2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

Gökçekız
    Katılımcı

hadi bakalım güzel haberler peşi sıra geliyor inşaAllah :) hayırlı olsun Gökçe kız darısı yakın zaman başıma ve başımıza inşaAllah :)
    oluyor arkadaşlar öyle ya da böyle fazla uzun sürmeden bir bir buçuk aylık süreçte oluyor. alkis:) okey:)

Çok teşekür ederim Wakabayashi, aynen Ekim ayının vizeleri verilmeye başladı, sizin mutlu haberiniz de gelicek yakında :)

Gökçekız
    Katılımcı

Hayırlı uğurlu olsun o kadar korkuyodun neyseki kısa zamanda hallolmuş tüm işlerin maşAllah :) Orda da mutlu olmanı dilerim :) Darısı da burda bekleyen bizlere olur da sevdiklerimize bir an önce kavuşuruz inşAllah :(

Çok teşekkür ediyorum Merve, aynen çok korkuyordum ben! Yaşım ufak benim biraz, bir de telaşlı bi tipim ondan panik yaptım çok ;D Sizin vize de yoldadır, ben de mutlu ve huzurlu olmanı diliyorum yeni hayatında.

Gökçekız
    Katılımcı

Gozunuz aydin gokcekiz darisi basimiza ins. Sira beklemekte olanlarin basina ins herkes guzel haberlerle yazar.

Çok teşekkürler Nesibi gerçekten gözüm günüm aydınlandı :) Ben de size gönlünüze göre güzel bir nikah diliyorum Almanya'da. Mutlu haberler çabucak gelsin tüm bekleyenlere!

Gökçekız
    Katılımcı

arkadaslar Almanya`ya gelmeden once mutlaka elinizdeki diplomadir, karnedir, referanslarinizdir yani is ve okulla ilgili olan herseyi almancaya yeminli bir tercümandan tercüme ettirin. burda tercümanlik ücretleri pahali. hepsinden fazla fazla kopya yapin. profesyonel bir fotografcidan vesikalik ve biometrik fotograflar cektirin gelince cok isinize yarayacak yine burda fotograf cektirmek pahali. foto makinalari var ucuza ama cektigi fotolar facia (bana göre) :) . almanya ya geldikten hemen sonra konsoloslukta mutlaka adres bildirimi yapin. E-devlet sifresi olmayanlar en kisa surede e-devlet sifresi alsin Turkiye`den. cunku burdan evrak lazim oldugunda e-devlet isinize yarar. artikelle beraber kelime ogrenin. gunde 1 kelime ogrenseniz bile faydasi olacak. buraya geldikten sonra yapacaginiz bir takim isler var. mesela sigortali olmaniz icin mutlaka esiniz hangi sigortadaysa oraya bildirmeniz. zaman kaybetmeden oturuma basvurun. Ausländerbehörde ye gittiginizde eger dil kursu ucretsiz olacagina dair kagit vermezlerse ucretli gidecekseiniz. eger esinizin geliri iyiyse bu belgeyi vermiyorlar ama yine de bu konuyu mutlaka sorun. akabinde sehrinizdeki Integrations kursa hemen basvuru yapin.  cunku bazen yer olmuyor 5-6 ay hatta 1 sene beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Çok yararlı bilgiler vermişsiniz çok teşekkürler. Özellikle ikamet bildirimi, dil kursu ve sigorta çok önemli. Fotoğraf, e-devlet gibi ilk başta akla gelmeyen konuları da aklıma yazdım şimdiden :) Ben Niedersachsen eyaletinin başkent şehri Hannover'a gidiyorum.

Koray061
    Katılımcı

Arkadaslar bugün öğrendim pasaportum kargoya verilmiş yarin itibariyle elimde olur tam 30 günde vizem dikti cokskur normal şartlarda 20-25 gün arasi bende olmasi gerekiyordu ama eşimdrn istenilen evraklari ayarlamasi biraz sürdü sonuç olarak yarin vizeme kavusuyorum darisi bütün bekleyenlere halayy:) halayy:) halayy:)

Nesibi
    Katılımcı

Gozunuz aydin Koray061. Darisi bekleyenlere insallah…

Arkadaslar bugün öğrendim pasaportum kargoya verilmiş yarin itibariyle elimde olur tam 30 günde vizem dikti cokskur normal şartlarda 20-25 gün arasi bende olmasi gerekiyordu ama eşimdrn istenilen evraklari ayarlamasi biraz sürdü sonuç olarak yarin vizeme kavusuyorum darisi bütün bekleyenlere halayy:) halayy:) halayy:)

