2 Haziran Rendavum

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    exlans
    Katılımcı

Öncelikle herkeze Merhabalarrrrr ;)
    Arkadaslar Allah kısmet ederse 2'haziran'da Ankara'da randevum var.şimdi sizlerle paylaşmak istedigim tecrübeli ve bu işi atlatmıs arkadaslarımdan bilgi almak isterim.şimdi IKS firmasının söylemiş oldugu evrakları Allah ın izniyle tamamladım.aklıma takılan bieşy var.forumdan okudum genelliklede hani bazı arkadaslarımdan resim,mektup vss…
    gibi seyler sormuslar temin esnasında.öncelikle sunu belirtimde eşimle akrabalık dercemiz hiç yok.yani bu uygulanan işlemi sagdece akaraba evliliği yapanlara mı soruyolar ???yani ben yanımda buna benzer seyleri işimi sansa bırakmamak için götürsem oraya teslim edecegim evrakların haricinde bi dosyada muhafaza etsem elindekiler ney diye sormazlar sanırım ???yada sorsalar bile her ihtimale karsılık getirdim desem yanlıs
    anlasılır mı ???birde arkadslar  yakınlarda rendavu yapanlar varsa nasıl gecti.biliyorum heyecen stress yasak ama :haha:vallahi elimden gelidigi kadar rahat ve sakin olamaya calısacam.Arkadaslar bir kulun bir kula duası cok makbulmüş dualarınızı bekliyorum :angel:Allah'ım cümlemizin Yar ve Yardımcısı olsun byby:)

NOT:Konuyla iliglenen veya bilgi amaçlı bakmak isteyen arkadaslarımın dikkatine Randevum hakkındaki gelişmeleri rendavum bitince yine bu konu başlıgında belirticem.

KasperSky
    Katılımcı

Valla arkadaşım ben 26.05 de istanbul dan başvuru yaptım vize görüşmesine senden istenen evraklar dışında bir evrak almıyorlar eğer ki hani anlaşmalı evlilikden şüphelenirlerse zaten sonradan çapraz sorgu gibi şeylere çağırıyorlar işde ozman bizim yapmamız gereken tek şey bu elimizde kanıt diye nitelendirdiğimiz fotoraflar,mesajlar,mektuplar vb. şeyleride yanımızda götürmemizde fayda olur.
    Hadi diyelim ki ilk vize başvurusuna giderken yanınızda götürdünüz bunları ozman size sormuyacak mı vize görevlisi neden bunları yanınızda taşıyorsunuz siz ne cvp vericeksiniz işde siz anlaşmalı evlilikden şüphelenirseniz diye getirdim mi diyeceksiniz, ozman daha çok şüphelenmez mi bunları daha önceden ayarladınız diye
    neyse ben çok yazdım herkese bol şanslar unutmayın stres ve heyecan yasak :D

exlans
    Katılımcı

Valla arkadaşım ben 26.05 de istanbul dan başvuru yaptım vize görüşmesine senden istenen evraklar dışında bir evrak almıyorlar eğer ki hani anlaşmalı evlilikden şüphelenirlerse zaten sonradan çapraz sorgu gibi şeylere çağırıyorlar işde ozman bizim yapmamız gereken tek şey bu elimizde kanıt diye nitelendirdiğimiz fotoraflar,mesajlar,mektuplar vb. şeyleride yanımızda götürmemizde fayda olur.
    Hadi diyelim ki ilk vize başvurusuna giderken yanınızda götürdünüz bunları ozman size sormuyacak mı vize görevlisi neden bunları yanınızda taşıyorsunuz siz ne cvp vericeksiniz işde siz anlaşmalı evlilikden şüphelenirseniz diye getirdim mi diyeceksiniz, ozman daha çok şüphelenmez mi bunları daha önceden ayarladınız diye
    neyse ben çok yazdım herkese bol şanslar unutmayın stres ve heyecan yasak :D

slm arkadasım öncelikle msjın için cok teşekkür ederim.hmmm bak ben işin o boyutunu bilimiyordum.yanee evrak kontrolunde ikili görüşme öncesinde yane istenilen evrak dısında evrak alınmadıgını bilimyordum???ozaman öyle bişey söz konusu ise yorumunda haklısın ve oradaki görevli ben olsam ister istemez soru işareti olur aklımda???sayet sormazlar ozaman sanırım ek evrak felan filan gibi sorsalarda benden istenilen bunlardı demekten başaka carem yok.arkadaslar vallahi stersten sıkıntıdan heyacandan nereleri düşünüyoruz yaa:)dogru ya o kanıtları şüphelenme durumunda kanıt olarak istiyolardı sanırım???neyse kardesim RABBiM cümlemizin yardımısı olsun:)byee:)

