2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

Sertac50
    Katılımcı

Arkadaslar vize verilmis 3 aylik  umarim bekliyen herkes iyi haberler alir.

muhendus
    Katılımcı

Arkadaslar vize verilmis 3 aylik  umarim bekliyen herkes iyi haberler alir.

Hayırlı olsun kardeş, darısı başımıza :)

Yine yapacaklarını falan Almanya'ya vardıktan sonra da yaz lütfen burada.

şehidi şüheda
    Katılımcı

hayırlı olsun  byby:)

muhendus
    Katılımcı

Bu hafta inş aramızdan müjdeli haberler paylaşanlar olur. :)

Bizim daha yabancılar bürosundan haber gelmedi, beklemeye devam ediyoruz, 1 ay oldu görüşeli ama ses yok.  :(

muhendus
    Katılımcı

Herkese merhabalar,

Bugün nihayet yabancılar şubeden mektup geldi eşime. Yalnız şöyle bir durum var, eşim Alman vatandaşı olduğu halde 3 aylık maaş bordrosunu istemişler ve evin özellikleriyle ilgili ev sahibinin doldurmasını istedikleri bir boş form göndermişler mektuba ek olarak. Son olarakta iş sözleşmesini istemişler.

Benim bildiğim bu evrakları Alman uyruklu kişilerden istememeleri lazım ama istemişler anlamadım. Hadi maaş bordrosu da neyse zaten eşim onu işyerinden almıştı bugün yarın mektup gelirse isteyebilirler diye de ev sahibiyle ev kaç metrekare falan diye form doldurmak nedir yani? Ev sahibi başka şehirde yaşıyor, git gel iş çıkaracaklar.

yeniceri57
    Katılımcı

evet normalde alman vatandasi esten maasla ilgili belge istememeleri lazim. ama iste bunlar kafalarina gore belge istiyorlar. eger vermezsen sana neden vermediniz derse sak diye yapistiracaksin suratina ilgili kanunu ama iste..  cunku bunlar hakediyor. boyle biseyde yapsan bu sefer baska baska engel koyarlar en iyisi verelim gitsin diyoruz. boyle keyfi kagit uygulamalariyla cok karsilasabilirsin Almanyaya geldiginde kardesim. bunu benden neden istiyorlar diye ustune hic dusunme almanlarin kafalarina gore muameleleri iste

insallah vizeni en kisa zamanda alirsin.

selametle

almanciadayi
    Katılımcı

Çocuk üzerinden başvurdum.

Konsolosluk başvurusu 18.04.2017
    Eksik evrak tamamlama 20.04.2017
    Mektup gelme tarihi 1.06.2017
    Mektupta onay istediler sadece  onay verme tarihi 08.06.2017
    Henüz daha cevap yok sabırla beklemeye devam.Tum sevenleri Allah kavuştursun.
    Bu arada eşim suan yanımda mektubu verip yanıma geldi.

Gemini
    Katılımcı

Benimde 18.05.2017 İstanbuldan başvuru tarihim. Bende hala beklemedeyim. Eşim ben ilk başvurduğumda oradaki yabancılar dairesine gidip yapması gereken birşey var mı diye sormuştu. Cevap olarak sadece bizim size göndereceğimiz mektubu bekleyin, tekrar gelmenize gerek yok demişler. Bugün 35 gün oldu ama eşime gelen giden bir mektup yok. Evraklar oraya ulaştımı bilmiyorum. Benden iki hafta önce bir de bir hafta önce başvuran iki arkadaşımda vizelerini alıp gittiler. Beklemeye devam

muhendus
    Katılımcı

Arkadaşlar var mı yeni müjdeli haberleri olan?

Ben beklemeye devam ediyorum, geçen hafta eşimi yabancılar şubesine çağırdılar, evrakları verdi, aynı gün onay vereceklerinş söylemişlerdi ama vermediler. 2 gün sonra mektup yolladılar, eşimin 2 farklı şehirde ikametgahı olduğundan birini göstermesini söylediler. Bakalım tekrar evrak işi oldu.

Heyecan ve stresle beklemeye devam.
    Bu arada aklıma gelmişken söyleyeyim, yakın zamanlarda gidecek olanlar gitmeden nüfus cüzdanlarını yeni tip kimlikle değiştirmek için başvuru yaparlarsa henüz Türkiye'deyken rahat ederler. Almanya'da başvuru için konsolosluğa gitmek gerekiyor, kart basıldığında teslim almak içinde konsolosluğa gitmek gerekiyor, burada halledin sonra tekrar uğraşmayın derim.

şehidi şüheda
    Katılımcı

Kardeşim bende beklemekteyim eşime mektup göndermişler ama mektup daha gelmedi öyle bekliyoruz … belgeleri verdiğimizde aynı gün onay verildiğine eminmisin ….

muhendus
    Katılımcı

Kardeşim bende beklemekteyim eşime mektup göndermişler ama mektup daha gelmedi öyle bekliyoruz … belgeleri verdiğimizde aynı gün onay verildiğine eminmisin ….

Emin değilim kardeşim, sadece yabancılar şubesi öyle demiş. İnşallah bayramdan sonra güzel haberler alırız da tam bayram hediyesi olur hepimize. :)

şehidi şüheda
    Katılımcı

İnşallah kardeşim herkese iyi bayramlar

almanciadayi
    Katılımcı

Bizde beklemeye devam ediyoruz yanlız benim eşime mektup geldi.Evragi teslim edeli 2 hafta oldu.Yabancilar subesi yakın zamanda sonuçlanır dedi.Beklemeye devam hayırlı bayramlar

şehidi şüheda
    Katılımcı

Kardeşim senin hangi şehir ben 8 haftadır bekliyrm daha evrak teslimi yapmadık daha yani bir 5 hafta gibi daha beklerim gibi üstüne ret alırsam veya çapraz sorgu gelirse benim beklemem seneye kadar sürer herhalde.. allah herkese yardım eder inşallah ….

almanciadayi
    Katılımcı

Benim şehir Bremen ufak bi yer onun icin biraz daha şansımız var sanirim hayırlısı olsun inşallah sıkıntı çıkmaz.

15 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.