2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Alanyatolga
    Katılımcı

Senin vize gelmiş olması lazım sıkıntı ne anlamadım
    Eşim bugün aramış 4-6 ay sürer  ondan öncesine alamayız kimin hakkını yiyelim demişler bundan sonra da ne arattırırım ne sordurturum napıyorlarsa yapsınlar.

Kanunen 3 ayda sonuçlamak zorundalar saçmalık sanki iş yapıyorlar eşin alman vatandaşlığı varmıydı

Alanyatolga
    Katılımcı

Arkadaşlar İzmir konsolosluktan kargom çıkmış eşime mektup gitmedi banada bişey gelmedi heyecandan ölüyorum kargoyu beklıyorum 35.gün bugün

Enver0328
    Katılımcı

Hayırlı olsun vizen çıkmış esin alman vatandasimiydi?

Alanyatolga
    Katılımcı

Hayırlı olsun vizen çıkmış esin alman vatandasimiydi?

Alman vatandaşlığı var kardeşim inşallah bklm heyecanlı beklıyoruz

Alaaddin60
    Katılımcı

Hayırlı olsun kardeşim 27 şubatta başvuru yaptım daha halen yabancılar şubesine gitmemiş bu belgelerin kaçgün süreyle gidiorkii

Alanyatolga
    Katılımcı

Hayırlı olsun kardeşim 27 şubatta başvuru yaptım daha halen yabancılar şubesine gitmemiş bu belgelerin kaçgün süreyle gidiorkii

Vala hiç bilmiyorum kardeşim değişiyor  bölge bölge ben berlin için başvurdum

Alanyatolga
    Katılımcı

🤗🤗🤗🤗 16.02.2018 İzmir başvuru eşimi aramadılar mektupta gelmedi 24.03.2018 vizem elime geldi darısı başınıza inşAllah'  36 gün sürdü

01bk01
    Katılımcı

Merhaba
    Ocak 29 da gorusme yaptim 5 gun sonra esime mektup gitti ve evrak istediler.
    Benim gorusmem hos sohpetli gecti gibiydi. Gorustugim bayan cok hizli evlenmissiniz aileniz modermi siz modernmisiniz esiniz kac kere geldi vs sorular sordu

Soylemedigim birseyi soylemisim gibi lanse etti. Ben evlenmeye teklifimi anlatiken tanisir tanismaz evlenmeyi nasl dusunurursun dedi.Evlenme teklifim tanistiktan 4 ay sonraydi bunu anlatmama musade etmedi
    Bende ses kaydiniz varsa dinleyebilirsiniz dedim, ama o bildigini okudu oyle not aldi.

Tahminimce ilk evliligim ve esimin daha onceden cocugu olmasindan  dolayi ve gorevli bayanin tavri yuzunden ikimize ayni tarihte yeniden randevu verdiler

Benden daha sonra basvuru yapan arkadasimin esinden herhangi birsey istemediler gorusmediler direk vize gonderdiler

Benim sansima da capraz sorgu cikti

Aranizda son zamanlarda capraz sorguya giren varmi vene gibi sorular soruyorlar.Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Allah'' herkese sabir versin

zined338
    Katılımcı

Arkadaşlar bir hafta sonra çapraz sorgu yapacaklar bize , bi tavsiyesi önerisi olan var mı , veya daha önce buna maruz kalan arkadaşlarımız tecrübelerini yazabilir mi acaba ?

Alanyatolga
    Katılımcı

Arkadaşlar bir hafta sonra çapraz sorgu yapacaklar bize , bi tavsiyesi önerisi olan var mı , veya daha önce buna maruz kalan arkadaşlarımız tecrübelerini yazabilir mi acaba ?

Birbirinizi tanıyorsanız sorun çıkmaz önemli günlerinizi unutmayın tarihlerini

arii
    Katılımcı

Kardeşim ben hala haber bekliyorum ama bende çapraz sorgu gibi bir durum söz konusu olmadı yani böyle bir talepte bulunmadılar. Ama arkadaşlarında dediği gibi önemli günler için dikkatli olun. Hatta bana, “Evlendikten bu yana 2 yıl geçmiş neden okadar bekledinizde şimdi basvuru da bulunuyorsunuz?” gibi bir soru bile soruldu ilk başvuru esnasında. Aklında bulunsun istedim böyle bir detay. Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

gakko
    Katılımcı

27 Şubatta Başvuru yapmıştım. Eşim belgeleri teslim etti. Maaşı sistemden hesaplamışlar sorun yok demişler.