KasperSky
    Katılımcı

Vize görüşmesine girmeden önce biri evraklarını kontrol ediyor ve ona evrak sırasına göre sıraya koyuyor ben fazladan 2 evrak götürmüştüm nişanlımın nufus kayıt örneği ve doğum kayıt belgesi onları bile almadılar sadece istenilen evrakları alıyorlar

SİMURG
    Katılımcı

Exlans arkadaşım bütün evrakları tamamladıysan o zaman hiçbir sorun yok.Yalnızca yapman gereken çok rahat olmak kendine güvenmek orada ki görevliler bu işin eğitimini almış senin beden dilinden gözlerinden anlıyorlar durumu anlaşmalı mı sevgi mi diye kendini ortaya koyuyorsun.Sevdiğimizden bahsederken gözlerimizin parlamasıyla olayı bitiriyoruz.
    Hakkında hayırlısı olsun arkadaşım.Ben senin görüşmenin çok rahat geçeceğine inanıyorum.Olumlu düşün olumlu olsun.
    Ben Aralık ayında turistik vize alırken görüştüğüm görevliyle tartışmıştım.Vize mi aldım.Aile birleşimi vizesine gittiğimde yine aynı kadın denk gelmez mi ben şok tabii ama hiç çaktırmadım.Burda önemli olan nokta ilk vize almaya gittiğimde çok stresliydim,aile birleşimi vizesine gittiğimde de çok rahattım ve görüşmem süper geçti.Dualarım mavili ve seninle :angel:

Chete66
    Katılımcı

Arkadaşım randevuya giderken kafanda bir düşünce olmasın. Extra evrak goturmene gerek yok. Senden istenen belgeleri tam olarak ibraz et yeterli olacaktır.

Extra belge istenecek dahi olsa sana bilgi verirler.

Heycan ve stresten uzak güzel bir vize randevun olur inşallah.

Allah yar ve yardımcımız olsun…

efe20
    Katılımcı

arkadaslar hepınıze katılıyorum farklı yada fazla bı evrak goturmene gerek yok ama ben almanca kurs kıtabını bıle goturdum ızmıre usb nın ıcıne fotoları vıdeoları koydum gıtım bana kanıtlayabılırmısın dedıler bende usb verdım bıseyde olmadı ne soru nede bısey demedıler nıye getırdın falan dıye herkes en kısa surede vıze cıkmasını ıster bende ne var ne yoksa goturdum sorsaydıda nıye getırdın dıye baskalarından duydum eksık bı ısım olmadıgı ıcın kendıme ve evlılıgıme guvendım ıcın getırdım derdım yanı zaten sen nıye getırıdın fotorafları anlasmalı evlılık olabılır gıbı dusunselerde en fazla capraz sorguya alırlar evlılıgınde anlasmalı deılse bıseyde cıkmaz

yardımcı oldummu bılmıyorum aama benım dusuncem ve yaptıklarımda bunlardı alah yardım etsın

exlans
    Katılımcı

Exlans arkadaşım bütün evrakları tamamladıysan o zaman hiçbir sorun yok.Yalnızca yapman gereken çok rahat olmak kendine güvenmek orada ki görevliler bu işin eğitimini almış senin beden dilinden gözlerinden anlıyorlar durumu anlaşmalı mı sevgi mi diye kendini ortaya koyuyorsun.Sevdiğimizden bahsederken gözlerimizin parlamasıyla olayı bitiriyoruz.
    Hakkında hayırlısı olsun arkadaşım.Ben senin görüşmenin çok rahat geçeceğine inanıyorum.Olumlu düşün olumlu olsun.
    Ben Aralık ayında turistik vize alırken görüştüğüm görevliyle tartışmıştım.Vize mi aldım.Aile birleşimi vizesine gittiğimde yine aynı kadın denk gelmez mi ben şok tabii ama hiç çaktırmadım.Burda önemli olan nokta ilk vize almaya gittiğimde çok stresliydim,aile birleşimi vizesine gittiğimde de çok rahattım ve görüşmem süper geçti.Dualarım mavili ve seninle :angel:

Slm Simurg arkadasım bu güzelim saf dileklerin için cok teşekkür ederim:)evet haklısın sevdiginden bahsedilince ooo gözdeki pırıltıyı iyi bilirim haklısın o ısıgın karsıya yansıması olayı bitiriyor arkadasım.hmmm bu arada bana yazdıgın iletindeki hikayeni okudum aynı kişinin denk gelmesi varya vallahi gülen mi aglarmısın dedirticek cinsten bişey olmuş ya:):):)ama şimdi gülüyorum sana  şükürler olsun ki kazasız belasız gecmişssin ya hadi hayırlı haberler dileklerimle:))kib.Allah cümlemizin Yar ve Yardımcısı olsun;)byeee

exlans
    Katılımcı

Arkadaşım randevuya giderken kafanda bir düşünce olmasın. Extra evrak goturmene gerek yok. Senden istenen belgeleri tam olarak ibraz et yeterli olacaktır.

