2017 Vize Alanlar ve Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    muhendus
    Katılımcı

Merhabalar,

Forumdaki pekçok konu maalesef eski yıllardan kalma, güncel olarak takip için yakın zamanda vize alanlar ve vize bekleyenler toplanalım, paylaşalım ve konuşalım. :)

Koray061
    Katılımcı

Bende 16 ekimde Başvuru yaptim ve 14 gün sonra eşime Mektup gönderdiler Alman vatandaşi olmasına Rağmen iş ve ev sözleşmesini istediler çokskür bu istedikleri herşey mevcut cuma günü belgeleri vericek inşAllah en kısa zamanda bende vizesine kavuşanlar Kervanina katilirim herkezin vizesi hayirlisiyla sonuçlanır inşAllah.. halayy:) halayy:)

wakabayashi
    Katılımcı

Herkese merhaba,

Aile birleşim vizesi için başvurum neticesinde az önce pasaportumu kargo aracılığıyla teslim aldım. 😊

İzmir’den başvuru  ==>  17.10.2017
    Eksik evrak tamamlama  ==>  25.10.2017
    Yabancılar dairesinden mektubun eşimin adresine ulaşması  ==>  26.10.2017
    Eşimin istenilen belgeleri yabancılar dairesine teslim etmesi  ==>  02.11.2017
    Pasaportumun tarafıma ulaşması  ==>  07.11.2017

Toplam 20 günlük bir süreçte pasaportumu teslim aldım. Beklemede olan herkesin vizeleri umarım en kısa sürede, iyi haberlerle kendilerine ulaşır.

merve260 çok teşekkürler amin inşaAllah en kısa zamanda herkesin Rabbim gönlüne göre verir inşaAllah  :)
    ingenieur kardeşim tebrikleri gözün aydın ve hayırlı olsun ne diyelim darısı bizim başımıza inşaAllah beklemeye devam  cofe:)

merve260
    Katılımcı

Herkese merhaba,

Aile birleşim vizesi için başvurum neticesinde az önce pasaportumu kargo aracılığıyla teslim aldım.

İzmir’den başvuru  ==>  17.10.2017
    Eksik evrak tamamlama  ==>  25.10.2017
    Yabancılar dairesinden mektubun eşimin adresine ulaşması  ==>  26.10.2017
    Eşimin istenilen belgeleri yabancılar dairesine teslim etmesi  ==>  02.11.2017
    Pasaportumun tarafıma ulaşması  ==>  07.11.2017

Toplam 20 günlük bir süreçte pasaportumu teslim aldım. Beklemede olan herkesin vizeleri umarım en kısa sürede, iyi haberlerle kendilerine ulaşır.

Hayirli olsun ingenieur darisi da bize insAllah :)

ingenieur
    Katılımcı

Teşekkürler arkadaşlar. İnşAllah sizler de tez vakitte, olumlu haberlerle vizenize ve dolayısıyla da sevdiğinize kavuşursunuz. :)

Fatih…
    Katılımcı

Vizelerfe gelisme olan arkadaslar bilgilendirirsenoz seviniriz ankaradan basvuru yapanlar yazarsaniz seviniriz

wakabayashi
    Katılımcı

az önce eşim aradı ve kayın validemin eve mektup geldiğini söyledi bunu sizlerle paylaşmak istedim ümidinizi kesmeyin sakına herşey uzun sürmeden hallolur ve dua edin kendiniz için  dance:) halayy:) cofe:)

Gökçekız
    Katılımcı

VİZEM GELDİİİİ alkis:) alkis:) alkis:)
    Arkadaşlar İzmir Alman Konsolosluğu'ndan 10.10 2017' de başvuru yaptım, dün akşam kargodan mesaj geldi ve bugün 08.11.2017' de vizem geldi. Yani tam 29 gün sürdü. Herkese hayırlı haberler diliyorum.

wakabayashi
    Katılımcı

Arkadaşlar İzmir Alman Konsolosluğu'ndan 10.10 2017' de başvuru yaptım, dün akşam kargodan mesaj geldi ve bugün 08.11.2017' de vizem geldi. Yani tam 29 gün sürdü. Herkese hayırlı haberler diliyorum.

hadi bakalım güzel haberler peşi sıra geliyor inşaAllah :) hayırlı olsun Gökçe kız darısı yakın zaman başıma ve başımıza inşaAllah :)
    oluyor arkadaşlar öyle ya da böyle fazla uzun sürmeden bir bir buçuk aylık süreçte oluyor. alkis:) okey:)

yeniceri57
    Katılımcı

tüm vize Alan arkadaslara hayirli Ugurlu olsun. asil en buyuk isler bundan sonra basliyor.

bu arada hangi sehirlere geliyorsunuz. Bilgi alisverisi acisindan yazarsaniz guzel olur. cunku bazen bazi kanunlarin eyaletler arasi degisiklik gosterdigini goreceksiniz.

tekrar vize Alan arkadslari kutlarim.

merve260
    Katılımcı

Hayırlı uğurlu olsun o kadar korkuyodun neyseki kısa zamanda hallolmuş tüm işlerin maşallah :) Orda da mutlu olmanı dilerim :) Darısı da burda bekleyen bizlere olur da sevdiklerimize bir an önce kavuşuruz inşallah :(

ingenieur
    Katılımcı

tüm vize Alan arkadaslara hayirli Ugurlu olsun. asil en buyuk isler bundan sonra basliyor.

bu arada hangi sehirlere geliyorsunuz. Bilgi alisverisi acisindan yazarsaniz guzel olur. cunku bazen bazi kanunlarin eyaletler arasi degisiklik gosterdigini goreceksiniz.

tekrar vize Alan arkadslari kutlarim.

