20/10/2011 Vize başrumda halen bir gelişme yok neden

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Anonim
    Ziyaretçi

Arkadaşlar bu konuyu açmamın sebebi başvuru süreci çoook stresli bir süreç olduğundan bütün arkadaşların merakla beklediği vizenin ne kadar sürede geldiği  öğrenmek için kısa bir sekilde bu konu altında birbirimize yardimcı olmak için yazalim. Kısaca

Vize başvuru tarihi      : 20 Ekim 2011

Amanya ulaşma tarihi  : 15 kasım eşim yabancılar polisine evrakları teslim etti. 23 kasımda ilave evrak verdi…

Vize onay tarihi            :  cevap tarihini merakla bekliyorum…

Yukarda yazdığım gibi bir süreç geçti ama geçen bu sürede vizeem gelmedi ve bekliyorum. konsolosluğu arayıp barkot kodu ile sorgu yapmaktayım arkadaslar

*** 25 kasımda ilk kez konsolosluğu aradım… Ve cevap bekliyoruz dedi ordaki bayan…
    *** 28 kasımda ikinci kez aradım… Ve bayanın verdiği cevap cevaplarınız gelmeye başlamış ve işleminiz devam ediyor dedi…
    *** 01 aralıkda üçüncü kez aradım… Ve bayanın verdiği cevap işleminiz devam ediyor seklinde cevap geldi dedi yabancılar polisinden…
    *** 08 aralıkta dördüncü kez aradım… Ve bayan bana yine işleminiz devam ediyor seklinde cevap geldiğini söyledi…

Arkadaşlar ben bu süreci bir türlü anlamadım formu okuyorum ve takip ediyorum 1 ayda alan arkadaslarda var uzun süren arkadaslarda var benim bu cevabı alan arkadas varmı ben rastlamadım…
    benim kişlemlerim artık burdamı bekliyor almanyada mı bilmiyorum ben baden würtünberg (baskenti stuttgart) eyaletinin weingarten sehrine basvuruda bulunmustum… Ve hala beklemekteyim arkadaslar bekle… bekle… nereye kadar bitmek bilmiyor bu beklemek….

Bthnkdgn
    Katılımcı

almanyadan cevap verilmis. son sözü tr deki konsolosluk söyler  bu sürec 3-15 gün arasindadir. 3 güne alanda var 15 günede  suanicin yilbasina yakin bir sürec yogun olabilir ondan dolayi kaynaklaniyodur. sabretmekten baska care yok.

tarakci001
    Katılımcı

Arkadaşım senin işin yine iyi. Ben 4 Ekim tarihinde başvurdum ve hala yabancılar polisinde bekliyor evraklarım. Konsolosluğu aramayı hiç düşünmemiştim. Bir de ben arayayım bakalım…. Ama sabreden dervişe döndüğümüz açık..

smily
    Katılımcı

birsey sormak istiorum. Esinize hangi evraklarin teslim edilecegi nasil bildiriliyor? Kendi mi gidip soracak? Ben 17 kasimda izmirden basvurdum. Ulm'a gidecegim. Esimin evine herhangi bir evrak gelmemis. Biz nikahi turkiyede yaptik ve esim daha bugun dondu almanyaya. Orda burda yapilan nikahtan sonra esleriniz herhangi bir yete muracaat etti mi? Veya bilgi verdi mi? Yardimci olursaniz sevinirim.

yuCELL27
    Katılımcı

birsey sormak istiorum. Esinize hangi evraklarin teslim edilecegi nasil bildiriliyor? Kendi mi gidip soracak? Ben 17 kasimda izmirden basvurdum. Ulm'a gidecegim. Esimin evine herhangi bir evrak gelmemis. Biz nikahi turkiyede yaptik ve esim daha bugun dondu almanyaya. Orda burda yapilan nikahtan sonra esleriniz herhangi bir yete muracaat etti mi? Veya bilgi verdi mi? Yardimci olursaniz sevinirim.

bıldıgım kadarıyla evrakları posta yoluyla yolluyolar zaten benım esımede posta yoluyla yollamıslar evrakları ıstemısler… Umarım yakın zamanda sevdıklerımıze kavusuruz off kı ne of :(

yasin demir
    Katılımcı

arkadaslar bazi seyleri yanlis yonlendirmeyelim aile birlesimi vizesinde karar mercii yabancilar dairesidir konsolosluk sadece evrak basvuru ve dil tespit merciidir eqer yabancilar dairesi vizeyi onaylar ve konsolosluqa mail attiysa en qec 10 qun icinde qonderilir arkadaslar 1 ayla 3 ay arasi sureler zaten normal surelerdir erken veya qec olmasi yabancilar dairesindelki yoqunluk memur eksikliqinden falan kaynaklaniyodur bazi eyaletlerde bazi islerler farkli yuruyor bu da erken veya qec qelmesini sebep oluyor vizelerin

