2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

yankee505
    Katılımcı

Merhabalar tekrardan bugun pasaportum kargoya verilmiş. Vizesi gelen ya da onay alan arkadaşlara sorum şu herhangi bir şekilde vizenizin onaylandığını nasıl öğreniyorsunuz, mail mi geliyor? Boşuna umutlanmayayım yahu o kadar bekledik 😂 sevgiler

Yakamoz44
    Katılımcı

Merhabalar tekrardan bugun pasaportum kargoya verilmiş. Vizesi gelen ya da onay alan arkadaşlara sorum şu herhangi bir şekilde vizenizin onaylandığını nasıl öğreniyorsunuz, mail mi geliyor? Boşuna umutlanmayayım yahu o kadar bekledik 😂 sevgiler

almanyaki eşiniz arıyıp öğreniyo yabancılar şubesini türkiyeden bilgi alamıyoruz malesef

Berk420
    Katılımcı

Benim eşim yabancılar şubesine gitti bugün. Yabancılar şubesindeki kişi Türkiye'ye bir mesaj iletti evliliğimizin gerçek olduğuna dair ve 90 günlük vize talep etti. eşime de pdf olarak iletti sonra bilgilendirmek adına :)

Berk420
    Katılımcı

Bugün Almanya yabancılar şubesinden vize onayı Türkiye'ye elektronik olan mail ile iletildi…
    sizce yarın sabah bilgi almak için konsolosluğu arıyım mı ?

Dagdelen62
    Katılımcı

Arkadaşlaaaaaaaar  halayy:) dance:) alkis:) yuppi:) pasaportum bugün kargoya verildi. 26/11/2018 de başvuruyu yapmıştım eşim istenen evrakları ben başvuru yaptıktan 2 gün sonra yabancılar şubesine teslim etmişti görevli gerekli dosyayı benim adıma açmıştı. Bugünde pasaport 10/12/2018 tarihinde kargoya verildi.

Bilgi amaçli, üniversite mezunuyum mesleğim tıbbi ilaç mümessili,sabıkam yok ilk evliliğim erkeğim 1990 yılında doğdum askerliğimi yaptım daha önce 3 kere ziyaret vizesi alıp 2 kere 2 hafta ve bir kere 3 hafta kaldım başvuru esnasında 2 tanesini beyan ettim( ziyaret vizesi için davetiyeyi hep eşimin babası yolladı) eşimin maaşı iyi evide eşimin 85 m2 3+1 evde eşimin ailesi ile kalıcaz olarak gösterdik.

hayırlı olsun darısı bizim başımıza inşallah

Dagdelen62
    Katılımcı

pasaportunuz elinize ulaştığında öğreniyorsunuz malesef onaylanıp onaylanmadığını onaylanmamışsa almanca bi mektup oluyor yanında orda neden red verdiklerini yazıyorlar inşallah çıkmıştır

Dagdelen62
    Katılımcı

Sanırım memur bey ciddi anlamda sinir oldu. Bu süreçte 2 defa mail attık ve sitemkar cevaplar aldık. Sanırım bakmak istemiyor belgelere.

biz tam üç ay bekledik bu sürede hiç soru sormadık mail atmadık üç ay geçtikten sonra sinirler yıpranıyor haliyle o yüzden eşim aradı sordu dördüncü aydayız ve hala bekliyoruz artık her hafta mail atıyoruz çünkü bayağı oldu red vereceklerse de bir an önce versinler böyle süründürmesinler çünkü kaç ay bekletiyorlar sonra red veriyorlar sonra tekrar başvuru yapmak beklemek bir yılı bitiriyorlar ömür gidiyor onlar bi de bizim sinirimizi görsünler adam gibi çalışsınlar o zaman

funmanias
    Katılımcı

Hayırlı uğurlu olsun dost!

Biz de Türkiye'den haber bekleyeceğiz. Bugün yabancılar bürosundan Türkiye'ye yazı yazdılar kabul edildiğine dair.
    Kargoya verilince tahminen kaç güne geliyor ? 1-2?
    Ona göre uçak bileti almayı düşünüyorum ben de.
    Bilgisi olan varsa yazabilir mi ?