Teşekkürler yeniceri57. Ben Kuzey Ren-Vestfalya eyaletine bağlı Olpe şehrine gideceğim. Vize işlemlerim de yine bu şehirde bulunan yabancılar şubesinde gerçekleşti.

muhendus
    Katılımcı

Hayırlı olsun, darısı vize bekleyen arkadaşların başına :)

Augsburg yakınlarına gelecek varsa haberleşelim :) Ben Augsburg (Bavyera eyaleti) dayım.

yeniceri57
    Katılımcı

arkadaslar Almanya`ya gelmeden once mutlaka elinizdeki diplomadir, karnedir, referanslarinizdir yani is ve okulla ilgili olan herseyi almancaya yeminli bir tercümandan tercüme ettirin. burda tercümanlik ücretleri pahali. hepsinden fazla fazla kopya yapin. profesyonel bir fotografcidan vesikalik ve biometrik fotograflar cektirin gelince cok isinize yarayacak yine burda fotograf cektirmek pahali. foto makinalari var ucuza ama cektigi fotolar facia (bana göre) :) . almanya ya geldikten hemen sonra konsoloslukta mutlaka adres bildirimi yapin. E-devlet sifresi olmayanlar en kisa surede e-devlet sifresi alsin Turkiye`den. cunku burdan evrak lazim oldugunda e-devlet isinize yarar. artikelle beraber kelime ogrenin. gunde 1 kelime ogrenseniz bile faydasi olacak. buraya geldikten sonra yapacaginiz bir takim isler var. mesela sigortali olmaniz icin mutlaka esiniz hangi sigortadaysa oraya bildirmeniz. zaman kaybetmeden oturuma basvurun. Ausländerbehörde ye gittiginizde eger dil kursu ucretsiz olacagina dair kagit vermezlerse ucretli gidecekseiniz. eger esinizin geliri iyiyse bu belgeyi vermiyorlar ama yine de bu konuyu mutlaka sorun. akabinde sehrinizdeki Integrations kursa hemen basvuru yapin.  cunku bazen yer olmuyor 5-6 ay hatta 1 sene beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Nesibi
    Katılımcı

Tesekkurler yazdiklariniz icin yeniceri57 ozellikle integrasyon kursu hakkinda kontrjyan siniri oldugu detayini gormemistim.
    Bilgilendirmeyi websis adinda munih belediye sitesinden arastirma yapmistim. Ben munih e gidecegim yarin ve belediye nikahiyla evlilik yapacagiz. Bu konuda bilgi almak isteyen arkadaslara seve seve yardimci olurum. Tercumeyi turkiye den kabul etmiyorlar mesela. Ikametgahimi mecbur Almanya dan yaptiracagim. Birde yurt disinda nikah kiyip konsoloslukta ne gibi islemlere basvuruldugunu ve ne kadar surede islemleri bitirdiklerini basindan gecen arkaslar bilgi verebilirse cok sevinirim.

arkadaslar Almanya`ya gelmeden once mutlaka elinizdeki diplomadir, karnedir, referanslarinizdir yani is ve okulla ilgili olan herseyi almancaya yeminli bir tercümandan tercüme ettirin. burda tercümanlik ücretleri pahali. hepsinden fazla fazla kopya yapin. profesyonel bir fotografcidan vesikalik ve biometrik fotograflar cektirin gelince cok isinize yarayacak yine burda fotograf cektirmek pahali. foto makinalari var ucuza ama cektigi fotolar facia (bana göre) :) . almanya ya geldikten hemen sonra konsoloslukta mutlaka adres bildirimi yapin. E-devlet sifresi olmayanlar en kisa surede e-devlet sifresi alsin Turkiye`den. cunku burdan evrak lazim oldugunda e-devlet isinize yarar. artikelle beraber kelime ogrenin. gunde 1 kelime ogrenseniz bile faydasi olacak. buraya geldikten sonra yapacaginiz bir takim isler var. mesela sigortali olmaniz icin mutlaka esiniz hangi sigortadaysa oraya bildirmeniz. zaman kaybetmeden oturuma basvurun. Ausländerbehörde ye gittiginizde eger dil kursu ucretsiz olacagina dair kagit vermezlerse ucretli gidecekseiniz. eger esinizin geliri iyiyse bu belgeyi vermiyorlar ama yine de bu konuyu mutlaka sorun. akabinde sehrinizdeki Integrations kursa hemen basvuru yapin.  cunku bazen yer olmuyor 5-6 ay hatta 1 sene beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Nesibi
    Katılımcı

Gozunuz aydin gokcekiz darisi basimiza ins. Sira beklemekte olanlarin basina ins herkes guzel haberlerle yazar.

15 yanıt görüntüleniyor - 136 ile 150 arası (toplam 344)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.