Anonim
    Ziyaretçi

Vize başvuru tarihi      : 20 Ekim 2011

Amanya ulaşma tarihi  : 15 kasım eşim yabancılar polisine evrakları teslim etti. 23 kasımda ilave evrak verdi…

Vize onay tarihi            : 14 Aralık 2011
    arkadaslar yabancılar dairesi sonunda cevapladı 13 aralıkta vizem 14 aralıkda pasaportuma basıldı ve ayın 15. de elimde oldu 16 aralıktan gecerli olan vizem ile ayın 16 sında almanya ya geldim burdaki işler 1 günde bitiyor ve oturumu alıyorsunuz. şimdi almanya ya alışmaya çalısıyorum..

Anonim
    Ziyaretçi

Arkadaşım senin işin yine iyi. Ben 4 Ekim tarihinde başvurdum ve hala yabancılar polisinde bekliyor evraklarım. Konsolosluğu aramayı hiç düşünmemiştim. Bir de ben arayayım bakalım…. Ama sabreden dervişe döndüğümüz açık..

senin evraklar yabancılar polisinde bekliyordur arkadasım eşin peşinde kossun evrakların yoksa işleri yavastan alıyorlar birde eşinin maaşı cok önemli 1€ bile eksik olsun onay vermiyorlar

Anonim
    Ziyaretçi

bıldıgım kadarıyla evrakları posta yoluyla yolluyolar zaten benım esımede posta yoluyla yollamıslar evrakları ıstemısler… Umarım yakın zamanda sevdıklerımıze kavusuruz off kı ne of :(

l
    evraklar öncelikle internet yolu ile gidiyor yabancılar polisine bildiriliyor.. daha sonra posta oyulu ile evralar yabancılar polisine geliyor ortalama 3 hafta sürüyor daha sonrasında randevu için eşine mektup gelecek 1 hafta sonrası falan gitmiş oluyor evraklar geldiğinde eğer hersey uygun ise evrak tesliminden 1 hafta sonra vizen gelir arkadasım yani yılbasında eşinle beraber olabilirsin

gulcinb
    Katılımcı

arkadaslar bende bişe  sormk ıstıyorum yardımcı olabılrsenız eger…
    bende vızeye 15 aralıkta basvurdum, 19 aralıkta eşime yabancılar polısınden esınız vizeye basvurmus diye mektup geldı asıl mektup sanırım evraklar oluyor 2 hafta sonra gelır sıze mektup yollanır ve bazı ıstenılen evrakları yaptırır öle gelırsınız demiş yabancılar polısı eşim alman ve şuan çalışmıyor ocakta işe baslayacak şirketi iflas etti. bende nurnberge gideceğim eger olursa sizce vize için ne kadar beklırım bu süreç uzun surerse neler yapmam gerekır , çok sıkılıyorum herseyı dusunmekten yardımcı olabılır mısınız  şimdiden teşekkürler herkese … :embarassed:.

kadir52
    Katılımcı

arkadaslar ben cocuk üzerinden  basvuru yaptım oglum alman vatandası ama yabancılar pılısı gönderdıgı kagıtta  esımden ev  adresı bıde 6 aylık para  kayıdı ıstedıgını yazmıs  esım  cocuk oldugu ıcın calısmıyor artı cocuk uzerınden basvurdum cocuk nasıl calısabılırkı yardımcı  olursanız sevınırım

fuk_18
    Katılımcı

normalde istenmemsi gerekli demekki esinin kaldigi yerdeki yabancialr dairesi biraz kati esin gitsin konussun olmadi esine ailesi destek olur maddi anlamda asilamicak sorun degil yani

kainatt
    Katılımcı

arkadaslar ben 03,06,2011 de istanbul 2 nolu giseden basvurdum ve vizem 15,07 de elime geldi o tarihler arasinda 2 gun resmi tatilleri vardi ve ben suan hamburg dayim ve ocagin 2 sine kadar her yer resmi olarak tatile girdi hic beklemeyin eger tr deki konsolosluk bugun size kargonuzu yollamadiysa o tarihe kadar gelmez ama vizenin gecikmesi almanyadaki yabancilar polisinin yogunlugundan kaynaklaniyo benim  le birlikte kurstan bi arkadasimda basvuru yapmisti stuttgarta bagli bi yere cocuk daha gecen ay geldi almanya ya allah hepiinize sabir versin cok zor donemler 35 gun cektim ama ne cekmek hersey gonlunuzce olsun sormak istediginiz bisey olursa yazin lutfen

12 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.