2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

ERTu52
    Katılımcı

Merhabalar bende çocuk üzerinden 13.11.2017 tarihinde ankara dan basvurdum.Bu bekleme stresi kadar berbat birşey yok.Bugun 11.gün henüz bir hareket yok halayy:)

Mavi13
    Katılımcı

Çoook teşekkür ederim rustem34 🙏🏼 Gitmeden bunlar ve benzeri belgeleri hazır edeceğim 😌 Vize için bekleyen tümm arkadaşlara bolll sabır diliyorum. İnşallah tez zamanda güzel haberler alırsınız 🙏🏼

tugrulonemli
    Katılımcı

Merhabalar bende çocuk üzerinden 13.11.2017 tarihinde ankara dan basvurdum.Bu bekleme stresi kadar berbat birşey yok.Bugun 11.gün henüz bir hareket yok halayy:)

Sorma Kardeşim benimde 40 gün oluyor yarın bendede ses seda yok kilo verdim sitresten yemin ediyorum cocuğum burnumda tütüyor bir an önce gidip çocuguma sarılmak istiyorum ama dedğim gibi 40 gün oldu hala ses seda yok delirmemek elde değil.

merve260
    Katılımcı

Merve kardeşim merhaba. Senin isin bayagi goreceli olmus. Ayrica diplamani neye gore degerlendirmisler de niteliğine karar vermişler çok ilginç. Umarim isin rast gider de başka sorun cikarmazlar. Gerci herseyi yapmissin. Sorun cikacak birsey kalmamis. Hayirlisi ile vizen gelir umarim. 

Cok tesekkur ederim insallah artik sorun olmaz :)

ERTu52
    Katılımcı

Sorma Kardeşim benimde 40 gün oluyor yarın bendede ses seda yok kilo verdim sitresten yemin ediyorum cocuğum burnumda tütüyor bir an önce gidip çocuguma sarılmak istiyorum ama dedğim gibi 40 gün oldu hala ses seda yok delirmemek elde değil.

16.gün vize birimi mail atarak bu evrakları talep etti bugun 17.gün evrakları gönderdim

wakabayashi
    Katılımcı

selamlar arkadaşlar hayırlı kandiller hayırlı akşamlar sonunda bu akşam saatlerinde vizem elime ulaştı 3 aylık
    9 ekimde başlayan süreç bugün itibariyle son buldu sabırla dualarla ama geç ama doğru düzgün bir şekilde oldu şükürler olsun Rabbime darısı bekleyenlerin başına inşallah tavsiyem sürekli takip numarasını takip edin hareket var mı yok mu diye  dance:) okey:) byby:) halayy:) clap:) yuppi:) 8)

tugrulonemli
    Katılımcı

16.gün vize birimi mail atarak bu evrakları talep etti bugun 17.gün evrakları gönderdim

ebe güzel kardeşim sana bunları sormadılarmı konsoloslukta daha önce nerde yaşıyodunuz efendıme söyleyım almanayaya gittinmi geçimini nasıl sağlıyacan diye orda bayan sorup not alıyor bilgisayara .

ERTu52
    Katılımcı

ebe güzel kardeşim sana bunları sormadılarmı konsoloslukta daha önce nerde yaşıyodunuz efendıme söyleyım almanayaya gittinmi geçimini nasıl sağlıyacan diye orda bayan sorup not alıyor bilgisayara .

Sordular kardesim eşimden belge istemediler benden istediler bu sefer

Kartalca
    Katılımcı

Öncelikle yeni katılmama istinaden tüm arkadaşlarıma sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum.

Arkadaşlar avusturya vatandaşı(ama almanya da ablasının yanında yaşıyan) kız arkadaşım ile Allah izin verirse 2018 2 veya 3. aylar da türkiye de nikah yapcaz…ve belgeleri ona tekabül bir ivedilikle oluşturup vize için başvuru yapcaz
    düğünüm de temmuz ayında olacak
    Burdaki tecrübeli arkadaşlardan tavsiyeler almak istiyorum
    kız arkadaşım almanyanın  küçük bir semtinde yaşıyor..

tugrulonemli
    Katılımcı

Sordular kardesim eşimden belge istemediler benden istediler bu sefer

varmı bi haber kağıtlardan ? son durum ne merak ettim

ERTu52
    Katılımcı

varmı bi haber kağıtlardan ? son durum ne merak ettim

henüz yok kardesim bugun 23.gün

KADİR09
    Katılımcı

merhaba arkadaşlar ben eylül 15 izmir den başvurdum aile birleşimi için hala bekliyorum 82 gün oldu 1 hafta önce eşime yabancılar şube deki kadın yarın için söz veriyorum güzel haber alıcaksınız demiş daha hiç bir haber yok  tickoff:) tickoff:)

KADİR09
    Katılımcı

benim evraklar izmirden almanya yabancılar subeye 6 günde gitti ama şu allahın belası berlinden daha gelemedi bekle babam  bekle

KADİR09
    Katılımcı

selamlar arkadaşlar hayırlı kandiller hayırlı akşamlar sonunda bu akşam saatlerinde vizem elime ulaştı 3 aylık
    9 ekimde başlayan süreç bugün itibariyle son buldu sabırla dualarla ama geç ama doğru düzgün bir şekilde oldu şükürler olsun Rabbime darısı bekleyenlerin başına inşAllah tavsiyem sürekli takip numarasını takip edin hareket var mı yok mu diye  dance:) okey:) byby:) halayy:) clap:) yuppi:) 8)

kardeş hayırlı olsun vizen çıkmış sana birşey sormak istiyorum nerden ve nasıl takip edebiliriz bilgi verirmisin ben 15 eylül de başvurdum bugun 82 gün oldu ama hala bir haber yok

Fatih…
    Katılımcı

13.10.2017 tarihinde ankaradan aıle bırleşimi basvurusu yaptım kasım 17 sınde almanyadan ankaraya onay gıttı ve ben aradım 2 hafta sonra gelir dediler ama halen bir ses yok

15 yanıt görüntüleniyor - 181 ile 195 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.