2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Dagdelen62
    Katılımcı

Dediginiz gibi Allah' sabir versin. Aynen siz kafanizda Ocak sonu gibi dusunun yilbasindan once birsey olmaz artik evrak istemi tatil vs. Derken zaten kafadan 3 hafta uzar ne yazikki süreç.

Amin inşallah bekleyen herkesin yardımcısı olsun Rabbim inşallah çıkar Ocak sonunda bu kadar beklemeye olumsuz cevap almak yıkıp geçer bizi

Zzzk
    Katılımcı

“İşleminiz devam etmektedir” cevabı kesinlikle politik ve klişe cevapları. Bana da “Isleminiz onay aşamasında” dediklerinde geçen hafta çarşamba ben de başımdan vurulmusa dönmüştüm. Hiç merak etmeyin en gec cuma günü kargoya verirler. Dedi dersiniz. :) :) Takip numarasıyla sürekli bakın saat 18:00 dan sonra her gün.Emin olun sizi benden iyi anlayan yoktur. Rahat olun. Bu hafta elinizde vize :)

cok tesekkur ederim ya cok destek oldunuz,Allah yolunuzu acik etsin.

Bugun tam 1 hafta oldu pasaportu vereli.bu aksam belli olacak kargo durumu. Eger bugun de haber yoksa yarin gidip geri almaya calisicam pasaportu, noelde bari schengen ile yaninda olayim esimin. Noel tatili girecek yani,derdim o benim :( insallah yarin gelir artik dediginiz gibi,bu aksam upsta belli olacak bakalim

Santana
    Katılımcı

17 Aralık 2018 baş vurdum Ankara baş konsolosluğuna görüşmeye girdim işlem sırasındaki bayan pasaportuma mavi mühür vurdu gördüm ne anlama geliyor arkadaşlar görüşme aile birleşimi bilen arkadaşlarlardan cevap bekliyorum

CanAile
    Katılımcı

Merhaba bizde 17aralikta ankarada basvurduk cocuk üzeri aile birlesimine. Bana damga vurulmadi simdi bende merak ettim o neymis diye :-
    Basvuruyu karsilayan bayan kirmizi kalemle sadece notlar aldigini gördüm okadar … hakkimizda hayirlisi.. aceba ankaradan cocuk üzeri aile birlesimine basvuranlar ne kadar süre de haber alirlar? Hessen eyaletine bagli gidecegim yer..

Zzzk
    Katılımcı

Gittim pasaportumu bugun geri aldim,kargoya verilmeyince. Ne kargosu islemleri devam ediyomus hala.ne islemiyse bu, yabancilar dairesi oradan onay vermis daha burada ne islemi uzuyo ben anlamiyorum yani. Araya simdi zaten noel giricek,yilbasi giricek.2 ocaga kadar isler duracak.

Biz size mail atinca getirin pasaportunuzu dediler. O zaman ne kadar surecek kalan son asama diyorum, “nadiren 2 haftaya kadar ama genelde daha hizli” dedi. Olme essegim olme, yani sadece bi sticker vizeyi yapistirmalari bile ortalama 1 hafta. Boyle bi yavaslik olamaz ya. Cok sinirliyim. Neyse pasaportumu geri aldim,schengen ile esimi tekrar ziyaret edecegim artik son gidis gelis olacak insallah.

Harpies35
    Katılımcı

13.12. Çocuk üzerinden aile birlesimi 1 ay sonra eşimden çocuğa babasinin baktığına dair anne onayı iste çocuğa bakıyordu yardımcı oluyor mu şeklinde ikinci evrak ise kira kontratı ev sahibinin sizin yasamanizi sorun etmemesi  evrak 20.sinde teslim oldu dün kargoya vizem verildi bugün teslim aldım .burdaki konsolosluk 3 aylik vize veriyor arkadaşlar herkezin en yakın zamanda cikar insallh siegen e başvuru yaptik

CanAile
    Katılımcı

13.12. Çocuk üzerinden aile birlesimi 1 ay sonra eşimden çocuğa babasinin baktığına dair anne onayı iste çocuğa bakıyordu yardımcı oluyor mu şeklinde ikinci evrak ise kira kontratı ev sahibinin sizin yasamanizi sorun etmemesi  evrak 20.sinde teslim oldu dün kargoya vizem verildi bugün teslim aldım .burdaki konsolosluk 3 aylik vize veriyor arkadaşlar herkezin en yakın zamanda cikar insallh siegen e başvuru yaptik

Merhaba, tam anlayamadim acikcasi kusura bakmayin :) 13.12. da basvurdunuz anladigim kadariyla ve  bir hafta icinde vizenizimi aldiniz? Kusura bakmayin valla anlamadim  ;D

Blue34
    Katılımcı

13.12.2018 de basvurup 1 haftada aile birlesimi vizesi almak nasil oldu? Tuhaf geldi biraz