Extra belge istenecek dahi olsa sana bilgi verirler.

Heycan ve stresten uzak güzel bir vize randevun olur inşAllah.

Allah yar ve yardımcımız olsun…

Eyvallah kardesim verdigin bilgiler için ve iletin için.yani orası öyle bende senin gibi düşünüyorum kardes ama efe20 ye konsoluskta kanıtlaya bilirmisin felan diye ek bir termin vermeden sormuslar ya hani o biraz kafama takıldı???hııı ona yapıldı diye banada olacak diye bir kaide de yok tabiki.neyse yaa hakkımızda hayırlısı artık:))yinede tüm yorumlar için tşk.ederim hepinize:)))Allah yardımcımız olsun.

exlans
    Katılımcı

arkadaslar hepınıze katılıyorum farklı yada fazla bı evrak goturmene gerek yok ama ben almanca kurs kıtabını bıle goturdum ızmıre usb nın ıcıne fotoları vıdeoları koydum gıtım bana kanıtlayabılırmısın dedıler bende usb verdım bıseyde olmadı ne soru nede bısey demedıler nıye getırdın falan dıye herkes en kısa surede vıze cıkmasını ıster bende ne var ne yoksa goturdum sorsaydıda nıye getırdın dıye baskalarından duydum eksık bı ısım olmadıgı ıcın kendıme ve evlılıgıme guvendım ıcın getırdım derdım yanı zaten sen nıye getırıdın fotorafları anlasmalı evlılık olabılır gıbı dusunselerde en fazla capraz sorguya alırlar evlılıgınde anlasmalı deılse bıseyde cıkmaz

yardımcı oldummu bılmıyorum aama benım dusuncem ve yaptıklarımda bunlardı alah yardım etsın

Slm efe kardes,öncelikle bilgilerin için tşk.ederim:)ya aslında ben bu konuyu acarken daha önce senin actıgın konuyu okumustm basına gelenleri anlatmıstın orda da,işte bende buna dayanarak actım bu konuyu.bizim ilk evliliğimiz ve akrabalık derecemizde hiç yok.ama işte işimi şansa bırakmayayım diyorum bende.hani kapıdan girişte evraklara bakılan ve sıraya koyan memur gereksiz evrakları alıyormus içinden sanırım?en iyisi bende USB nin içinie nikah nişan resimlerinden atım biraz evrak götüremezsemde hani olur yaa sorarlarsa bana bende cep tlf msjlarını ve USB nin içindeki resimleri gösterim:)sormazlar diye düşünüyorum ama???ama dedğim gibi USBnin içine bikaç resim atmakla da bi kayıbım olmaz.zaten her hangibi bişey sorulmazsada elimi kolumu sallayrak evimin yolunu tutup vize bekleyenler kervanına giricem Allah ın izniyle.kusura bakmayın ama bi ata sözüyle konuyu baglamak istiyorum(eşeğini sağlam kazığa bağlıcan)derler yaa:)))herkeze tekrardan cok tesekkür ediyorum  byyeeee.

efe20
    Katılımcı

arkadas dedım gıbı yukle resımlerını usbye  koy cebıne dedım gıbı bı sorun cıkcagını sanmam ben kıtaba varana kadar goturdum bıde orada neyle karsılascamı bılmıyordum sonucta en guzelı usb nıye dıye sorarlarsada ıcınde fotoraf falan var dıye acıkca soyle zaten gırıste falanda sormazlarda sorsalarda onemı yok bence alah yardımcın olsun aramıza hosgeldın sımdıden  alkis:)

exlans
    Katılımcı

arkadas dedım gıbı yukle resımlerını usbye  koy cebıne dedım gıbı bı sorun cıkcagını sanmam ben kıtaba varana kadar goturdum bıde orada neyle karsılascamı bılmıyordum sonucta en guzelı usb nıye dıye sorarlarsada ıcınde fotoraf falan var dıye acıkca soyle zaten gırıste falanda sormazlarda sorsalarda onemı yok bence alah yardımcın olsun aramıza hosgeldın sımdıden  alkis:)

öncelikle hos bulduk kardesim.Tamam efe kardesim öyle yapem:))güzel dileklerin için tşk ederim;)

