2018 vize bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ezggg
    Katılımcı

Merhabalar 2018 vize bekleyenler burada toplanabiliriz! Gönderiler bayagi eski kalmis..

funmanias
    Katılımcı

Eşimizin Alman olması kolaylık sağlayacak diye düşünüyorum… A1 sertifikasını ben de koydum. Almanya'ya girip çıkıp yapmanın da +sı var tabii. Ben de Kabin Memuru idim, 1 Kasım da bıraktım. Belki o da efektif olur.
    En yakın zamanda gelmesi dileği ile…  ya:)

kesinlikle kabin memurluğunun etkisi olur diye düşünüyorum bende ortalama şartlarda 3. haftanın içerisinde evrakların almanya ya varması ve eşimize yabancı bürosundan telefon yada mektubun gitmesi lazım 10-14/12/2018 tarihlerinde bakalım  :)

Mustafa.Köln
    Katılımcı

Arkadaşlar pasaportum şuan elime ulaştı. Haftaya cumartesi gidiyorum Almanya'ya.İnşallah hepinizin vizeleri tez zamanda gelir.

02.10.2018 tarihinde Ankara'dan Köln için başvurdum.
    21.11.2018 tarihinde benim E-mail adresime eşimin adına mail yolladılar ve sadece Alman Kimlik fotokopisini E-mail veya posta ile yollamasını istediler, aynı gün E-mail ile gönderdik.
    28.11.2018 tarihinde pasaportum kargoya verildi.
    29.11.2018 tarihinde pasaportum elime ulaştı.
    Eşim Alman vatandaşı ve çalışmıyor hatta devletten yardım alıyor arkadaşlar bunu ayriyeten belirtmek istedim belki bazı arkadaşların işine yarayabilir.

Berk420
    Katılımcı

kesinlikle kabin memurluğunun etkisi olur diye düşünüyorum bende ortalama şartlarda 3. haftanın içerisinde evrakların almanya ya varması ve eşimize yabancı bürosundan telefon yada mektubun gitmesi lazım 10-14/12/2018 tarihlerinde bakalım  :)

Umarım… Bekleyip göreceğiz :D Şansımız yaver gitsin…

Arkadaşlar pasaportum şuan elime ulaştı. Haftaya cumartesi gidiyorum Almanya'ya.İnşAllah' hepinizin vizeleri tez zamanda gelir.

21.11.2018 tarihinde benim E-mail adresime eşimin adına mail yolladılar ve sadece Alman Kimlik fotokopisini E-mail veya posta ile yollamasını istediler, aynı gün E-mail ile gönderdik.
    Eşim Alman vatandaşı ve çalışmıyor hatta devletten yardım alıyor arkadaşlar bunu ayriyeten belirtmek istedim belki bazı arkadaşların işine yarayabilir.

Süper! Hayırlı uğurlu olsun! Yeni hayat yolunda güzellikler diliyorum. Her şey istediğiniz gibi gider umarım  alkis:)

Dagdelen62
    Katılımcı

Umarım okadar beklemem ben yılbaşına almanyada gireceğime inanıyorum bakalım ;D

:) ben de o zaman kadar giderim diye düşünüyorum inşallah da daha erken giderim umarım hepimiz gideriz 🙏

Dagdelen62
    Katılımcı

Ben de 26 Kasım'da İzmir'de başvuruyu gerçekleştirdim sonunda ve bekleme sürecine geçtim :D

Hangi kargo ile gelicek? Hatırladığım kadarıyla orada bana UPS kargo poşetini değil de, başka bir firmanın poşetini verdiler…
    Takip edilecek bir numara da vermediler, ne yapacağım bilmiyorum…

ben de izmirden başvuru yaptım orada yurtiçi kargo var ve takip edemiyoruz malesef mesaj yolluyorlar pasaport gelince o zaman haberimiz oluyor ondan önce malesef bi haber alamıyoruz

Berk420
    Katılımcı

ben de izmirden başvuru yaptım orada yurtiçi kargo var ve takip edemiyoruz malesef mesaj yolluyorlar pasaport gelince o zaman haberimiz oluyor ondan önce malesef bi haber alamıyoruz

Teşekkürler  byby:)

Dagdelen62
    Katılımcı

Arkadaşlar pasaportum şuan elime ulaştı. Haftaya cumartesi gidiyorum Almanya'ya.İnşAllah' hepinizin vizeleri tez zamanda gelir.

hayırlı olsun darısı bizim başımıza inşallah 🙏

Dagdelen62
    Katılımcı

Teşekkürler  byby:)

rica ederim burda herkes bişeyleri öğrenmek istiyor yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana başımdan geçenleri anlatıyorum bakalım beklemek çok zor ama elimizden başka da bişey gelmiyor rabbim tez zamanda eşlerimize kavuştursun inşallah 🙏

Ela.a
    Katılımcı

@Mustafa.Köln Pasaportunuz saat kacta geldi aksamustu 4 5 gibi mi ?