gozgun
    Katılımcı

6 eylül'de Istanbul'dan başvurdum. Pasaportumu geri alıp mevcut Schengen vizemle Almanya'ya dil kursuna gittim.
    19 eylül'de eksik belge için mail attılar taratıp yollayabilirsiniz dediler aynı gün yolladım.
    20 ekim'de Auslanderbehörde'yi aradık bize gelen bir başvuru yok dediler.
    21 ekim'de Konsolosluğu aradık eksik belgenizi bize yollamadınız dediler halbuki yollamıştık. Bu sefer hem faks hem mail attık. offoff:)
    31 ekim'de Auslanderbehörde'yi aradık online olarak başvurunuz görünüyor ama postayla belgelerinizi bekliyoruz dediler.
    10 kasım'da Auslanderbehörde'yi aradık bizi artık aramayın yoğunuz vs gibi ters konuştular. Bunun üzerine eşim (Alman) Auslanderbehörde'ye mektup yolladı. Mektupta bizim elimizde olmayan bir durumdan ötürü işlemimizin geciktiğini (eksik evrak meselesi), kendisini yakın bir tarihte görüşmeye çağırmazlarsa dava açacağımızı belirtti. Ben bu arada Schengen'im bittiği için Istanbul'a dönmüştüm.
    4 aralık'ta eşime mektup geldi. 18 Aralık'ta görüşme tarihi verildi.
    18 aralık'ta eşim görüşmeye gitti ve oradaki görevli gün içinde onaylayacağını söyledi.
    19 aralık'ta bana Istanbul'dan mail geldi Pasaportunuzu güvenliğe teslim ediniz diye.
    20 aralık'ta gittim ve güvenliğe biraz dil döktüm. Noel ve yılbaşı için bu haftasonu İngiltereye gideceğimi eğer vizemi hemen alamazsam Almanya'ya gitmeden tekrar geri dönmem gerekeceğini ve çok masraf olacağını kibar bir dille anlattım. İçeriyi arayıp biraz beklettiler beni. Sonra içeriye aldılar ve başvuruyu yaptığım yerde gözümün önünde vizemi pasaporta yapıştırıp verdiler :). Neden bilmiyorum ama içerisi bomboştu sanırım o gün randevu alınmıyordu. Pazartesi yolcuyum bekleyen herkese sabır diliyorum.

Harpies35
    Katılımcı

13.11 de başvurdum hata olmuş arkadaşlar orda zaten mantık işi değil 1 haftada :)

CanAile
    Katılımcı

13.11 de başvurdum hata olmuş arkadaşlar orda zaten mantık işi değil 1 haftada :)

Hayirli olsun, darisi bekleyenler icin, benim icin :)

Selamlar

Vize bekleyen
    Katılımcı

Arkadaşlar dört ay sonra konsolosluk tekrar evrak istedi şaka gibiler Aralık ayının gelirini istiyorlar bu sefer de galiba Ocak – Şubat gibi kesin bi sonuç verirler diye düşünüyorum nasıl bir şans anlamadım 😔

Merhaba , ben de 1 Kasım 2018 de izmirden başvuru yaptım, aile birleşimi için.. 25 Kasım gibi evraklarım almanya ya ulasmis… Eşim 5 Aralık da evrakların teslim ettı.  Geçen hafta yabancılar subesinden  esime denilen 17.12.2018 TARİHİNDE TALİMAT YURT DIŞI TEMSILCIMIZE ILETILDI denildi… Tüm formu okudum bir buçuk ay dir okuyorum… toplam 47 günde yabancılar subesinden karar çıktı … sadece ne zman gelir bu karar… ve almanyadan onay çıktı ise burdan problem çıkar mı… Hepimizin duası bir eslerimize kavuşmak…. sabır diliyorum

Vize bekleyen
    Katılımcı

Arkadaşlar dört ay sonra konsolosluk tekrar evrak istedi şaka gibiler Aralık ayının gelirini istiyorlar bu sefer de galiba Ocak – Şubat gibi kesin bi sonuç verirler diye düşünüyorum nasıl bir şans anlamadım 😔

yeniden Merhaba☺ alıntı yapmadan nasil yazılır bilemedim bulamadım 😂😂😂😂 Dağdelen umarım sizin de en kisa zAmanda çıkar vizeniz ,4 ay nasıl sabrettini z … iyi sabretmissiniz. .. A1 sınavına 22 günde hazirlandim ben  75 aldım bi an evvel islemlerim başlasın diye..  düğün yaptık agustosta turist vizesi bekliyorduk 😂😂😂düğünde n beş gün sonra turist vizesini n çıkmadığını ogrendik O GÜNÜ ANLATAMAM duydugumda. …. düğün olmuş ben burda kaldım … şimdi sabırla beklemek Kaldı şükür ama elime geçene kadar inanamayacagim. .. İzmir den kargo ya mi verilecek pasaport ile vize yoksa biz mi alacagiz bilginiz var mı … bi de konsolosluk 3 gün tatilmis bugün aradım ya sabr

ERTu52
    Katılımcı

Fazla kasmayın bu forumda rekor aile birleşiminde 3 gün içinde aldıgı vizeyle bir kardesimizde vizeleriniz ocak 10 dan itibaren gelmeye başlar türkiyede son günlerinizin tadını çıkarın hepinizin vizesi illaki çıkacak moral bozmayın

Vize bekleyen
    Katılımcı

Fazla kasmayın bu forumda rekor aile birleşiminde 3 gün içinde aldıgı vizeyle bir kardesimizde vizeleriniz ocak 10 dan itibaren gelmeye başlar türkiyede son günlerinizin tadını çıkarın hepinizin vizesi illaki çıkacak moral bozmayın

Merhaba elbet çıkar da ne zaman gelir 17 12 2018 de talimat almanya dan izmir e verilmiş hala haber  yok elime bi gecse… etrafımda sinav geçmeyen o kadar çok arkadaş var ki yada sınavı geçse de red cevabı alan ..insan korkuyor 1 buçuk yıl bekleyen var … Bu kadar sure ayrı olalım diye mi evlendik? Sinir bozucu işte … inş çıkar hepimizin

15 yanıt görüntüleniyor - 1,681 ile 1,695 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.