2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Zzzk
    Katılımcı

18.10.2018de istanbul konsoloslugundan basvurdum.

23.11.2018 esime mektup gitti
    29.11.2018e randevu alip gitti,belgelerini verdi.bu persembe yani daha 1 is gunu oldu.

tecrubeli arkadaslar, vize genelde mektuptan ve es belgeleri verdikten ne kadar sonra cikiyor?? Onumuzdeki 1-2 hafta icinde cikar mi sizce?

Dagdelen62
    Katılımcı

Walla sure hakkinda ne desem yalan olur kiminin 20 gunde kiminin 1 ayda kiminin 6 ayda geliyor neye gore kime gore bu sure degisiyor hicbir fikrim yok uzgunum ama birsey soyleyemeyecegim sure hakkinda.

Teşekkür ederim evet gerçekten belli olmuyor allah yardımcımız olsun haftaya benim de 4 ay oluyor

Dagdelen62
    Katılımcı

18.10.2018de istanbul konsoloslugundan basvurdum.

23.11.2018 esime mektup gitti
    29.11.2018e randevu alip gitti,belgelerini verdi.bu persembe yani daha 1 is gunu oldu.

tecrubeli arkadaslar, vize genelde mektuptan ve es belgeleri verdikten ne kadar sonra cikiyor?? Onumuzdeki 1-2 hafta icinde cikar mi sizce?

belli olmaz benim arkadaşın eşi evrakları verdikten sonra 20 günde vizesini aldı ben 4 aydır bekliyorum kimi on günde alıyor nasip işi

Nesibi
    Katılımcı

Teşekkür ederim evet gerçekten belli olmuyor Allah' yardımcımız olsun haftaya benim de 4 ay oluyor

Bende izmirden basvuru yapmistim izmir bir acayip zaten. Normal biyometrik resmimi vermeme ragmen oradaki memur eksik evrak olarak benden vesikalik resim istedi mesela. Sonra burdaki memur a1 belgemi vermeme ragmen konsolosluga esime tekrar a1 belgesini yollasin diye mektup gondermislerdi sonra ben kendim mail yazinca ben butun evraklarimi izmire teslim ettim siz niye birdaha istiyorsunuz diye sordum mail yoluyla ertesi gun vizeniz onaylanmistir maili geldi gercekten kim ne yapiyor neye gore onayliyor sorun cikartiyor anlamiyorum. Benden once basvuru yapan arkadasim 1 sene oldu hala bekliyor ki itirazlarina bile geri donus yapmiyorlar.

rustem34
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba
    13.7.2018 basvurum yogunluk tatil hastalik derken hic bir sorun olmadan yaklasik 5 ayda sonuclandi. 1.12.2018 tarihinde vizem geldi.

Bekleyen arkadaslar sabir bu isin kilidi.

Dagdelen62
    Katılımcı

Bende izmirden basvuru yapmistim izmir bir acayip zaten. Normal biyometrik resmimi vermeme ragmen oradaki memur eksik evrak olarak benden vesikalik resim istedi mesela. Sonra burdaki memur a1 belgemi vermeme ragmen konsolosluga esime tekrar a1 belgesini yollasin diye mektup gondermislerdi sonra ben kendim mail yazinca ben butun evraklarimi izmire teslim ettim siz niye birdaha istiyorsunuz diye sordum mail yoluyla ertesi gun vizeniz onaylanmistir maili geldi gercekten kim ne yapiyor neye gore onayliyor sorun cikartiyor anlamiyorum. Benden once basvuru yapan arkadasim 1 sene oldu hala bekliyor ki itirazlarina bile geri donus yapmiyorlar.

izmir gerçekten sıkıntılı çok saçma sapan bahaneler bulmuşlar gerçekten bu benim ikinci başvurum ilkini 36 € eksikmiş diye red verdiler üstelik hiçbirşey demeden direk bana yolladılar tam beş buçuk ay sürdü ben iki senedir eşimin yanına gidemiyorum düşünün

Dagdelen62
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba
    13.7.2018 basvurum yogunluk tatil hastalik derken hic bir sorun olmadan yaklasik 5 ayda sonuclandi. 1.12.2018 tarihinde vizem geldi.