Koray061
    Katılımcı

Çok tesekkur ederim halayy:)

Koray061
    Katılımcı

Bugün çocuk üzerinden aile birleşimi vizeme kavustum Allah herkesin gönlüne gore versin inşallah herkes ailesine kavuşur 2 aralik Nürnberg yolculuk halayy:) halayy:) halayy:)

tugrulonemli
    Katılımcı

Bugün çocuk üzerinden aile birleşimi vizeme kavustum Allah herkesin gönlüne gore versin inşAllah herkes ailesine kavuşur 2 aralik Nürnberg yolculuk halayy:) halayy:) halayy:)

Kaç günde çıktı vizeniz hayırlı olsun bu arada

Fatih…
    Katılımcı

Arkadaslar vize bekleyenler Almanyanın neresınden vıze beklıyorsunuz yazarsanız daha bilgili olur ankara konsolosluğundan basvuru yapıp bekleyenler yazssın benim basvurum 13.10.2017 ankara halen bır ses yok bakalım bu ay sonunda gelir inşallah

Koray061
    Katılımcı

Kaç günde çıktı vizeniz hayırlı olsun bu arada

28 GÜN GİBİ BİR SÜREDE CIKTI VİZEM AMA BANA ULAşMASI TAM 31.GÜNDE OLDU :)

Mavi13
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba
    Yazılanları okuduğum kadarıyla kendi sürecimle kıyasladığımda çok uzun süreli bekleyenler yokmuş ne güzel  :)
    Gerçekten her iki taraf için de fazlasıyla sabır isteyen bir süreç :- Vizesi çıkan arkadaşlar gözünüz aydın, eşinizle bu verdiğiniz emeğin karşılığını alacak bir mutluluk ve huzurla bir ömür diliyorum  :)

Ben de Ankaradan başvurumu Köln'e gitmek için 28.06.2017 tarihinde yaptım. Uzun bir bekleyişin ardından 21.10.2017 tarihinde eşime mektup geldi ve 24.10.2017'de eşim istenen evrakları yabancılar şubeye teslim etti.Ve düne yani 21.11.2017'ye kadar ne Ankara ne de Almanyadan ses çıkmıyordu :-[ Dün Ankara Konsolosluğu arayıp durumumuzu anlattım. Konuştuğum kişi vizemin sonuçlandığını, yarın pasaportumu çıkartacaklarını ve maksimum 1 haftaya elimde olacağını söylediler. İnanın ne hissedeceğimi bilemiyorum. Uzun bir bekleyişin ardından gelen güzel bir haberdir diye dua ediyorum sadece :-[

Hem vizenin sonuçlanmasında hem de benim için gittiğimde avantaj olacağını düşündüğümden yaklaşık 1 sene Ankara Goethe Institut ta dil öğrendim. B2 sertifikası ve C1.1 katılım belgesi almıştım  :) Ama sürecin uzun sürmesine engel değilmiş tabiii bunları yaşadıkça öğrendik… Eşimin ikamet ettiği yerdeki yabancılar şubesinde sadece 2 memur çalıştığı için Türkiyeden evrak olarak 2-3ay geride olduğunu söylemişlerdi. şuan bu noktadayız çok şükür.

Bu süreci yaşayan herkese büyükk sabır ve kolaylık diliyorum arkadaşlar  :)

Fatih…
    Katılımcı

Merhaba herkese selamlar bende dün yanı ankara konsolosluğunu arayarak durumumu sordum Yurtdışından Kararın Geldigni Pasaportun 1 ila 2 hafta arasında tarafınıza ulaşır dediler hadi inşallah beklemedeyiz hayırlısı olsun

tugrulonemli
    Katılımcı

Merhaba herkese selamlar bende dün yanı ankara konsolosluğunu arayarak durumumu sordum Yurtdışından Kararın Geldigni Pasaportun 1 ila 2 hafta arasında tarafınıza ulaşır dediler hadi inşAllah beklemedeyiz hayırlısı olsun

İstanbulda aradığımızda baksa telefonlara adamların umrunda değiliz yaw hayırlısı olsun bu arada allah gonlune gore versın

Fatih…
    Katılımcı

Konsolosluk aradıgımızda 3 ay dolmadan bilgi veremiyoruz diyorlardı dün eşimle birlkite aradık ve sonucun ankaraya geldigini en gec 2 hafta içinde ulasacagını soylediler bakalım hayırlısı sızlerede inşallah en kısa zamanda hayırlı haberler gelir inşallah herseyın hayırlısı vizesi cıkan arkadaslar yazarsa iyi olur iyi günler

15 yanıt görüntüleniyor - 151 ile 165 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.