2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

merve260
    Katılımcı

Degerli arkadaslar sonunda bekledigim haber geldiiiii alkis:) Vizem cikti bugun elime ulastiii halayy:) halayy:)
    Basvuru tarihim 29/09/2017
    Eksik evraklari tamamlama 28/10/2017-29/11/2017
    Vizemin elime ulasmasi 07/12/2017
    Beklemenin ne kadar zor ve yorucu oldugunu ccok iyi tecrube ettim. Insallah bekleyen tum arkafaslarin en kisa zamanda vizeleri cikar :)

Fatih…
    Katılımcı

Ankara konsolosluguna mi basvurdunuz merve hanim ve ups hangi saatlerde passport teslimi yapiyorlar konsolosluk

merve260
    Katılımcı

Ankara konsolosluguna mi basvurdunuz merve hanim ve ups hangi saatlerde passport teslimi yapiyorlar konsolosluk

Ben Ankaradan basvurmustum ve pasaportum ogleden sonra evime geldi

Fatih…
    Katılımcı

Pasaportunuzu Takıp Ettiniz mi Akşam Üzeri Mi Veriliyor Ups Sabahları Mı Verılıyor

merve260
    Katılımcı

Pasaportunuzu Takıp Ettiniz mi Akşam Üzeri Mi Veriliyor Ups Sabahları Mı Verılıyor

Öğlen saat 12.11de Konsolosluktan teslim alınmış.
    Ertesi gün elime ulaştı. Uçakla gönderiyorlar sanırım çünkü kargonun üzerinde uçak resmi vardı ve acil kargo yazıyordu.

Bekleyenköln
    Katılımcı

Degerli arkadaslar sonunda bekledigim haber geldiiiii alkis:) Vizem cikti bugun elime ulastiii halayy:) halayy:)
    Basvuru tarihim 29/09/2017
    Eksik evraklari tamamlama 28/10/2017-29/11/2017
    Vizemin elime ulasmasi 07/12/2017
    Beklemenin ne kadar zor ve yorucu oldugunu ccok iyi tecrube ettim. InsAllah bekleyen tum arkafaslarin en kisa zamanda vizeleri cikar :)

Gözünüz aydin, darisi basimiza, birakc sorum olacakti merve hanim,
    Esiniz alman vatandasimi ve hangi sehir? Biz esimle 3 aydan beri bekliyoruz ve hala haber yok

rustem34
    Katılımcı

Merve kardesim merhaba,
    Hayirli ugurlu olsun.

merve260
    Katılımcı

Gözünüz aydin, darisi basimiza, birakc sorum olacakti merve hanim,
    Esiniz alman vatandasimi ve hangi sehir? Biz esimle 3 aydan beri bekliyoruz ve hala haber yok

İyi günler :)Hayır eşim Alman değil Türk vatandaşı :) Mutlaka eşiniz yabancılar dairesine giderek durumunuzu sorsun çünkü bir aksilik çıkmış olabilir. Eksik evrak olabilir vs.. onlar sizi bilgilendiriyorlar zaten.. Saarland eyaleti saarbrücken şehrine gideceğim inşallah :) Sizin de vizenizin en kısa zamanda çıkmasını diliyorum. Biliyorum çok zor bir süreç beklemek ve sabretmek. Allah yardımcınız olsun inşallah  :)

merve260
    Katılımcı

Merve kardesim merhaba,
    Hayirli ugurlu olsun.

Teşekkür ederim saolun  :)

KADİR09
    Katılımcı

merhaba arkadaşlar 14.12.2017 vizem onaylandı bugun 15.12.2017 tarihi itibariyle konsolosluk tarafından arama geldi saglık seyahat sigortası yaptırıp gönderin diye arkadaşlar tam 91 günde vizem onaylandı tüm bekleyen arkadaşlara sabırlar dilerim ben başvuruyu izmir den yaptım                                    BAşVURU TARİHİ 15.09.2017 inşallah en kısa zamanda herkez sevdiğinin yanında olur sabırla bekleyin arkadaşlar ve tavsiye eşleriniz takipte olsun en az her hafta gidip başvurunın durumunu sorsun 

tugrulonemli
    Katılımcı

Benimde 3 gun sonra 2 ay doluyor ses seda yok aştı bunlar kendini kotu zamana denk geldik yilbasinsikinti

Bekleyenköln
    Katılımcı

merhaba arkadaşlar 14.12.2017 vizem onaylandı bugun 15.12.2017 tarihi itibariyle konsolosluk tarafından arama geldi saglık seyahat sigortası yaptırıp gönderin diye arkadaşlar tam 91 günde vizem onaylandı tüm bekleyen arkadaşlara sabırlar dilerim ben başvuruyu izmir den yaptım                                    BAşVURU TARİHİ 15.09.2017 inşAllah en kısa zamanda herkez sevdiğinin yanında olur sabırla bekleyin arkadaşlar ve tavsiye eşleriniz takipte olsun en az her hafta gidip başvurunın durumunu sorsun

gözün aydin Kadir, darisi bizim basimiza :-), hangi sehire basvurdun Kadir ?

Gunay.A
    Katılımcı

merhaba  bend e29 eylulde Bakuden bas vurdum , 20 ekimde esim aradi evet evrakalr burda ama bakmadik esim sabahi gitti mektupsz filan  evraklari taslim  etti dediler bu tarihde arayin 24 kasim aradi daha gorusuyoz bakuyle 6 aralikda esime mail atildi 18 aralik saat 8de sizi bekliyoz Bakuye gittignize dair kanitlar getirin benide aradilar ama bisey demediler dediler konul randevu vermis 18 gittik carpaz sorgu iyi kecmis simdi beliyoz umarim 29 kadar vize gelir

arii
    Katılımcı

Selam Arkadaşlar,

Öncelikle başvurusu onaylananlara haklarında hayırlısını ve cevap bekleyenlere sabır diliyorum. Bende 27 Kasım da başvuru da bulundum bugün 37. Gün hala haber bekliyorum. Aktif olarak başvurumun durumunu nasıl takip edebilirim? Yardımcı olurmusunuz?

Teşekkürler.

ERTu52
    Katılımcı

Selam Arkadaşlar,

Öncelikle başvurusu onaylananlara haklarında hayırlısını ve cevap bekleyenlere sabır diliyorum. Bende 27 Kasım da başvuru da bulundum bugün 37. Gün hala haber bekliyorum. Aktif olarak başvurumun durumunu nasıl takip edebilirim? Yardımcı olurmusunuz?

Teşekkürler.

Malesef takip edilebilecek bi yol bulunmuyor.bende 13 kasım ankaradan basvurdum cocuk üzerinden bugun 52. Gün herhangi bir gelişme yok

15 yanıt görüntüleniyor - 196 ile 210 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.