Bekleyen arkadaslar sabir bu isin kilidi.

hayırlı olsun çok bekletmişler Evet sabır ama insan dayanamıyor işte uzayınca herkes birşey söylüyor moral bırakmıyorlar

funmanias
    Katılımcı

hayırlı olsun çok bekletmişler Evet sabır ama insan dayanamıyor işte uzayınca herkes birşey söylüyor moral bırakmıyorlar

işin en saçmayanı pasaportunuda alıyorlar pasaport kalsa en azından bavuruyu yap sonra normal vizeyle almanyada kal vizen gelince ver pasaportu bassınlar demi . olmaz ama illa sürüncen nese bunu bi şekilde mantıkercevesıne oturtmuslar adamlarada hak veriyorsun sonucta kotu nıyetlı ınsalarda var ama işin boyutu gercekten cok sacma 26/11/2018 de basvuruyu yaptım suan tam 1 hafta oldu 27/11/2018 de basvutruyu yapan arakdasın evrakları ulasmıs duseldorf a benim eşim bugun gitti yabancılar polisine istenen evrakları vermek için ki daha benim evraklar gelmemiş oraya şimdiden verdi evrakları zaman kazanmak için benim adıma dosya yı acmıslar evraklar geldiği gibi vizeyi veririz demişler. şuan izmir konsoloslugunun keyfi evrak gondermesını bekliyoruz. hayır yanı anlamıyorm ptt gibi acccaaaaaayip yavas kargo şirketi bile en dandık hızmeti 2 hafta hızlı gönderim 3 gun de gıdıyor evraklar. kaç kere evrak gonderdık aldık. yanı gercekten akıl sır ermiyor. Sadece almanya ya da suc bulmak olmaz ki bizim tr de ki memur zıhnıyetını herkes bılıyor herkes memurların %99 una sövüyor işlerini olması gerektıgı gıbı yapmıyorlar

Dagdelen62
    Katılımcı

işin en saçmayanı pasaportunuda alıyorlar pasaport kalsa en azından bavuruyu yap sonra normal vizeyle almanyada kal vizen gelince ver pasaportu bassınlar demi . olmaz ama illa sürüncen nese bunu bi şekilde mantıkercevesıne oturtmuslar adamlarada hak veriyorsun sonucta kotu nıyetlı ınsalarda var ama işin boyutu gercekten cok sacma 26/11/2018 de basvuruyu yaptım suan tam 1 hafta oldu 27/11/2018 de basvutruyu yapan arakdasın evrakları ulasmıs duseldorf a benim eşim bugun gitti yabancılar polisine istenen evrakları vermek için ki daha benim evraklar gelmemiş oraya şimdiden verdi evrakları zaman kazanmak için benim adıma dosya yı acmıslar evraklar geldiği gibi vizeyi veririz demişler. şuan izmir konsoloslugunun keyfi evrak gondermesını bekliyoruz. hayır yanı anlamıyorm ptt gibi acccaaaaaayip yavas kargo şirketi bile en dandık hızmeti 2 hafta hızlı gönderim 3 gun de gıdıyor evraklar. kaç kere evrak gonderdık aldık. yanı gercekten akıl sır ermiyor. Sadece almanya ya da suc bulmak olmaz ki bizim tr de ki memur zıhnıyetını herkes bılıyor herkes memurların %99 una sövüyor işlerini olması gerektıgı gıbı yapmıyorlar

konsolosluk da çalışanlar kendilerini memur olarak görmüyor sanırım kendilerini daha üst görüyorlar herşey onların ellerinde bi de içten içe beni kızdırma veririm reddi diyorlar aba altından sopa gösteriyorlar yani başvuru yaparken aman sinirlenmeyin aman sesiniz yükselmesin size takarlar diyorlar mantıklarını anlamak imkansız işlerine nasıl gelirse öyleler malesef denetim mekanizması yok disiplin yok olan bizim gibi aile birleşimi yapanlara oluyor ben izmir konsolosluğuna üç kere türkçe bir kere almanca mail yazdım tenezzül edip cevap bile vermediler haftaya direk arayacağım

mehmetmc
    Katılımcı

ben 02.10.2018 de başvuruyu yaptım cocuğum eşim alman vatandaşı başvuru yaptığım gün uyukusuzdum moralsizdim başvuruyu alan bayan bana soru soruyorum ama kusura bakmayın dedi , bende sorun yok dedim 50 gün vizemi almanyaya bildirmemişler bile 50 gün sonra sadece ön bilgilendirme yapılmış berlin yabancı polisten öğrendik konsolosluga mail attım neden göndermediler diye evraklarınız yabancı polisinde almanyada dediler onay bekliyoruz.

gozgun
    Katılımcı

Pasaportunuzu başvuruda geri alabiliyorsunuz. Ben schengen vizem var pasaportumu alabilir miyim dediğimde verdiler. Sonuç çıkınca pasaportumu götüreceğim. Belki konsolosluğa gidip isterseniz verirler pasaportu.

