2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

Alanyatolga
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba 16.02.2018 itibari ile izmire aile birleşimine basvuru yaptım.eşim alman vatandaşı benden hiç para almadılar.kargo parasıda almadılar.kargo poşeti verdiler evine gelcek dediler.görüşmede bir kelime almancada sormadılar başvurumu yaptım çıktım.şukadar sürer bukdar sürerde demedi. Anlamadım :D

arii
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba 16.02.2018 itibari ile izmire aile birleşimine basvuru yaptım.eşim alman vatandaşı benden hiç para almadılar.kargo parasıda almadılar.kargo poşeti verdiler evine gelcek dediler.görüşmede bir kelime almancada sormadılar başvurumu yaptım çıktım.şukadar sürer bukdar sürerde demedi. Anlamadım :D

Eşi alman vatandaşı olanlardan ücret almıyorlar bendende almadılar. Kargo poşeti olayı doğrudur:) evrakların almanyadan geldiği zaman pasaportunu sana teslim edebilmeleri için kargo ücreti ödüyorsun. Ama almanca hiçbirşey sormamaları şaşırttı beni. Bence iyi bişey bosa stres yaşamamışsın:)

Melekdly
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar ben 09.01.2018 tarihinde istanbul Alman konsolosluğundan aile birleşimi için başvurdum. Yaklaşık iki ay oldu haber yok eşim Köln yabancılar dairesini aradı evraklarım başvurudan iki gün sonra ulaşmış köln e fakat hala haber yok ve 6 ay sürebilir demişler:/ bizim moraller bozuk daha önce bu tarz birşeyle karşılaşan birileri var mı? Teşekkürler

Melekdly
    Katılımcı

ben Alman vatandasiyim, evraklari gecen hafta Stadt Kölne  verdim.  Sordugumda islemde yaniti alyorum

Melekdly
    Katılımcı

Bekleyenköln eylül ayından beri bekliyorum demiş vizesini alabildi mi? Ben de kölnden iki aydır vize bekliyorum eşime 6 ay sürer demişler.

arii
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar ben 09.01.2018 tarihinde istanbul Alman konsolosluğundan aile birleşimi için başvurdum. Yaklaşık iki ay oldu haber yok eşim Köln yabancılar dairesini aradı evraklarım başvurudan iki gün sonra ulaşmış köln e fakat hala haber yok ve 6 ay sürebilir demişler:/ bizim moraller bozuk daha önce bu tarz birşeyle karşılaşan birileri var mı? Teşekkürler

Normal süreç 3 ay olarak söyleniyor ama 6 aya kadar uzadığınida duymuştum. Onların 6 ay sürebilir demeleri enterasan olmuş. Neye göre öyle dediler acaba ? Ben İstanbuldan başvurdum ve 2 gün önce 3 ay süresi doldu. Ne olacak bilmiyoruz sabırla bekliyoruz.

arii
    Katılımcı

Bekleyenköln eylül ayından beri bekliyorum demiş vizesini alabildi mi? Ben de kölnden iki aydır vize bekliyorum eşime 6 ay sürer demişler.

Bekleyenköln ne sonuç aldı hatırlamıyorum. Muhtemelen aldıysa yazmış olabilir. Buraya sonuç alanlar genelde cevap veriyorlar.

Melekdly
    Katılımcı

Normal süreç 3 ay olarak söyleniyor ama 6 aya kadar uzadığınida duymuştum. Onların 6 ay sürebilir demeleri enterasan olmuş. Neye göre öyle dediler acaba ? Ben İstanbuldan başvurdum ve 2 gün önce 3 ay süresi doldu. Ne olacak bilmiyoruz sabırla bekliyoruz.
    Merhaba arii,
    27 kasımda başvuru yaptın sanırım hala yabancılar polisi evrak istemedi mi? Sen de köln için mi bekliyorsun? 2018 vize bekleyenler için yeni bir sayfa açılmış onu takip ediyorum ben artık malum :/ benim 55 gün oldu hala eşime mektup falan gelmedi. Bekliyoruz başka çare yok üç hafta sonra eşim tekrar bir gidip bakacak.

drsmbrusk
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar ben bir konuda birşey öğrenmek istiyorum 07.02.2018 tarihinde aile birleşimi vizesine başvuru yaptım bugün itibari ile 34 gün oldu karşı da ki yabancılar polisi mi artık yabancılar (ausländerbehörde) dairesi mi bilemiyorum yarın için eşimi  çağırmışlar. Kendisinden bazı evraklar istenmiş hepsi tamam kendisi alman vatandaşı maaş falan yeterli acaba eşim görüştükten sonra kaç gün sonra elime pasaport ulaşır yani haftaya mı gelir yoksa 1, 2 ay sürer mi ve sizce vize çıkma ihtimali nedir çünkü gerçekten sonucu bilmeden beklemek insanın canını sıkıyor teşekkürler  cofe:)

ERTu52
    Katılımcı

Öncelikle vize bekleyen arkadaşlar tez zamanda vizelerini alırlar ins
    Ama yeni gelecek olanlar için Hayat burada bambaşka zorlu sitresli hicmi hiç kolay değil😂

Enver0328
    Katılımcı

Ertu :)))

drsmbrusk
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar ben bir konuda birşey öğrenmek istiyorum 07.02.2018 tarihinde aile birleşimi vizesine başvuru yaptım bugün itibari ile 34 gün oldu karşı da ki yabancılar polisi mi artık yabancılar (ausländerbehörde) dairesi mi bilemiyorum yarın için eşimi  çağırmışlar. Kendisinden bazı evraklar istenmiş hepsi tamam kendisi alman vatandaşı maaş falan yeterli acaba eşim görüştükten sonra kaç gün sonra elime pasaport ulaşır yani haftaya mı gelir yoksa 1, 2 ay sürer mi ve sizce vize çıkma ihtimali nedir çünkü gerçekten sonucu bilmeden beklemek insanın canını sıkıyor teşekkürler  cofe:)

Yok mu arkadaşlar bilgisi olan falan

ERTu52
    Katılımcı

Yok mu arkadaşlar bilgisi olan falan

Neresine geliyorsun?

drsmbrusk
    Katılımcı

Neresine geliyorsun?

Münih

Melekdly
    Katılımcı

Münih
    Genelde eşinizi çağırdıktan bir ay sonra pasaportunuz elinize ulaşır diyorlar.

15 yanıt görüntüleniyor - 316 ile 330 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.