2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

arii
    Katılımcı

Kardeşim bu adamlar 3 ay işlem süresi vardır derken acaba mesai saatlerinin toplamını alarak mı hesaplıyorlar? Bu 3 ayın içerisinde tatil günleri yokmu? Bu ne iştir böyle insan sinir hastası oluyor resmen  offoff:)

Caner1
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba aile birlesim basvurusu yapmistim esime bugun haber geldi yabancilar polisinden biz evraklari onayladik pozitif bizden sikinti yok ankaraya yolladik artik ordan haber bekliceksiniz oranin onayini demis ben anlamadim hersey almanyada bitmiyormuydu

semoo
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba aile birlesim basvurusu yapmistim esime bugun haber geldi yabancilar polisinden biz evraklari onayladik pozitif bizden sikinti yok ankaraya yolladik artik ordan haber bekliceksiniz oranin onayini demis ben anlamadim hersey Almanya'da bitmiyormuydu

Kardeşim maalesef bütün olay Türkiye de ki konsoloslukta bitiyor yani Almanya yabancılar dairesi onaylasa bile Tr de ki konsolosluk kabul etmeyebilir ve bu kesin bilgi kardeşim

Caner1
    Katılımcı

Kardeşim maalesef bütün olay Türkiye de ki konsoloslukta bitiyor yani Almanya yabancılar dairesi onaylasa bile Tr de ki konsolosluk kabul etmeyebilir ve bu kesin bilgi kardeşim

valla sevinemiyorum bile Allah hakkimizda hayirlisini versin sevenler ayri kalmasin… Teşekkür ederim kardesim sagolasin

arii
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba aile birlesim basvurusu yapmistim esime bugun haber geldi yabancilar polisinden biz evraklari onayladik pozitif bizden sikinti yok ankaraya yolladik artik ordan haber bekliceksiniz oranin onayini demis ben anlamadim hersey Almanya'da bitmiyormuydu

Vallahi bu bilgiyi bende ilk kez duyuyorum kardeşim.  Ama kesin bilgiymis genede bir gelişme oluşmuş en azından, hakkınızda hayırlısı olur umarım .

Caner1
    Katılımcı

VAllahi bu bilgiyi bende ilk kez duyuyorum kardeşim.  Ama kesin bilgiymis genede bir gelişme oluşmuş en azından, hakkınızda hayırlısı olur umarım .

konuya aciklik getiriyim esimi bugunde aramis demiski onayladik biz ankaraya yolladik ankara esinin siciline bakip son bir gozden gecirip vizeyi vericekler vizeyi konsolosluk verdigi icin sanirim son kontroller insallah bitti bu sefer umarim tum bekleyenlerin hersey gonullerince olsun

cyfra67
    Katılımcı

soru sorsak cevaplayan olurmu bu satte acaba

Caner1
    Katılımcı

soru sorsak cevaplayan olurmu bu satte acaba

buyrun 7/24 yuppi:)

Hakans
    Katılımcı

konuya aciklik getiriyim esimi bugunde aramis demiski onayladik biz ankaraya yolladik ankara esinin siciline bakip son bir gozden gecirip vizeyi vericekler vizeyi konsolosluk verdigi icin sanirim son kontroller insAllah bitti bu sefer umarim tum bekleyenlerin hersey gonullerince olsun

Hangi şehir almanyada?

cyfra67
    Katılımcı

Öncelikle Allah razı olsun ilgilenenlerden,ben a1 sertikasını aldım ilk girişte 67 aldım eşim alman vatandaşı (çifte) 2 kez boşandı ikinci evliliğinde eşi bütün sorulara sacma sapan cevaplar verince eşimde mahkemeye vermiş 8 sene önce neyse mahkemede tabki hakim vizeyi vermemiş .Eşimin benimle yaptığı 3 cü evlilik ben 8 aralık 2017 de vize görüşmesine gittim hafif heyecan vardı ama çok az sıram gelince kabine girdim vize memuruna almanca günaydın dedim bayan kendinizi almanca tanıtın dedi en iyi şekilde tanıttım sonra soruları sordu eşinle ne zaman tanıstın eşin le nerde tanıştın ben internetten tanıştık dedim 2015 temmuzda doğum tarihini sordu almanca eşin Almanya'da nerde oturuyor dedi onuda bildim daha sonra yeminli ifade için evrak verdi bunu imzalayın dedi eğer yanlıs ve yalan cevap verirseniz vize alamassınız dedi ok dedim imzaladım alttan bayan uzattım soruları sordu onlarıda cevapladım en son soruda bana eşini ne zaman istemeye gittin dedi bende düğünden 1 hafta önce dedim çünki eşimin annesi kızım Almanya'dan gelsi oyle istemeye gelin dedi memur bu cevabıma biraz tuaf bir şekilde kafasını salladı bende bir sey soylemek istiyorum dedim memura annesi kızım gelince istemeye gelin dedi dedim memura oda tamam bütün evraklarınızın hepsini alttan verin dedi pasaport falan ne varsa bende verdim,benden  eşim alman vatandaşı olduğu için 75 euro almadı ,almadığına dair bir dekont verdi daha sonra evinize gidebilirsiniz dedi tam 2 ay oldu cevap yok bir kez konsolosluğu aradım ankarayı bir bayan çıktı buyrun dedi durumu anlattım oda 90 gündür süre dedi bana ben biraz yalvarınca artık dayanamadı galiba isminiz nedir dedi bende soyledim bilgisayardan baktı işleminiz devam ediyor dedi bir sıkıntı yok dedi ,eşim alman polisini aradı göçmen polisini onlarda cok yogunuz suriyelilerle ugrasıyoruz demişler bir kez de kendisi polise gitti bekliyeceksiniz demişler ben artık bu satten sonra kesin red gözüyle bakıyorum 2 aydan sonra iyi bir sonuc cıkmaz gibi