Nesibi
    Katılımcı

izmir gerçekten sıkıntılı çok saçma sapan bahaneler bulmuşlar gerçekten bu benim ikinci başvurum ilkini 36 € eksikmiş diye red verdiler üstelik hiçbirşey demeden direk bana yolladılar tam beş buçuk ay sürdü ben iki senedir eşimin yanına gidemiyorum düşünün

Allah sabir versin beklemek gercekten cok zor ki hadi aliyorsun sonrasi gene bekle birseyler yapla geciyor düzen oturtmak oyuzden sikinti daha bitmiyor. Yani ben münih icin soyleyebilirim yada benim sansin mi diyeyim bilemiyorum :) . Her eyalet farkli isliyor. Sizin red olayinizda kotu olmus acikcasi size bildirip parayi tamamlasaniz sorun olmayacakmis ama dedigim gibi neye gore kime gore ne yapiyorlar anlamiyorum. Mesela benim dun terminin vardi. Vizemi 3 aylik daha uzatti. Anlamadim diplomam yanimda olmadigi icin mail atabilirim hemen dedim bir dahaki terminde getir dedi dil kursuna 3 aydir hala kayit olamadim cidden gelmekle bitmiyor hala komik yani :)

Blue34
    Katılımcı

Allah' sabir versin beklemek gercekten cok zor ki hadi aliyorsun sonrasi gene bekle birseyler yapla geciyor düzen oturtmak oyuzden sikinti daha bitmiyor. Yani ben münih icin soyleyebilirim yada benim sansin mi diyeyim bilemiyorum :) . Her eyalet farkli isliyor. Sizin red olayinizda kotu olmus acikcasi size bildirip parayi tamamlasaniz sorun olmayacakmis ama dedigim gibi neye gore kime gore ne yapiyorlar anlamiyorum. Mesela benim dun terminin vardi. Vizemi 3 aylik daha uzatti. Anlamadim diplomam yanimda olmadigi icin mail atabilirim hemen dedim bir dahaki terminde getir dedi dil kursuna 3 aydir hala kayit olamadim cidden gelmekle bitmiyor hala komik yani :)

Merhaba Nesibi bende münih icin bekliyorum biraz anlatabilirmisin sen vizeyi alip almanyaya gidenlerdensin anladigim kadariyla.. vize aldiktan sonraki surecte munihte ne gibi islemler yaptin ve calisma iznin vizeyle beraber geldimi bunlari merak ettim cevaplarsan sevinirim..

Dagdelen62
    Katılımcı

Allah' sabir versin beklemek gercekten cok zor ki hadi aliyorsun sonrasi gene bekle birseyler yapla geciyor düzen oturtmak oyuzden sikinti daha bitmiyor. Yani ben münih icin soyleyebilirim yada benim sansin mi diyeyim bilemiyorum :) . Her eyalet farkli isliyor. Sizin red olayinizda kotu olmus acikcasi size bildirip parayi tamamlasaniz sorun olmayacakmis ama dedigim gibi neye gore kime gore ne yapiyorlar anlamiyorum. Mesela benim dun terminin vardi. Vizemi 3 aylik daha uzatti. Anlamadim diplomam yanimda olmadigi icin mail atabilirim hemen dedim bir dahaki terminde getir dedi dil kursuna 3 aydir hala kayit olamadim cidden gelmekle bitmiyor hala komik yani :)

öyle tabi ki gelmek işin ilk adımı sonrasını şu an düşünmüyorum çünkü önceliğim önce oraya gelmek 😊  sonrasını bi şekilde hallederim kadınlar için çocuk şansı var yani çocuk yaparsam bazı şeylerden muaf olabilirim bilmiyorum bir gelelim de sonrasını düşünürüz

funmanias
    Katılımcı

Dil kursuna kayıt yaptırmanın şartımı var ? devlet destekli dil kursu içinmi özel dil kursu için mi konuyu biraz ayrıntılı acabilirmisiniz lütfen ?

15 yanıt görüntüleniyor - 1,531 ile 1,545 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.