2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

Hakans
    Katılımcı

Ertu 52,ben de 13 kasım da başvurdum :-) çocuğunuz,Alman vatandaşı mı?

ERTu52
    Katılımcı

Ertu 52,ben de 13 kasım da başvurdum :-) çocuğunuz,Alman vatandaşı mı?

Evet alman vatandaşı

Hakans
    Katılımcı

ertu bey eşinizden giriş çıkış kayıtları istediler mi?

ERTu52
    Katılımcı

ertu bey eşinizden giriş çıkış kayıtları istediler mi?

Eşimden istemdiler ama benden istediler
    Eşimin Giriş çıkış kaydı
    Meslek ve firma bilgisi
    Geçimi nasıl saglayacagım

Hakans
    Katılımcı

Eşinizin giriş çıkış kayıtları dimi?.Çifte vatandaş mı eşiniz?

ERTu52
    Katılımcı

Eşinizin giriş çıkış kayıtları dimi?.Çifte vatandaş mı eşiniz?

Türk vatandaşı süresiz oturuma sahip

arii
    Katılımcı

Arkadaşlar güncel durumu ile ilgili bilgi paylaşmak isteyen varsa lütfen yazsınlar. Konuyu güncel tutalım belki burda yazdiklarimiz birilerine yardımcı olabilir.

Teşekkürler.

Ezggg
    Katılımcı

Arkadaşlar güncel durumu ile ilgili bilgi paylaşmak isteyen varsa lütfen yazsınlar. Konuyu güncel tutalım belki burda yazdiklarimiz birilerine yardımcı olabilir.

Teşekkürler.

Arkadaslar esimize mektup ortalama kac günde gidiyor? Bende yarin bir hafta olacak basvurum evraklarim gitmismidir

arii
    Katılımcı

Arkadaslar esimize mektup ortalama kac günde gidiyor? Bende yarin bir hafta olacak basvurum evraklarim gitmismidir

Merhaba Ezggg

Ben İstanbul'dan basvuru da bulundum. Yaklaşık 1 hafta sonra eşime imzalaması üzere bir mektup geldi. Ordaki yabancılar şubesi , sadece istanbuldaki konsolosluktan başvurumuzun bilgisini aldıklarını söylemişler. Ama gönderdikleri mektubu imzaladığınız da işlemleriniz daha hizli ilerlemesinde yardımcı olacağı bilgisini aldik.

arii
    Katılımcı

Arkadaşlar başvuru yaptıktan sonra size konsolosluktan verilen kâğıtta barkod numarası var ve altta bulunan telefon numarasından başvurunuzla ilgili son durumu burdan takip edebilirsiniz. Ben aradığımda evraklarımın hala  basvuru da bulunduğum ilgili yabancılar şubesinde olduğunu söylediler. Bugün 44. Gün bakalım hayırlısı haber bekliyoruz.

Fraudursun
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkesin kalbinden geçenin en kısa zamanda gerçekleşmesini dilerim. 10.10.2017 tarihinde İzmir’den aile birleşimi için başvurdum sertifika eksikti daha sonra özel ders alıp ve sınavdan 88 puan ile geçip sertifikamı 30.11.17 tarihinde teslim ettim 2  hafta sonra Almanya’ya ulaştığını öğrendik eşimden Almanya’ya gittiğimde sigortamın olacağına dair sigortadan bir kağıt istediler bu arada Köln Yabancılar Dairesi haftada 3 gün çalışıyor bu kağıdı eşim 08.01.2018 tarihinde teslim etti . 1-2 hafta içinde vizemin elime ulaşacağını söylemiş bayan. Umarım en kısa zamanda sevdiklerimize kavuşuruz. Buradaki yazıları okumak insanın içini ferahlatıyor umarım diğer vize alanlar gibi bende yakında yazarım. Bu arada evlilikten önce nişanlıyken turistik vizeye başvurmak pek akıllıca değil çünkü biz nişanlıyken başvurduk. Aile birleşimi randevumuzda vardı ama bu halde tek düşünceleri gidip orada evleneceğinizi düşünmek oluyor. Doğru prosedürü uygulayın Alman Fahri konsolos avukatı bayan babamın arkadaşı bize biç süreç ile ilgili birkaç fikir verdi bunlardan biri Türkiye’de nikah yapıp daha sonra aile birleşimine başvurmak. Beklemek güzeldir Allah sabır versin :) byby:)