Berk420
    Katılımcı

Vizesini alıp oraya giden/gitmiş olanlardan ricam…
    Oraya gittiğinizde resmi işlemler ile ilgili neler yaptınız? Benim bildiğim en önemli olay; “Ausländerbehörde” ye gidip ikametgahı almak. Onun dışında neler önemli? Ve verebileceğiniz herhangi bir tavsiye var mıdır? Buna/şuna dikkat edin diyebileceğiniz?

Mustafa.Köln
    Katılımcı

@Mustafa.Köln Pasaportunuz saat kacta geldi aksamustu 4 5 gibi mi ?

Evet akşamüstü 4-5 arası geldi Ups ve gelmeden 5 dakika önce evde misiniz diye aradılar.

Ela.a
    Katılımcı

Vaay çok iyi aramalarida herkesi arıyorlar mı acaba gelmeden

mehmetmc
    Katılımcı

iyi akşamlar herkeze 02.10.2018 tarihinde cocuklu aile birleşimi berlin için istanbuldaki konsolosluga başvurdum , başvuru esnasında almanyadaki adresin eski tarihli oldugunu yeni tarihli evragı bana mail yolu ile atmamı söyledir bende aynı gün eşimi gönderdim hemen evragın guncel olanını cıkarttım ve mail yoluyla gönderdim .08.10.2018 tarihinde evragın ulaştığını söylediler , o gun den bugune bekledim ve eşime dün yabancılar şubeye mail atmasını söyledim , yabancılar şube bir gün sonra yani bugun mail ile dönüş yapmış . adımı ve soyadımı belirtip bu şahıs hakkında istanbuldan bize vize başvurusu yaptığına dair bir ön bilgilendirme oldu ama ne elektronik posta ile nede posta yolu ile hiç
    bir evragın gelmediğini ve ondan dolayı işlem yapmadıklarını evrakların bize ulaştığında 4 hafta süre sonra cevap verip dönüş yapabileceklerini belirtmişler. istanbul almanya konsoloslugu 50 gün boyun ca hiç bir şey yapmayıp sadece 19.11.2018 tarihinde sadece ön bilgilendirme yaptığını gördüm sizce bununla ilgili konsolosluga mail atmalımıyım ?

Nesibi
    Katılımcı

Almanların bu huyundan nefret ediyorum zaten eline toplu iğne batsa 2 gün rapor alıyorlar :D çünkü sistem böyle bizde Almanya ya gittiğimizde aynı kurullar bizim içinde geçerli tabiki bu iyi birşey ama işte bazen çok can sıkıcı bir durum alabiliyor olaylar.birde şöyle saçma bir durum var 21/12/2018 tatile giriyorlar ocağın 4 üne kadar sanırım 21 inden önce dönerse almanyadan yulbaşına yetişir diye düşünüyorum eğer yetişmezse ocak sonu diye düşünüyorum. daha önce 3 kere vize aldım gittim geldim belirtilen tarihlerde. bununda bi faydasının olacağını düşünüyorum.

Not: Son vizemi 9 gün ( 7 iş günü ) içerisinde almıştım.

Sen son vizeni 7 iş gunu demissin arkadasim ama ben de son vizemi 3 iş gununde almistim. Suresinden daha az kalip donüp islemlerimi yapmiştim 4 ay sürdü aile birlesimi vizemi almak :) süre gercekten hic ama hic belli olmuyor.

Nesibi
    Katılımcı

Vizesini alıp oraya giden/gitmiş olanlardan ricam…
    Oraya gittiğinizde resmi işlemler ile ilgili neler yaptınız? Benim bildiğim en önemli olay; “Ausländerbehörde” ye gidip ikametgahı almak. Onun dışında neler önemli? Ve verebileceğiniz herhangi bir tavsiye var mıdır? Buna/şuna dikkat edin diyebileceğiniz?

Ikametgahimi cok önceden yaptirmistim. Zaten pasaportumu aldigimda 15 gun icinde ikametgahimi halletmem gerektigiyle ilgili bilgilendirme vardi. Sonrasinda esim uzerinden saglik sigortasi yaptirdim. Süreli oturum karti icin randevu aldim. Baskada birsey gerekli olmadi acikcasi normal yasantima devam ediyorum. Calisma iznim oldugu icin iş buldum 1 aydir calisiyorum cok sükür. Sadece sikinti suresiz oturum icin randevumum gec verilmesi o yuzden entegrasyon kursuma baslayamadim daha.

15 yanıt görüntüleniyor - 1,486 ile 1,500 arası (toplam 1,948)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.