2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Dagdelen62
    Katılımcı

hayir zorunda degiller benimde 4 ayda geldi ve olumlu geldi 3 cü ay bittikten sonra sureyi uzatmak icin sacma sapan eksik evrak var diye dahada uzatmaya calistilarki tam 4 ay dolduktan sonra vizem geldi. Insanlara kendinizi kiyaslayip yalnis bilgilendirme yapmayin kesin bilgi olarak bahsettiginiz beyfendinin durumu farkli sizinki farkli herkeste ayni sonuc olacak diye birsey söz konusu olmuyor.

ben bayanım 😀 teşekkür ederim valla biz daha bekliyoruz zaten haftaya tatile girecekler inşallah Ocak da çıkar

Blue34
    Katılımcı

hayir zorunda degiller benimde 4 ayda geldi ve olumlu geldi 3 cü ay bittikten sonra sureyi uzatmak icin sacma sapan eksik evrak var diye dahada uzatmaya calistilarki tam 4 ay dolduktan sonra vizem geldi. Insanlara kendinizi kiyaslayip yalnis bilgilendirme yapmayin kesin bilgi olarak bahsettiginiz beyfendinin durumu farkli sizinki farkli herkeste ayni sonuc olacak diye birsey söz konusu olmuyor.

Cok kesin konusuyorsun bilmeden egerki 3 ayi gectiyse hakkini aramaya baslamasi gerekiyor.. Ben bi avukat tutmasi yonunde yardimci olmak istedim.. sizinki 4 ayda olumlu geldi diye herkesinki olumlu gelecek diye bi kanun yok.. zaman uzadiysa problem var demektir.. benim vizem 1 ay 10 gunde geldi kiyaslama yapmayin kimseyi kendinizle..

Dagdelen62
    Katılımcı

Cok kesin konusuyorsun bilmeden egerki 3 ayi gectiyse hakkini aramaya baslamasi gerekiyor.. Ben bi avukat tutmasi yonunde yardimci olmak istedim.. sizinki 4 ayda olumlu geldi diye herkesinki olumlu gelecek diye bi kanun yok.. zaman uzadiysa problem var demektir.. benim vizem 1 ay 10 gunde geldi kiyaslama yapmayin kimseyi kendinizle..

gidip soruyoruz yabancılar şubesine ama artık sonu geldi bi avukat tutacağız çünkü iyice saçmaladılar uzatmak için elinden geleni yapıyorlar

Berk420
    Katılımcı

@Berk420 Eşinize ne zaman mektuo geldi eşiniz tam evrakları yabancılar şubesine ne zaman teslim etti de bir sorum daha olacak demişsiniz ya yarın elimde olacağı bilgisini verdi yurtici kargo diye kendilerimi cep telefonunuza mesaj mi atti aradimi yoksa siz ups takipten mi kontrol ettiniz nasıl oldu anlatır mısınız lütfen

Bizim evraklarımız eksik değildi zaten,

sanırsam 1.5-2 hafta sonra eşime randevu verdi ve gitti.  Ondan sonra da beklemedeydik. Çok hatırlamıyorum tarihleri.
    Yurtiçi kargo size sms atıyor. ben adresimde eksik bilgi girince aradılar beni ilçe sordular.
    Umarım mesajım yardımcı olmuştur :)

Nesibi
    Katılımcı

ben bayanım 😀 teşekkür ederim valla biz daha bekliyoruz zaten haftaya tatile girecekler inşAllah' Ocak da çıkar

Ah pardon kusura bakmayin cinsiyet pek anlasilmiyor kusura bakmayin :) Ocaktan sonra geri donus yaparlar illaki siz sabirla ve maillerinize devam edin esiniz gidebilirsede randevu alip gitsin sorsun firsat buldukca olumsuz dusunmeyin. Uzun surmesi olumsuz olucagi anlamina gelmiyor. Insallah ocakta sonuc alirsiniz

Nesibi
    Katılımcı

Ben kendimle kiyaslamiyorum kendimden ornek veriyorum zaman uzuyor diye olumsuz birsey olmuyor demek istiyorum. Benimkinin uzun surmesi freitaglara fazlasiyla denk gelmesi ve memurun izinde olmasi gibi sacma sapan sebeplerede bagli oldu ama bunu sonradan ogrendim. Yani olumsuz bir durum yoktu basvurum acisindan bunu demek istedim. Her uzun suren surec olumsuz olacak diye bir kaide yok demek istiyorum. Önumuzde zaten 1 haftalik kafadan tatil var aralik calisma planlari 3 hafta olarak dusunulebilir herkes acisindan. Aralik ayini 4 hafta degilde Almanya icin 3 hafta dusunulebilir.

