2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

dmjazyY
    Katılımcı

Evet suanda nisanliyiz ama  bize dediki almanyadaki sorun olmaz aile birlesimimi bu sekildede yapabilirsiniz dedi bizde onun icin oyle yaptik.ve soy ad ayni olmasina gerek yokmus tum evraklarda cunku ilk evlilik olacak onuda sorduk yapabilirsiniz dediler hem burdaki hemde almanyadaki görevliler.simdi bu belgeleri istediler ben onun icin biraz tereddutte kaldim ama garantor ve benim is garanti belgesi ile hallolur diye dusunuorum ama tabi o pasaportu elime alip görene kadar icim rahat degil

Fraudursun
    Katılımcı

Evet suanda nisanliyiz ama  bize dediki Almanya'daki sorun olmaz aile birlesimimi bu sekildede yapabilirsiniz dedi bizde onun icin oyle yaptik.ve soy ad ayni olmasina gerek yokmus tum evraklarda cunku ilk evlilik olacak onuda sorduk yapabilirsiniz dediler hem burdaki hemde Almanya'daki görevliler.simdi bu belgeleri istediler ben onun icin biraz tereddutte kaldim ama garantor ve benim is garanti belgesi ile hallolur diye dusunuorum ama tabi o pasaportu elime alip görene kadar icim rahat degil

Umarım hayırlı sonuçlar alırsınız. Ama ben hiç bu şekilde duymamıştım. Yetkililer bu şekilde de olabileceğini söylüyorlarsa bir bildikleri vardır diye düşünüyorum 🤔

dmjazyY
    Katılımcı

Ya bu iste sabir cok gerekli ve sure uzadikca insanim sabri azaliyor biyandanda uzuluyor.mesela arkadasim yeni gitti limburgta bi kasabaya ama ondan hic bole belgeler istemediler eyalet eyalet değişiyor.Hayirlisiyla insallah iyi sonuclar gelir.Ama tabikide tam sonucu gormeden ne desem bos beklemekten baska care yok malesef.s

arii
    Katılımcı

Ya bu iste sabir cok gerekli ve sure uzadikca insanim sabri azaliyor biyandanda uzuluyor.mesela arkadasim yeni gitti limburgta bi kasabaya ama ondan hic bole belgeler istemediler eyalet eyalet değişiyor.Hayirlisiyla insAllah iyi sonuclar gelir.Ama tabikide tam sonucu gormeden ne desem bos beklemekten baska care yok malesef.s

Arkadaşınız da nişanlı olarak mı gitti?

dmjazyY
    Katılımcı

Yok bu arkadas evli gitti ben nisanli olarak basvurdum hayirlisi olsun pazartesi olsunda bi gelismelere gore burdan yazacagim

arii
    Katılımcı

Arkadaşlar varmı gelişme?  tickoff:)

dmjazyY
    Katılımcı

bugun itibari ile konsolosluk aradi vizem onaylanmis vermisler cok şükür.Eksik evragi kargoyla gonderin pasaportu gonderecez dediler bugun yolladim.Allah herkezin yardimcisi olsun herkeze bir an once eşinin yanına gitmek nasip etsin yarabbim zor bi sürec ama Allahın izniyle geciyor.

elfers
    Katılımcı

merhaba herkese, 23 ekim'de izmir'den başvurduk kızımla vize için. eşim münih'te blue card sahibi. başvuru esnasında görevli memur her şey yolunda çok beklemeyeceksiniz dedi fakat 93 gün olmasına rağmen hala haber yok. bir ay kadar önce eşimden bazı dökümanlar istediler. hemen yolladık elbette. o zamandan beri bekliyoruz. en yıpratıcı kısım ise belirsizlik. izmir konsolosluğu artık telefonla bilgi vermiyormuş sadece e-mail yoluyla bilgi veriyorlarmış. 3 gün önce hem ben hem de eşim mail yolladık hala bir cevap yok. çok yıpratıcı bir süreç. allah bu yolda olan herkese sabır versin.

dmjazyY
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar bende 25.04.2017 de izmir konsoloslugundan basvuru yaptim. 31.05.2017 yabancilar subesi onay verdi carsamba gunu ve 02.06.2017 de izmir den aradilar seyahat sigortasi yaptir hemen gonder dediler ben de gonderdim hemen o gun.su an bekliyorum yalniz bu sigorta kafami karistirdi..

