2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

cyfra67
    Katılımcı

kesinlikle alman vatandası kazanc göstermek zorunda degil evde sormuyorlar iyi biliyorum zaten sorsalar bastan istiyorlar evrakları

arii
    Katılımcı

Öncelikle Allah razı olsun ilgilenenlerden,ben a1 sertikasını aldım ilk girişte 67 aldım eşim alman vatandaşı (çifte) 2 kez boşandı ikinci evliliğinde eşi bütün sorulara sacma sapan cevaplar verince eşimde mahkemeye vermiş 8 sene önce neyse mahkemede tabki hakim vizeyi vermemiş .Eşimin benimle yaptığı 3 cü evlilik ben 8 aralık 2017 de vize görüşmesine gittim hafif heyecan vardı ama çok az sıram gelince kabine girdim vize memuruna almanca günaydın dedim bayan kendinizi almanca tanıtın dedi en iyi şekilde tanıttım sonra soruları sordu eşinle ne zaman tanıstın eşin le nerde tanıştın ben internetten tanıştık dedim 2015 temmuzda doğum tarihini sordu almanca eşin Almanya'da nerde oturuyor dedi onuda bildim daha sonra yeminli ifade için evrak verdi bunu imzalayın dedi eğer yanlıs ve yalan cevap verirseniz vize alamassınız dedi ok dedim imzaladım alttan bayan uzattım soruları sordu onlarıda cevapladım en son soruda bana eşini ne zaman istemeye gittin dedi bende düğünden 1 hafta önce dedim çünki eşimin annesi kızım Almanya'dan gelsi oyle istemeye gelin dedi memur bu cevabıma biraz tuaf bir şekilde kafasını salladı bende bir sey soylemek istiyorum dedim memura annesi kızım gelince istemeye gelin dedi dedim memura oda tamam bütün evraklarınızın hepsini alttan verin dedi pasaport falan ne varsa bende verdim,benden  eşim alman vatandaşı olduğu için 75 euro almadı ,almadığına dair bir dekont verdi daha sonra evinize gidebilirsiniz dedi tam 2 ay oldu cevap yok bir kez konsolosluğu aradım ankarayı bir bayan çıktı buyrun dedi durumu anlattım oda 90 gündür süre dedi bana ben biraz yalvarınca artık dayanamadı galiba isminiz nedir dedi bende soyledim bilgisayardan baktı işleminiz devam ediyor dedi bir sıkıntı yok dedi ,eşim alman polisini aradı göçmen polisini onlarda cok yogunuz suriyelilerle ugrasıyoruz demişler bir kez de kendisi polise gitti bekliyeceksiniz demişler ben artık bu satten sonra kesin red gözüyle bakıyorum 2 aydan sonra iyi bir sonuc cıkmaz gibi

Selam kardeşim zamanın uzun sürmesi olumsuz olacağı anlamına gelmiyor. 5 ay bekleyip alanlar bile oluyor. Bende bekleyenlerdenim 2 ayı geçti hayırlısını dua ederek bekliyoruz. Sen umudunu kesme bence.

cyfra67
    Katılımcı

kardeşim inşallah senin vizende gelir ama ben umutsuzum 2 ay oldu eşimi paderborn polisi halen görüşmeye çağırmadı normalde vizeyi vermeden önce eşi polis çağırıyormu yoksa çağırmadan onaylıyorlarmı onuda bilmiyorum birde ben eşimi düğünden 1 hafta önce istemeye gittim dedim bu red sebebi olurmu birde eşim 2 kez boşandı diye red sebebi olarak bunu gösterebilirlermi boyle red sebebi olursa artık yuh derim bende yani

Caner1
    Katılımcı

kardeşim inşAllah senin vizende gelir ama ben umutsuzum 2 ay oldu eşimi paderborn polisi halen görüşmeye çağırmadı normalde vizeyi vermeden önce eşi polis çağırıyormu yoksa çağırmadan onaylıyorlarmı onuda bilmiyorum birde ben eşimi düğünden 1 hafta önce istemeye gittim dedim bu red sebebi olurmu birde eşim 2 kez boşandı diye red sebebi olarak bunu gösterebilirlermi boyle red sebebi olursa artık yuh derim bende yani

esin daha onceden evraklari eksiksiz teslim etmis ise cagirmiyor mesela benim esim eksiksiz tesmim etmisdi aradi imel olarak da esime biz yolladik onayladik demisler idi

mehil
    Katılımcı

Bende 19 ocakta başvuru yaptım ama dahala eşime mektup gitmedi benim eşiminde 3.evliliği eğer eski eş şikayet filan etmesse bu durumun bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.

