20 Aralık’ta Ankara A1 Sınavı

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Kanarya1907
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,

20 Aralıkta sınava gireceğim. İnternetten bulduğum bilgilerle çalışıyorum.
    son zamanlarda giren arkadaşlardan önerilerini ve bilgi paylaşımlarını bekliyorum.
    Bu tarihte sınava girecek olan var mı
    Herkese başarılar.

EREN66
    Katılımcı

hDün girdim 88 aldım kolaydı maile çalış bide soru ve rica kalıplarına kesin geçersin.mail jasmind.

fire_34
    Katılımcı

bende 24 aralıkta giricem sınava.goethe'nin sitesindeki hören örneklerini dinledim.bazılarını anlamak zor geldi :(  hep aynı şeyler çıkmıyodur sonuçta,ama sınava giren arkadaşlar bi karşılaştırma yapabilir mi sınavda çıkan ve sitedekiler arasında büyük farklılıklar var mı?gün yaklaştıka stres artıyo.sınava girecek herkese başarılar

Kanarya1907
    Katılımcı

arkadaşım ben de çok stres yapıyordum artık hiç yapmıyorum olursa olur olmazsa olmaz diyorum. perşembe günü Allahın izniyle girecem sınava seninle deneyimimi paylaşırım fakat birkaç  gün geç dönecem ankaradan.

TrueeurT
    Katılımcı

Merhaba,

10 Aralikta Sinava girdim ve 96 puan aldim.

Sinav genel olarak cok kolay cunku seviye A1.

Dikkat etmeniz gerekenleri soyle siralamaya calisayim;

1. Dinleme bolumu ile baslayacaksiniz. Sorulan soruda ne sorulduguna dikkat edin. Ornegin Bayanin ne siparis ettigi soruluyordur. Konusmada 3 kisi vardir. Erkekte siparis verir. Bayana odaklanin.

2. Dinleme bolumunde yine cumlelerdeki nicht kein nein gibi kelimelere dikkat edin. Ornegin birsey satin alacaktir bende su var ama su yok der.

3. 15 sorunun 4 tanesi tek dinleme digerleri cift dinlemedir ve cift olanlarda muhakkak ilk seferde anlayip ikincide saglamasini yapin.

4. Tek dinlemeler anonslar oluyor ve duyulmasi zor oluyor. Soru kitapcigindaki cumleleri dogru anlarsaniz konusma daha kolay gelecektir.

5. Dinleme asamasi bittikten sonra derhal mektup ve form a gecin. Okumayi sona birakin.

6. Mektupta kime hitap edeceginize dikkat edin.

7. Form kismi zaten cok kolay kimse hata yapmiyor. Sadece cevap kagidina gecerken kaydirmamaya ozen gosterin.

8. Okuma bolumunde 15 soru var ve yine nicht kein nein gibi kelimelere dikkat etmeniz gerekir. Kaufen mi vermiten mi ilanlar dikkat edin.

9. Dukkanlarin yada kurumlarin acilis kapanis saatleri ve gunlerine dikkat edin.

Genel olarak panik yapmassaniz ve konsantre olursaniz kalmaniz imkansiz gibi birseydir.

Sozlu sinavda arkadaslarinizi zora sokmadan sorular sorun. Temalarda zaten ogrendiginiz kaliplarda soracaksiniz.

Oldukca kolay gececek sinav ve sunu diyeceksiniz;

Bosuna stress yapmisiz.

Allah tum sinava gireceklerin yardimcisi olsun.

Saygilarimla,

fire_34
    Katılımcı

çok tşk ederim  ve ayrıca da tebrikler :)  çok iyi bi puan almışsın,baya hakimsin demek başlangıç için.darısı başımıza ne diyim :( genel itibariyle sınavı geçerim gibi geliyo ama bi tarafta hep ya geçemezsem korkusu var ve sınavı atlatıncaya kadar bu korku geçmiycek.yarın sınavım var umarım güzel geçer.gelip anlatırım burda soruları.tekrar tşklr cevaplar için

Kanarya1907
    Katılımcı

arkadaşlar ben 20 aralıkta girdim ve 58,12 aldım saçma sapan hatalarımdan dolayı bildiğim halde yanlış yaptım :(

sela
    Katılımcı

Turreurt sınav hakkında cok güzel bilgiler vermisin teşekkürler sınavda hangi mektup cıktı sana onu da paylaşirsan cok sevinirim gercekten Kanarya sende tam sınırda almisin sana ne cıktı ne tğr hatalar yaptin ki

TrueeurT
    Katılımcı

Merhaba,

Sinavda Wald Sport mektubu cikti. Arkadaslarinizi davet edin.

