaba!
    Ilk önce esinize gecmis olsun. Bu konuda size en iyi ve aciklayici bilgiyi yabancilar dairesi verir. Konsolosluktan pek birsey beklemeyin. telefon ile birsey demezler Mailde de buradan okudugum kadari ile pek verimli yanitla alinamiyor. Yabancilar dairesi bilgi vermek zorunda Telefon ile olsa bile. Benim esimde aradi ve gayet net sekilde yanit verdiler (Stuttgart cevresindeyiz) sizin ki neresi bilmiyorum ama yinede Esiniz telefon ile gerekirse Yabancilar diaresinin Yetkilisini arasin veya da mail yazsin. Bende izmirden 26.11.2018 de basvurdum. hatta ben Izmirden yabancilar dairesini kendim aradim gayet yardim severlerdi. artik yeni yilda esiniz bir denesin insallah hayirli bir haber alir. umarim biraz yardimci olabilmisimdir.

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba geçmiş olsun eşinize … 3 ay 4 gün geçmiş, yasal süreç i asmizsiniz .cevap vermek zorundalar öyle yada böyle .. Öncelikle yüz yüze görüşmeye gitsin , hala cevap alamayan 4 ay dir bi arkadas vardı burda 4 ay in sonunda yeni evrak istemişler  formu okuyun son bikaç sayfada var sizin de böyle olabilir … yüz yüze görüşmeye gidilmeli sonraki süreç de de haber alinamazsa avukat tutan insanlar da var… zor ben de 57 gündür bekliyorum..güya haber var ama  sonuç yok Sabır diliyorum her birimize

Gnc
    Katılımcı

Cok tesekkur ederim. Yabancilar subeyi 1 ay once aradi esim ve cok sert bi sekilde bayan bilgi veremeyecrgini soylemis. Biz size yq kagit gondericez ya da esinize direkt gider adinizi gorutorum demis sadece. Suan da esim yatmak zorunda ayaga kalkamiyor o gidemez. Ne yapacagimi bilemiyorum. Bilginiz ve ilginiz icin cok tesekkurler.

Merhaba!
    Ilk önce esinize gecmis olsun. Bu konuda size en iyi ve aciklayici bilgiyi yabancilar dairesi verir. Konsolosluktan pek birsey beklemeyin. telefon ile birsey demezler Mailde de buradan okudugum kadari ile pek verimli yanitla alinamiyor. Yabancilar dairesi bilgi vermek zorunda Telefon ile olsa bile. Benim esimde aradi ve gayet net sekilde yanit verdiler (Stuttgart cevresindeyiz) sizin ki neresi bilmiyorum ama yinede Esiniz telefon ile gerekirse Yabancilar diaresinin Yetkilisini arasin veya da mail yazsin. Bende izmirden 26.11.2018 de basvurdum. hatta ben Izmirden yabancilar dairesini kendim aradim gayet yardim severlerdi. artik yeni yilda esiniz bir denesin insAllah' hayirli bir haber alir. umarim biraz yardimci olabilmisimdir.

Gnc
    Katılımcı

Yaaa :cryla: umarim oyle bir seyle karsilasmayiz. Nasil yeni evrak isteyebilitorlar ki yeniden mi konsolosluk icin hazirladigimiz belgeleri hazirlicaz demek oluyor bu? Carsamba gunu konaoloslugu tekrar aricam yanit alirim insallah. Esim alman vatandasi ve iyi bir isi var. Anlam veremedim. Esim köln de yasiyor calisiyor ama ikametgahi grevende oldugu icin orayi yazdik biz adres olarak.

