2. randevu

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    nefalp
    Katılımcı

tum arkadaslara selamlar.yaklasık bır ay once aıle bırlesımı ıcın muracatımızı yaptım ankaradan.oraya gıttıgımde görevlı bayan bıkac turkce sorudan sonra almanca sorular sordu onlarada net bı sekılde doru olarak cevap verdım sorunsuz bı sekılde a1 notumda 88 dı zaten.bugun vızem geldı sanırken bır baktım 2. randevuya cagrılıorum.arkadaslar gelen kagıtta yazanı aynen yazıorum. baslık turk vatandasları ıcın vıze seklınde oturma musadesı yazıor.daha sonrasında sahsınızı ılgılendıren bır konuda görusmek uzere onumuzdekı gunlerde (salı yada persembe gunlerı bu gunler) saat 14 ve 16 saatlerı arasında vıze bolumumuzu zıyaret etmenızı rıca ederız.
    yanı arkadaslar ne kesın bı tarıh var nede tam bı saat acaba bu cagrılmanın sebebı nedır tecrubelı arkadaslar bu konuda bılgı verırse sevırım ve bır soru daha benım evraklarım daha almanyaya gıtmemısmıkı 1 aydır bunlar benı yenıden cagrıo? sımdıden herkese tsekkurler hayırlı aksamlar!!

kaleli
    Katılımcı

tum arkadaslara selamlar.yaklasık bır ay once aıle bırlesımı ıcın muracatımızı yaptım ankaradan.oraya gıttıgımde görevlı bayan bıkac turkce sorudan sonra almanca sorular sordu onlarada net bı sekılde doru olarak cevap verdım sorunsuz bı sekılde a1 notumda 88 dı zaten.bugun vızem geldı sanırken bır baktım 2. randevuya cagrılıorum.arkadaslar gelen kagıtta yazanı aynen yazıorum. baslık turk vatandasları ıcın vıze seklınde oturma musadesı yazıor.daha sonrasında sahsınızı ılgılendıren bır konuda görusmek uzere onumuzdekı gunlerde (salı yada persembe gunlerı bu gunler) saat 14 ve 16 saatlerı arasında vıze bolumumuzu zıyaret etmenızı rıca ederız.
    yanı arkadaslar ne kesın bı tarıh var nede tam bı saat acaba bu cagrılmanın sebebı nedır tecrubelı arkadaslar bu konuda bılgı verırse sevırım ve bır soru daha benım evraklarım daha almanyaya gıtmemısmıkı 1 aydır bunlar benı yenıden cagrıo? sımdıden herkese tsekkurler hayırlı aksamlar!!

kardes benım fıkrım sana bıraz daha almanca sorular sorucaklar tekrar.o sekılde olan arkadaslar da var forum dasorada cok gecmeden vızen de gelır arkandan

nefalp
    Katılımcı

cevabın ıcın tsekkurler kardes.ama eger o sekılde olursa bu ınsanlara sınır olmamak elde degıl cunku  a1 notumuda gectım ben ılk görusmede butun almanca sorulara dogru ve net bı sekılde cevap vermıstım görusmem cokk ıı gecmıstıı.ınsanı renkten renge sokuo bunlar hangı akla hızmet edıo anlayabılmıs deılım.nese hayırlısı bekleyıp görcez artık.hayırlı aksamlar kardes.baska fıkrı olan arkadaslar yada kendısıne bu sekılde yazı gelen arkadaslar varsa bılgılerını aktarırlarsa sevınırım.

kaleli
    Katılımcı

cevabın ıcın tsekkurler kardes.ama eger o sekılde olursa bu ınsanlara sınır olmamak elde degıl cunku  a1 notumuda gectım ben ılk görusmede butun almanca sorulara dogru ve net bı sekılde cevap vermıstım görusmem cokk ıı gecmıstıı.ınsanı renkten renge sokuo bunlar hangı akla hızmet edıo anlayabılmıs deılım.nese hayırlısı bekleyıp görcez artık.hayırlı aksamlar kardes.baska fıkrı olan arkadaslar yada kendısıne bu sekılde yazı gelen arkadaslar varsa bılgılerını aktarırlarsa sevınırım.