CUMA gününe kadar İstanbul konsolosluğa dosyanızı göndereceklerini söylemişler.

İstanbul’a geldikten sonra pasaportum ne zaman gelir ? Bu süreç ne kadar sürüyor ? Köln yabancı dairesi herhangi bir sorun yok bizim açıdan demişler.

lizaveta
    Katılımcı

Merhabalar,
    Ankara Büyükelçiliğinden aile birleşimine başvurdum, bir ay dolmak üzere. Mavi kart üzerinden başvurduğum için çok daha kısa sürecek sanmıştım. Çünkü dil şartı yok, ikamet edilecek evle ilgili bilgi istemiyorlar, evlilik 6 yılını doldurduğu için şüpheli durmuyor, büyük bir şehre gitmediğimiz için yoğun olduğunu düşünmüyoruz vs. ama hala vize yok ortada, upsnin sitesini aşındırdım bu süreçte. Bu forumu görene kadar eve mektup gideceğini bilmiyordum, eşim bir aydır türkiyede, oradaki eve geldi belki. Bunu şu an bilemiyoruz.  :-

Yaşayacağımız şehrin yabancılar dairesine mail attık, bir hafta sonra 3 aylık maaş bordrosu istediler. Aynı gün yolladık ve bir kaç saate kadar da “onayımızı büyükelçiliğe yolladık” diye cevap geldi. 23 martta aldık bu maili. 28 mart ve hala ups sisteminde bir gelişme yok. Onaydan sonra en fazla iki güne çıkar sanmıştım. Ev sahibine evi boşaltıyoruz dedik, işyerine ayrılıyorum yakında dedim, arabayı satışa çıkardık :) bu belirsizlik can sıkıcı. Bugün yarın çıkmazsa paskalya girecek araya. Hadi hayırlısı :) Bu süreçte maillere cevap veriyor mu büyükelçilik? Onay verdiler niye vizemi vermiyorsunuz desem sıkıntı olur mu? ;D

Goku
    Katılımcı

merhaba arkadaşlar vizem geldim bu ayın 23 ünde çıktı.öncelikle kağıtları bitirdikten sonra yani almanyada eşim bütün gerekli kağıtları verdikten sonra 4 haftaya yakın bir sürede vizem geldi. Ayın 19 unda almanyada onaylandı (hamburgta )eşime 2 gün sonra geldi sanırsam 20 yada 21 inde eşim bu süreçte devamlı aradı vizemiz noldu bekliyoruz durum nedir diye sorguladı bununda yararı çok bence nazik olup hitap şeklinizi güzelce kullanıp birazda bilgisiz gibi görünmekte fayda var kanımda eşim sağolsun baya arayıp sordu .
    Daha sonra bende ertesi gün aradım istanbul konsolosluğunu vizemin durumu için inceleniyor sona yaklaşılmış diye bilgi verildi 1 gün sonra geceleyin kargoya verilmiş kocaelide oturuyorum bana 12 saatte getirdiler süper hızlı kargo 3 aylık vize çok mutluyuz darısı başınıza

gakko
    Katılımcı

Merhaba ,

Mart 19 unda mı Almanya onayladı ?  Öyle ise onay verdikten sonra 4 gün içinde gelmiş.

merhaba arkadaşlar vizem geldim bu ayın 23 ünde çıktı.öncelikle kağıtları bitirdikten sonra yani almanyada eşim bütün gerekli kağıtları verdikten sonra 4 haftaya yakın bir sürede vizem geldi. Ayın 19 unda almanyada onaylandı (hamburgta )eşime 2 gün sonra geldi sanırsam 20 yada 21 inde eşim bu süreçte devamlı aradı vizemiz noldu bekliyoruz durum nedir diye sorguladı bununda yararı çok bence nazik olup hitap şeklinizi güzelce kullanıp birazda bilgisiz gibi görünmekte fayda var kanımda eşim sağolsun baya arayıp sordu .
    Daha sonra bende ertesi gün aradım istanbul konsolosluğunu vizemin durumu için inceleniyor sona yaklaşılmış diye bilgi verildi 1 gün sonra geceleyin kargoya verilmiş kocaelide oturuyorum bana 12 saatte getirdiler süper hızlı kargo 3 aylık vize çok mutluyuz darısı başınıza

15 yanıt görüntüleniyor - 151 ile 165 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.