2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

yankee505
    Katılımcı

Merhabalar,
    Başvuru tarihi  14.09.2018
    İstikamet  Berlin
    Mektup ile eksik evrak teslimi  24.10.2018

Eşim çifte vatandaş oludğu için gelen mektupla beraber vatandaşlığa geçiş belgesi ve nüfustan bilgilerine, geçmişine bakabilir miyiz diye izin istediler. Biz de 24.10.2018 tarihinde mektupla istenilen belgeleri gönderdik ve 25.10.2018 tarihinde iletildi. Önümüzdeki hafta ile 3 ay dolmuş olacak. Var mıdır aynı durumda olan ya da yol gösterecek olan*
    Sevgiler

Dagdelen62
    Katılımcı

Merhabalar,
    İstikamet  Berlin

Eşim çifte vatandaş oludğu için gelen mektupla beraber vatandaşlığa geçiş belgesi ve nüfustan bilgilerine, geçmişine bakabilir miyiz diye izin istediler. Biz de 24.10.2018 tarihinde mektupla istenilen belgeleri gönderdik ve 25.10.2018 tarihinde iletildi. Önümüzdeki hafta ile 3 ay dolmuş olacak. Var mıdır aynı durumda olan ya da yol gösterecek olan*
    Sevgiler

biz de eksik evrak yoktu 16.08.2018 izmirden başvuru yaptım eşim 26.09.2018 de evrakları içeri verdi 05.11.2018 de gidip evini kontrol ettiler ev 75 metrekare çocuk yok şimdilik evin metrekaresini evraklarla beraber verdi ama kontrol etme gereği duymuşlar demek ki 4 aydır bekliyorum bir cevap alamadık aldığımız tek cevap bekleyin oldu bilmiyorum hayırlısı deyip bekliyoruz biz de

Dagdelen62
    Katılımcı

Merhabalar,
    İstikamet  Berlin

Sevgiler

istikamet leipzig

yankee505
    Katılımcı

istikamet leipzig

Sanırım memur bey ciddi anlamda sinir oldu. Bu süreçte 2 defa mail attık ve sitemkar cevaplar aldık. Sanırım bakmak istemiyor belgelere.

funmanias
    Katılımcı

Sanırım memur bey ciddi anlamda sinir oldu. Bu süreçte 2 defa mail attık ve sitemkar cevaplar aldık. Sanırım bakmak istemiyor belgelere.

yasala süreç 3 ay sanırım ama almanyada farklı olabilir. Yabancılar polisinde çalışan kişi de yabancı düşmanı olabilir. Yasal süre geçti ve herhangi bir açıklama da alamıyorsanız almanyada ki eşiniz çalışan hakkında şikayette bulunsun derim ! ilgili mercilere

Berk420
    Katılımcı

Arkadaşlar eşim bugün görüşmeye gitti ve ilgili memur gerçekliğine inanarak bugün Türkiye'ye yazı yazacağını ve ileteceğini söylemiş…

Tahminen kaç gün içerisinde gelir vizem? Böyle bir durum yaşayan olduysa beni yeşillendirirse sevinirim.

m33m
    Katılımcı

eşim alman vatandaşı ve memur ısrarla maaş bordrosu talep ediyor ve yeterli değil, görüştüğümüz yaklaşık 15 avukat ve yasalar, yüzlerce metinden sonra kesinlikle yasal bi iş yapmadığından eminiz ama diretiyor..

avukatla yazı yollatıcaz tavsiyesi olan var mı?

Yakamoz44
    Katılımcı

Arkadaşlar vizem onaylandı kargoya verilmiş.Başvuru tarihi 05.11.2018 ankara vize çıkış 10.12.2018 aile birleşimi çocuk üzerinden herkesin inşalla en kısa sürede çıkması dileğimle

Berk420
    Katılımcı

Arkadaşlar vizem onaylandı kargoya verilmiş.Başvuru tarihi 05.11.2018 ankara vize çıkış 10.12.2018 aile birleşimi çocuk üzerinden herkesin inşalla en kısa sürede çıkması dileğimle

Hayırlı uğurlu olsun :)

Eşim bugün yabancılar şubesine görüşmeye gitti. Benimkini de oradaki sorumlu kişi onaylamış ve Türkiye'ye yazı yazmış evliliğin gerçek olduğuna, onaylandığına ve 90 günlük vize talep ettiğini belirtmiş…

Tahminen ne kadar sürede gelir sizce? Veya başka bilgisi olan bir arkadaş bilgilendirirse sevinirim..

