2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

funmanias
    Katılımcı

Isın mantığı yabancılar polisini aramak yerine surekli bizzat kendiniz gitmeniz gerçekten etkisi cok büyük bide eşinizin gelir belgesi benim eşim 7000 € maaş aliyo belki ondan çabuk cikmistir

o nasıl bir maaş öyle :D

funmanias
    Katılımcı

Bence maaşla alakalı bi durum değil  benim eşim çalışmıyor. Bölgeye şehire göre farklılık gösterdiğini düşünüyorum eşin alman vatandaşı olmasıda süreci hızlandırıyo sanırım eşim alman vatandaşı Hamburg için başvurdum 3 gün sonra mektup gitti eşime. 4 tane evrak istemişler 15 aralığa kadar tamamla getir diye benim kağıtlarm oraya gitmeden mektup gitmiş süreci hızlandırmak için sanırım.

acaba turkıyeden almanya ya evrakları posta ılemı kargoluyorlar yoka sceen edip mi netten gönderiyorlar ?

metehan55
    Katılımcı

acaba turkıyeden almanya ya evrakları posta ılemı kargoluyorlar yoka sceen edip mi netten gönderiyorlar ?

Posta ile gidiyor

Hallonbasi
    Katılımcı

Eşim gittiğinde kovuyorlar randevu al öyle gel diyorlar randevuyu da ne zamana verirler Allah' bilir eşinizin geliri gerçekten iyi ama ona baktıklarını düşünmüyorum komşumuzun eşi düzenli işi olmadığı halde eşini bi ayda götürdü

Yerine gore değişiyor tabi durum randevusuz direk gidiyordu her seferinde eşim selamunaleykum aleykumselam direk konuya girip konuştu her seferinde

funmanias
    Katılımcı

Yerine gore değişiyor tabi durum randevusuz direk gidiyordu her seferinde eşim selamunaleykum aleykumselam direk konuya girip konuştu her seferinde

Benım eşimde her seferinde randevusz gidiyormuş fakat perşembe gunu gıttıgınde artık perşembeleri sadece randevulu oldugunu onun dısındakı hergun gelebileceğini soylemısler bakalım pazartesi gidicek tekrar ne olacak ne bitecek yazarım buraya :/

Dagdelen62
    Katılımcı

Malesef eşimin olduğu yerdekiler öyle değiller evet yerine göre farklılık gösteriyor biz bi cevap alamıyoruz bakalım 4. Aya girdik nerdeyse

funmanias
    Katılımcı

Malesef eşimin olduğu yerdekiler öyle değiller evet yerine göre farklılık gösteriyor biz bi cevap alamıyoruz bakalım 4. Aya girdik nerdeyse

biz bunları sıkayet edemıyormuyuz işlerimizi aksatıyorlar falan diye? acaba :/

Dagdelen62
    Katılımcı

sanmıyorum bunlar kılıfına uydururlar hop da elinde top da elinde yani kendilerini dokunulmaz görüyorlar eğer göze batarsanız red verme olasılığı yüksek olur bence tam bi bilgim yok ama

Dagdelen62
    Katılımcı

mantık üniversite olarak aynı olabilir üniversitede de hocayı şikayet etmek istediğinde yüzde yüz emin olman gerekiyor kendinden yoksa hem puan kırıyorlardı hem de sana takıyorlardı  :)

Nesibi
    Katılımcı

Bu çok kötü oldu kendimi bununla telkin ediyordum en azından :/ hangi tarihte başvurdunuz ve 4 ay beklediniz acaba birde hangi şehire başvurdunuz yoğun kalbalık nufuslu bir yeremi başvurdunuz ?

4.05.2018 de basvurumu yapmistim 01.09.2018 de pasaporttum elime elime geldi münih icin basvuru yapmistim.

Nesibi
    Katılımcı

teşekkürler bilgilendirme için :) çalışma izni aile birleşimiyle oturum alan herkeste yok mu? Yani ayrı bir başvuru gerekiyorsa yapalım hemen 🤓

evet var orda yalnis cumle kurmusum :) vizeyi alan herkeste calisma izni oluyor ekstra bisi yapmaniza gerek yok

Dagdelen62
    Katılımcı

4.05.2018 de basvurumu yapmistim 01.09.2018 de pasaporttum elime elime geldi münih icin basvuru yapmistim.

ben 16 Ağustos 2018 de izmirden başvuru yaptım ve hala bekliyorum leipzig için başvuru yaptım sizce yakın bir tarihte vizem gelir mi

Lilalala
    Katılımcı

evet var orda yalnis cumle kurmusum :) vizeyi alan herkeste calisma izni oluyor ekstra bisi yapmaniza gerek yok

Çok teşekkür ederim ☺️

Sevo5050
    Katılımcı

Merhaba arkadalar benim eşimde çocuk üzerinden başvuru yapti Randevusu cuma günüydü ben alman vatandasiyim ogkumda alan vayandaşı fakat benim gelirim yok ailemle kalıyorum eşimin amcasi kefil olcak şirketi var sizce kan günde çıkar vize ???

Nesibi
    Katılımcı

ben 16 Ağustos 2018 de izmirden başvuru yaptım ve hala bekliyorum leipzig için başvuru yaptım sizce yakın bir tarihte vizem gelir mi

Walla sure hakkinda ne desem yalan olur kiminin 20 gunde kiminin 1 ayda kiminin 6 ayda geliyor neye gore kime gore bu sure degisiyor hicbir fikrim yok uzgunum ama birsey soyleyemeyecegim sure hakkinda.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,516 ile 1,530 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.