Ezggg
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkesin kalbinden geçenin en kısa zamanda gerçekleşmesini dilerim. 10.10.2017 tarihinde İzmir’den aile birleşimi için başvurdum sertifika eksikti daha sonra özel ders alıp ve sınavdan 88 puan ile geçip sertifikamı 30.11.17 tarihinde teslim ettim 2  hafta sonra Almanya’ya ulaştığını öğrendik eşimden Almanya’ya gittiğimde sigortamın olacağına dair sigortadan bir kağıt istediler bu arada Köln Yabancılar Dairesi haftada 3 gün çalışıyor bu kağıdı eşim 08.01.2018 tarihinde teslim etti . 1-2 hafta içinde vizemin elime ulaşacağını söylemiş bayan. Umarım en kısa zamanda sevdiklerimize kavuşuruz. Buradaki yazıları okumak insanın içini ferahlatıyor umarım diğer vize alanlar gibi bende yakında yazarım. Bu arada evlilikten önce nişanlıyken turistik vizeye başvurmak pek akıllıca değil çünkü biz nişanlıyken başvurduk. Aile birleşimi randevumuzda vardı ama bu halde tek düşünceleri gidip orada evleneceğinizi düşünmek oluyor. Doğru prosedürü uygulayın Alman Fahri konsolos avukatı bayan babamın arkadaşı bize biç süreç ile ilgili birkaç fikir verdi bunlardan biri Türkiye’de nikah yapıp daha sonra aile birleşimine başvurmak. Beklemek güzeldir Allah sabır versin :) byby:)

Güzel haberleri okudukca insanin icinde umut olusuyor.. Darisi basimiza..

Fraudursun
    Katılımcı

Güzel haberleri okudukca insanin icinde umut olusuyor.. Darisi basimiza..

Evet eğer beklemek zor geliyorsa her gün Almanca çalışın pekiştirin bu sırada Almanca filmler alma kanalları izleyin inanın zaman dolu dolu geçince hemen geçiyor . Umut olduysa bu yazdıklarım ne mutlu bana. Tez zamanda hayırlı haberler alalım. Zor olanı başarmak her zaman en güzeli :)

dmjazyY
    Katılımcı

Öncelikle herkeze merhaba arkadaşlar
    22.12.2017 tarihinde aile birleşimi konsoloslukta vize görüşmem vardi.Gittim görüştüm birtakim sorular sordu görevli arkadaş,
    1-Nasıl taniştiniz
    2-Nasıl görüşüyorsunuz
    3-Tr'ye kac kere geldi
    4-Neden orada evlenmek istiyorsunuz.
    Toplam bu 4 soruyu karıştırarak bir kac kere sordu.Ben neyse dogrusu o şekilde cevapladim.şu anda Nişanlıyım ve nişanlım alman vatandaşı almanyada evlilik için aile birleşimine başvuruda bulundum.Benden istenilen evraklari eksiksiz teslim ettim.Mart ayında almanya evlendirme dairesinde nikahım akabinde düğünüm var hepsi belgeli olarak.Artı olarak gittiğim anda işe başlayacagıma dair kesin ve net referans verdim.
    Vizeye başvurali bugun itibari ile yaklaşık 26 gün oldu(ama hafta sonlarını ve yılbaşını sayiyorum diğer türlü yılbaşı ve tatil girdi araya).
    Görevli arkadaş dediki 3 ile 8 hafta arasında gelir pasaportunuz elinize.Ama bu beklemek beni strese ve korkuya yöneltiyor acaba sonuç ne olur vizem cıkarmı tarzinda düşüncelere kapiliyorum ister istemez.şurda kaldı 40 kusur günüm daha ne kadar beklerim acaba durumum ney onuda bilmiyorum.Araya Yılbaşıda girdi ve almanyada ocak 6 ya kadarda tatilmiş.Bu kadar uzun sürmesi normalmidir.

dmjazyY
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar rica ediyorum bilgili bir arkadas tavsiye versin yardim etsin.Bugun itibari ile mektup aldi nisanlim 3 aylik kira kontrati ve 3 aylik maas bodrosu istemisler ama benim nisanlim okuyor ve ustelik alman vatandasi bu belgeleri istemeleri normalmi.Bunun haricinde kayinpederim bana garantor olsa durumumda ne gibi degisiklikler soz konusu olur.

15 yanıt görüntüleniyor - 211 ile 225 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.