2. kez red geldi morelim sıfır yardımcı olacak arkadslara kapım acık

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    erkan59
    Katılımcı

2. defa red geldi 1200 e olan esimin maasını yetrsiz görmüşler yarın red evrakları elimde itiraz dilekçesi yazıcam ama nasıl yazılacagını bilmiyom evrakları konsolosluga vericem geri sonra avukat ilgilenecek her seyle ev var oarada evi kabul etmemişler morel sıfır

kaan59
    Katılımcı

merhaba arkadaşım sende benim gibi tekirdağlısın galiba 59 yazıyor geçmiş olsun diyeyim aklıma hiçbirşey gelmiyor hiç başımada gelmedi açıkcası ben 1 kez başvurdum 6 martta tam 3 ay olucak hala bekliyoruz bir gelişme yok eşimide aramadılar ddaha

erkan59
    Katılımcı

evet tekirdaglıyım çerkezköyden hala cırpınıyorum bende bazen yazdıklqarın gözüme carpıyo arkasım gercekden senin evraklarda bir proplem var benimde ilk basvurum 10 hafta sonra esime varmıştı sen beni gectin

amadeus
    Katılımcı

ya iyide anlamadığım bu adamlar 2 kişilik bir çift için ne kadar maaş istiyolarki kabul etmiyolar, bunun açıklamasını yapıyorlarmı?

erkan59
    Katılımcı

ya bize 1200 demişlerdi işe baslamadan önce ama sonra 1450 kadr cıkardılar ev olmaısna ragmen ya zorluyolar pskolojik savaş artık avukata verdik bizde mahkemde olay artı 50 e eksik görmüşler maası konsolosluk öyle dedi bana ilk kez 50 e ile red olunmuş aslında vermelri gerkiyodu dedi
    bence sende mail at arkadsım konsoloslugun sayfasına ben dün mail attım ulaşamıyorum diye 10 dk sonra bana döndüler ne soruyosan cevaplıylar vize bölümü olmadıgı için her soruna cevap veriyolar
    02123346100 ara yada ilk almanca konusuyo sonra türkçe burdan aadıgfın sorulra cevap bulabilirsin

kaan59
    Katılımcı

almanya benim vizemi onayladı ama içime kurt düşürdün erkan59 problemi konsoloslukmu çıkartıyor yoksa almanyamı yetersiz diyor 1200 euroya benim eşim 900 euro alıor gözukuor net olarak kağıtta ama bahşişlerle 1500 euroyu buluor ama asıl kağıtta 900 euro yazıor ama 8 yıldır aynı iş yerinde bakalım yarın yada pazartesı baçıklanır hayırlısı inşallah verirler…

cetince
    Katılımcı

insallah vizeniz kisa zamanda cikar.esiniz alman vatandasimida yoksa turk vatandasimi…

kaan59
    Katılımcı

sağol cetince inşallah alman vatandaşı

erkan59
    Katılımcı

alman vatandası ise 900  olamsı önemli değil ki maas türk vatndasları için şimdiden hayırlı olsun vizen

cetince
    Katılımcı

arkadasim aldigim duyuma gore alman vatandasi ise esin calismadan dahi getirebiliyomus esini.yani esin tr de a1 sinavini gecmesi yeterliymis.benim baldizim yabancilar dairesinden ogrenmis bunu esini getircekte ondan

kaan59
    Katılımcı

inşallah arkadaşlar ben 1983 tarihinde almanyada doğdum 1996 senesinde türkiyeye kesin dönüş yaptı ailem bende ufak olduğum için otomatikman bende geldim annem babam emekli almanyadan eşimde alman almancam var ilk okulu almanyada okudum ama yinede bu kadar çok zorluk çektim hayırlısı artık …

a-k-a-y
    Katılımcı

Herşeyin Hayırlısı olur inş. :( Hepimiz Kolayca gideriz

erkan59
    Katılımcı

amin kardeşimm

12 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.