10-11 tane mektuptan biri cikiyor zaten. Gittiginiz kurslarda cikabilecek mektuplari veriyorlar.
    Onlara calisin gerisi basit.

fire_34
    Katılımcı

arkadaşlar bende sınava bugün girdim.sorular:
    – önümüzdeki hafta dil kursuna gidemeyeceksiniz;öğretmeninize neden gidemeyeceğinizi yazın,yapmanız gereken ödevleri sorun.yani bu içerikte bir e-mail yazın
    – hören kısmında açıkçası beklediğimden daha çok takıldım.goethe nin sitesindeki hören alıştırmalarını dinlemiştim,diyaloglar daha kısaydı sanki,ama sınavdaki diyaloglar daha uzun geldi bana.bilmiyorum sınav stresiyle mi böyle hissettim
    – lesen kısmı kolay,paragrafa göre cevap veriyoruz.iyi geçti diye düşünüyorum
    – schreiben kısmı zaten çok basit, text e göre 5 tane boşluk doldurduk
    – sprachen da kolay,kendimizi tanıttık.thema olarak einkaufen da kasse kelimesi geldi bana, wo ist die kasse dedim? ricalı cümlelerde salz ve 1euro geldi,bunların geçtiği ricalı cümle kurdum.diğer thema da ise buch geldi,lesen sie gern buch? dedim.

iyi geçti gibi düşünüyorum ama emin olamıyorum kendimden.umarım geçerim.bu arada kanarya kıl payı kaçırmışsın ama sıkma canını :( hepimizin hakkında hayırlısı arkadaşlar.sınava gireceklere şimdiden başarılar

TrueeurT
    Katılımcı

Merhaba,

Tema Einkaufen geldiginde kasse kelimesi icin wo ist diye soramazsin

Was kostet yada wo kann ich kasse kaufen demen lazimdi.

fire_34
    Katılımcı

yazarken eksik yazmışım,aslında ben wo kann ich kasse einkaufen dedim( aslında söylerken yanlış diye düşündüm emin değildim) ama öğretmen wo ist die kasse olarak düzeltti,dedim yazmışım pardon.öğretmen dedi yani ''wo ist die kasse?'' diye,yanlış olsada takılmadım,diğerleri doğru eminim. bilmiyorum en doğrusu nedir? bu arada sonucunuz kaç gün içinde açıklandı?bize 1 hafta 10 gün dediler ama kanarrya nick li arkadaş 20 aralıkta girdi bugün yazmış sonucunu buraya.bu kadar çabuk mu açıklanıyor? bir de bizi sıkı sıkı tembihlediler,kursu sonuçlar için aramayın sertfikalarınız kargo ile gönderilecek,kazansanız da kaybetseniz de sonucu  kargo ile evinize geldiğinde öğreniceksiniz dediler? sizlerde böyle mi öğrendiniz sonucu? bu arada izmirde girdim sınava.

Kanarya1907
    Katılımcı

bana çıkan mektup taşınacaksın arkadaşından arabasını iste

fire_34
    Katılımcı

arkadaşlar 89 aldım  yuppi:)  alkis:)  halayy:)  sonuç bugün ulaştı,24 aralıkta sınava girdim,25 te okunmuş bugün de elimde sertifikam.bunu da atlattım çok şükür. bu forumdaki mektupların çok faydasını gördüm,mutlaka bakın,içlerinden biri çıkıyo.cvp veren yardımcı olan herkese tşk ederim.herkese kolaylıklar ve başarılar dliyorum

sela
    Katılımcı

benim sana bi sorum olcak TrueeurT Wald Sport arkadaşlarınızı davet edin demisin bu mektubu yazabilir misin tamamini cünkü benim mektubumun arasinda böle bi kektup yok ondan bana yabanci geldi yazarsan cok yardimci olumuş olursun bu arada sana da tebrikler Kanarya ii puan almisin darisi diğerlerinin başina:)

TrueeurT
    Katılımcı

Liebe Freunde,

İch will euch Wald Sport machen einladen
    İch will euch am Sonntag um 9 Uhr einladen
    İch will euch in Belgrad Wald einladen
    Habt ihr interesse?

Liebe Gruße

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 15)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.