kardes senın ıcın tekrar baktım yasemink arkadasın basınada gelmıs senın mevzu

yasemink
    Katılımcı

arkadasım kalelı arkadasın dedıgı gıbı almancanıo denemk ıstıyor olabılırler benım notumda 85 tı ama ıkı kere almancamın denenmesı ıcın cagrıldım ve sordukları sorulara ılk ve ıkıncısınde de olmak uzere gayet net cvplar vermstım ve ucuncu kez cagrdılar ben pasaportumu beklerken neyse kı onu da atlattım 4 gun sonra vızem cıktı bugun yıne aynı sekılde görsmeye gıden bı arkadasımz daha vardı ankaradan onu da aynn bu skeılde cagrdılar ve almancasını denemsler beklıyor sımdı…yanı amac ıgrastrmak ıste bı anlam veremıyoruz ama öyle ne derseler yapmak,ne zman cagrrlarsa gıtmek zorundayız sen sıkı calıs zaten notunda ıyyms calsımana bıle gerek yok ufak tefek bı kac soru halledrsın…!

yasemink
    Katılımcı

bu arada arkadasım dıger sorunu atladık evrakların tabıkı de gıtmstır hatta onay bıle gelmstır emınım kendımden bılıyorum benım vızem ıkı ay önce onaylandı benı cagrdıklarında esım gıdıp sormstu yabancılar polısıne hanı sorun en acaba gıbısınden bıze bı sorun  yok bız onayladık gönderdık sorun esınzle ıstanbul alman konsoloslugu arasındadır yapabılcek bıseyımz yok dedıler ve ıkı ay bekledım ben bosu bosuna…merka etme yanı bu görsmende sonra en ksıa zamnda vıze onaylı pasaportun elınde olacaktır!!onalara göre bıraz daha ugrasman cabalaman gerekıyor cokk degerlı prosedurlerı bunu gerektırıyor malesef..!!!!

nefalp
    Katılımcı

cok tsekkur ederım arkadaslar verdıgınız bılgıler ıcın.eger tek dertlerı dılse bızde efeler gıbı gıder havalarını alır donerız arkadasım sorun yok.bosu bosuna ınsanları bekletıolar ama ınsan ıster ıstemez sınır oluo onca ay sevdıklerınden ayrı kaldıktan sonra ıste napalım.hayırlısı artık bakalım tekrardan cok tsekkurler hayırlı aksamlar cumleten!!

yasemink
    Katılımcı

rıca edrız arkadasım aynen öyle her seylerıne eyvallah dedık yenı dılımızı de mecburyetten degıl (sahsen ben)seve seve ögrenıyoruz yavas yavas :)bakalım gıdınce kurslara devm edıcez hatta ben üniversıteme..:)..hayrılı aksamlar sagolasın…

kaleli
    Katılımcı

cok tsekkur ederım arkadaslar verdıgınız bılgıler ıcın.eger tek dertlerı dılse bızde efeler gıbı gıder havalarını alır donerız arkadasım sorun yok.bosu bosuna ınsanları bekletıolar ama ınsan ıster ıstemez sınır oluo onca ay sevdıklerınden ayrı kaldıktan sonra ıste napalım.hayırlısı artık bakalım tekrardan cok tsekkurler hayırlı aksamlar cumleten!!

valla kardes burdakı arkadaslara yardımcı olmak kutsal bır gorev gıbı gelıyo bana ;D ;D yardımcı olabıldıysek ne mutlu

yasemink
    Katılımcı

aynen.. ya:) ya:)

okankoc
    Katılımcı

Kaleli karde$ vala hizir gibi yeti§iyorsun tskler verdigin bilgiler icin.

kaleli
    Katılımcı

Kaleli karde$ vala hizir gibi yeti§iyorsun tskler verdigin bilgiler icin.

kardes allah razı olsun.elimden gelen ne varsa yaparım ınsallahhh okey:)

kaan59
    Katılımcı

benim almancam olduğu halde bekliyorum :) hadi hayırlısı daha yeni evlendik ondan olabilirmi 3 aylık evliyiz daha … gerçi daha eşimi çağırmamışlar eşinizin kağıtları hala eşimin oturduğu yerdeki polise gitmemiş…

12 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.