2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

Lilalala
    Katılımcı

Ikametgahimi cok önceden yaptirmistim. Zaten pasaportumu aldigimda 15 gun icinde ikametgahimi halletmem gerektigiyle ilgili bilgilendirme vardi. Sonrasinda esim uzerinden saglik sigortasi yaptirdim. Süreli oturum karti icin randevu aldim. Baskada birsey gerekli olmadi acikcasi normal yasantima devam ediyorum. Calisma iznim oldugu icin iş buldum 1 aydir calisiyorum cok sükür. Sadece sikinti suresiz oturum icin randevumum gec verilmesi o yuzden entegrasyon kursuma baslayamadim daha.

teşekkürler bilgilendirme için :) çalışma izni aile birleşimiyle oturum alan herkeste yok mu? Yani ayrı bir başvuru gerekiyorsa yapalım hemen 🤓

funmanias
    Katılımcı

Sen son vizeni 7 iş gunu demissin arkadasim ama ben de son vizemi 3 iş gununde almistim. Suresinden daha az kalip donüp islemlerimi yapmiştim 4 ay sürdü aile birlesimi vizemi almak :) süre gercekten hic ama hic belli olmuyor.

Bu çok kötü oldu kendimi bununla telkin ediyordum en azından :/ hangi tarihte başvurdunuz ve 4 ay beklediniz acaba birde hangi şehire başvurdunuz yoğun kalbalık nufuslu bir yeremi başvurdunuz ?

Berk420
    Katılımcı

Ikametgahimi cok önceden yaptirmistim. Zaten pasaportumu aldigimda 15 gun icinde ikametgahimi halletmem gerektigiyle ilgili bilgilendirme vardi. Sonrasinda esim uzerinden saglik sigortasi yaptirdim. Süreli oturum karti icin randevu aldim. Baskada birsey gerekli olmadi acikcasi normal yasantima devam ediyorum. Calisma iznim oldugu icin iş buldum 1 aydir calisiyorum cok sükür. Sadece sikinti suresiz oturum icin randevumum gec verilmesi o yuzden entegrasyon kursuma baslayamadim daha.

Teşekkürler deneyiminizi paylaştığınız için :)
    Almancanız ne seviyede? Ben A1 sertifikasını aldım ve her gün Almanca çalışıyorum oraya gidene kadar. Yaşarken zorluk çekmemek ve daha rahat iş bulabilmek için. Bakalım nasıl olacak :) İkametgah alındığı anda çalışma ve yaşama iznini aynı anda veriyorlar sanırım değil mi?

metehan55
    Katılımcı

27 Kasımda İzmir konsolosluğuna aile birleşimi için başvurumu yaptım. Bugün 30 kasım itibariyle eşime mektup gitmiş daha 3 gün oldu maşallah baya hızlılar😄

Hallonbasi
    Katılımcı

Merhaba bende 22 ekim de başvuru yaptim evraklarım ilk önce köln daha sonra eşimin oturduğu yere. Sabah aradim yakin zamanda vizenizi gondeririz dediler bana işlemler bittikten sonra,  az öncede baktım pasaportum kargoya verilmiş öğlen saatinde ups öyle diyor

Dagdelen62
    Katılımcı

Bu çok kötü oldu kendimi bununla telkin ediyordum en azından :/ hangi tarihte başvurdunuz ve 4 ay beklediniz acaba birde hangi şehire başvurdunuz yoğun kalbalık nufuslu bir yeremi başvurdunuz ?

ben 16 Ağustos 2018 de başvuru yaptım hala bekliyorum eşim leipzig de oturuyor bildiğim kadarıyla çok yoğun değil ama ordaki görevliler sıkıntılı

Dagdelen62
    Katılımcı

27 Kasımda İzmir konsolosluğuna aile birleşimi için başvurumu yaptım. Bugün 30 kasım itibariyle eşime mektup gitmiş daha 3 gün oldu maşAllah' baya hızlılar😄

maşallah gerçekten bayağı hızlılar benim üç haftada gitti evraklarım ben de izmirden başvuru yapmıştım hadi hayırlısı

Hallonbasi
    Katılımcı

22 ekimde başvurmuştum an itibari ile pasaportum elime geldi yarın sabah uçuyorum sonunda hanımıma kavuşuyorum  arkadaslar hepinizin allah yardımcısı olsun inşallah en kısa zamanda gelir vizeniz

Dagdelen62
    Katılımcı

22 ekimde başvurmuştum an itibari ile pasaportum elime geldi yarın sabah uçuyorum sonunda hanımıma kavuşuyorum  arkadaslar hepinizin Allah' yardımcısı olsun inşAllah' en kısa zamanda gelir vizeniz

hayırlı olsun hayırlı yolculuklar şükür ne mutlu size Amin inşallah

funmanias
    Katılımcı

hayırlı olsun hayırlı yolculuklar şükür ne mutlu size Amin inşAllah'

böyle insanlar yazdıkca senin ruh halini düşünemiyorum adamın 3 günde gitmiş görüyormusun ? bu bende 26 ekimde başvurdum :D düsseldorf bottrop a böyle bi mantıksızlık nasıl olabilir :D izmir konsololuğundan başvurdum bende çok merak ediyorum işin matematiği ve sistemetiği neye dayanıyor acaba ?

Hallonbasi
    Katılımcı

böyle insanlar yazdıkca senin ruh halini düşünemiyorum adamın 3 günde gitmiş görüyormusun ? bu bende 26 ekimde başvurdum :D düsseldorf bottrop a böyle bi mantıksızlık nasıl olabilir :D izmir konsololuğundan başvurdum bende çok merak ediyorum işin matematiği ve sistemetiği neye dayanıyor acaba ?

Bende dusseldorf a gidiyorum aynı yer sayılır kismet isi çabuk geldi vizem  alkis:)

Hallonbasi
    Katılımcı

hayırlı olsun hayırlı yolculuklar şükür ne mutlu size Amin inşAllah'

Isın mantığı yabancılar polisini aramak yerine surekli bizzat kendiniz gitmeniz gerçekten etkisi cok büyük bide eşinizin gelir belgesi benim eşim 7000 € maaş aliyo belki ondan çabuk cikmistir

Dagdelen62
    Katılımcı

ruh halimi ben bile çözemiyorum  ;D hava durumu gibi bence görevlilerin ruh hali iyiyse hemen çıkıyor sanırım ben izmire gittiğimde memura kar yağıyordu eşimin ordakiler zaten kutuptalar hep ruh halleri öyle bence 😁

Dagdelen62
    Katılımcı

Isın mantığı yabancılar polisini aramak yerine surekli bizzat kendiniz gitmeniz gerçekten etkisi cok büyük bide eşinizin gelir belgesi benim eşim 7000 € maaş aliyo belki ondan çabuk cikmistir

Eşim gittiğinde kovuyorlar randevu al öyle gel diyorlar randevuyu da ne zamana verirler allah bilir eşinizin geliri gerçekten iyi ama ona baktıklarını düşünmüyorum komşumuzun eşi düzenli işi olmadığı halde eşini bi ayda götürdü

metehan55
    Katılımcı

Bence maaşla alakalı bi durum değil  benim eşim çalışmıyor. Bölgeye şehire göre farklılık gösterdiğini düşünüyorum eşin alman vatandaşı olmasıda süreci hızlandırıyo sanırım eşim alman vatandaşı Hamburg için başvurdum 3 gün sonra mektup gitti eşime. 4 tane evrak istemişler 15 aralığa kadar tamamla getir diye benim kağıtlarm oraya gitmeden mektup gitmiş süreci hızlandırmak için sanırım.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,501 ile 1,515 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.