Kardesim bugunde beni aradilar vizem cikmis onaylamislar ama sigorta evragini ilk vizeye basvururken gorevli geri vermisti bana almamisti bugunde arayan gorevli hemn yolla pasaportunuzu gonderecegiz dedi birkacgune gelir merak etme onay verdikten sonra Allahin izniyle sikintili bir durum yok.

Fraudursun
    Katılımcı

merhaba herkese, 23 ekim'de izmir'den başvurduk kızımla vize için. eşim münih'te blue card sahibi. başvuru esnasında görevli memur her şey yolunda çok beklemeyeceksiniz dedi fakat 93 gün olmasına rağmen hala haber yok. bir ay kadar önce eşimden bazı dökümanlar istediler. hemen yolladık elbette. o zamandan beri bekliyoruz. en yıpratıcı kısım ise belirsizlik. izmir konsolosluğu artık telefonla bilgi vermiyormuş sadece e-mail yoluyla bilgi veriyorlarmış. 3 gün önce hem ben hem de eşim mail yolladık hala bir cevap yok. çok yıpratıcı bir süreç. Allah bu yolda olan herkese sabır versin.

Bende 10 ekimde izmirden başvurmuştum ama 30 kasımda da sertifikamı verdim eşimden sadece Almanya’da sigortalı olacağıma dair sigortadan kağıt istemişlerdi. 19 ocakta pasaportum elime geldi. Mail yazarken size verilen dosya numaranızı yazdınız mı? Bence yabancılar dairesinden yana eksik birşey yoksa bu aralar gelebilir. Umarım öyle olur 🙏🏻

Zilan1
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar birşey danışmak istiyorum turist vizesi aldık süresi doldu Türkiye’ye dönmedik diyelim kaçak kalmak daha sonra ban yemememize sebep olurmu

KaLpSiz
    Katılımcı

Sahsi gorusum turkiyeye donmenden yana. Cunku eger donmezsen ve alman vatandasi cocugun olmazsa ve turkiuye donup normal aile birlesimi basvurusu yaparsan ve cocuk uzeri olmadikca ban yiyecegini sanmam ama devamli red yeme olasiligin var bilerek ugrastirirlar. Ne guzel turist vizesiyle gelmissin bu senin aile birlesimi vizene cok iyi yansiyacaktir bence turkiyeye don oradan basvurunu yap.

arii
    Katılımcı

bugun itibari ile konsolosluk aradi vizem onaylanmis vermisler cok şükür.Eksik evragi kargoyla gonderin pasaportu gonderecez dediler bugun yolladim.Allah herkezin yardimcisi olsun herkeze bir an once eşinin yanına gitmek nasip etsin yarabbim zor bi sürec ama Allah'ın izniyle geciyor.

Gözünüz aydın.  En kısa sürede pasaportunuzu teslim alma dileği ile..

arii
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar birşey danışmak istiyorum turist vizesi aldık süresi doldu Türkiye’ye dönmedik diyelim kaçak kalmak daha sonra ban yemememize sebep olurmu

Bencede bir an önce Türkiye ye giriş yapmalısın. Orda kalma süren uzadıkça daha çok göze batacagini düşünüyorum onlar tarafından. Aile birlesimi basvurusu yaptiginda Bunu bahane ederek işlemlerini zorlastirabilirler.

arii
    Katılımcı

merhaba herkese, 23 ekim'de izmir'den başvurduk kızımla vize için. eşim münih'te blue card sahibi. başvuru esnasında görevli memur her şey yolunda çok beklemeyeceksiniz dedi fakat 93 gün olmasına rağmen hala haber yok. bir ay kadar önce eşimden bazı dökümanlar istediler. hemen yolladık elbette. o zamandan beri bekliyoruz. en yıpratıcı kısım ise belirsizlik. izmir konsolosluğu artık telefonla bilgi vermiyormuş sadece e-mail yoluyla bilgi veriyorlarmış. 3 gün önce hem ben hem de eşim mail yolladık hala bir cevap yok. çok yıpratıcı bir süreç. Allah bu yolda olan herkese sabır versin.

Çocukla başvurularda işlemlerin bukadar uzadığını hiç duymamıştım. Umarım en kısa sürede sizde mutlu haberler alırsınız.

15 yanıt görüntüleniyor - 256 ile 270 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.