2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Saga
    Katılımcı

tesekkür ederim bı sorduruyum bende

tamerkilic
    Katılımcı

Arkadaşlar selam!
    Ups'den hiçbir sms gelmedi. Bu sabah kargo takip numarasıyla arama yaptırdım ve pasaportumun Düzce ups kargoya ulaşmış olduğunu gördüğümde gözlerime inanamadım. Dağıtımı beklemeden gittim aldım kargoyu ve 6 ayın sonunda hedefe ulaştım. Çarşamba günü tekrar uçuyorum ama bu sefer gözüm arkada kalmadan! Vize bekleyen herkese Allah gani gani sabır versin ve herkesin işi rast gitsin. 6 ay bana sabrı öğretti. Umutsuzluga kapılmayın benim hayattaki şansım biraz düşük ve eminim bu yüzden bu kadar bekledim. :) Herkese bol şans, ben kaçar :))

Zzzk
    Katılımcı

Arkadaşlar selam!
    Ups'den hiçbir sms gelmedi. Bu sabah kargo takip numarasıyla arama yaptırdım ve pasaportumun Düzce ups kargoya ulaşmış olduğunu gördüğümde gözlerime inanamadım. Dağıtımı beklemeden gittim aldım kargoyu ve 6 ayın sonunda hedefe ulaştım. Çarşamba günü tekrar uçuyorum ama bu sefer gözüm arkada kalmadan! Vize bekleyen herkese Allah' gani gani sabır versin ve herkesin işi rast gitsin. 6 ay bana sabrı öğretti. Umutsuzluga kapılmayın benim hayattaki şansım biraz düşük ve eminim bu yüzden bu kadar bekledim. :) Herkese bol şans, ben kaçar :))

gozunuz aydin. Ausländerbehorde de onaylandiktan kac gun sonra pasaportunuz ups'a gecti? Bide istsnbul muydu konsolosluk?

tamerkilic
    Katılımcı

gozunuz aydin. Ausländerbehorde de onaylandiktan kac gun sonra pasaportunuz ups'a gecti? Bide istsnbul muydu konsolosluk?

5 aralikta onaylandı vizem. Ama ben turist olarak Almanya'daydim. Onaydan sonra konsolosluk pasaportumu istedi, geçen hafta pazartesi yani ayın 10unda teslim etmiştim pasaportu. 1 haftalik bir beklemem oldu yani teslimden sonra pasaportu.Konsolosluk da Istanbul evet.

Zzzk
    Katılımcı

5 aralikta onaylandı vizem. Ama ben turist olarak Almanya'daydim. Onaydan sonra konsolosluk pasaportumu istedi, geçen hafta pazartesi yani ayın 10unda teslim etmiştim pasaportu. 1 haftalik bir beklemem oldu yani onaydan sonra. Konsolosluk da Istanbul evet.

oh sonunda tam duymak istedigim bi cevap ya.cok sagolun. Ben de 13unde verdim ayni sekilde turist vizesi sebebiyle bende duruyodu pasaportm. bugun mail attim basim asamasinda mi falan sordum. “islem devam etmektedir bikac gun icinde sonuclanacaktir” diye cevapladilar. Onumuzdeki hafta da noel insallah 1-2 gun icinde yollarlar ya :(

tamerkilic
    Katılımcı

oh sonunda tam duymak istedigim bi cevap ya.cok sagolun. Ben de 13unde verdim ayni sekilde turist vizesi sebebiyle bende duruyodu pasaportm. bugun mail attim basim asamasinda mi falan sordum. “islem devam etmektedir bikac gun icinde sonuclanacaktir” diye cevapladilar. Onumuzdeki hafta da noel insAllah' 1-2 gun icinde yollarlar ya :(

“İşleminiz devam etmektedir” cevabı kesinlikle politik ve klişe cevapları. Bana da “Isleminiz onay aşamasında” dediklerinde geçen hafta çarşamba ben de başımdan vurulmusa dönmüştüm. Hiç merak etmeyin en gec cuma günü kargoya verirler. Dedi dersiniz. :) :) Takip numarasıyla sürekli bakın saat 18:00 dan sonra her gün.Emin olun sizi benden iyi anlayan yoktur. Rahat olun. Bu hafta elinizde vize :)

mehmetmc
    Katılımcı

Sayın Basvuru Sahibi,

gönderiniz için teşekkür ederiz.

Vize işleminiz için Almanya'daki sorumlu yabancılar dairesinden cevap
    beklenmektedir. Yabancılar dairesinden onay gelmeden, Konsolosluk vize
    işlemlerine devam edememektedir. Dolayısıyla işleminiz biraz daha zaman
    alacaktır.

Saygılarımızla
    30 kasım 2018 de bu maili attılar daha sonra 13 aralıkta mail attım ne durumda diye
    gönderiniz için teşekkür ederiz. Islemeler henüz sonuclamamistir.
    Islemler sonuçlandırıldığında sizinle irtibata geçilecektir.
    Biraz daha beklemeniz gerekmektedir.

Saygılarımızla
    daha sonrada 17.12.2018 de bu maili attılar başvuru tarihim 02.10.2018

Saga
    Katılımcı

tamerkiliç bende düzcede ikamet ediyorum ups subesi nerde aceba aile birselimi ilemi gidiyorsunuz sizde ?

Berk420
    Katılımcı

Arkadaşlar Türkiye'den Almanya'ya en az kesintili şekilde para gönderme hakkında bilgisi olan var mı ?

Saygılar

Dagdelen62
    Katılımcı

Arkadaşlar dört ay sonra konsolosluk tekrar evrak istedi şaka gibiler Aralık ayının gelirini istiyorlar bu sefer de galiba Ocak – Şubat gibi kesin bi sonuç verirler diye düşünüyorum nasıl bir şans anlamadım 😔

CanAile
    Katılımcı

Arkadaşlar dört ay sonra konsolosluk tekrar evrak istedi şaka gibiler Aralık ayının gelirini istiyorlar bu sefer de galiba Ocak – Şubat gibi kesin bi sonuç verirler diye düşünüyorum nasıl bir şans anlamadım 😔

Hakkinda hayirlisi olsun, herseyde vardir bi hayir. Allahtan ünit kesilmez zor bi sürec olsa da sabirli ol :) 4 ay az degil ama olsun sonunda olsun da öyle düsün!

Nesibi
    Katılımcı

Arkadaşlar Türkiye'den Almanya'ya en az kesintili şekilde para gönderme hakkında bilgisi olan var mı ?

Saygılar

Yabanci hesap ise westernunion ile gonderin eger tr hesabina gonderim yapicaksaniz tl olarak parayi gonderin reisebank en az kesintiyi yapiyor.

Nesibi
    Katılımcı

Dediginiz gibi allah sabir versin. Aynen siz kafanizda Ocak sonu gibi dusunun yilbasindan once birsey olmaz artik evrak istemi tatil vs. Derken zaten kafadan 3 hafta uzar ne yazikki süreç.

Berk420
    Katılımcı

Yabanci hesap ise westernunion ile gonderin eger tr hesabina gonderim yapicaksaniz tl olarak parayi gonderin reisebank en az kesintiyi yapiyor.

Teşekkürler :)

Dagdelen62
    Katılımcı

😊 aynen öyle düşünüyoruz ne yapalım başka elden bişey gelmiyor evet hayırlısı olsun herşeyin inşallah olumlu olur bu kadar beklemeye

15 yanıt görüntüleniyor - 1,666 ile 1,680 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.