2011 Mektup Çalışmaları Nette ilk….

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    a-k-a-y
    Katılımcı

1)Sie wollen Ihr Freundin Tuba in Frankfurt besuchen -antwort=ıch wıll dıch ın frankfurt besuchen(ben senı franfurtta zıyaret etmek ıstıyorum)
    2)-Ich möchte dich nach hamburg einladen(ben senı hamburga davet etmek ıstıyorum)
    3)sie mussen ım august nach berlın fahren-sız agustosta berlıne gıtmek zorundasınız—antwort=ıch muss ım august nach berlın fahren(ben agustosta berlıne gıtmek zorundayım)
    4)Sie können lhren freund nicht vom bahnhof/flughafen abholen_antwort=ich kann dich nıcht vom bahnhof/flughafen abholen(ben senı tern ıstasyonundan/hava alanından alamıyorum)
    5)er soll Sie abholen_sızı almalı—antwort=kannst du mich bitte abholen?(lutfen benı alabılırmısın?)
    6)Sie kommen einen tag spater_sız bırgun gec gelıyorsunuz—antwort=ich komme einen tag spater(1gun gec gelıyorum)
    7)Warum kommen Sie einen tag spater?-nıcın bırgun gec gelıyorsunuz—antwort=denn,ich muss arbeiten(cunku ben calısmak zorundayım)
    8)Ich möchte dich und meine freunde zum abend einladen- senı ve arkadaslarımı aksama davet etmek ıstıyorum
    9) kannst du zu meinem geburstag kommen? dogum gunume gelebılırmısın?
    10) Ich lade dich herzlich zu meiner party ein. /senı partıme ıcten(gonulden) davet edıyorum=
    11) hast du freitzeit für unser treffen? bulusmamız ıcın bos zamanın varmı?
    12) können wir uns dıe n@chste woche treffen? bırdahakı hafta bulusabılırmıyız?
    13) kannst du mir bitte ein einzelzimmer für drei n@chte reservieren? bana 3 gecelıgıne tek kısılık bır oda rezerve edebılırmısın?
    14) können Sie bitte die schlüssel von meiner wohnung meiner freundin übergeben? lutfen evımın anahtarını arkadasıma ıletebılırmısınız?
    17) die schlüssel habe ich bei dem nacbarn gelassen–anahtarı komsuma bıraktım
    18) Wir können uns mein haus oder dein haus treffen –benım evımde yada senın evınde bulusabılırız
    19) ich hoffe zu dieser zeit gesund werden—bu zamana kadar saglıklı olacagımı umut edıyorum
    20) welche haususaufgaben muss ich machen?–Hangı ev odevlerını yapmak zorundayım?
    21)ev odevlerını bana ıletebılırmısınız?—konnen sıe mır bıtte dıe hausaufgaben mitteilen?
    22) Wie kann ıch dıe rechnung bezahlen?–hesabı nasıl odeyebılırım?
    23) Es tut mir leid — üzgünüm
    24) Vielen dank für deine einladung—davetın ıcın cok tesekkurler
    25) Ich komme sehr gern– memnunıyetle gelıyorum
    26) Ich warte auf deine antwort— cevabını beklıyorum
    27) Ich warte auf ıhre antwort– cevabınızı beklıyorum
    30) kannst du mir helfen?–bana yardım edebılırmısın?
    31) können Sie mir helfen?— bana yardım edebılırmısınız?
    32) Ich möchte eine Informationen bekommen— bılgı almak ıstıyorum
    33) Ich weıss dıe hoteladressen nıcht— otel adresını bılmıyorum
    34) kann ıch hoteladressen wıssen?— otel adresını ogrenebılırmıyım?
    35) bitte antworten sie mir bald— lutfen yakında bana cevap verınız
    36) bitte schinken sie mir informationen– lutfen bana bılgı gonderın(yollayın)—
    37) ich suche ein gunstiges ticket von frankfurt nach Hamburg—frankfurttan hamburga hesapli bilet ariyorum

Arkadaşlar Nette bulamayacğınız mektup çalışmalırını Sizler için hazırladım İnş. Faydam Dokunur Devamı Gelecek…..

Serpil çiçek
    Katılımcı

çok iyi olmuş bu :) allah korusun sonuçlarım gelirde kazanamadığımı görürsem burdan çalışırım artık…

3,14
    Katılımcı

–> Almancax-Frankfurt buluşmasına HEPİNİZ davetlisiniz. Buraya tıklayın :)

2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.