Caner1
    Katılımcı

Cok şükür vizem elime ulasti darisi tum sevenlerrin basina Allah sevdiklerinize sizi kavusturmasi dilegimle hoşçakalin…

Ezggg
    Katılımcı

Cok şükür vizem elime ulasti darisi tum sevenlerrin basina Allah sevdiklerinize sizi kavusturmasi dilegimle hoşçakalin…

gözünüz aydin darisi basimiza ne kadar sürdü toplam ve  sizde de birisi mi kefil olmustu??

cyfra67
    Katılımcı

caner kardes senin ne kadar sürdü vizenin gelmesi

Caner1
    Katılımcı

gözünüz aydin darisi basimiza ne kadar sürdü toplam ve  sizde de birisi mi kefil olmustu??

tesekkur ederim 21 gun surdu hemen hemen esimin maasi yeterli oldu darisi basiniza..

cyfra67
    Katılımcı

ben sanmıyorum caner 64 gün oldu abi gelmez artık  bence esim alman vatandası ama  paderborn polisi biraz garip ne haber veriyorlar nede bisey red bekliyorum artık yelkenler indi bende

Caner1
    Katılımcı

ben sanmıyorum caner 64 gün oldu abi gelmez artık  bence esim alman vatandası ama  paderborn polisi biraz garip ne haber veriyorlar nede bisey red bekliyorum artık yelkenler indi bende

esinizin bulundugu yer yogun olabilir kimisi 3 aydada gelebiliyor onayi sabir bence prosedürü yerine getirdiyseniz hic uzulme bence sikinti olmaz

arii
    Katılımcı

Caner kardeşim gözünüz aydın olsun cok sevindim darısı başımıza inşallah ..

Caner1
    Katılımcı

Caner kardeşim gözünüz aydın olsun cok sevindim darısı başımıza inşAllah ..

amin kardeşim

cyfra67
    Katılımcı

bu sabah eşim yabancı polisine gitti bize bakan polis izindeymiş başka polis ilgilenmiş inanılacak gibi değil ama 65 gündür daha dosyanın kapağı bile açılmamış depodaymış polis gitmiş depodan almış açıp bakmış evraklarınızda bir eksik gözükmüyor demiş size bakan  polis izinden gelince evraklarınız da bir eksik olursa size zaten haber verecek bide mektup yollacak demiş 2 hafta kadar daha sürer demiş zaten eşim alman vatandaşı evraklardada eksiğimiz yok bakalım olumlumu olacak acaba eşimi soru sormak içinmi mektup yollayıp  çağıracaklar yoksa mektup yollayıp vizeyi onayladık diye habermi verecekler bilmiyorum hayırlısı

arii
    Katılımcı

bu sabah eşim yabancı polisine gitti bize bakan polis izindeymiş başka polis ilgilenmiş inanılacak gibi değil ama 65 gündür daha dosyanın kapağı bile açılmamış depodaymış polis gitmiş depodan almış açıp bakmış evraklarınızda bir eksik gözükmüyor demiş size bakan  polis izinden gelince evraklarınız da bir eksik olursa size zaten haber verecek bide mektup yollacak demiş 2 hafta kadar daha sürer demiş zaten eşim alman vatandaşı evraklardada eksiğimiz yok bakalım olumlumu olacak acaba eşimi soru sormak içinmi mektup yollayıp  çağıracaklar yoksa mektup yollayıp vizeyi onayladık diye habermi verecekler bilmiyorum hayırlısı

Gerçekten şaka gibi. Umraim hayırlı haberler alırsınız kardeşim.

15 yanıt görüntüleniyor - 301 ile 315 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.