Kulade19
    Katılımcı

Hangi sehir acaba? Bide kanunlar 2007 de degismis yani artik Alman esten maas bordrosu talep edebiliyolarlar fakat maas yeterli degilse red verme gibi bi durum olmuyor diye biliyorum sadece

funmanias
    Katılımcı

Arkadaşlaaaaaaaar  halayy:) dance:) alkis:) yuppi:) pasaportum bugün kargoya verildi. 26/11/2018 de başvuruyu yapmıştım eşim istenen evrakları ben başvuru yaptıktan 2 gün sonra yabancılar şubesine teslim etmişti görevli gerekli dosyayı benim adıma açmıştı. Bugünde pasaport 10/12/2018 tarihinde kargoya verildi.

Bilgi amaçli, üniversite mezunuyum mesleğim tıbbi ilaç mümessili,sabıkam yok ilk evliliğim erkeğim 1990 yılında doğdum askerliğimi yaptım daha önce 3 kere ziyaret vizesi alıp 2 kere 2 hafta ve bir kere 3 hafta kaldım başvuru esnasında 2 tanesini beyan ettim( ziyaret vizesi için davetiyeyi hep eşimin babası yolladı) eşimin maaşı iyi evide eşimin 85 m2 3+1 evde eşimin ailesi ile kalıcaz olarak gösterdik.

Harpies35
    Katılımcı

Şunu sormak istiyorum senin almanya için giriş yapacağın bir tarih yaziyormu su tarihe kadar die ben mesela çıkarsa 3 ay içinde gitmek istiyorum örneğin oluyormu ?

Yakamoz44
    Katılımcı

Hayırlı uğurlu olsun :)

Eşim bugün yabancılar şubesine görüşmeye gitti. Benimkini de oradaki sorumlu kişi onaylamış ve Türkiye'ye yazı yazmış evliliğin gerçek olduğuna, onaylandığına ve 90 günlük vize talep ettiğini belirtmiş…

Tahminen ne kadar sürede gelir sizce? Veya başka bilgisi olan bir arkadaş bilgilendirirse sevinirim..
    Kardeşim saolsın benim eşim03.12.2018 de en son evrakları vermişti fotopraf istemişlerdi bugünde kargoya verilde tahmini 1 hafta en geç

Yakamoz44
    Katılımcı

Şunu sormak istiyorum senin almanya için giriş yapacağın bir tarih yaziyormu su tarihe kadar die ben mesela çıkarsa 3 ay içinde gitmek istiyorum örneğin oluyormu ?

vize çıkış tarihi itibariyle 90 gün hak tanıyorlar ama son günlere bırakmayın arkadaşlar 1 ay kala gidin orda yapılacak işler var

Berk420
    Katılımcı

Arkadaşlaaaaaaaar  halayy:) dance:) alkis:) yuppi:) pasaportum bugün kargoya verildi. 26/11/2018 de başvuruyu yapmıştım eşim istenen evrakları ben başvuru yaptıktan 2 gün sonra yabancılar şubesine teslim etmişti görevli gerekli dosyayı benim adıma açmıştı. Bugünde pasaport 10/12/2018 tarihinde kargoya verildi.

Bilgi amaçli, üniversite mezunuyum mesleğim tıbbi ilaç mümessili,sabıkam yok ilk evliliğim erkeğim 1990 yılında doğdum askerliğimi yaptım daha önce 3 kere ziyaret vizesi alıp 2 kere 2 hafta ve bir kere 3 hafta kaldım başvuru esnasında 2 tanesini beyan ettim( ziyaret vizesi için davetiyeyi hep eşimin babası yolladı) eşimin maaşı iyi evide eşimin 85 m2 3+1 evde eşimin ailesi ile kalıcaz olarak gösterdik.

Hayırlı uğurlu olsun dost!

Biz de Türkiye'den haber bekleyeceğiz. Bugün yabancılar bürosundan Türkiye'ye yazı yazdılar kabul edildiğine dair.
    Kargoya verilince tahminen kaç güne geliyor ? 1-2?
    Ona göre uçak bileti almayı düşünüyorum ben de.
    Bilgisi olan varsa yazabilir mi ?

15 yanıt görüntüleniyor - 1,591 ile 1,605 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.