Caner1
    Katılımcı

Hangi şehir Almanya'da?

kiel

Caner1
    Katılımcı

Öncelikle Allah razı olsun ilgilenenlerden,ben a1 sertikasını aldım ilk girişte 67 aldım eşim alman vatandaşı (çifte) 2 kez boşandı ikinci evliliğinde eşi bütün sorulara sacma sapan cevaplar verince eşimde mahkemeye vermiş 8 sene önce neyse mahkemede tabki hakim vizeyi vermemiş .Eşimin benimle yaptığı 3 cü evlilik ben 8 aralık 2017 de vize görüşmesine gittim hafif heyecan vardı ama çok az sıram gelince kabine girdim vize memuruna almanca günaydın dedim bayan kendinizi almanca tanıtın dedi en iyi şekilde tanıttım sonra soruları sordu eşinle ne zaman tanıstın eşin le nerde tanıştın ben internetten tanıştık dedim 2015 temmuzda doğum tarihini sordu almanca eşin Almanya'da nerde oturuyor dedi onuda bildim daha sonra yeminli ifade için evrak verdi bunu imzalayın dedi eğer yanlıs ve yalan cevap verirseniz vize alamassınız dedi ok dedim imzaladım alttan bayan uzattım soruları sordu onlarıda cevapladım en son soruda bana eşini ne zaman istemeye gittin dedi bende düğünden 1 hafta önce dedim çünki eşimin annesi kızım Almanya'dan gelsi oyle istemeye gelin dedi memur bu cevabıma biraz tuaf bir şekilde kafasını salladı bende bir sey soylemek istiyorum dedim memura annesi kızım gelince istemeye gelin dedi dedim memura oda tamam bütün evraklarınızın hepsini alttan verin dedi pasaport falan ne varsa bende verdim,benden  eşim alman vatandaşı olduğu için 75 euro almadı ,almadığına dair bir dekont verdi daha sonra evinize gidebilirsiniz dedi tam 2 ay oldu cevap yok bir kez konsolosluğu aradım ankarayı bir bayan çıktı buyrun dedi durumu anlattım oda 90 gündür süre dedi bana ben biraz yalvarınca artık dayanamadı galiba isminiz nedir dedi bende soyledim bilgisayardan baktı işleminiz devam ediyor dedi bir sıkıntı yok dedi ,eşim alman polisini aradı göçmen polisini onlarda cok yogunuz suriyelilerle ugrasıyoruz demişler bir kez de kendisi polise gitti bekliyeceksiniz demişler ben artık bu satten sonra kesin red gözüyle bakıyorum 2 aydan sonra iyi bir sonuc cıkmaz gibi

kardesim 90 gune kadar yolu var kisa surede yada uzun surede vize gelicek yada gelmicek diye kesin bir sey yok ama yorumlarda okudum arkadasin biri 100 gun beklemis ve vizesi onaylanmis kaldigin yere gore degisir yogun olabilirler bide calisma saatleri kimi eyalette af eder seyine gore calisiyor kimisi daha insancil ilgili degisir ben gorduklerimi yazdim umarim vizen tez zamanda gelir sevdigine kavusursun red vermeleri icin neden olmasi lazim yazdigina gore hersey normal guzel esinin kazanci evi oturum izni bunlar onemli eger bunlarda sikinti yoksa korkma

cyfra67
    Katılımcı

hangi şehir diye banamı sordunuz

cyfra67
    Katılımcı

alman vatandaslarından kazanc ev istenmiyor esim zaten 2 iste calısıyor

Caner1
    Katılımcı

alman vatandaslarından kazanc ev istenmiyor esim zaten 2 iste calısıyor

pardon kardesim alman vatandasi oldugunu atlamisim ama kimilerden kazancta gostermesi gerektini okudum bu yorumlarda

15 yanıt görüntüleniyor - 286 ile 300 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.