2 Haziran Rendavum

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    exlans
    Katılımcı

Öncelikle herkeze Merhabalarrrrr ;)
    Arkadaslar Allah kısmet ederse 2'haziran'da Ankara'da randevum var.şimdi sizlerle paylaşmak istedigim tecrübeli ve bu işi atlatmıs arkadaslarımdan bilgi almak isterim.şimdi IKS firmasının söylemiş oldugu evrakları Allah ın izniyle tamamladım.aklıma takılan bieşy var.forumdan okudum genelliklede hani bazı arkadaslarımdan resim,mektup vss…
    gibi seyler sormuslar temin esnasında.öncelikle sunu belirtimde eşimle akrabalık dercemiz hiç yok.yani bu uygulanan işlemi sagdece akaraba evliliği yapanlara mı soruyolar ???yani ben yanımda buna benzer seyleri işimi sansa bırakmamak için götürsem oraya teslim edecegim evrakların haricinde bi dosyada muhafaza etsem elindekiler ney diye sormazlar sanırım ???yada sorsalar bile her ihtimale karsılık getirdim desem yanlıs
    anlasılır mı ???birde arkadslar  yakınlarda rendavu yapanlar varsa nasıl gecti.biliyorum heyecen stress yasak ama :haha:vallahi elimden gelidigi kadar rahat ve sakin olamaya calısacam.Arkadaslar bir kulun bir kula duası cok makbulmüş dualarınızı bekliyorum :angel:Allah'ım cümlemizin Yar ve Yardımcısı olsun byby:)

NOT:Konuyla iliglenen veya bilgi amaçlı bakmak isteyen arkadaslarımın dikkatine Randevum hakkındaki gelişmeleri rendavum bitince yine bu konu başlıgında belirticem.

exlans
    Katılımcı

exlans geçmiş olsun ve suuu gibi akıp gittiğine çok sevindim arkadaşım aramıza hoş geldin RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN VİZELERİMİZ HEMEN ÇIKSIN DA BU İşGENCEDEN KURTULALIM SEVDİKLERİMİZE KAVUşALIM arkadaşım

Tşk ederim Gülümse:)aranıza katılma mutlulugunu yasıyorum:))aminn arkadasım amin Rabbim inşallah bu işe gönül koymus herkezin işinini işlemlerini rast getirir,inşallah en kısa zamanda vizelerimiz gelir SEVİKLERİMİZE KAVUSURUZ:))

gülümse35
    Katılımcı

amin arkadaşım inşallah ..sabır zor zanaat bu hayatımızın sabrı ne yaparsın bugün yarın derken ömür geçiyor .. insanın yuva kurma hayalleri başkalarının elinde olması ne üzücü bişey,,ama yapıcak bişey yok er yada geç verecekler vizemizi er yada geç ..

exlans
    Katılımcı

amin arkadaşım inşAllah ..sabır zor zanaat bu hayatımızın sabrı ne yaparsın bugün yarın derken ömür geçiyor .. insanın yuva kurma hayalleri başkalarının elinde olması ne üzücü bişey,,ama yapıcak bişey yok er yada geç verecekler vizemizi er yada geç ..

sabır arkadasım sabır.sıkma canını dicem ama vallahi sıkmadan da olmuyor vallahi hepimizin sıkınıtısı aynı oldugu için ancak sıkıntılarmızı birbirimizin halini bizler anlarız.vallahi yazdıkların duygulandırdı beni:(yuva kurma hayellerimiz başkalrının elinde üzücü ve sinir bozucu bi olay.ama yapacak bi şey dedğin gibi…canımız sağ olsun saglımızın yerinde olsun da ALLAHın izniyle vizemiz er yada gec gelicek:)senin son durumun nedir?postayla yollanan bişey vardı sana en son???

efe20
    Katılımcı

hayırlı olsun bakalım exlans ınsalah vızenıde sorunsuz alırsın aramıza hosgeldın

dinamo_35
    Katılımcı

pasaportunu aldımı konsolosluk?

gülümse35
    Katılımcı

exlans arkadaşım bizim vize işi karıştı geçen hafta pazartesi okey dediler perşembe mektup attılar eşimin eski boşanma kağıdının kopisini istediler 56 gündür bekliyoruz başvurumuzdan bu hafta çarşamba yani bugün  arayın bilgi verelim dediler eşim aradı tlf nı açan yok,,yarın bizzat gidecek  ama inan dayanılacak gibi değil,bugün yarın bugün yarın hadi bakalım bir de yarın olsun alnımızın akı yüreğimizdeki sevdanın gücüyle şu vizemizi inşallah hemen alırız..Allahım yardım etsin

KasperSky
    Katılımcı

exlans arkadaşım bizim vize işi karıştı geçen hafta pazartesi okey dediler perşembe mektup attılar eşimin eski boşanma kağıdının kopisini istediler 56 gündür bekliyoruz başvurumuzdan bu hafta çarşamba yani bugün  arayın bilgi verelim dediler eşim aradı tlf nı açan yok,,yarın bizzat gidecek  ama inan dayanılacak gibi değil,bugün yarın bugün yarın hadi bakalım bir de yarın olsun alnımızın akı yüreğimizdeki sevdanın gücüyle şu vizemizi inşAllah hemen alırız..Allah'ım yardım etsin

Allah yardımız olsun vallla inan sadece oyalamaktan başka birşey yapmıyorlar ama elinde sonunda vericekler bu vizeyi onlarda bunu çok iyi biliyorlar

exlans
    Katılımcı

hayırlı olsun bakalım exlans ınsalah vızenıde sorunsuz alırsın aramıza hosgeldın

Slm efe kardesim hos bulduk:)önccelikle iletin için ve güzel dileklerin için Allah razı olsun:)Amin kardesim amin cümlemiz insallah en kısa zamanda pasaportumuzu alırız.RABBiM hakkımızda hayırlısı ney ise onu nasip etsin.RABBiM Yar ve Yardımcımız olsun.

exlans
    Katılımcı

pasaportunu aldımı konsolosluk?

