2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

Gökçekız
    Katılımcı

Başvuru tarihim 10.10.2017 beklemedeyim. Vizesi gelenlere tebrikler, tüm bekleyenlere sabır. Ben İzmir'den başvurdum Hannover için. Umarım iki şehir de çok yoğun değildir şu sıralarda da işler çabuk çabuk yürür.

wakabayashi
    Katılımcı

09. 10. 2017 tarihli aile birleşimi vizemi beklemekteyim istanbul -stuttgart
    bugün ist. konsolosluğu aradım 0212 334 61 67 başvuru numaramı ve adı mı soyadımı söyledim herhangi bir bilgi gözükmemektedir cevabı aldım
    :)  :) :laugh: ya:)

Aschie
    Katılımcı

09. 10. 2017 tarihli aile birleşimi vizemi beklemekteyim istanbul -stuttgart
    bugün ist. konsolosluğu aradım 0212 334 61 67 başvuru numaramı ve adı mı soyadımı söyledim herhangi bir bilgi gözükmemektedir cevabı aldım
    :)  :) :laugh: ya:)

1 aydan once bizim konsoloslukla ugrasip moralinizi bozmayin esiniz surekli yabancilar dairesini kontrol etsin arayip burayla isiniz yok artik :D

merve260
    Katılımcı

Ben de 29 Eylül 2017de Ankara konsolosluğunda Aile Birleşimi vize görüşmesine girdim. Saarbrücken için. Hala bekliyorum:)

Koray061
    Katılımcı

bende 16102017 de ankaradan cocuk uzerinden aile birlesimi yaptim bekliyoz bakalm bu isler bide gdecegin yerin yabancilar subesine gore degisiyor kimininki 3 gunde ulasiyor kimininki 1 ayda 2 haftada hepimiz icin hayirlisi olsun beklemeye devam

wakabayashi
    Katılımcı

müjde müjde müjde müjde  0212 334 61 67 nolu telefonu aradım barkod numaramı ve ad soyad doğum tarihini söyledim evrakların almanya ya gittiğini şu an için almanyadan haber beklenildiği bilgisini aldım.yukarıda arkadaşın belirttiği gibi eşimin sürekli yabancılar dairesi ile irtibat halinde olması gerektiğini sordum telefondaki kadına ve o da lütfen tabiiki gibisinden cevap verdi.(istanbul için)

merve260
    Katılımcı

müjde müjde müjde müjde  0212 334 61 67 nolu telefonu aradım barkod numaramı ve ad soyad doğum tarihini söyledim evrakların almanya ya gittiğini şu an için Almanya'dan haber beklenildiği bilgisini aldım.yukarıda arkadaşın belirttiği gibi eşimin sürekli yabancılar dairesi ile irtibat halinde olması gerektiğini sordum telefondaki kadına ve o da lütfen tabiiki gibisinden cevap verdi.(istanbul için)

Vize görüşmesine hangi tarihte girmiştiniz? kaç günden sonra ulaşmış Almanyaya? :)

wakabayashi
    Katılımcı

Vize görüşmesine hangi tarihte girmiştiniz? kaç günden sonra ulaşmış Almanyaya? :)

09 Ekim 2017 tarihinde girmiştim İstanbul kaç günde gittiğini bilmiyorum.ama kadın bana evraklarınız bizde fazla süre kalmıyor hemen gönderiyoruz dedi gibi.

wakabayashi
    Katılımcı

ayrıca eşimde dün benim haber vermemden sonra yabancılar dairesini aradı evrakların online olarak geldiğini asıllarının da Almanya da santral denen bi yer varmış postaların ilk geldiği yer orda bekletildiğini sonra yabancılar dairesine geleceğini ve geldikten sonra mektup gönderileceğinin bilgisini söylemiş eşime kadın ayrıca şöyle bir şey de olmuş kadın eşime adresi teyit etmek için adresi sormuş ve istanbul konsolosluğundaki kadın kapı numarasını yanlış yazmış ki eşim hemen farketmiş ve düzelttirmiş Allah'tan sonra bekle dur mektup yanlış adrese gitsin dur uğraş falan.uzun lafın kıssası bekliyoruz inşaAllah Dualarla :) cofe:) :)

Koray061
    Katılımcı

ßgunde benim 12 gün oldu başvuru yapali haftaya pazartesi 15 gün olacak ve eşim tekrardan Yabancilar Dairesine gidip soracak evrakların gelip gelmediğini hayirlisiyla bekliyoruz bakalim 2 hafta içinde gitmiş olması gerekli Almanyaya evraklarin bukdr uzun sürmemesi Lazim bence en kısa zamanda hayirli sonuçlar alırız hepimiz umarım

Gökçekız
    Katılımcı

Benim eşim iki gündür arıyormuş Yabancılar şubesini ama telefona cevap veren yokmuş, hiç bi haber bi gelişme olmadan bu haftayı da bitirdim yani. Üzülüyorum.

Koray061
    Katılımcı

Yabancilar şubesi yoğun oldugundan dolayi  telefona cevap vermeme olasılıkları yüksek oyüzden en doğru çözüm gidip yüzyüze sormak utanan:) utanan:)

Gökçekız
    Katılımcı

Üf çalışıyor eşim her istediği an çıkıp gidemiyor, bi de daha çok erken, acele etme stres yapma diyor bana. Bunlar alman tabi, bizim gibi aceleci telaşlı ivedi değil ki kop:)

semoo
    Katılımcı

Aynen gökçekız siz daha çok başındasınız bence bu aşamada yabancılar dairesine bile sormayın çünkü daha çok erken 1 ah geçtikten sonra sormanız daha mantıklı

Gökçekız
    Katılımcı

Aynen gökçekız siz daha çok başındasınız bence bu aşamada yabancılar dairesine bile sormayın çünkü daha çok erken 1 ah geçtikten sonra sormanız daha mantıklı

Ben de öyle düşünmüştüm Semo, daha çok yeni ama burda herkesin Yabancılar şubesi'ni yahut Alman Konsolosluğu'nu arayıp bilgi aldığını görünce ben de denemek istedim işte. Hâlbuki her aradığımızda bilgi vermeleri gerektiğine dair standart bir prosedür yok anladığım kadarıyla, 3 aydan önce soru sormayınız diye özellikle belirtilmiş ama işte bazı memurlar yardımcı olup yanıt verebiliyorlar demek ki.
    Senin durumun ne oldu? En son Schengen vizenin baskısının göstereceğini söylemiştin. İnşallah vizen gelir ve daha da zorlamazlar seni.

15 yanıt görüntüleniyor - 91 ile 105 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.