2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

almanciadayi
    Katılımcı

Hayırlı olsun valla bi ben kaldım ya eskilerden bi gelse bende yazsam vizem çıktı diye

muhendus
    Katılımcı

Hayırlı uğurlu olsun, darısı bekleyen arkadaşlarımızın başına tez zamanda inşallah :)

Balayındayız, ama takip ediyorum burayı fırsat oldukça, lütfen vizesini alan unutmasın buraları :)

şehidi şüheda
    Katılımcı

Teşekkür ederim Allah vize bekleyenlere yardımcı olsun … gemini kardeşim bizden de sadece alman vatandaşı olduğuna dahil belge istemişlerdi maaş veya ev sözleşmesi istemediler eşim istenenleri verdiğinden 13 gün sonra vize geldi eğer bir aksilik olmazsa 10 gün içinde vizen cıkabilir…

Gemini
    Katılımcı

şehidi şüheda yanıtın için çok teşekkür ederim. Umarım dediğin gibi olur da sistemin çöktüğü gün aldıkları Alman kimlik fotokopisi yeterli olur. Bir daha ulaşıcaz demişler mektup ve ya telefonla. İnşallah onay verdiklerine dair ulaşırlar sadece. Allah yolunu açık etsin oralarda 🙏🏻

Gemini
    Katılımcı

Bu arada bugün öylesine ups kargo takibe girip takip numaramı girdim can sıkıntısından. Oysa bana ne mesaj ne de bilgilendirme geldi. Daha önce takip numaramı girdiğimde paketiniz ups'e teslim edilmek üzere bekletilmektedir yazıyordu. Bugün baktığımda ise paketiniz teslim sürecinde ve Topkapı şubeye gönderildi yazıyor. Eğer bir yanlışlık yoksa pazartesi ne olduğunu öğrenirim. İnşAllah beklediğimiz güzel haber gelir

şehidi şüheda
    Katılımcı

Kargon geliyr inşallah hayırlıdır  :D

Gemini
    Katılımcı

Arkadaşlar selam,
    Son mesajımda bahsetmiş olduğum tesadüfen takip ettiğim upste Cuma günü hareketlilik görmüştüm. Bugün kargo elime ulaştı ve içinde vizem olan pasaportum elime ulaştı nihayet. Kısaca başvuru sürecini  özetlemek istiyorum.
    18.05.2017 İstanbuldan başvuru
    07.07.2017 eşime mektup gitti
    10.07.2017 eşim mektupta kendisinden istenen kimlikle yabancılar dairesine gitti
    14.07.2017 pasaportum istanbuldan kargoya verildi
    17.07.2017 vizeli pasaportum elime geldi. Vizem 01.08.2017 de başlıyor
    Toplamda 62 günde sürecim sonuçlandı. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bekleyenlerinde vizeleri tez zamanda elllerine geçer inşallah. Ayrılık zor gerçekten

almanciadayi
    Katılımcı

Hayırlı uğurlu olsun güzel dileklerin icin teşekkürler 89 gün oldu beklemeye devam…

muhendus
    Katılımcı

Hayırlı uğurlu olsun Gemini kardeş, darısı almanciadayi na :)

Lütfen buradan irtibatı koparmayalım, birbirmize akıl danışacağımız pek çok konu olacak yine :)

Gemini
    Katılımcı

Çok teşekkür ederim Almanciadayi ve Muhendus. Ayrıca bilgilendirmesi için şehidi şühedaya da çok teşekkür ederim. Muhendus senin de dediğin gibi irtibata devam edelim çünkü herşey daha yeni başlıyor. Bizi orada yeni şeyler bekliyor. Tecrübelerimizi birbirimizle paylaşalım her daim. Benim Yolculuk hayırlısıyla 3 Ağustosta

muhendus
    Katılımcı

Ben kısmetse önümüzdeki cumartesi gidiyorum eşimle birlikte.

Mutlaka irtibatı devam ettirelim, herkese esenlikler diliyorum, hep güzel haberler paylaşırız inşallah :)

almanciadayi
    Katılımcı

Sonunda vizem geldi arkadaşlar halayy:) site bakımdaydı yazamadım 10 Ağustos'ta gidiyorum
    Başvuru 18.04.2017
    Vize 20.07.2017 de geldi
    Hakkımızda hayırlısı

Gemini
    Katılımcı

Hayırlı olsun Almanciadayi. Artık aramızda bekleyip de vizesini alamayan kalmadı sanırım.
    Hepimizin gözü aydın.

muhendus
    Katılımcı

Hayırlı uğurlu olsun, mutluluklar ve başarılar dilerim :)

Bizde dün akşam eşimle birlikte Almanya'ya geldik çok şükür, bakalım bu haftadan itibaren işlemler için yavaş yavaş başlarız.

almanciadayi
    Katılımcı

Mühendis yaptığınız işlemleri yazın yine irtibatı koparmayalım bizde 10 nunda oradayız insallah 20 gün içinde konsolosluğa gitmek gerekiyor diye duydum para cezası varmış araştırırsan iyi olur görüşürüz yine insallah

15 yanıt görüntüleniyor - 46 ile 60 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.