Merhaba geçmiş olsun eşinize … 3 ay 4 gün geçmiş, yasal süreç i asmizsiniz .cevap vermek zorundalar öyle yada böyle .. Öncelikle yüz yüze görüşmeye gitsin , hala cevap alamayan 4 ay dir bi arkadas vardı burda 4 ay in sonunda yeni evrak istemişler  formu okuyun son bikaç sayfada var sizin de böyle olabilir … yüz yüze görüşmeye gidilmeli sonraki süreç de de haber alinamazsa avukat tutan insanlar da var… zor ben de 57 gündür bekliyorum..güya haber var ama  sonuç yok Sabır diliyorum her birimize

Vize bekleyen
    Katılımcı

Yaaa :cryla: umarim oyle bir seyle karsilasmayiz. Nasil yeni evrak isteyebilitorlar ki yeniden mi konsolosluk icin hazirladigimiz belgeleri hazirlicaz demek oluyor bu? Carsamba gunu konaoloslugu tekrar aricam yanit alirim insAllah'. Esim alman vatandasi ve iyi bir isi var. Anlam veremedim. Esim köln de yasiyor calisiyor ama ikametgahi grevende oldugu icin orayi yazdik biz adres olarak.

Merhaba eksik evrak istiyorlar mis …yeniden konsolosluk hazırlığı değil … eşiniz alman vatandaşı ve ısı var ise vize sonucunu n gelememesi sebebi yabancılar subesinde yeterli eleman da yok olabilir … sizin evraklar a kim bakıyor ise o hastalık vs izni almissa o gelene kadar başka bir calisan bakmıyor bu formda okudum bunlar da yaşanıyor hepsi olabilir …. memur izinli olabilir ,eksik evrak istenebilinir , çok yogünlük vardır ,yada  VIZENIZ ESINIZE  VE SIZE BILGI VERILMEDEN DIREKT BAGLI OLDUGUNUZ KONSOLOSLUK NERE ISE ORAYA TALIMAT GONDERILMIS DIR yada 😳red deme olasilik dahilinde olanlar … pazartesi tatil salı arayın  derim ben ama arastirin tabi… inş hepimizin çıkar

Gnc
    Katılımcı

Insallah. Cok tesekkurlee
    Umarim tum bekleyenler mujdeli haberle aydinlaniriz.

Merhaba eksik evrak istiyorlar mis …yeniden konsolosluk hazırlığı değil … eşiniz alman vatandaşı ve ısı var ise vize sonucunu n gelememesi sebebi yabancılar subesinde yeterli eleman da yok olabilir … sizin evraklar a kim bakıyor ise o hastalık vs izni almissa o gelene kadar başka bir calisan bakmıyor bu formda okudum bunlar da yaşanıyor hepsi olabilir …. memur izinli olabilir ,eksik evrak istenebilinir , çok yogünlük vardır ,yada  VIZENIZ ESINIZE  VE SIZE BILGI VERILMEDEN DIREKT BAGLI OLDUGUNUZ KONSOLOSLUK NERE ISE ORAYA TALIMAT GONDERILMIS DIR yada 😳red deme olasilik dahilinde olanlar … pazartesi tatil salı arayın  derim ben ama arastirin tabi… inş hepimizin çıkar

mehmetmc
    Katılımcı

02.10.2018 başvuru berlin , yarın 90 gün doluyor eve mektup geldi cuma gunu . 17.01.2019 da randevu vermiş yabancı polisi , skype ve whatsapp görüçmesi
    dökümü ve babanın yarım edip etmediği gibi sorular sorulacakmış yüz yüze görüşmeye cagırılıyor , 90 gündür ne yaptınız peki neden 107 inci gün de görüşmeye cagırılıyor ve sonra ne zaman cıkacagı belli değil . 6 ay oldu cocugu göremiyorum pasaportumda içerde ve yaptıkları gerçekten art niyertli bu şekilde yaklaşım insanı cok yıpratıyor . ve bizim evraklara bakan loutfi diye yabancı birisi almanda değil. maildede sert bir cevap atmış , bunların yaptığı hiç bir şey anlayışla karşılanmaz ama insan işte eşi cocugu için eyvallah demek zorunda kalıyor .

15 yanıt görüntüleniyor - 1,711 ile 1,725 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.