2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

Star
    Katılımcı

Okuyorsa okuyorum belgesi  atsin ,  veya  sponsor  olan kisinin belgelerini al  ,  veya en kisa  olarak sorsun ben okuyorum hangi beleleri verim diye

Bekleyenköln
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar rica ediyorum bilgili bir arkadas tavsiye versin yardim etsin.Bugun itibari ile mektup aldi nisanlim 3 aylik kira kontrati ve 3 aylik maas bodrosu istemisler ama benim nisanlim okuyor ve ustelik alman vatandasi bu belgeleri istemeleri normalmi.Bunun haricinde kayinpederim bana garantor olsa durumumda ne gibi degisiklikler soz konusu olur.

bende alman vatandasi olmama ragmen bu belgeleri istediler, kayinpederin garantor olabilir bir problem cikmaz.

arii
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar rica ediyorum bilgili bir arkadas tavsiye versin yardim etsin.Bugun itibari ile mektup aldi nisanlim 3 aylik kira kontrati ve 3 aylik maas bodrosu istemisler ama benim nisanlim okuyor ve ustelik alman vatandasi bu belgeleri istemeleri normalmi.Bunun haricinde kayinpederim bana garantor olsa durumumda ne gibi degisiklikler soz konusu olur.

Evet istiyorlar. Esimle Biz bu belgeleri isteyeceklerini tahmin ettiğimiz için başvurunuzu yapmadan önce hazırlayıp o şekild E teslim etmiştik.

dmjazyY
    Katılımcı

Burda forumda okudum bazi arkadaslar yazmis benden istenilen belgeleri kira ve maas bodrosunu istemisler o arkadaslardanda bazi arkadaslar vermemis gidip bizzat gorusmusler vizeleri cikmis ve oyle bi evrak istemeleri gibi bie haklari yokmus.Ne kadar dogru bilmiyorum ama ben isim garanti olsun diye garantor ve ise girdigime dair evraklari goturecegim insallah 3marta kadar vize sonucum olumlu olur.

ERTu52
    Katılımcı

Burda forumda okudum bazi arkadaslar yazmis benden istenilen belgeleri kira ve maas bodrosunu istemisler o arkadaslardanda bazi arkadaslar vermemis gidip bizzat gorusmusler vizeleri cikmis ve oyle bi evrak istemeleri gibi bie haklari yokmus.Ne kadar dogru bilmiyorum ama ben isim garanti olsun diye garantor ve ise girdigime dair evraklari goturecegim insAllah 3marta kadar vize sonucum olumlu olur.

Kesinlikle bir evrak istiyorlarsa onları teslim etmeden işlem yapmıyorlar

dmjazyY
    Katılımcı

Yani söle sölim 3 aylık maaş bordrosu ve kira kontorati elimde yok onun için onlari veremicem.
    Bende işe balicama dair belge ve Garantör belgesi verecem ama  bu garantör belgesini nasil nerden alabilirim hic duymadim bununla ilgili arastirma yaptim onuda bulamadim.s

ERTu52
    Katılımcı

Yani söle sölim 3 aylık maaş bordrosu ve kira kontorati elimde yok onun için onlari veremicem.
    Bende işe balicama dair belge ve Garantör belgesi verecem ama  bu garantör belgesini nasil nerden alabilirim hic duymadim bununla ilgili arastirma yaptim onuda bulamadim.s

Gidince nerede yasayacaksın eşinin aile ile yasayacaksan evi orası gösterebiliyorsun garantör ile ilgilide eşinin ailesinden maaş gösterebilecek biri varsa onu gösterebilirsin

dmjazyY
    Katılımcı

Stutgarta 1 bucuk saat falan uzaklikta bi kasabada yasicam onlarin evini gosterecez adres olarak esimin babasi halledecek bugun veya yarin evraklari hazirlayip teslim edecek bana yine beklemek kalacak en sikintisi ve zoru da hicbisey yapmadan beklemek zaten.Acaba vizenin cikma veya cikmama olasiligi nedir bu durumda.

ERTu52
    Katılımcı

Stutgarta 1 bucuk saat falan uzaklikta bi kasabada yasicam onlarin evini gosterecez adres olarak esimin babasi halledecek bugun veya yarin evraklari hazirlayip teslim edecek bana yine beklemek kalacak en sikintisi ve zoru da hicbisey yapmadan beklemek zaten.Acaba vizenin cikma veya cikmama olasiligi nedir bu durumda.

Ben de stuttgarta yakın bi yere gidiyorum
    Evrakları teslim ettikten sonra fazla bir sorun çıkacagını sanmıyorum
    Bizden de istediler son 3 aylık bodro ama eşim çalışmadıgı için göstermedik sorun olmadı ama şöyle bir durumda var eşim hiçbir zaman alman devletinden yardım da almadı tek sordukları eşime eşiniz geldiğinde mesleğini burda yapabilicekmi ,uyum gösterebilicekmi hakkınızda hayırlısı

dmjazyY
    Katılımcı

Yok benim nisanlimda hic almadi yardim arti okudgu icin bos zamanlarida par time mi oluyor orda tam bilmiorum calisiyor duzenli olarak ama tabikide bu yetmez muhtemelen.ben garanti olsun diye garantor isine basvuracam bide ben calisicama dair evrak teslim edecem firmadan onayli evide onlarin evini gosterecem.insallah bunlari yaptiktan ssonra bir sikinti cikmaz.insan bekledikce ayri sikintiya giriyor zaten

arii
    Katılımcı

Yok benim nisanlimda hic almadi yardim arti okudgu icin bos zamanlarida par time mi oluyor orda tam bilmiorum calisiyor duzenli olarak ama tabikide bu yetmez muhtemelen.ben garanti olsun diye garantor isine basvuracam bide ben calisicama dair evrak teslim edecem firmadan onayli evide onlarin evini gosterecem.insAllah bunlari yaptiktan ssonra bir sikinti cikmaz.insan bekledikce ayri sikintiya giriyor zaten

Ailesinde kalacaksan evin metre karesi ve evde kaç kişi yaşadığına da dikkat ettiklerini duydum bilgin olsun.

Fraudursun
    Katılımcı

Arkadaşlar bugün yurtiçi kargodan mesaj geldi veeeeee yarın teslim alıyorum. Allah herkese bu sevinci yaşatsın😊

ERTu52
    Katılımcı

Arkadaşlar bugün yurtiçi kargodan mesaj geldi veeeeee yarın teslim alıyorum. Allah herkese bu sevinci yaşatsın😊

Gözün aydın kardesim masallah bombalar teker teker patlıyo halayy:)

Fraudursun
    Katılımcı

Gözün aydın kardesim masAllah bombalar teker teker patlıyo halayy:)

Darısı tüm bekleyenlerin başına  :)

dmjazyY
    Katılımcı

Ailesinde kalacaksan evin metre karesi ve evde kaç kişi yaşadığına da dikkat ettiklerini duydum bilgin olsun.

Ev yeter kardesim buyik 3katli ustye kiraci var enalt katlari bos orayi gosteririz beni dusunduren garantorun maasida onemliymis onda skinti cikarmi birde ben is garantisi belgesi alicam garantorun maasinda skinti ciksa bile is garantim oldugundan dolayi vizenin cikma durumu nasil olur birde esimin alman pasaportunuda istemisler gorusmeye giderken bugun aricak pazartesi randevuya gitmek icin insallah bir sikinti cikmazda hallolur bu isim hayirlisyla beklemek cok sikinti cikariyor insana.s

15 yanıt görüntüleniyor - 226 ile 240 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.