SİMURG
    Katılımcı

Exlans senin nasıl geçti vize işlemleri???

exlans
    Katılımcı

Öncelikle herkeze Merhabalar :)
    arkadaslar vize randevum cok şükür Allahın izniyle cok güzel bi şekilde gecti ;)Simurg ve Gülümse arkadaslarımın dediği gibi “Su” gibi gecti :)biraz gec yazdım kusuruma bakmayın :angel:arkadaslar şimdi aşagıda gecen oalyları anlatim.
    rendevum 11:15teydi o 11:10 da içeri alındık isimlerimiz okundu.UPS kargo ücretini ödeyip evraklarımın kontrolünü yaptırıp sıra numaramı aldım.1saat gibi bekledikten sonra numaramız yaklasınca içeri cagırldım.öncelikle bizden önce termini olan arkadaslarımın terminlerine kulak misafiri oldum heyacanlamamak acısından ne soruluyor nasıl yaklasılyolar bizlere onun için.arkadaslar termine gitmeden önce acmıs oldugum konuya yazan bütün arkadaslarımında dediği gibi heyacana stresee bakın vallahi gerek yokmuş :)hani termini oalcak arkadaslarda bakarda okursa inanın rahat olun.sunu gördüm öncelikle karsıda insan zaten her gün bğr sürü insanla ugrastıgı için senin niyetini bakıslarından konusmandan anlıyor.sıram geldiginde (3num.gişe)sandaliye oturdum.Merhabalar dedim nasılsınız iyimisiniz diye sordum :)karsımdaki kişide tşk edip aynı sekilde benim halimi hatırımı sordu.heycan varmı dedi gülerek :)kesinlikle hayır dedim bende gülerek.iyi sevindim ozaman görüşmemiz kısa ve zevkli gecer dedi :)sonrasında oalylar böyle gercekleşti

Konsolosluk:İkinizinde İlk evliliğimi
              Ben:EVET
                  K:eşiniz çalısıyormu?nerde ve ne işi yapıyor?
                  B:EVET ÇALISIYOR VE ÇALISTIGI YERİ VE GÖREVİNİ SÖYLEDİM.
                  K:Akrabalık derceniz varmı
                  B:HAYIR
                  K:Nasıl tanıstınız?nerde tanıstınız?daha önceden tanıyormuyuydunuz?
                  B:NERDE VE NASIL TANIşTIĞIMIZI ANLATTIM.DAHA ÖNCEDENDE TANIDIGI SÖYLEDİM.
                  K:Nişanlandıktan sonra Türkiye ye kaç defa hangi tarihlerde geldi ve hangi tarihte çıktı?
                  B:GİRİş VE ÇIKISLARI TARİHLERİYLERİ NET Bİ şEKİLDE VERDİM.
                  K:hmm serfika puanınız baya bi yüksekmiş ozaman bi kaç soru soralım mı dedi?
                  B:NATURALİCH(tabi),KEİNE PROBLEM DEDİM GÜLEREK:))
                  K:gülerek neyse gerke yok dedi:)sanırım iki kelimem yetti:)
                  K:tamam bey efendi dısarda bekleyin sizi çagıracam dedi
                  B:Okay  dedim.sonrasında 10dk sonra tekrardan cagırldım.60 euro verdim.iki yere imza attım.resmimin birini geri verdiler.işleminiz bitmiştir.iyi günler dedi.bende iyi günler efendim dedim çıktım :)
    şimdi Allahın izniyle bizde vize bekleyenler kervanına girdik:)Hakkımızda hayırlısı artık arkadaslar.Allah cümlemizin Yar ve Yardımcısı olsun.Termin öncesi güzel yorumlarını yazan bütün arkadaslarıma tekrardan cok teşekkür ederim.

NOT:termni yakın olan arkadaslarımın aklına takılan bişey varsa elimden geldigince yardımcı olamaya calısırım.sonucta bilgi paylasıldıkça güzeldir :angel:

exlans
    Katılımcı

Exlans senin nasıl geçti vize işlemleri???

Slm arkadasım.ben daha yazmadan düşünüpte yazdıgın için özellikle teşekkür ederim.Allahın izniyle süper geçti yane “SU”gibi gecti maşallah:))detayları paylaştım arkadasım bakarsın artık:)kib.Allaha emanet olasın:))

gülümse35
    Katılımcı

exlans geçmiş olsun ve suuu gibi akıp gittiğine çok sevindim arkadaşım aramıza hoş geldin RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN VİZELERİMİZ HEMEN ÇIKSIN DA BU İşGENCEDEN KURTULALIM SEVDİKLERİMİZE KAVUşALIM arkadaşım

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 33)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.