Ela.a
    Katılımcı

Berk420 sana kargodan dün mesaj saat kaçta geldi?😑

Zzzk
    Katılımcı

Merhaba,

18.10.2018 basvuru
    23.11.2018 esime mektup gidisi
    27.11.2018 esimin belgelerini teslim edisi
    12.12.2018 dun vizemin onaylandigini ogrendik bugun,esim gidip sordu ausländerbehörde'ye.

Hemen gidip pasaportumu biraktim. Vizenin basilip pasaportun gelmesi ne kadar surer biliyo musunuz acaba? Haftaya bugun gitmeyi planliyorum 1 haftada gelir heralde?

Darisi bekleyen herkesin basina insallah.

Dagdelen62
    Katılımcı

Ah pardon kusura bakmayin cinsiyet pek anlasilmiyor kusura bakmayin :) Ocaktan sonra geri donus yaparlar illaki siz sabirla ve maillerinize devam edin esiniz gidebilirsede randevu alip gitsin sorsun firsat buldukca olumsuz dusunmeyin. Uzun surmesi olumsuz olucagi anlamina gelmiyor. InsAllah' ocakta sonuc alirsiniz

önemli değil 😊 inşallah valla bekliyoruz arayıp soruyoruz randevu ne zamana verirler bilmiyoruz valla bir an önce bir cevap versinler de ne olursa olsun çünkü beklemek çok zor inşallah allah razı olsun bol bol dualarınızı bekliyoruz 🙏🙏🙏

Ela.a
    Katılımcı

Aynen benim de öyle bende 3gundur bekliyorum bakalım yarina gelcek mi
    16.10.2018 de basvurdum
    30.11.2018 de esime mektup gitti ve esim
    10.12.2018de gorusmeye gitti çünkü ozamana randevu verdiler hemen memur esimin yaninda bi sorun olmadigi icin herseyimi türkiyeye mail atmiş pazartesi gününden beri bekliyoruz iste Ankara Konsoloslugu umursamıyorlar kii….

Zzzk
    Katılımcı

Aynen benim de öyle bende 3gundur bekliyorum bakalım yarina gelcek mi
    16.10.2018 de basvurdum
    30.11.2018 de esime mektup gitti ve esim
    10.12.2018de gorusmeye gitti çünkü ozamana randevu verdiler hemen memur esimin yaninda bi sorun olmadigi icin herseyimi türkiyeye mail atmiş pazartesi gününden beri bekliyoruz iste Ankara Konsoloslugu umursamıyorlar kii….

benim istanbul konsoloslugu. umarim cok uzun surmez ya bakalim sali gibi bekliyorum ben pasaportu acikcasi.

Zzzk
    Katılımcı

Arkadaslar, yabancilar dairesinden onay aldiktan sonra konsolosluk kac gunde gonderdi pasaportlarinizi, yazin ya lutfen. Ne kadar daha bekleyecegiz ortalama ogrenelim. Konsolosluktaki kadin bana bugun ilk “2-3 gunde gelir ama ne zaman basilir bilemem tabi” dedi

tamerkilic
    Katılımcı

Arkadaslar, yabancilar dairesinden onay aldiktan sonra konsolosluk kac gunde gonderdi pasaportlarinizi, yazin ya lutfen. Ne kadar daha bekleyecegiz ortalama ogrenelim. Konsolosluktaki kadin bana bugun ilk “2-3 gunde gelir ama ne zaman basilir bilemem tabi” dedi

Benim vizem de gecen hafta (5 aralik) onaylandi. Pazartesi sabah teslim ettim pasaportumu. Pazartesi aradigimda bu cumartesiye yetistirmeye calisir arkadaslar demisti telefondaki gorevli. Carsamba yani dun sabah tekrar aradim bu sefer de bana kesin bir tarih veremeyeceklerini, ustune bir de “Onay surecinde'' deyip benim moralimi alt ust etti. Bazi arkadaslarin vizesi onaylanir onaylanmaz vizeleri basilip yollaniyor. Kriterleri neye gore bilmiyorum. Ben bu vizeye 25 temmuz tarihinde basvurdum. Inanin ne sabir kaldi ne bisey. Surekli aramak da istemiyorum. Tas olsa catlardi yemin ederim simdiye kadar. Noel tatili girmeden yollasalar bari diyorum. Yilbasina orada girebilsek iyi olurdu.

metehan55
    Katılımcı

27.11.2018 de izmirden başvuru yapmıştım 30.11.2018 de eşime mektup gitti. Bugünde (13.12.2018) mesaj geldi kargodan pasaportum geliyo ama onaylandı falan diye bi mail gelmedi ve bu kadar çabuk merakla kargoyu bekliyorum inşallah güzel haberlerle gelir

Ela.a
    Katılımcı

Sizinkide cok hızlı olmuş ya çabuk geliyo darısı bizim başımıza inşallah

15 yanıt görüntüleniyor - 1,636 ile 1,650 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.