Tahminim yarın kargodan sms i gelir 🙃

yankee505
    Katılımcı

biz tam üç ay bekledik bu sürede hiç soru sormadık mail atmadık üç ay geçtikten sonra sinirler yıpranıyor haliyle o yüzden eşim aradı sordu dördüncü aydayız ve hala bekliyoruz artık her hafta mail atıyoruz çünkü bayağı oldu red vereceklerse de bir an önce versinler böyle süründürmesinler çünkü kaç ay bekletiyorlar sonra red veriyorlar sonra tekrar başvuru yapmak beklemek bir yılı bitiriyorlar ömür gidiyor onlar bi de bizim sinirimizi görsünler adam gibi çalışsınlar o zaman

Valla gerçekten heyecanlayım olumlu da olumsuz da olmasına hazırım. Gerçekten anlıyorum sizi, biz de iki kere mail attık diye adam sinirlendi ve garip cevaplar aldık mailimize. O yüzden iyi kötü bir an önce sonuçlanması dileğiyle. Sonuçta insanız, evliyiz, işimize odaklanmıyoruz artık. Allah yardımcımız olsun.
    Sevgiler

mehmetmc
    Katılımcı

02.10.2018 başvuru tarihi cocuklu aile birleşimi hanımda cocukta alman vatandaşı , 50 gün sonra elektronik mail gidiyor evrakların asılları gitmemiş yabancı polisine mail attık memur dedi evraklar ulaşmadı. ulaşsın bakacam. konsolosluga mail attım neden göndermediniz diye konsolosluk donuş yaptı biz gönderdik yabancı polisinden mail bekliyoruz. yabancı polise mail attık sabırlı olun maili attılar yabancı polisteki memurda yabancı arap bir adam ilgilenen ama henüz ne cevap ne onay başvuru berlin benden sonra başvuranlar takır takır aldılar neye göre işlem yapıp karar veriyorlar anlamadım 16 kere berline giriş cıkışım var daha önce diğer avrupa ülkerinle beraber 38 giriş cıkış tek suç tek schengen vize ihlali yok sabıkam yok vesayresi yok bekliyoruz ilginç.

Dagdelen62
    Katılımcı

Valla gerçekten heyecanlayım olumlu da olumsuz da olmasına hazırım. Gerçekten anlıyorum sizi, biz de iki kere mail attık diye adam sinirlendi ve garip cevaplar aldık mailimize. O yüzden iyi kötü bir an önce sonuçlanması dileğiyle. Sonuçta insanız, evliyiz, işimize odaklanmıyoruz artık. Allah' yardımcımız olsun.
    Sevgiler

valla sinirlenmeye hiç hakları yok bize bekleyin diyorlar başka da bişey yok aynen biz de ne olacaksa olsun diyoruz olumlu ya da olumsuz bi an önce bi cevap versinler Amin inşallah Evet çok zor beklemek inşallah olumlu olur da eşlerimize kavuşuruz artık 🙏🙏🙏

Berk420
    Katılımcı

Tahminim yarın kargodan sms i gelir 🙃

Teşekkürler :)

oradan onay mesajı geldiğinde vizenin çıkması %90 gerçekleşiyor sanırım, değil mi ? Acaba konsolosluğu arayım sorsam mı diye düşündüm de, adamları sık boğaz etmek de istemiyorum.

Sizce arayıp sormalı mıyım dostlar?

Ela.a
    Katılımcı

Arkadaşlar eşim bugun görüşmeye gitti yabancilar subesine ve kadin hemen türkiyeye mail atmis vizemi cikarmalari icin hic bi aksilik olmadığına dair ama ankarada oturuyorum ankaradaki konsolosluk bu konuda ne kadar hassas 1 2 güne yollarlar mi sanmıyorum ama varmidir acaba benim durumum da biri 

Berk420
    Katılımcı

Arkadaşlar eşim bugun görüşmeye gitti yabancilar subesine ve kadin hemen türkiyeye mail atmis vizemi cikarmalari icin hic bi aksilik olmadığına dair ama ankarada oturuyorum ankaradaki konsolosluk bu konuda ne kadar hassas 1 2 güne yollarlar mi sanmıyorum ama varmidir acaba benim durumum da biri

Ben de aynı durumu yaşıyorum… Birileri bilgilendirir umarım. Biz de İzmir başkonsolosluğundan bekliyoruz bir geri dönüş.

funmanias
    Katılımcı

Teşekkürler :)

oradan onay mesajı geldiğinde vizenin çıkması %90 gerçekleşiyor sanırım, değil mi ? Acaba konsolosluğu arayım sorsam mı diye düşündüm de, adamları sık boğaz etmek de istemiyorum.

Sizce arayıp sormalı mıyım dostlar?

Bütün kargoları toplu şekilde akşam teslim ediyorlar o yüzden sms akşam gelir diye düşünüyorum bana 6 gibi geldi sms bugünde kargo geldi şimdi almaya gidiyorum. Bugunde gelmez ise sms yarın bir e-mail atın 🙃

15 yanıt görüntüleniyor - 1,606 ile 1,620 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.