Evet Ankara konsoloslugu pasaportumu aldı.Adresine gelir UPS ile dediler.hadi hayırlısı cümlemiz için.sen nerde randevu yaptın?senin pasaportunu alamdılar mı?randevun Ankarda yapışmadıysa bişey diyemem bazı konsoloslukların işlemleri farklı oluyor yanlıs bilmiyorsam?

exlans
    Katılımcı

exlans arkadaşım bizim vize işi karıştı geçen hafta pazartesi okey dediler perşembe mektup attılar eşimin eski boşanma kağıdının kopisini istediler 56 gündür bekliyoruz başvurumuzdan bu hafta çarşamba yani bugün  arayın bilgi verelim dediler eşim aradı tlf nı açan yok,,yarın bizzat gidecek  ama inan dayanılacak gibi değil,bugün yarın bugün yarın hadi bakalım bir de yarın olsun alnımızın akı yüreğimizdeki sevdanın gücüyle şu vizemizi inşAllah hemen alırız..Allah'ım yardım etsin

slm gülümse,vallahi nediyecegimi bilemiyorum arkadasım:(üzülme dicem ama baksana jaa ben bile üzüldüm:(ben sana gelecek posatnın vize oldugunu düşünüyordum seviniyorsum.ama bak Gülümse sen yinede dualarını eksik etme RABBiMiZ den bize her konuda oldugu gibi ondan başka yardım edecek yok:)ALLAH sevenlerin ayrı kalmasına ayrılmasını istemezmiş:)içini ferah tut tmm mıı inancını umudunu hiç yitirme inadına daha çok çok çokkk mücadeleci oll,ve olmalıyız yılmadan bıkmadan:)dualarımda olacaksın inan,aslında herkeze dua ediyorum RABBiM hepimizin yardımcısı olsun.ben inanıyorum kii en kısa zamanda bak bu zaman cok fazla uzun değil buna inan vizen inşallah elinde olacak;nickin gibi gülen yüzün hiç solmasın ama tamam mı:))hadi bakimm gülümseee herseye iantt güülllllll vallahii gülümseee hepp:))böyle:))))))
    vize haberini alıncaaaa hep birlikte gülerek kahkaha ata ataa halayyy bile cekeceğizzzz:)))

SİMURG
    Katılımcı

Harikaaaaaaaaaaaa alkis:)
    Arkadaşım inan çok sevindim.Burda aile gibi olduk ne zaman kimin sınavı,kimin vize randevusu var nasıl geçti merak eder oldum.Geç cevap yazınca da üzüldüm bir şey mi oldu diye.Tekrar gözünaydın arkadaşım..
    Vize bekleyenler kervanına hoşgeldin halayy:) halayy:) halayy:)

exlans
    Katılımcı

Harikaaaaaaaaaaaa alkis:)
    Arkadaşım inan çok sevindim.Burda aile gibi olduk ne zaman kimin sınavı,kimin vize randevusu var nasıl geçti merak eder oldum.Geç cevap yazınca da üzüldüm bir şey mi oldu diye.Tekrar gözünaydın arkadaşım..
    Vize bekleyenler kervanına hoşgeldin halayy:) halayy:) halayy:)

hosbulduk arkadasım:)bende aranıza katıldıgıma cok sevindim.gercektende ya bir aile olduk:))bende senin gibi gerrek bilgi verme acısından veya konulara ileti yazma acısından sürekli takip eder oldum:)hakkımızda haırlısı artık simurg:)RABBiM hepimiz Yar ve Yardımcısı olsun.darısı inşallah vize haberlerimize olur.

mavili_mavis
    Katılımcı

evet  arkadaslar gercektenden burda bır aıle olduk sevıncımızı uzuntumuzu  hep bırlıkte paylastık  umarım vıze  cıktı mujdesınıde gıne hep bırlıkte  paylasırız :)

exlans
    Katılımcı

evet  arkadaslar gercektenden burda bır aıle olduk sevıncımızı uzuntumuzu  hep bırlıkte paylastık  umarım vıze   cıktı mujdesınıde gıne hep bırlıkte  paylasırız :)

Aminn amin mavili arkadasım:)Rabbim cümlemize hayırlı bi şekilde en kısa zamanda bu sevinci yasatsın:)

dinamo_35
    Katılımcı

selam
    bende 18 nisanda aile birleşimi için başvurdum izmir'de, ama konsolosluk pasaportumu almadı şimdi haziran da tekrar randevum var.belki alırlar pasaportu vize basar gönderirler…ama daha öncede konu açıp belirttiğim gibi  bu randevu da eşimde aynı zaman ve saatte almanyada yabancılar polisinde olacak. çoğu arkadaş çarpraz sorgu olarak yorumladı,gidicez görücez.

ama randevunun asıl nedeni ispat için istenen resim ,tel kayıtları ,v.s.
    randevu günü zaten konu açarım haberiniz olur kesin.

15 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 33)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.